Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)
Pre 11 sati, Nikola Honda 954 je napisao:

Slazem se da svako j**e sta dovede . Ali znas koliko ljudi odustalo od navaka zbog finansija a 5 puta imaju vise slifa za dva tocka od ovih sto se puvaju sa vremenima po drustvenim mrezama a pola nasledstva gurnuli u motor

Kakve to uopste ima veze sa TD-om? Ja npr vozim 1.45, jel to znaci da trebam da prestanem da vozim jer ocigledno nemam slifa kao ti ljudi koje si pomenuo? Tebe ako nerviraju ti sto se puvaju po mrezama, jednostavo prestani da ih pratis. TD sam svatio kao dogadjaj gde mogu da ispunim svoju strast a to sta ko vozi me zabole, gledam sebe i svoju voznju, poredim sebe sa drugarima cisto iz sprdnje, za reper uzimam ljude sa slicnim motorom i to cisto da bi znao sta se moze. Upoznao sam dosta zanimljivih ljudi sa kojima je uvek dobro druzenje a i nadju se kad zatreba ako sam u nevolji i to je nesto sto TD-u daje dodatnu draz. Listu treba svatiti kao reper sta se moze a ne kao sredstvo gde se meri ciji je veci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Tema je otisla na 6 strana :), vracamo se na stare staze. :sampion:

Sa moje tacke gledista post o listi se odnosio na to da stvara odredjenu takmicarsku napetost kod pojedinih. Generalno svako zna svoje vreme i lista mu ne treba kao potvrda a cesto se koristi kao merenje prema drugima, naglasio sam da je po meni to negativna stvar.

Post na kraju krajeva nije bio upucen svima.

Nikoli i dvlns sam odgorio da je sasvim nebitno ko sta vozi, koliko kome vredi motor, koliko bi ko bio brzi na novom motoru kao i da ne treba to previse naglasavati jer otvara pandorinu kutiju.

 

Da se vratim na na prvi pasus gde pisem o negativnim stvarima.

Precesto sam ovde cuo recenicu kada god se desio neki kurslus: "Mnogo je para covek ulozio u motor i opremu i normalno je da ima neka ocekivanja".

Sustina posta se odnosila da ta velika ocekivanja treba ostaviti kuci jer ovo nije trkanje, a rezultuju da se vec u svim grupama kuka kako neko nekoga koci, ulece se vec polako dusmanski na track day jer ocekivanja treba ispuniti. A po meni to narusava bezbednost.

Ako se setite kako je bilo dok smo imali Navakove redare, konkretno Vladu. Jednom produzis kocenje kod boksa  nista, drugi put isto, treci put te isprate do boksa da ohladis glavu.

 

Znaci prvi post o tome da bi bilo lepo da se okrene krug moze i da se tumaci kao pokazatelj gde smo  u toj varijant, kako bi se mozda spustili na zemlju jer ocigledno poredjenje prema toj listi postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Hoces da ti doteram na sledeci td zx9 ili srada da me demantujes ?


Ne razumem recenicu koju si sastavio.

Vidim da si se vrlo lako posr** po velikom broju ljudi koji vozi Navak u jednom od prethodnih post-ova... Predlazem ti da procitas tekst koji si napisao pre nego sto ga pustis u etar. Ako ne zbog sadrzaja onda barem zbog prezentacije svoje (ne)pismenosti.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@ARES da ne bude da sam promenio stav, znas i sam da se slazem da lista pravi pritisak ali sam i razmisljao malo i shvatio da verovatno malo ljudi misli kao ja odnosno da mozda ja preuvelicavam znacaj liste na bezbednost.

 

Drago mi je da si se osvrnuo na "stari" Navak i mislim da i ti i ja odatle vucemo stav a realno je da ovo vise nije Navak na koji od 40 ljudi 35 dodje na tockovima sa Pilot Power gumama da se provoza, nema od tih 35 njih 20 na enduro i putnim motorima, nema njih 30 u tekstilnoj opremi, jednostavno ljudi su se posvetili stazi ulozili novac, vreme i podigli svoja ocekivanja. Da se ne lazemo mnogo i ja sam medju njima.

 

Sto se kuknjave tice kako neko nekog koci smeta mi ali i sam zakukam pa sam skapirao da sam licemer. Kukam kako ne mogu da obidjem nekog na litri ko me usporava a nisam imao petlju da vozim litru kad sam je kupio.

 

Vrednost motora sam spomenuo u kontekstu takmicenja a ne nas hobi vozaca na TD i sigurno da vozac moze da kompenzuje kvalitet motora ali ne sasvim i ne uvek. 

 

Kada sam ptvi put dosao na TD vecina je imala zelju da skine chicken stripes sa ulicnih guma i da u nekom momentu kupi kombinezon i ostruze slajdere i sam sam bio u toj grupi. Nije bilo merenja vremena ali svakako imali smo druge ciljeve jer smo bili totalni amateri. Svi smo gume sjebali, svi smo slajdere ogulili pocelo vreme da se meri i ostalo kao cilj samo vreme. Nekima vise znaci, nekima manje ali svima znaci. Neko je spremniji na veci rizik neko na manji ali svi rizikujemo. Ne znam nikoga da je izasao sa stinta i da nikad nije pomislio bas sam pokidao i onda se razocarao vremenom. Nije bitno jel crvena, plava ili zelena svi to radimo.

 

Skapirao sam i da nemam taj takmicarski duh kao pojedinci sto ne znaci da su oni napaljeni a ja "normalan" jednostavno imam vise godina vise straha i manja muda i to je to. Kukao sam i na motor i na gume ali realno ovo je slika sa TD addicts-a koja lepo opisuje da nismo mi posebni svuda je tako.

 

 

FB_IMG_1537442569166.jpg

 

Kada se budem osecao totalno nebezbedno ili kada prestane "da me radi" necu vise dolaziti i to je to.

 

P.S. na trci sam video da nemam taj mentalitet da guram do ili preko granice a ljudi su gurali svojih 120% i ne zelim da sad bude da prosipam mudrost jednostavno nisam taj mentalni sklop ja sam u najbolju ruku jedan prosecan TD vozac 

 

E da i nije ceo post usmeren tebi uopste jer da mi nesto smeta rekao bih ti svakako samo sam pokusao da sagledam odakle nam slicni stavovi po pitanju liste a vozacke sposobnosti nam nisu ni blizu (u tvoju korist naravno :) )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Drugari da uprostim . Kapiram da je dosta ljudi krivo razumela sta sam hteo da kazem i moj stav pa cu probati da uprostim.Ljudi su izgubili osecaj sta je TD. 

Jedan se svadja sa merenjem vremena, ukanalio ga transponder (dodao mu 1 sekundu po krugu )

Drugi hoce da pravi cetvrtu grupu za ultra brze vozace

Treci bi da se trka ali samo sa sporijima od sebe

Cetvrti hoce da ubije petog zato sto mu je sporim prolaskom u krivini unistio brzi krug

 

Svaka cast Kosti i ostalim momcim,spakovali se i otisli da pokazu sta mogu tamo gde se trka.....

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
13 minutes ago, Nikola Honda 954 said:

Drugari da uprostim . Kapiram da je dosta ljudi krivo razumela sta sam hteo da kazem i moj stav pa cu probati da uprostim.Ljudi su izgubili osecaj sta je TD. 

Jedan se svadja sa merenjem vremena, ukanalio ga transponder (dodao mu 1 sekundu po krugu )

Drugi hoce da pravi cetvrtu grupu za ultra brze vozace

Treci bi da se trka ali samo sa sporijima od sebe

Cetvrti hoce da ubije petog zato sto mu je sporim prolaskom u krivini unistio brzi krug

 

Svaka cast Kosti i ostalim momcim,spakovali se i otisli da pokazu sta mogu tamo gde se trka.....

 

E sa ovim se slazem 100% 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
23 minutes ago, dvlns said:

Ja necu sacekacu da vi popijete pa da vas oderem :P

ja sam, kad popijem, brzi :) ... nego ... ja pitao ali dzabe sam pitao ... koje gume da stavim bice ‘ladno ... tvrdje ili mekse ...? po fabrici idu tvrdje ali sta zna fabrika ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
8 minutes ago, dvlns said:

Ja brate ne umem ni da naduvam gume sve sam ih upropastio. Znam da svi proizvodjaci kazu za hladno tvrdje za toplo mekse ali ič ne kapiram logiku

poslusacu fabriku ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja