Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 Stanimire, uvek voliš da ispravljaš krive Drine, pa imao sam butik sa stranom robom i tačno znam kako su se kretale cene, isprva upolovačene i malo po malo pa dođoše na 1:1 jer tako se dešavalo od ino dobavljača i tokom vremena se svuda to desilo manje više. Komparacijim cena proizvoda se to lako zaključi, GS iz 94 je 18.000DM, danas 16.000+€, zarade moje familije su otprilike iste nominalno, kolko bilo DM tolko sad u €, gotovo da nema tipskog proizvoda koji košta brojčano u pola nego što je bio u DM, jel ima negde benzina za 0,55€ recimo. Uz neizbežnu inflaciju i tržišni faktor, ne može se tako jednostavno analizirati trend cena, ali se slažem da bar što se tiče nas i kroz našu kupovnu moć, jeste skuplji GS i to možda nekoliko puta, barem meni, dok moj brat u Germaniji može da ga kupi od godišnje plate malte ne da ga ne oseti a ne zarađuje ništa posebno, a da ne govorim o pašenozima u Švici ili u USA.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Naveo sam ti zvaničan podatak Eurostata zasnovan na EUCPI indeksu (i još častio :) od 1. jan '98, a ne od trenutka uvođenja eur).

 

Al' 'ajde, u pravu si - ne verovati Eurostatu, već tvom butiku :D 

 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ajde, nađi mi netačnosti koje tako često navodno navodim, jel nije tačno da nema cene benzina 0,55€ koja bi bila logička iz Eustata? Ilio recimo cena nekretnine, kvm u mom kraju 1996 je bio cca 1.000DM, ja prodo stan, sad je otprilike isto, čak je pre neku godinu bio i 1.200€, a po tvojoj analogiji bi trebao da bude 500 a očito nije, znači GS je 1994 koštao 18kvm stana, danas košta 16,5 kvm, jel to nije tačno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Inflacija je oko 40% u tom vremenskom periodu, indeksirano statistički relevantno (ne pojedinačnim primerima). Ne razumem, polemišeš sa Eurostatom? Ako ćemo ozbiljno da pričamo hajde, ali ovako, gubimo vreme...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pusti stataistiku, veštim prikazom uvek može da se da drugojačija konotacija. Komunjare su se služile trikom, u tamo nekoj godini po statistici je u FNRJ bilo x televizora a u predratnoj kraljevini ni jedan, neviđen uspeh.  Pričam o svakodnevnoj realnosti koja se odnosi na niz potreba za koje je potrebna kupovna moć, a mi je nemamo pa nam sve deluje skupo, ne svima naravno, a u stvari siromasi smo i tako i gledamo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Uh, uh....

OK, evo idem diplomom ekonomiste da obrišem dupe.

Nemojte me terati da iznosim linearne i lančane statističke podatke jer nisam siguran da bi se i tad razumeli.

Evo, Seve je napisao i odnos DM i € u momentu prelaska Nemačke na novi monetarni sistem, tačnije 1€ = 1,98553DM.

A ja ću samo dodati da su, u tom momentu, kursne razlike menjane na 6-satnom nivou izmedju EU-SAD-UAE-RUS. Milijarde $, Rublji i drugih valuta se slilo u Nemačku, a s druge strane Rusija nezvanično trguje samo u $ (što je, uz Kinu, bio i dogovor SAD i RUS kako bi se € stavio pod kakvu-takvu kontrolu).

Posledica je pad vrednosti € u odnosu na $ za samo dve godine, sa $1.17 na $0.86.

1998. 18K DM je bilo 9.2K€ i tih nekoliko meseci konverzije u Nemačkoj nije moglo da se proizvede kolika je bila potražnja.

Neverovatni skokovi cena robe široke potrošnje u 2007. i 2008. od preko 11% u odnosu na 2006, a u odnosu na 1998. i do 87% (!?) nikad nije zaustavljen ali, što je još gore, prosečne plate nisu rasle tim tempom.

Zaključak, hteli neki da priznaju ili ne, je da su nesrazmerno poskupeli u mnogim ali i u auto-moto industriji. Skupo je svima, ne samo nama. A, ako se uzmu prosečne plate i troškovi života, biće nam to i jasno. Ali ovde mnogi misle da na zapadu samo cvetaju ruže, teku med i mleko i svi voze BMW 1250GSA

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

evo jedan trophy prilagođen vlasnicima GS modela. tko ima slabe živce ili predinfarktno stanje nebi trebao gledati jer scene jurnjave nezamislivo lošim putevima, prelasci ( forsiranje ) nabujalih rjeka, penjanja na brda pod nagibom 37 %, mjenjanje guma u vožnji i ostale užasne stvari koje jedino bmw može podnijeti, ne mogu nikoga ostaviti ravnodušnim. ovo je best of pa za svaki slucaj prvo apaurin. užas jednom rjecju.

 

 

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

juce tema nestala za par sati , ja se taman ponadao neko sve obrisao , kad eto vratila se ....

 

od statistike , ekonomije , cene golfova neznam koje vec godine , pa do ekonomske situacije kod nas , u regionu i sire , da ne nastavljam ... mislim da bi bilo jedino pravilno da je obrisete ....

 

to jest ako kolega postavljac teme ( koja je odavno izgubila svaki smisao ... ) nema nista protiv ...

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Sudbina vecina tema na forumu. 

pogotovu kad je rec o BMW motorima

 

ako nista drugo , postavljac teme bi mogao da je zakljuca , pa da ode u zaborav , ionako malo koga to interesuje ...

 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 21 minuta, bocca_bastard je napisao:

Definicija ponasanja za pronaci: butthurt

 

Odgledah juce jos nekoliko klipova i review-a. Svi kukaju na kocnice. Bas svi. Sta im je to trebalo...

 

Previse je nova masina da bi bilo iskrenih testova. Ovo sve je jos uvek marketinska masinerija na delu

Isto smatram i ja. 

A šta su stvarno napravili znaće se tek za par godina (kada obični smrtnici sa njim budu pregazili po nekoliko desetina hiljada kilmetara u realnoj eksploataciji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 2 sati, djolji je napisao:

I sad mi ubi želju da saznam nešto više o R1250 i mehanizmu rada usisnih ventila.

 

Mislim da je u temi već bio postavljen video gde se vidi kako radi razvod ventila na novom bokseru. U principu, stvarno ništa revolucionarno... Radi se o "variable valve lift" sistemu (znači ne o "variable valve timing") - mada ako ćemo pravo, svaka promena "lifta" utiče i na promenu "tajminga". Na usisnoj bregastoj su dva profila bregova (jedan koji otvara ventile delimično i drugi koji ih otvara potpuno). Sa jedne strane je postavljen aktuator (klasičan solenoidni) koga kontroliše ECU i koji pomera bregastu osovinu aksijalno i to je cela priča... Godinama unazad ovaj sistem postoji na automobilima, s tom razlikom što se na automobilima VVL obično implementira na izduvnu bregastu, a na ususnu se implementira VVT i to je jedan od čestih mehanizama za kontrolu izduvnih gasova, pre svega azotnih oksida (NOx) (pored EGR i drugih mehanizama). U svakom slučaju, ovo rešenje na novom bokseru je vrlo prosto i vrlo pouzdano, a dobici u odzivu motora su evidentni u svim testovima. Hoću reći, nije u pitanju nikakva posebna novotarija koja bi unela dodatni faktor nepouzdanosti u motor.

 

2019-BMW-R1250GS-RT-Technical-Head-3.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Prve reakcije na koje sam naiša do sad su veliko oduševljenje.
No, to su redom plaćenici, tj. sponzorirane osobe iz moto svita.

Čekam osvrte običnih smrtnika.



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 12/25/2018 at 12:55 PM, bocca_bastard said:

 

Odgledah juce jos nekoliko klipova i review-a. Svi kukaju na kocnice. Bas svi. Sta im je to trebalo...

 

Jel' se zale na nesto konkretno ili je kuknjava sto vise nije Brembo? Moze neki link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odgledao sam desetak (minimum) Youtube review-a, ali nisam naisao na to da se neko zali na kocnice, cak suprotno, kazu da su fantasticne. Drugacije od Bremba svakako, ali daleko od loseg. To je ono sto sam ja pogledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa nisam primetio neko kudjenje. Ako mislis na razlike u zaustavnom putu, sami priznaju da su uradili samo jedno merenje. Sem toga ako uzmes u obzir koliko metara motor prelazi u sekundi pri 70mph, pitanje je kolika je greska u merenju. U ostatku koji se odnosio na kocnice, receno je samo da su nove direktnije, dok je Brembo meksi. 

 

A koji deo je "klasican kupljeni marketing"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
1 hour ago, Arakis said:

Nekoliko postova koji nemaju veze sa temom odoše u

 

Izvini, a zasto ne obrises i ostale postove koji govore o cijeni novog motora na isti nacin i u istom maniru kao i pobrisani postovi? Ako se pravila primjenjuju, onda treba biti posten i konzistentan, inace iritiraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se cini sasvi  neutralan. Ja bih recimo vise o izmerenoj snazi. Oni su presli lako preko toga, mada su merili snagu na tocku.

 

Za putivanja za koje je namenjen jako je bitna racunica o potrosnji. Mozda se zato potencira ta prica. I kao sto rekoh, nikog nisam cuo da je kudio kocnice.

 

Kao sto niko ne pominje kraci hod opruga kod 1250...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
5 hours ago, bocca_bastard said:

Zale se na zaustavni put a bogme i kukaju kako je Brembo (koji je stvarno veoma dobar) zamenjen firmom koja pravi proizvode za bicikle. Onako, pola pola ;)

 

Evo komentari ovde (mislim bas komentari, video je klasican kupljeni marketing):

 

Da, odgledao sam vec taj video kao i cini mi se sve do sada postavljene klipove vezane za R1250GS-GSA. Vise bih rekao da se ljudi pitaju zasto je Hayes na prednjem tocku zamenio Brembo nego sto to neko zaista kudi. Pre nekoliko nedelja sam vozio novi R1250GS i utiske sam napisao par sranica unazad pa da se ne ponavljam previse. Meni se licno sam osecaj pri kocenju kao i odaziv kocnice vise svidja na novom 1250 nego na mom 1200GSA '16. Kao da je ostrija, kao da je potreban slabiji stisak rucice za zaustavljanje nego kod mene. Nekako sam se komfornije osecao prilikom kocenja sa dva prsta na novom 1250. To je naravno samo moje zapazanje nakon jedne gradske voznje sto uopste ne znaci da sam u pravu. Kao sto je vec poznato sledece sezone BMW ulazi u WSBK a na novom S100RR je takodje Hayes kocioni sistem, valjda znaju sta rade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Što se tiče kočnica, Motoradov test pokazuje tačno koliko je kraći zaustavni put od još dva testirana motora. Što se tiče subjektivnog osećaja, zbog svog "anti dive" sistema vešanja, BMW je krajnje miran i stabilan pri kočenju, kao da se ništa ne dešava a po metrima je suprotno, ko nije navikao može da stekne zabludu da motor ne koči, a u stvari, još vazdušnjak ima najkraći put od serijskih motora.

 

BMW bokser agregati ne gube na kompresiji tokom eksploatacije, lično svakom koji mi padne šaka premeravam zarad drugih razloga, svi imaju i punu i ujednačenu na oba cilindra što jeste iznenađujuće ali je tako, najveća izmerena kilometraža je cca 170.000km, a po netu ih ima i sa mnogo većom, nema razloga da tako ne bude ni na LC-ima jer se radi o decinijama iste tehnologije izrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue


Frend iz australije će testirati 1250adv, reću mi da se posveti kočnicama...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja