Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem MT-07 35kw ili NC700SA ili...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Doslo vreme da se skuter zameni necim malo ozbiljniji.

 

Trazim da kupim polovan motor u rangu A2 kategorije

 

Interesuju me samo dobro ocuvane masine, u suprotnom cemo samo trositi moje i vase vreme.

 

Moji favoriti:

1. Yamaha MT-07 35kw

2.Honda NC700SA ili 750SA 35kw

 

Alternative:

Honda NC700XA 35kw

Honda CB500XA

 

Moze i zamena uz moju doplatu za moj PCX 125, kupljen nov u Delta Automoto 2015.godine. presao oko 6.500 km.

 

 

0693086869

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci ustao sam iz kreveta da vidim sta pise u saobracajnoj. NC700XA 2012. 38kw. Nisam siguran da su proizvodili modele koji su se razlikovali u 3kw. Nznm mozda ti ustrojeni iz uvoza, mada je i moj jos uvek sa fabrickom blokadom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Moguce da si u pravu, al' nesto mi se cini kao da sam vidjao po oglasima te modele od 35kw...mada vidis, sad nisam siguran.

 

Hmm, a kakvu ti imas jos uvek blokadu? Hoces da kazes da nemas dostupnih punih 38 kw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Treba proveriti ali mislim da jedino prve modele NC700 mozes naci da imaju 35kw (nije proverena informacija) NC750 ti je vec preko 35kw, mislim da je 38KW.

CB500X ti ima 35kw to ti mogu potvrditi, od slicnih modela mozes jos videti Benelli trk 502 (jako lep motor) al ne znam dal ih ima polovnih kod nas, KTM Duke 390, BMW G310 (takodje novija masina pa ne znam dal ima polovnih).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Da da, nc750 su sogurno na 38kw.

Hmm, gledao sam ovaj BMW, vidim ima jedan cilindar...ne znam dal mu to moze biti prednost ili mana.

Duke390 je jako zanimljiv, jako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Blokada obrtaja mu je na nekih 6 hiljada, a max snagu bi trebalo da ostvari na 6250 (sad procitah negde). To bi moglo da znaci da on ne isporuci tu snagu zbog blokade, ali da je nase saobracajce boleo k kada su ga registrovali...

 

Za novo upisivanje u saobracajnu verovatno bi morao da se atestira agregat i to bi kostalo 142.321 rsd. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Napisao sam motore koji su slicni onome sto trazis, imas verovatno jos mogucnosti sto se tice naked/sport motora kao sto su kawa z300, cbr500 itd... Duke je super motorcic ali ja kada sam ga video uzivo skapirao sam da je fakticki za gradsku voznju, za jednu osobu jer je gabaritno jako mali ali je zato sigurno interesantan za voznju ;)

On ti je takodje jedan cilindar... Od polovnih motora mi jos pada na pamet Aprilia Pegaso (novija) tipa Strada model ona ima 35kw kao i Yamah xt660 ako se ne varam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 7 sati, Jupiter je napisao:

Znaci ustao sam iz kreveta da vidim sta pise u saobracajnoj. NC700XA 2012. 38kw. Nisam siguran da su proizvodili modele koji su se razlikovali u 3kw. Nznm mozda ti ustrojeni iz uvoza, mada je i moj jos uvek sa fabrickom blokadom...

Evo sta treba da uradis ;)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da bi mi trebalo 4 dana da poskidam sve ovo. :lol3: Pa meni je trebalo 6 meseci da se nakanim da mu zalepim trakice na felne. I naravno krivo sam ih zalepio. :jok: Da me ne mrzi sad bih otisao da ih skinem... :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
On 23.8.2018. at 22:07, theBeast je napisao:

Doslo vreme da se skuter zameni necim malo ozbiljniji.

 

Trazim da kupim polovan motor u rangu A2 kategorije

 

Interesuju me samo dobro ocuvane masine, u suprotnom cemo samo trositi moje i vase vreme.

 

Moji favoriti:

1. Yamaha MT-07 35kw

2.Honda NC700SA ili 750SA 35kw

 

Alternative:

Honda NC700XA 35kw

Honda CB500XA

 

Moze i zamena uz moju doplatu za moj PCX 125, kupljen nov u Delta Automoto 2015.godine. presao oko 6.500 km.

 

 

0693086869

Dejan

Doslo vreme da se skuter zameni necim malo ozbiljniji.

 

Trazim da kupim polovan motor u rangu A2 kategorije

 

Interesuju me samo dobro ocuvane masine, u suprotnom cemo samo trositi moje i vase vreme.

 

Moji favoriti:

1. Yamaha MT-07 35kw

2.Honda NC700SA ili 750SA 35kw

3.Honda CB500XA

 

 

Moze i zamena uz moju doplatu za moj PCX 125, prvi vlasnik, kupljen nov u Delta Automoto 2015.godine, presao oko 6.500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

MT-07 je motor koji je skoro izasao (2014). Po oglasima su 5-6000e zavisno od godista. Nov je 6800e i to restyling verzija od ove godine. Na kraju sezone ce biti na akciji verovatno 6300e, mada mislim da se to odnosi na lager tako da ce verzija ogranicena na 35kw tesko biti dostupna.

 

Moj ti je savet da, ako vec imas para za polovan, sacekas koji mesec do sledece sezone dok skupis jos malo para i kupis nov, ogranicen na 35kw, taman za sledecu sezonu. Posle skini kada hoces kosta ~5000din, tako sam ja posle 10.000km. Vrlo tesko ces naci ogranicenu verziju jos moras da pazis kako je prethodni vlasnik odrzavao a za 1000-1500e vise dobijes nov motor.

 

NC iz nekog razloga ide samo do 6500 obrtaja, tako da nije za agresivniju voznju, jer taman kada treba da krene akcija trazi da se menja u visu brzinu. Potrosnja je odlicna ali s obzirom da gledas S verziju gubis mnogo u odnosu na MT. X verzija je vec bolja ako planiras duza putovanja a neki "canyon carving" ili voznja na stazi ti uopste nije u planu.

 

CB500X jedva vidjam po oglasima ali je ista fora sa cenom (npr 1000e razlika nov i polovan: https://www.polovniautomobili.com/motori/pretraga?brand=&modeltxt=cb500x&price_to=&year_from=&year_to=&showOldNew=all&submit_1=&without_price=1 ).
On je vec 35kw tako da ne moras da juris ogranicenu verziju, a i dobar je zbog niske registracije (~15.000 u odnosu na ~24.000 za MT/NC).

 

Kao sto su ti vec rekli pogledaj i KTM Duke 390.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Hmm vrlo korisni i realni saveti!

Hvala ti puno.

 

U pravu si, preko zime moze da se nakupi jos koji evric pa da se uzme nov.

 

Najgore je sto sam jos neodlucan. Ovo ce mi biti prvi motor posle maxi skutera. Mislio sam da ne uzimam nov dok se malo ne uvezbam na nekom polovnjaku, al opet nisam u fazonu da cesto menjam motore, kola...pa iz te perspektive nov bi dobro legao.

 

S druge strane vidis kako setam u tipu motora, i naked bi i neki enduro za putovanja.

Generalno vise vozim po gradu, do posla,...al po nekad bi i na neku voznju van grada.

 

Od prilike sa skuterom sam prelazio 2.000km godisnje, sto i nije neka kilometraza...pa dal se isplati iskesirati za nov za te kilometre...

 

Moram ubrzo da prelomim jer sto vise cekam vise pitanja postavljam samom sebi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Ne mozes da pogresis ni sa jednim od ovih motora. Samo ce neki da budu malo bolji u jednoj stvari od drugog i obrnuto. To ne znaci da su neupotrebljivi za tu odredjenu stvar. Moze touring na MT-u, malo ces cesce da stajes, moze i staza na NC-u, bilo je ljudi. Neke mane mozes i dodatnom opremom da otklonis (npr visi vizir, udobnije sediste). Marta kada bude bio sajam odes lepo i pogledas svaki, sednes, probas kako ti lezi. Do tada ces da vidis kakav si sa budzetom.

 

Kada su svi dobri i nemozes mnogo da pogresis uzmi onaj koji ti se na oko najvise svidja. Ako ne pogodis funkciju bar si pogodio styling :)

 

A za polovno protiv novog opet kazem za ove motore je specificna situacija da nije velika razlika. Tako da opet dajes dosta para i za polovan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Moj glas takodje ide za nov, kao sto kolega kaze nije tolika razlika izmedju polovnog i novog, ako si kraci s budzetom bolje skupi jos malo pa kupi nov.

Takodje ako te interesuje Honda kao sto si naveo, pitaj ih za opciju zamene staro za novo da se resis PCX-a i taman skreses cenu za neki drugi model... ;)

Do Honde svakako mozes da odes svaki dan da sednes na motor i obrnes krug po parkingu, da vidis da li se pronalazis na takvom motoru. Svakako dobro razmisli mada koji god da uzmes, neces pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Tako ce i da bude, pusticu da prezimi sve i onda od marta u akciju.

Do tada ce se vec neke stvari iskristalisati pa cu znati na cemu sam.

 

Ako ostanem pri Hondi onda verivatno ce ici ta opcija staro za novo.

 

Jer kontam, dati npr. 4.500 za polovan cb500x, pa mu verovatno treba odmah zameniti gume, lanac, kocnice, akumulator...jer ne zelim da sedam na motor a da znam da nije u top stanju (zbog bezbednosti i sigurnosti u prvom redu)...opa izadjem na 5.500€ min...jos malo i eto ga nov...a ne razmisljas ni o cemu:hack:

 

Vec sam sedao na sve ove modele i u odnosu na PCX su mi svi bomba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 15 sati, Jupiter je napisao:

Lepo ti polozi za punu A kategoriju, i mozemo da se menjamo. :lol: Dobices najbolji motor od navedenih modela.

Haha, pa tebi trebalo 6 meseci da zalepis nalepnice na felne a zamisli koliko meni treba da se nateram da opet ucim testove, casovi voznje, bla bla...:na_glavi::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 22 minuta, theBeast je napisao:

Tako ce i da bude, pusticu da prezimi sve i onda od marta u akciju.

Do tada ce se vec neke stvari iskristalisati pa cu znati na cemu sam.

 

Ako ostanem pri Hondi onda verivatno ce ici ta opcija staro za novo.

 

Jer kontam, dati npr. 4.500 za polovan cb500x, pa mu verovatno treba odmah zameniti gume, lanac, kocnice, akumulator...jer ne zelim da sedam na motor a da znam da nije u top stanju (zbog bezbednosti i sigurnosti u prvom redu)...opa izadjem na 5.500€ min...jos malo i eto ga nov...a ne razmisljas ni o cemu:hack:

 

Vec sam sedao na sve ove modele i u odnosu na PCX su mi svi bomba :)

Meni su nudili krajem prosle godine novu cb500x za 5700 + gratis prvi servis...
Proizveden tekuce godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
3 hours ago, theBeast said:

Haha, pa tebi trebalo 6 meseci da zalepis nalepnice na felne a zamisli koliko meni treba da se nateram da opet ucim testove, casovi voznje, bla bla...:na_glavi::)

I vise od 6 meseci... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Covek nikad nije vozio pravi motor (skuter se ne racuna), a vi ga tapsete po ramenu sa pricom da kupi nov motor u zemlji Srbiji koja nema kasko osiguranje za motore. Ako vec imas 5000-6000e onda potrosi 3000 na motor na kome ces da se uvezbas i prodas ga za godinu dana bez gubitka novca, mozda oboris cenu za 100-200e i to je sve sto ces izgubiti, umesto da skrsis negde nov, neosiguran motor od 5000-6000e pa da bude plakanja. Cisto moj savet, ne bih bilo koga da uvredim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pitao je za savet sta da uzme i mi smo mu odgovorili...

 

U pitanju su karakteristike motora i njihova cena

 

Ako planira da se krsi, onda neka ne uzima nista.

 

Znam da ta mogucnost (nazalost) uvek postoji, ali to je druga tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 2 sati, Mladen990 je napisao:

Covek nikad nije vozio pravi motor (skuter se ne racuna), a vi ga tapsete po ramenu sa pricom da kupi nov motor u zemlji Srbiji koja nema kasko osiguranje za motore. Ako vec imas 5000-6000e onda potrosi 3000 na motor na kome ces da se uvezbas i prodas ga za godinu dana bez gubitka novca, mozda oboris cenu za 100-200e i to je sve sto ces izgubiti, umesto da skrsis negde nov, neosiguran motor od 5000-6000e pa da bude plakanja. Cisto moj savet, ne bih bilo koga da uvredim.

Sad, možda ću da "oftopikujem", ali često se pominje ovaj razlog zašto ne novo, a ja nekako razmišljam na ovaj način. Meni je budžet za kupovinu motora bio oko 1200 EUR, njemu je 6000 EUR.  Prosto, toliko mogu da se pružim, jer samo toliko mogu da zaradim, na žalost. On može da se pruži 6000 EUR, jer toliko može da zaradi. Ja mogu da računam na pad vredosti od 200-300 evra, on na 5x više. Meni 200-300 EUR nisu problem, njemu 1500 EUR nije problem. Prosto ko pasulj. I ja bi uzeo nov da mogu, verujem da bi i većina da je u takvoj situaciji.

Ukoliko (da kucnem u drvo), slupa motor od 6000 EUR, isto je kao da sam ja slupao od 1000. Relativna vrednost je ista, sve dok je glava na ramenima.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Eh da ja imam tek tako 6.000 lako bih...

Imam 2.000 + da probam oko 2.000 da izvicem od PCXa...

 

Pre neki dan mi u Delti izmace jedan nc700s, 2012 g. Odrzavan kod njih...

Otisao da pogledam, kazu jutros prodat za 3.700...ja poludeo :grr:

 

Nije mi nista urgentno da moram sad da menjam PCX, al' ako tako nesto naleti rado cu odraditi kupovinu.

 

O novom razmisljam samo ako neku dobru akcijsku cenu naprave gospoda u hondi/yamahi.

 

Mislim da sam i pomenuo negde gore da mozda ne bi bilo lose prvih godinu dve da ucim na nekom polovnjaku :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja