Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem MT-07 35kw ili NC700SA ili...

Recommended Posts

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio i ja juce u Delti da vidim sta ima od polovnih automobila, ponudio motor uz doplatu, kazu moze. A onaj drugar sto sam mu prosledio tvoj kontakt takodje juce kupio PCX-a. Sutra cu ga mozda videti, mislim da je ipak neku godinu stariji i jeftiniji uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Sto se tice kupovine novog motora, zavisi naravno od osobe do osobe kao i od sposobnosti/iskustva/umeca te osobe da upravlja motorom, kao i od toga da ceni i postuje novac koji je ulozio u to vozilo. Znaci neko ce kupiti nov motor od 10k eur i slupati ga za dva dana (nece mozda ni zaliti za njim), neko ce kupiti novog kineza od 800 eur i cuvati ga kao da je kostao 10k eur.

Sve je to individualno i ako decko ume to da ceni i postuje a kao sto je pisao u prethodnih par postova se moze zakljuciti da se pridrizava toga, ne vidim razlog zasto ne bi kupio nov.

Naravno ako se ukaze prilika da se za nesto manje novaca kupi motor koji je odrzavan kod njih i za koji zna istoriju, svakako i to ne treba otpisati kao opciju.

Sve u svemu to su slatke muke svakako :)

Samo lagano i sve ce se kockice sklopiti ;)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Upravo tako! Slazem se 100%.

 

Niko ne pominje, ali tu je i kradja motora. Imam utisak kada bih dao neke vece pare (citaj 6-7k €) da bih danima spavao pored njega. Ja sam na pocetku za pcx kad susne nesto napolju skakao iz kreveta:tras2:

 

E tu kasko fali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Generalno, mislim da je Tracer ozbiljniji i jači motor,

i, kao što su kolege rekle, noviji model.

Tracer 900 je po mnogim reviewovima best buy.

Tracer 700 je 70 ili 75ks, onaj što sam video da kolega vozi.

Tako da ti je najbolje da položiš punu A i da uzmeš tu jaču verziju.

 

Pogledaj i cenu novih, izašla mi neka reklama da imaju popust, pa da se bolje orijentišeš za polovne.

 

@JupiterKoliko cene NC u Delti, ako nije tajna ? Otići ću i ja na procenu kasnije tokom godine ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Okruglo 4 u zameni uz moju doplatu. Toliko su ga procenili i u Technodromu juce, takodje u zameni za skuplje. Ali recimo da je ta procena okvirna, i da je u mom slucaju akcenat na doplati koja bi bila u iznosu od nekoliko hiljada eura. To kazem jer je nekih par stotina gore dole u slucaju prodaje za kes stvar trzista i trenutne ponude, hitnosti prodaje i slicno, kao uostalom i u zameni, samo sto je u zameni taj promenljivi deo cene doplata u kesu. Znaci 4. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
On 8/31/2018 at 10:03 AM, X8 Vračar said:

Generalno, mislim da je Tracer ozbiljniji i jači motor,

i, kao što su kolege rekle, noviji model.

Tracer 900 je po mnogim reviewovima best buy.

Tracer 700 je 70 ili 75ks, onaj što sam video da kolega vozi.

Tako da ti je najbolje da položiš punu A i da uzmeš tu jaču verziju.

 

Pogledaj i cenu novih, izašla mi neka reklama da imaju popust, pa da se bolje orijentišeš za polovne.

 

@JupiterKoliko cene NC u Delti, ako nije tajna ? Otići ću i ja na procenu kasnije tokom godine ...

Slazem se da je Tracer mnogo bolja opcija, ali ako je decko mislio da se isprsi za novi CB500X (trebace vise novca) za Tracer ce morati da doda jos vise i to sigurno preko 1000 eur, pricam za 700 Tracer, 900 necu ni da pominjem on je definitivno mnogo skuplji...

 

Pricam samo na osnovu njegovih zahteva i mogucnosti kako je naveo, svakako nek razmotri i tu opciju ako je u mogucnosti i moj glas ide za Tracer-a onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Presao sam sa X max-om 250, 22000km. Bez problema sam dnevno prelazio 600+ km. Za grad i magistralu je ok ali za auto put ne, krstareca brzina mu je 110km/h. Pre toga sam vozio svasta, cak i vespicu od 50 kubika.

Sada vozim Yamahu Tracer 700.

 

Ja ne vozim po gradu, mozda po nekad ili onoliko koliko mi treba da izadjem iz grada.

Hteo sam da predjem na motor sa brzinama (da probam malo i to:)), zato je otpala Honda nc750x.

Cb500x je odlican motor ali sam posle duzeg razmisljanja odlucio da uzmem nesto malo jace, da ne prerastem  brzo, kupujem nov motor i ne menjam cesto...

Tracer mi je bas legao i fun faktor je kod njega bas dobar.

 

E sada, da vozim samo po gradu ili ponekad neki izlet van, ne bih ni razmisljao o motoru.

Zasto?

Sve je duplo skuplje za motor, 

nema mesta za prtljag kao na maksiju na kojem ti cesto i ne treba top case.

Prolaskom kroz baru se isprskas...

Na semaforu kada upali ventilator i pocne da fenira po nogama a 40 stepeni...

Saltanje brzina nije zabavno po gradu, koliko je na magistrali...

 

Ipak, s obzirom na moje potrebe ne bih se vracao na skuter. :)

Osim kada bi mi se ukazala potreba, odlazak na posao, itd.

 

Da skratim...

Razmisli da li treba da kupis motor ili mozda jaci Maxi.

Osim ako bas hoces motor, i to je razumljivo. 125 kubika sluzi u gradu ali jaci skuter ili motor je druga dimenzija voznje, narocito po krivudavim planinskim putevima.

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Veruj mi oko toga sam se najvise preispitivao, da li ostati na skuteru ili preci na motor...ja mislim sve ove godine voznje skutera mi se vraca to pitanje...

Da, zaista dosta voznje mi je po gradu i tu je skuter (ili neki automatik) neprikosnoven.

 

Ali imam neverovatnu zelju da predjem na motor, i taman sak kad sam prelomio ti me vracas opet na to cuveno pitanje :tras2: :)

 

Ipak ostajem pri kupovini motora, sad da li ce to biti za mesec, dva, pet...nema veze, ne zurim, kad naleti nesto fino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Motor + Beograd... razmisli još malo ili zamoli nekoga da ti pozajmi motor na par dana... 75% vremena cvrčaćeš na semaforu u punoj opremi, slivaće ti se znoj niz lice i leđa dok udišeš izduve Tamića iz prošlog rata. Na posao ili sastanak ćeš doći znojav, prljav i izbezumljen. Skuter 125-250 je zakon za Beograd. Uzmi motor ali kao drugi motor u kući.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 4 sati, Miloš A je napisao:

Motor + Beograd... razmisli još malo ili zamoli nekoga da ti pozajmi motor na par dana... 75% vremena cvrčaćeš na semaforu u punoj opremi, slivaće ti se znoj niz lice i leđa dok udišeš izduve Tamića iz prošlog rata. Na posao ili sastanak ćeš doći znojav, prljav i izbezumljen. Skuter 125-250 je zakon za Beograd. Uzmi motor ali kao drugi motor u kući.

Pa ne znam, ja i sa PCX-om sam uvek ispod full face kacige, jakne i rukavica u svakodnevnoj voznji do posla.

Takodje stojim na svakom crvenom, a kad ne moze da se provuce stojim i u koloni.

 

Nisam uopste u fazonu e vozim skuter (koliki god bio) pa mogu u papucama i sorcu, ili ne daj Boze i one nemcke slemove iz II sv.rata.

 

Opremam mi ne smeta, jedino saltanje manuelnog menjaca mi je nepoznanuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Nesto interesantno, naravno uz korekciju cene....

 

 

045ea49546a7-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda CB500X, 2013. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 24298 km, Beograd. Cena 4.400 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za CB 500X. Motor je bombonica. Iznajmio sam je u aprilu na Korzici i slatko se navozao, imam cak i neke snimke gde je dobro przim. Iako ima 35kw moze da se dobro stisne, znaci ima lufta da napredujes u voznji. 

Ako imas pare uzmi, bez razmisljanja. Sto se tice servisa, ako nije uradjen servis na 24000, tu ti je marza za pregovaranje oko cene. Raspitaj se koliko je servis, pa pregovaraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

'fala :) 

Ja i nisam ljubitelj bilo kakvih vizira, al' ovaj mi dodje takav...ako mi bude slivao vazduh direktno u kacigu skidam ga odmah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Čestitam "kolega"
All in One motor.
Iako na "papiru" ne "izgleda" u vožnji je živahan i ima dovoljno snage. Vizir je neophodan, ne diraj :)
Dva duga putovanja proslog leta (Krit 3400 km ukupno i Hanioti 2000 km), udobna i zabavna vožnja. Potrošnja smešna. Auto-put 140-145 km/h (natovaren).
Po gradu i lokalnim putevima je neverovatno kako se lepo vozi i koliko je motor upravljiv i poslušan.
Mana: rekao bih jedna ali velika, zadnje (i prednje) vešanje. Fabričko niko ne servisira a ono je "dobro" nekih 20-25k km.
Ja sam na 10k km stavio Wilbers 630. To je potpuno druga priča i motor je bolji za 50% (ne preterujem).
Proveri vešanje i pokušaj da servisiraš ili još bolje kupiš drugo (ima i fabricko da se nađe do 200 Evra).
Kao ponosni vlasnik 500X-a stojim na raspolaganju za pitanja i savete. Pozdrav.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

HVala hvala :) 

 

Lepo je cuti ovakve komentare iz prve ruke! A ja ne mogu da docekam da sednem i napravim prve kilometer :D

 

Kako da proverim zadnje vesanje? Jednostavno da idem na osecaj i udobnost, ili ima nekih vidnih pokazatelja?

 

Verovatno cu imati 1000 zasto 1000 zato, pa te mozda budem cimao za neke stvari, kad si se vec ponudio :) HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
HVala hvala  
 
Lepo je cuti ovakve komentare iz prve ruke! A ja ne mogu da docekam da sednem i napravim prve kilometer
 
Kako da proverim zadnje vesanje? Jednostavno da idem na osecaj i udobnost, ili ima nekih vidnih pokazatelja?
 
Verovatno cu imati 1000 zasto 1000 zato, pa te mozda budem cimao za neke stvari, kad si se vec ponudio  HVALA!
Obavezno neko mora da ti podesi vešanje. Dakle tvoja težina (sa i bez opreme). Onda tezina sa prtljagom. Tezina sa saputnicom :) itd.
Motor, štelovanjem vešanja izbalansira (potouno se poravna). E tad sedneš i voziš.
Ukoliko je sve kako treba (motor dobro leži na putu, ne upreda se u krivini, "dupe" ne leluja i sl.) onda je samo pitanje tvrdoće opruge. Ali, iskustvo sa fabrickim vešanjima je takvo da nisu baš kvalitetna. Mada, 30k bez servisiranja znači da je vreme za zamenu. Ja mogu da ti pošaljem originalno vešanje koje sam skinuo sa moje Honde nakon 10.000 km. Možeš da namontiras pa da probaš i vidiš da li ima razlike.
Šaljem ti fotografiju Wilbers-a koji sam stavio umesto fabrickog. Moram ponovo da naglasim da je mnogo bitno da ti neko našteluje motor ispravno. Jer i najbolje vešanje, ako nije podešeno za vozača, ne vredi ničemu.
Slobodno pitaj, šta god te zanima. Svrha foruna je upravo to.
Pozdrava8c4de253a0ba8aa733282ac24809230.jpg74bd587f064108ac36faa6b230beccf1.jpg0624b19df98421a6f5b7618890b6a34c.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Hmmm, vidis nisam se toliko bavio tim stvarima, al' sad cu malo da se upoznam.

 

Sad napravim podesavanje za mene i tako vozim, a onda krenem sa zenom na neku voznjicu i moram ponovo da podesavam za nas dvoje?? Tj.neko da mi podesi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Hmmm, vidis nisam se toliko bavio tim stvarima, al' sad cu malo da se upoznam.
 
Sad napravim podesavanje za mene i tako vozim, a onda krenem sa zenom na neku voznjicu i moram ponovo da podesavam za nas dvoje?? Tj.neko da mi podesi
 
Sve se podesi odmah. Obelezi se na vešanju. Kod 500X postoji nekoliko nacina podesavanja 4 (na tvom modelu) i 9 na novom modelu. Ti samo kljucem okreneš i postaviš na određenu vrednost. To je tzv. preload. Motor se tako podesi, tačnije izbalansira, da potisak, sila deluje na amortizer u pravom trenutku (optinalno podešavanje). Stvar je mnogo kompleksnija ali ne mogu sad da ulazim u detalje :)
Uglavnom, vešanje je najvaznija stvar na motoru. Jednom kad podesiš motor za sebe, svaki drugi (ma koji da je) ti je posle lošiji (dok i njega ne personalizujes).
CB500X ima loše vešanje, još ako nije servisirano mnogo kvari dozivljaj vožnje.
Utiče i na stabilnost motora i smanjuje upravljivost.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Ja kada idem na put (dve osobe+prtljag) stavim na jedan stepen tvrdje nego sto je podeseno za gradsku voznju i sve bude kako treba, prosle godine isli na Alpe 6000km ubili bez ikakvih problema, tako da ne brines brigu mnogo, samo sedi i teraj ;)

Iskreno ja sam prezadovoljan fabrickim vesanjem, nikakvih problema nisam imao do sada jedino sto bi menjao to je definitivno sediste ako pricamo o udobnosti...

Moram reci da vozim iskljucivo po drumu, nikakav off ne praktikujem niti smatram da je ovo masina za nesto takvo.

Cestitke kolega @theBeast i zelim ti puno sigurnih KM ispod guzice......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT
Ja kada idem na put (dve osobe+prtljag) stavim na jedan stepen tvrdje nego sto je podeseno za gradsku voznju i sve bude kako treba, prosle godine isli na Alpe 6000km ubili bez ikakvih problema, tako da ne brines brigu mnogo, samo sedi i teraj
Iskreno ja sam prezadovoljan fabrickim vesanjem, nikakvih problema nisam imao do sada jedino sto bi menjao to je definitivno sediste ako pricamo o udobnosti...
Cestitke kolega [mention=36563]theBeast[/mention] i zelim ti puno sigurnih KM ispod guzice......
Može i ovako, kao što kaze kolega :)
Samo što ne pričamo o istoj stvari.
Tvrđe ne znači ništa osim da je opruga vešanja "nategnuta", odnosno preload je pidešen da se tačka u kojoj se aktivira sila opruge desi kasnije (ili ranije, zavisi od podešavanja).
Sto se tiče fabrickog vešanja, makar na motorima koji su u ovom cenovnom rangu, ona su baš loša. Konkretno, Honda je u čitavu CB500 seriju stavila vešanje za imaginarnog vozača koji je visok 170 cm i ima 70 kg. To znači da je "čvrstina" opruge na fabričkom vešanju 4 (ili 5). Ja imam 90 kg i spring rate treba da bude 7(ili 8). Dakle meni je, kad vozim sam, potrebna duplo "jača" opruga na vešanju. A tek kad sam sa saputnicom i llus nstivaren prtljagom, to je za jos dve vrednosti iznad. Npr. Wilbers je za mene, po nardzbini uradio springrate 9. Ja sam uzeo vešanje sa HPA podešavsnjem, pa kad sam sam na motoru "popustim" ili malo oslabim oprugu. A kad je motor natovaren onda malo skratim, zategnem oprugu. Ovo zatezanje i puštanje doprinosi tome da motor uvrk bude ravan (kad sam na njemu). A to je nsjbažnija stvar u vožnji. Razlika se toliko oseti da ko jednom proba, vise nikad ne seda na motor koji ima loše ili neadekvatno vešanje. Jednostavno ukalkulišeš u cenu motora vešanje za sebe i prostreš se koliko možeš. Fabrično vešanje u ovoj klasi motora je druga priča. Naravno, uz sve to, fabricko vešanje niko ne servisira pa ono, vremenom mekša, dok ne izgubi svojstva koja MORA da ima.
E sad, možeš ti preload da zavrćeš i odvrćeš koliko hoćeš, time samo menjaš trenutak aktivacije opruge ali ne možeš promeniti čvrstinu opruge pomoću preloda.
Pitpuno je druga stvar sto to ljude uopste ne zanima i ugkavnom voze ono što imaju, bez obzira kakvo je stanje vešanja. Udobnost vožnje zavisi najviše od vešanja, i od sedišta, ali u mnogo manjoj meri. Ali drugi aspekt, mnogo vazniji je sigurnost (bezbednost). Ako prednji i zadnji kraj motora rade šta suprotne stvari da bi bezbedno vozio motor moraš da dosta da usporiš (ne na pravcu, u krivinama).
Ponoviću, potrebno je da čovek proba i da doživi razliku. Ljudi (među kojima sam i ja) daju novac na svakave stvari kojima ulepsavaju svoj motor, stite ga od pada, ulažu u prtljag itd. i sl. A ulaganje koje treba da bude prioritet svakom od nas jeste ulaganje u vešanje. Jer to nsjviše poboljašava i unapređuje naše motore.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja