Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 4 sati, bdada je napisao:

Moj komentar je vezan za Alekreov iznad, saljive je prirode i nisu mu potomci jer nisu u krvnom srodstvu.

 

Alekre je sjajna osoba ali sam ja uveliko doprineo njegovom podzrivom stavu prema BMW-u, da ne objašnjavam zašto i kako. Coca Cola je primer pravljenja ne samo lojalnih nego i zavisnih kupaca, svi piju i niko ne zvoca iako nije ni malo zdrava već naprotiv. BMW jeste napravio odličan serijal putopisa, "Long way..." , KTM je odustao u poslednjem trenutku a niko više nije napravio ništa slično do danas, da je to toliki propagandni uticaj za stvaranje odanih kupaca, pa uradila bi još neka firma isto a zašto nije. Prvi film je urađen davne 2004, al ko što nam je Sloba i dalje kriv posle 20 godina, tako smatramo da su dva glumca napravili od BMW-a to što jeste danas.

 

I humor može biti crni, na žalost, kod nas  je i najmasovnija vedrina duha u takvom ispoljanju.

 

Pre 4 sati, Ausländer je napisao:

Не читам километарске постове,  али сам сконтао да су власници БМВ бољи људи.

Једног дана ћу и ја купити БМЊ.

 

Ja nisam rekao da su vlsnici BMW-a bolji ljudi, već oni koji imaju manje ili uopšte nemaju srdžbu, po učešću Bmwejaša u temama o drugim motrima i njihovim komentarima si verovatno to mogao da zaključiš.

 

Što se mene tiče, ne moraš da znaš ni da čitaš, dovoljno je da razaznaš svega 3 slova, BMW, a kupovinom bilo koje stvari se čovek ne menja.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS
On 9/23/2018 at 12:25 AM, GuMi5 said:

Ovo je vrlo vjerovatno, uz dužno poštovanje, jedna od najglupljih izjava koje sam pročitao na ovom forumu u skorije vrijeme... 

 

Primjera radi danas sam prešao preko Grimselpass-a, Sustenpass-a i Furkapass-a i naravno, sreo stotine motora uz put i ni slučajno, ni u ludilu, nisam pomislio da BMW dominira putem, a kamoli da je 96 od 100 komada BMW... 

 

 

Edit: to svetkovanje BMW-a mi se lagano penje na onu stvar... Ovdje gdje budem/živim BMW uopšte nije dominantan motor... ni po kojem osnovu...

Ovo je jako ruzno sto si napisao, a to sto si pokusao da se ogradis sa "uz duzno postovanje" ne umanjuje tvoj ispad.

Ti imas svoje misljenje i iskustva, kolega ima drugacije. Zasto si siguran da si uopste u pravu, i sta ti daje za pravo za ovakve komentare?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kolega forumaš... 

 

Kao što napisah... Sustenpass, Furkapass, Grimselpass, Andermatt i slični prevoji u Švicarskoj su moje "dvorište" jer živim u Emmental-u...

Ne tražim da mi iko objašnjava zašto baš takav stav ima i ja ne objašnjavam svoj. Vozim se putevima u zemlji gdje ljudi mogu da priušte bilo kakav motor i moje iskustvo govori drugačije. 

Vidim da voziš BMW ali to ti ne umanjuje moždanu funkciju do te mjere da se složiš sa izjavom da je na putu 96/100 motora BMW... :takoje:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ne znam za Svajcarce posto su oni mnogo bogati i mogu sve da priuste, ali znam za ostatak Evrope i sveta da je dominantan BMW i to model r1200gs, i to je jedan od razloga  zasto ga i ja ne vozim. Na bilo koji prevoj u Evropi da se popenjes ( izuzimam Svajcarsku ) ako pogledas levo i desno, videces vecinu bmw motora, u procente ne bih ulazio ali da su dominantni, jesu. I sve to govori da je BMW jedan odlican motor. Takodje u mom skromnom bajkerskom iskustvu sam primetio da R1200gs moze da prati bilo koju drugu trkalicu od motora, samo je bitan vozac.. Ovaj novi ce biti verovatno jos bolji i prodavaniji, svaka cast Bmw-u..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS
1 hour ago, GuMi5 said:

Kolega forumaš... 

 

Kao što napisah... Sustenpass, Furkapass, Grimselpass, Andermatt i slični prevoji u Švicarskoj su moje "dvorište" jer živim u Emmental-u...

Ne tražim da mi iko objašnjava zašto baš takav stav ima i ja ne objašnjavam svoj. Vozim se putevima u zemlji gdje ljudi mogu da priušte bilo kakav motor i moje iskustvo govori drugačije. 

Vidim da voziš BMW ali to ti ne umanjuje moždanu funkciju do te mjere da se složiš sa izjavom da je na putu 96/100 motora BMW... :takoje:

Definitivno bi bilo dobro za tebe da malo izadjes iz "tvog dvorista".

Vrv bi to pozitivno uticalo na mozdanu funkciju koju pominjes.......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Listen, or your tongue will keep you deaf.

 

Tvoja patnja se oseca u tvom pisanju, ali to nije razlog da vredjas svoje kolege na forumu.

Bice sve OK. 

 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kolege Švajcarci po lokalnim putevima teraju talijanske maksije ili japance. BMW se iz garaže vadi kad krenu da obiđu rodbinu kod nas na Balkanu.

Pomenuta rodbina tera BMW po lokalu, na kaficu, u tržni centar... i u tome je razlika :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Letos po krugu po Srbiji ne sretoh uopšte motore osim po lokalnim većim mestma, jedinu grupu njih 6-7 kada sam silazio sa Kopanika a oni se peli, većina GS-ovi. Od Prahova do Donjeg Milanovca vido motor nisam a čuvena Dunvska Magistrala, jedino nekoliko biciklista pa bi se moglo zaključiti kako nije, osim da je beda u Srbiji. Prošo sam verovatno naj masovniji gastarbajterski predeo, Požarevački, nigde ni BMW-a ni motora već samo auta sa stranim tablicama, gastarbajteri vuku otuda stvari a odavde paprike tako da motrom smnjam da iko ide. Turistička čuda ala Ajfelov Toranj, posećuju svi svim i svačim, isto je na tim prelepim planinskim prevojima, sigurno ima i posetioca koji idu peške. Beogradsko Ušće jeste najmasovnija lokal adventure destinacija, al kad se ukuca bilo koja svetska na YT počevši od Aljaske, BMW statistika je vrlo jasna, a naravno da ima i mnogih drugih marki ali neuporedivo manje, to je činjenica koja se ne može prevrnuti. Ta tolika masovnost u eksploataciji nosi i negativnu statistiku pa BMW ima veliki broj zabeležinih kvarova po servisima, ali se iz tog podatka ne vidi suština, broj kvarova na broj proizvedenih, pa tek u odnosu na ukupan broj motora koji su eksploataciji, BMW-i stari 20 i kusur godina se ite kako voze, a tek kad bi se računalo po pređenom kilometru bi podatak prikazivao verodostojno, da ne računam radno opterećenje, recimo bespuća po Rusiji i Mongoliji, Gobi pustinji ili po Africi i tim nekim nedođijama gde bi se skuter raspao verovatno vrlo brzo. Stvari moraju da se sagledavaju kompleksno a ne po sistemu "šta je babi milo, to joj se snilo", sad kod BMW-a, što se milo snilo, to i bilo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Imadoh malo vremena pa preletih preko statistike prodaje motocikala u Švicarskoj od 2010. pa na ovamo...

Zanimljiva statistika koju možete naći na motosuisse.ch... 

2010. godina BMW na 6. mjestu po broju prodatih motocikala.

2011. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2012. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2013. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2014. godina BMW na 3. mjestu po broju prodatih motocikala.

2015. godina BMW na 3. mjestu po broju prodatih motocikala. (U ovoj godini Yamaha sa 150% većom prodajom nego BMW) (10k vs 4k)

2016. godina BMW na 4. mjestu po broju prodatih motocikala.

2017. godina BMW na 2. mjestu po broju prodatih motocikala.


Svih godina, od 2010. pa na ovamo u CH je Yamaha na broju 1. po prodaji novih vozila.
Svih godina od 2010. do 2016. je na mjestu 2. po prodaji bila Honda koja je u 2017. pala na 4. mjesto, iza vječno vodeće Yamahe, BMW-a i Harley-a.


Za 2018. godinu nema sumirane statistike jer je sve još podjeljeno po mjesecima ali pogledom na brojeve je jasno uočiti dominaciju Yamahe...
BMW se po mjesecima drži između 3. i 7. mjesta.


P.S. ima mjeseci u proteklim godinama kada je GS kao model ili BMW kao marka prodavao bolje od ostalih ali pod crtom to ni blizu nije dovoljno da bi se imalo ikakve osnove reći da je BMW kao marka najprodavaniji u Evropi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste, ali Yamaha ima dosta veću ponudu od "BMW". Mora se gledati po klasi, u ADV Touring GS dominira od 1200 i postao je etalon za ostale. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 4 minuta, GuMi5 je napisao:

Imadoh malo vremena pa preletih preko statistike prodaje motocikala u Švicarskoj od 2010. pa na ovamo...

Zanimljiva statistika koju možete naći na motosuisse.ch... 

2010. godina BMW na 6. mjestu po broju prodatih motocikala.

2011. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2012. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2013. godina BMW na 5. mjestu po broju prodatih motocikala.

2014. godina BMW na 3. mjestu po broju prodatih motocikala.

2015. godina BMW na 3. mjestu po broju prodatih motocikala. (U ovoj godini Yamaha sa 150% većom prodajom nego BMW) (10k vs 4k)

2016. godina BMW na 4. mjestu po broju prodatih motocikala.

2017. godina BMW na 2. mjestu po broju prodatih motocikala.


Svih godina, od 2010. pa na ovamo u CH je Yamaha na broju 1. po prodaji novih vozila.
Svih godina od 2010. do 2016. je na mjestu 2. po prodaji bila Honda koja je u 2017. pala na 4. mjesto, iza vječno vodeće Yamahe, BMW-a i Harley-a.


Za 2018. godinu nema sumirane statistike jer je sve još podjeljeno po mjesecima ali pogledom na brojeve je jasno uočiti dominaciju Yamahe...
BMW se po mjesecima drži između 3. i 7. mjesta.

 

bez ikakve zelje da se prepucavam sa tobom ...

 

ama bas nista novo ...

 

slicno je i u nemackoj , engleskoj itd ...

 

uporedujes babe i zabe ... izvuci iz te tvoje statistike slicne motore , pa da vidimo kako izgleda onda slika ???

 

koliko vidim iz jedne od tih godina GS plus GSA oko 1000 , Yamaha Super Tenere 1200 manje od 100 komada ...

 

nije merodavno gledati samo cifre ... nije isto prodaja Yamahe Airox i GSA ?? ili ??

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 18 minuta, Alekre je napisao:

Jeste, ali Yamaha ima dosta veću ponudu od "BMW". Mora se gledati po klasi, u ADV Touring GS dominira od 1200 i postao je etalon za ostale. 

Prvo pomislih da je replika upucena GuMi5 ali kada sam pazljivije procitao shvatih da se odnosi na momke iz BMW ekipe. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ljudi, nema potrebe da šorate bez prijeke potrebe... 

Sva ova priča je krenula odavde!

Quote

Od 100 motora na putu koji se voze (ne računa se lokalna vožnja, kafić-kafić-buregdžinica) 96 je BMW. 1 Suzuki+1 Yamaha+1 Honda + 1 nešto... E to je realna situacija na putu.


Ako niste shvatili, ja sam samo želio, i pokazao, da to ni slučajno nije tačno.
Ako vam se statistika ili moje pisanje ne sviđa, zažmirite na moje postove.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Slučajna ili namerna površnost u ovoj analizi ne umanjuje činjenicu pokušaja obmane ostalih kolega, a sve zarad dokazivanja svojih ličnih ubeđenja.

Kolega, biće sve OK.

:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Ti Svajcarci su mnogo stedljiv narod. Iako imaju para nece da daju. :) 

Slazem se da nije brojka 96 od 100 ali u svakom slucaju dominira u svojoj klasi.

 

Odlican je ovaj 1250. Ako dobro zalivam svoj mozda poraste. :) 

 

Sto se fabrickih kvarova tice, u razvijenim zemljama to se otkloni u servisu ako je pod garancijom. A u prve tri godine se svi kvarovi pokazu.

Nema misine koja se ne kvari i BMW je papreno skup za odrzavanje pa zato se i dize frka kad se pokvari. 

 

Kosta ko djavo i verovatno ima jos dobrih motora ili dva dobra motora za te pare. Nadam se da su odrzali kvalitet i da ce opravdati cenu s obzirom da su fabriku za delove premestili u Kinu, a sklapanje je u Nemackoj, velika se polemika vodi po nemackim forumima. Da se ogradim nisam siguran za ovaj model gde je pravljen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

I ja gledam statistike  na tom sajtu iu 2017 najprodavaniji motor je mt 07 sa 1170 a na drugom mestu je bmw GS oko 800,ali ima i oko300 adv modela tako da se zestoko priblizio prvom mestu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ovo je vrlo vjerovatno, uz dužno poštovanje, jedna od najglupljih izjava koje sam pročitao na ovom forumu u skorije vrijeme... 

 

Primjera radi danas sam prešao preko Grimselpass-a, Sustenpass-a i Furkapass-a i naravno, sreo stotine motora uz put i ni slučajno, ni u ludilu, nisam pomislio da BMW dominira putem, a kamoli da je 96 od 100 komada BMW... 

 

 

Edit: to svetkovanje BMW-a mi se lagano penje na onu stvar... Ovdje gdje budem/živim BMW uopšte nije dominantan motor... ni po kojem osnovu...

 

Čovik je lipo reka ne lokalne vožnje i ne do kafića, nego putnici namjernici.

Nije to nikakvo “svetkovanje” bavarskog motora ali nemoš opet reći da nije dominantan.

Postavi švicarske statistike prodanih i registriranih motora po modelu ili klasi.

Aj pogledaj.

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sve ima na motosuisse.ch

Lako se da naći... 

 

Ja ne bježim od toga da je GS kompletan motor koji se mnogima sviđa i kojeg mnogi voze (niti sam tvrdio suprotno) ali diskusija ni nije bila o tome... 

Čovjek je izgeneralizovao marku BMW kao 96 od 100 komada na cesti što apsolutno nije istina... ni od kafića do kafića a ni na ozbiljnim putevima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 18 sati, bocca_bastard je napisao:

Cinjenica je da ljudi koji kupuju BMW mnogo vise i cesce putuju ozbiljne destinacije nego kupci i vozaci drugih marki u Evropi.

pa sad baš????  ali ono od kafica do kafica e to što jes jes.

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja