Jump to content

Moto Zajednica

Definisanje zahteva u vezi problema prilikom tehničkog pregleda

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

"Ici na to da agencija za bezbednost vrši proveru, i da se gleda suština (ovo je najveći problem), nakon pregleda da se dobije atest. Naravno to sve se plati.
Po pitanju regulativa, mislim da pravilnici nisu toliki problem u vidu tehničkih uslova, oni su postavljeni široko, vec tehnički pregledi koji ih tumače debilno iz straha. Tako da po mom mišljenju treba raditi na proceduri, da kad se dobije atest, tehnički pregled se tu više ništa ne pita."

@ser

misli na ovo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I sta ima novo?

Postoji li definicija ili lista sta je potrebno da je vozilo tehnicki ispravno?

Treba li prvo da izguramo da je motorcikl prevozno sredstvo pa da je potrebno isto kao i za ostala prevozna sredstva.

U suprotnom je diskriminacija.

 

Ova pravila TP vaze i za trabant i za porse pa moraju da vaze i za motocikl:

1) Svetlosna signalizacija (znaju se pravila o snopu svetla i vidljivosti samo ih treba ispostovati)

2) Upravljacki sistem (il je ispravan ili je rasklimatan i neprecizan?)

3) Kocioni sistem (tu su valjci pa ce da pokazu)

4) Izduvni gasovi (gurnu crevo i izmere, ako im se cini da je bucan neka i to izmere. Sta kog briga ko je pravio auspuh? Trazi li se renomirani proizvodjac i za ostala vozila?)

 

Sve ostalo: nosaci prtljaga, zastita od ostecenja pri padu ili voznji, tip izduva, tip zastite od vetra, boja sedista i sta je jos pomenuto moze da bude "free style" ukoliko ne remeti gore navedene potrebe. Nisam kuku ugradio pa da mi treba atest.

 

Veoma je bitno da je obaveza lica koja proveravaju tehnicku ispravnost strucna osposobljenost za gore navedene potrebe (1-4) uz pomoc odgovarajuce testiranih uredjaja. I u to nesmem kao korisnik usluge da sumnjam.

Kakav bre internet i uporedjivanje slika ili strah od ABS-a. Usluge tehnickog pregleda i vozilo treba da je tehnicki ispravno.

Naviklo se da niko ni ne pogleda motorcikl pa sad veliko pitanje sta treba a sta ne treba.

Prosto, kao i za druga vozila. Ni manje ni vise.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Imaš pravo. Moguće da je osnovni problem neiskustvo zaposlenih na tehničkom u radu sa dvotočkašima. Slučajno sam nabasao na neki tehnički gde kažu da radi stari motociklista. Videću sledeće godine da opet odem tamo, ako stari ne ode u penziju default_0a-smiley.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ajd da dodam nešto u vezi auspuha : Za auspuh ne bih tražio atest već samo kontrolu na tehničkom - koliku buku pravi i vizuelni pregled ( izgled, stanje, tačke za pričvršćivanje - da ne otpadne negde ) .  A evo i zašto:  Po pitanju auspuha, mi motociklisti smo ovim novim pravilima hendikepirani u odnosu na automobiliste. Iz prostog razloga što su naši auspusi na vidnom mestu. Bio sam jedno vreme šef voznog parka ( sa preko 100 vozila ) od Juga do Mercedesa i Grand Čirokija.  Normalno je da na tim vozilima propadaju auspusi vremenom i mi smo vozila terali u auspuh servis. U auspuh servisu su pravili kompletne auspuhe za bilo koje vozilo ( automobile ) i ugrađivali ih u iste.  E sad kad auto sa takvim auspuhom oterate na tehnički pregled, njima je bitno da je auspuh ceo i da je vozilo tiho - da ne diže buku. Niko ne gleda dal je lonac pravljen il ima oznake proizvođača ( ko će i da gleda kad je auspuh na autu obično prašnjav, blatnjav. . . 

 A mi kad oteramo motocikl - nama će da traže oznake atesta na auspuhu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@drumskalisica

Lijo pises o nekom proslom vremenu, kad sam ja na motocilu vozio Marving i niko nije pravio na tehnickom pitanje buke i izgleda. I sta da dalje tupim kad sam do prije 2 godine samo na tehnicki nosio saobracajnu i novac da bi registrovao motocikl, a sada mi mjere i C02. Ono zbog kamera...:moto3:

 

Branko-GS850-G-1982.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja