Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1250 GS/GSA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Primećuješ da se vozi zato što ljudi koji imaju tolike pare da kupe motor, imaju ih i za putovanje i zato su ih puni drumovi. Onaj nesrećnik što jedva skupi za GPZ-a isto tako jedva skupi i za jednom godišnje do Crne Gore. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Pricam o motoru ne o novcu. Hteo sam reci da su najzastupljeniji gde sam imao prilike da ih vidim a cuo i od drugih ljudi..

A to sto nemamo novac i jednom godisnje odemo do Cg..neki nemaju ni za to..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

BMW GS je najprodavaniji motor samo u klasi kojoj pripada.

A inače mislim da Honda Super Cub spada u kategoriju "mopeda" (nije potrebna bilo koja od A kategorija za vožnju), pa je zaista neprimereno upoređivati je sa bilo kojim motociklom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, icatenej je napisao:

Znači, lapsus sigurno nije - pre će biti loša interpretacija nekakvih podataka, ali upravo zbog toga i ne treba da ostane tako bez ispravke...

 

Ne, nije lapsus, jednostavno sam tako  iščito, na osnovu nekog merila, prepostavljam motora šta god to pojmovno podrazumevalo, znači ne opšteg dvotočkaša pokretanim nekim agregatom jer takvih ima na milone ala raznoraznih marki mnogoljunih nacija, ala Kina i Indija. No naravno, dozvoljavam primedbu da sam pogrešno interpretiro, al jeste činjenica da od pojave modela 1.2 ni jedan motor po prodaji ne može da se meri i BMW već više godina je beležio ozbiljan rast al taj trend  će ove godine biti izgleda prekinut, što sam i pre neku godinu i predpostavio da će se desiti gledajući krajnje realno, bez obzira što imam i volim BMW, uvek sam bez dlake što mnogi smatraju čudnim, a drugi pak ne vole.   

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 8 sati, icatenej je napisao:

 

 

Nešto razmišljam - kad konačno kupim jednog lepog GS-a za mene i gospoju, da li ću i ja biti u fazonu fanatične odbrane neodbranjivog :P

Hoces, hoces ! :nanana:  :lol:  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@đunta, ovi sektaši te istinski brane :) Dođeš im po pivo kad svrnu do tebe da im praviš točkove :D:D Ne zameri, stvarno mi je upalo u oči ono "najprodavaniji u istoriji motociklizma"... Ja pretpostavljam da je GS, počev od modela 1200, definitivno lider po prodaji u ovom novom tzv., ADV segmentu, i da se na to odnosio podatak koji si pronašao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Šta li će biti sa ovim VVT za 10, 15 godina kada Švabe pređu na 1500, a mi pokupujemo restlove od 1250. Ko će to popravljati... osim Đunte, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, icatenej je napisao:

@đunta, ovi sektaši te istinski brane :) Dođeš im po pivo kad svrnu do tebe da im praviš točkove :D:D Ne zameri, stvarno mi je upalo u oči ono "najprodavaniji u istoriji motociklizma"... Ja pretpostavljam da je GS, počev od modela 1200, definitivno lider po prodaji u ovom novom tzv., ADV segmentu, i da se na to odnosio podatak koji si pronašao.

 

Radi  se o cifri od 300.000 komada još od pre neku godinu, pre izlaska modela sa pridodatim vodenim hlađenjem i mokrim kvačilom. Pravi ljubitelji brane a  sektaši ne, naprotiv. Spomenuo si točak, vrlo verovatno na vodenjaku veliki broj nema dobre točkove al ne žele da im se u to upre prstom iako je pun net takvih iskustava, odnosno primera.

 

Pre 6 sati, mradomir je napisao:

Šta li će biti sa ovim VVT za 10, 15 godina kada Švabe pređu na 1500, a mi pokupujemo restlove od 1250. Ko će to popravljati... osim Đunte, naravno.

 

VVT je odlično tehnološko rešenje a i logički razvojni sled, kako će raditi u praksi će se videti, ali u svakom slučaju se sve više komplikuje održavanje kad se javi kvar što je neminovno u eksploataciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Malo sam pogledao oko ovog VVT. Biće da nije baš "prava" promena ugla otvaranja ventila, nego imaju samo dva stepena - "više" i "manje" otvoren ventil, pa samim tim se i menja ugao otvaranja. Verovatno će u sledećoj seriji biti kontinualna promena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 8/24/2018 at 10:48 AM, yogibear said:

Po recima mog prijatelja koji je licno prisustvovao strogo zatvorenoj i kontrolisanoj prezentaciji novih modela u Minhenu pre nesto vise od 6 meseci izlaze novi RR, XR a u planu su i dva (ili tri zaboravio sam) nova kruzera u HD stilu sa bokser motorima od 1800cc. Kako mi rece zemlja se tresla kada su ih upalili. :)

 

Za GS-a mi je rekao da je pored novog agregata i detalja o kojima se sada i zvanicno prica vizuelno ostao skoro ne promenjen sto je prilicno iznenadilo sve zvanice.

 

Ovu fotku sam preuzeo sa interneta i na njoj je navodno novi BMW VVT bokser.

 

 

 

Ja se ponadao kad videh bice update za XR, reko sta li vise mogu da urade dodatno na toj zivotinji od masine, kad oni samo boju menjaju, bedak

 

https://auto.ndtv.com/news/bmw-s-1000-range-updated-for-2019-1879398

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 23 sati, icatenej je napisao:

Ala smo se uvredili?!? Kako znaš da mene veliki GS ne interesuje? Da me ne interesuje ne bih čitao ovu temu. Mislim da sam ne jednom naveo na ovom forumu da je to po meni ultimativna sprava za put u dvoje. Kad budem mogao da ga priuštim, verovatno da ću ga i kupiti za mene i gospoju, jer kako god da okreneš i obrneš i pored činjenice da ima boljih motocikala po ovim ili onim karakteristikama u tom ADV/Turing segmentu, kao celokupan paket, veliki GS nekako uvek iskoči na prvo mesto.

 

Ali kolega Đunta, koji je inače oko svega vrlo precizan, je ovu tezu o GS-u kao najprodavanijem u istoriji motociklizma izneo ne samo u ovoj temi... Ne mogu da tražim, mrzi me (mislim da je isto napisao i u temi o 1150 i u temi 1150 vs 1200), ali ako baš budete insistirali, pronaći ću, jer mi je i u tim drugim temama onako "zaparalo oči" ali nisam pisao. Znači, lapsus sigurno nije - pre će biti loša interpretacija nekakvih podataka, ali upravo zbog toga i ne treba da ostane tako bez ispravke... Znači, to nije kod mene izazvalo nikakav "gnev" kao što kažeš, već određenu dozu smehoteke jer je i bez ikakvog dubljeg razmišljanja i analize jasno da motor od 17.000+ evra sigurno ne može biti "najprodavaniji u istoriji motociklizma" (zato sam to uporedio sa određenom izjavom određenog "predsednika", pa me uprava cenzurisala :D:D:D) Na moto forumu, barem kada su motocikli u pitanju trebali bi pisati istinite stvari.

 

Sa elitističkim forama i tim potcenjivačkim stavom me zajebite. Nije svet motocikala počeo od BMW R1200GS i nisu sve ostalo "bicikli". Obilaze ljudi svet na dva točka na svemu, pa i na tim istim CUB-ovima...

 

Nešto razmišljam - kad konačno kupim jednog lepog GS-a za mene i gospoju, da li ću i ja biti u fazonu fanatične odbrane neodbranjivog :P Vrlo je to zarazno. :D Uostalom, koji je to auto bolji od Moskviča? I koji je to motor bolji od Harli Dejvidsona? Kapiraš gde to vodi? ;)

 

Prijatelju , ja zaista neznam kako sam sa mojim kratkim postom uspeo da ispadnem uvreden , elitisticki , podcenjivacki i fanatik koji brani neodbranjivo ... zaista mi uspeva postici efekat kojeg nisam zeleo , nije prvi put ...

 

ponovo sam procitao moj post i zaista mi nije jasno ... ako je zbog mojih proslih zasluga , onda OK ... shvatam ...

 

u svakom slucaju nemam zelje za debatom , duga zima tek dolazi , bice toga koliko hoces ... bez mene , ako je ikako moguce ...

 

u meduvremenu djunta se sam javio , nema potrebe da ikoga branim , ali jos uvek smatram da si reagovao bez preke potrebe , ali i to je tvoje pravo koje ti ne branim , ko sto ti ne branim da kupis motor koji se tebi svida ... 

 

dali je Djunta mozda zaboravio da doda JEDAN OD , pa bi bilo podnosljivije ?

 

I da se razumemo , CUB je moped , zaista bi bilo tesko uporediti njega sa velikim motorima ( i da , siguran sam da bi ti mogao nabrojati bar dvadesetak motora koji su bolje prodavani nego GS , mislim da si tako napisao ... ) ali ...

 

najiskrenije , kad bi mene neko NATERAO na put oko sveta , i dao mi izbor GS ili CUB , sa sigurnoscu od 100 posto mogu da ti kazem da bi izabrao CUB !!

 

nadam se da nisam nikog uvredio ovog puta ... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

O naslovu teme o novom modelu - 20% 

Gluposti prateće SPAM - 80%

Ima li admina ?

 

Otvorite u opštim temama jednu novu "PLJUJEMO PO BMW-u" pa se tamo pomerite i vodite priču ali nemojte zagađivati ovde. 

Ko uđe da pročita-prvo treba da filtrira da bi došao do suštine.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

GS je statusni simbol i to je okej, čak iako ostali ne zaostaju dramatično. Slava od R1150GS polako bledi, treba nešto novo da se desi a to će biti:

GS koji će kada zajebeš krivinu sam da iskontroliše gas, kočnice, ugao i da izvuče sam sebe ili će preventivno da koriguje brzinu, ugao, poziciju na drumu itd.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

GS je statusni simbol u “regionu “
U puno drugih naprednih država nije.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

BMW GS... biće da je u pitanju simbol putovanja. Od 100 motora na putu koji se voze (ne računa se lokalna vožnja, kafić-kafić-buregdžinica) 96 je BMW. 1 Suzuki+1 Yamaha+1 Honda + 1 nešto... E to je realna situacija na putu. S obzirom da je tako... mala je šansa da ima toliko budala koje kupe BMW zbog komšije. Neće biti. BMW je sa ovom serijom osvojio i puteve i vozače, svidelo se to hejterima ili ne. A naša politika je: Seremo po BMWu dok ga ne kupimo na bilo koji način-a onda BMWeeeee je ipak nešto drugo, ekstravaganci, japanci su pih itd...

Vozim Stroma 1000 i srećan sam-sve dok ne uzmem od saputnika R1200GSA LC...e onda psujem oca majku japancu.

 

 

To što mi imamo ili nemamo para - nije to braćo moja mila krivica BMW-a. 

PS.Statusni simbol ? Znate li Vi cene ozbiljnijih Harlija ???

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Do sada je "vodenjara" imala Brembo kocnice na svim varijantama i verzijama. Primetih da kod novog GS-a 1250 na prednjim kocionim  kljestima pise "BMW" (razlikuju se od dosadasnjih) a na zadnjim "Brembo".  Ima li ko ideju o cemu se radi? :stabre:

 

Capture111.jpg

 

Capture1112.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ista je situacija na XR modelu. Različita klešta :) A zašto... verovatno neka igra oko cene itd... 

U svakom slučaju mi se taj detalj ne dopada, jer deluje kao da si menjao pa krpio stavljao šta imaš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima klješta na kojima stoji spolja Bmw a sa unutrašnje strane Brembo.                                                                                               

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
On 9/20/2018 at 7:23 AM, nik_sa015 said:

BMW GS... Od 100 motora na putu koji se voze (ne računa se lokalna vožnja, kafić-kafić-buregdžinica) 96 je BMW. 1 Suzuki+1 Yamaha+1 Honda + 1 nešto... E to je realna situacija na putu. 

 

Ovo je vrlo vjerovatno, uz dužno poštovanje, jedna od najglupljih izjava koje sam pročitao na ovom forumu u skorije vrijeme... 

 

Primjera radi danas sam prešao preko Grimselpass-a, Sustenpass-a i Furkapass-a i naravno, sreo stotine motora uz put i ni slučajno, ni u ludilu, nisam pomislio da BMW dominira putem, a kamoli da je 96 od 100 komada BMW... 

 

 

Edit: to svetkovanje BMW-a mi se lagano penje na onu stvar... Ovdje gdje budem/živim BMW uopšte nije dominantan motor... ni po kojem osnovu...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Sirovi snimci sa prvih promo vožnji (verovatno sa vožnji za snimanje promo materijala)...

 

 

Sjajne sprave i još bolji vozači :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja