Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
On 9/23/2018 at 12:25 AM, GuMi5 said:

Ovo je vrlo vjerovatno, uz dužno poštovanje, jedna od najglupljih izjava koje sam pročitao na ovom forumu u skorije vrijeme... 

 

Primjera radi danas sam prešao preko Grimselpass-a, Sustenpass-a i Furkapass-a i naravno, sreo stotine motora uz put i ni slučajno, ni u ludilu, nisam pomislio da BMW dominira putem, a kamoli da je 96 od 100 komada BMW... 

 

 

Edit: to svetkovanje BMW-a mi se lagano penje na onu stvar... Ovdje gdje budem/živim BMW uopšte nije dominantan motor... ni po kojem osnovu...

Uz dužno poštovanje - nije mi jasno kako voziš motor a ne vidiš dobro ?

Prešao sam veći deo EU, sever Afrike, na istok do Kine, veći deo Rusije...

I na tvoju žalost ipak je BMW motor koji je zastupljen najmanje 90%. 

Ne videh nikoga na Silver Wingu. Videh ukupno jedno 5 novih Afrika, svega 3 Super Tenere, možda 3 Stroma 1000, Kawasaki 0 komada i STOTINE BMW-a GS. 

Na primer u kampu Oasis u Ulan Batoru 98% motora je BMW. Ona dva posto 2 upokojena KTM-a i moj Suzuki V-Strom. Bukvalno.

 

Svidelo se to kome ili ne.

 

Ista priča ko kad neko ne uspe kresnuti dobu ribu pa ga pitaju za nju, a on kaže KURVA ! 

E to je isti slučaj i sa BMW-om.

Lepo kažeš evo serem po BMW-u, sve dok ga ne kupim.

A kad ga kupim...onda će biti i gaće i kapa BMW. BMW će se po dupetu tetovirati, i tad će svi Japanci odjednom postati đubre...

 

Voleli ga mi ili ne tako je...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Novog, dobro opremljenog GS-a ne može svako da kupi čak ni u inostranstvu. Za Srbiju tek ne treba pričati jer je ovde i nova "Dacia" luksuz.

 

Da li "BMW Motorrad" ima pametnije i sposobnije ljude od "Kawasakija", "Honde", "Yamahe", ne bih rekao... Da li "XTZ1200 Tenere" može, sve što može i "GS", naravno da može, čak šta više možda su neki motocikli u nekim aspektima bolji... Čak šta više dosta toga može da krene na ogroman put, "Transalpovi", "KLR", itd. No, šta je fascinantno kod "BMW" da su napravili lojalne kupce koji ih kupuju i voze uprkos problemima. Čak i da neko napravi bolji motocikl oni kupe "BMW", pa posle i "BMW" opremu. Po meni to je njihov najveći uspeh kao kompanije. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@nik_sa015... hajde da ne dužimo priču čiji tata ima veći tuki... ja ti nudim da snimim video na sledećem prelasku nekog pasa, iz komada, bez manipulacije, pa da vidiš i sam da griješiš... Čak sam ti voljan spustiti ljestvicu na 70/100 i opet ulažem ručak za 5 osoba + tebe u opkladu... ako izgubiš moraš da se dofuraš u Beograd da platiš ručak meni + 5 osoba po mome izboru... 

 

P.S. šta tačno argumentuješ svojom izjavom da nisi vidio ni jednog Silver Wing-a? 

Ponašaš se kao klinac, vrijeđaš tuđe da bi se nešto tu izdigao... ccc...

 

Ljudi koji žive gdje i ja jako rijetko sebi ne mogu da priušte ono šta žele ali GS ipak nije na spisku mojih želja... 

 

Ne kažem da ako bi mi se namjestio jeftino jedan S1000XR da ga ne bih kupio, ali da ga sebi pogledam ili želim, ne.

U svakom slučaju, razmisli o video ponudi gore... Spreman sam žrtvovati 10-ak minuta svog života na sledećem krivinarenju da bih te možda dozvao svijesti...

 

Živio...

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 9 minuta, GuMi5 je napisao:

@nik_sa015...  opet ulažem ručak za 5 osoba + tebe u opkladu... ako izgubiš moraš da se dofuraš u Beograd da platiš ručak meni + 5 osoba po mome izboru... 

 

Nadam se da si mene uračunao u ovih 5 ;) Izaberi još Ćaleta i Lalajka i finansijski smo uništili drugara iz CG. Boccu nemoj, može samo da posmatra, nije "ješan". :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja se dobrovoljno prijavljujem da doprinesem finansijskom uništenju onoga ko izgubi, koji god bio od njih dvojice :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, icatenej je napisao:

Ja se dobrovoljno prijavljujem da doprinesem finansijskom uništenju onoga ko izgubi, koji god bio od njih dvojice :D:D:D

 

Eee, ne može bez mene, bar da ne bude nikom žao.

 

@Velimije- Bila je tema GS vs AT, jedan od potenciranih segmenata je bila potentnost off road upotrebe zašta oba motora nisu optimalna. Vidim i da se na ovim klipovima to naglašava uprkos ćinjenici da je za off vožnju neuporediv znatno lakši motor, potrebna je odlična fizička pripremljenost i izuzetno umeće koje većina nema, a sem toga, u zemlji gde se proizvodi BMW čik neko da siđe van puta, čak ni na onim mestu gde postoje ozbiljane off road staze ili poligoni, van  obeleženog nema voženja, a kolko čujem je slično po Evropi  Skandinaviji. No, jeste GS univerzalno upotrebljiv, bilo koji pa i nov model, prštim i ja obalom Save al je to čisto prevoženje a ne pravi off, mada ko je znalac, proteraće ga i na Vršku Čuku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 18 sati, đunta je napisao:

 

@Velimije- Bila je tema GS vs AT, jedan od potenciranih segmenata je bila potentnost off road upotrebe zašta oba motora nisu optimalna. Vidim i da se na ovim klipovima to naglašava uprkos ćinjenici da je za off vožnju neuporediv znatno lakši motor, potrebna je odlična fizička pripremljenost i izuzetno umeće koje većina nema, a sem toga, u zemlji gde se proizvodi BMW čik neko da siđe van puta, čak ni na onim mestu gde postoje ozbiljane off road staze ili poligoni, van  obeleženog nema voženja, a kolko čujem je slično po Evropi  Skandinaviji. No, jeste GS univerzalno upotrebljiv, bilo koji pa i nov model, prštim i ja obalom Save al je to čisto prevoženje a ne pravi off, mada ko je znalac, proteraće ga i na Vršku Čuku.

kolega Đunta , samo zbog tebe sam instalirao nasa slova :takoje:

 

kako se nebi setio te teme , ali nisam ja ove klipove postavio da bi pokazao koliko je motor dobar ili los za off road 

 

vec zato sto su novi , rekoh da vide i ostali koje interesuje ovaj motor .. 

 

nista vise od toga ... mene interesuje samo za asfalt u svakom slucaju ... 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:stabre:Au Djunta....pa ni oba bubrega mi ne pokrivaju...moju kombinaciju za RTa...

Bolestan sajt.......samo za patnju  tj. evo vidite šta NE možete da imate,nego

čisto vas malo zahebavamo da malo patite......

Moja kombinacija je : samo 17.800 funtica za R 1250 RT color Alpine White

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 24.9.2018. at 13:19, bdada je napisao:

Gde rade Gebelsovi potomci? :ups:

 

Ovo je interesantno. U Srbiji, a ni ranije, nisam video reklame za BMW automobile a kamoli motore, dok recimo neke druge marke se reklamiraju non stop. BMW-a nisi mogo da vidiš na ulici jer je godinama registracija bila bezumna, tako da su niže kubikaže bile zastupljene, pretežno japanskih proizvođača što je praktično kao dugogodišnji monopol. Ja kao i većina, nit znam nemački niti pratim strane medije da bi potpao pod ikakav propagandni uticaj, slučajno sam seo na BMW i iz negativog odnosa bez ikakvog objektivnog razloga i zahvaljujući masovnom prisustvu japanskih motora, potpuno promenio stav i kupio polovan GS jer je registracija kolko tolko postala razumnija. Praktično je i većina srpskih vlasnika polovnjaka kupila BMW-e na osnovu rekla kazala ili probavši neki primerak, niko nije nikakvu propagandu primenio na nas nit pa ona postoji, osim što je mi vlasnici širimo bilo da pišemo po forumima, bilo što se vozimo i viđamo kojekuda, a naravno da ima YT klipova mali milion koji takođe postavljaju vlasnici sa svih mesta na zemaljkskoj kugli, znači da nema reči o Gebelsizmu koji je na žalost i tragediju zastupljen u drugim sferama.

 

Inače, Olimpijske igre kakve su danas, baklja, su uspostavljene pod Gebelsom i očigledno kao dobra poastavka opšte prihvaćene kao naj veličanstveniji sportski događaj. Usput, direktni tv i radio prenosi su isto tada po prvi put uvedeni.

 

Pre 8 sati, Kowalski je napisao:

:stabre:Au Djunta....pa ni oba bubrega mi ne pokrivaju...moju kombinaciju za RTa...

 

 

Na tvoju, moju i mnogih ko mi, sreću,  BMW kao polovan jako dugo traje pa i posle više od 20 godina se vozi rame uz rame sa mnogo mlađim pa i potpuno novim motorima BMW-a a pogotou drugih marki i za relativno malo para, čak i 1/9 od novog, pruža uživanje i zadovoljstvo i ne pravi ljubomoru prema nekom ko ima nov BMW a tek ne prema ostalim vlasnicima drugih marki, a bez zavisti se  bolje oseća i takav čovek se smatra boljom osobom.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Đunta , dobro kazes ...

 

podsetio si me i na moje upoznavanje sa BMW-jem ... doduse ja sam bio u Londonu , mogao sam da vidim reklamu za BMW motor , ali nisam mogao da kupim magazin u kome bi takav oglas nasao ... ne pitajte ;)

 

morao sam pod hitno da nadem posao , gledao oglase nekoliko nedelja , ne biram previse , odlazio i na nekoliko razgovora dok nije izasao oglas za kurira sa motorom , oni daju motor ... ama ni malo me nije interesovalo kakav motor ,

nisam ni pitao , rekoh gde treba da podpisem ...

 

em imam motor , em imam posao ... tada sam prvi put u zivotu seo na BMW , ulicom da je prosao dan pre toga pored mene , verovatno se nebi okrenuo ... godinu dana star R850R ... posle godine i nekog meseca , svaki dan sem nedelje presao sam sa tim motorom blizu 100.000 kilometara a da nije ni zakasljao ... ujutro ubacim kljuc , palim i vozim do navece , parkiram i odem na spavanje ...

 

nekoliko godina kasnije , dok sam stao na noge ( finansijski ) kupio sam R1200GS i ostajem na tome ... za sad ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 1 minut, Ausländer je napisao:

Не читам километарске постове,  али сам сконтао да су власници БМВ бољи људи.

Једног дана ћу и ја купити БМЊ.

I ispeci rostilj :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja