Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YZF R1 RN22

Postovani @severian ,

Slazem se da je zamislivo , ali ako niste primetili , to se jako cesto desava ... Da li trebam da imenujem kome se tokom jucerasnjeg dana isto pokvario i celo pre podne nije bio na listi i takodje niko nije reagovao ... ? Da li trebam da imenujem kome se takodje pokvario proslog puta i da niko nije odragovao ... Smatram da nema potrebe za tim ... Niste razumeli poentu ... Sada nije stvar ni u zameni Transpondera , niti u merenju vremena ... Vec da Vi nemate uvid ko trenutno vozi i ko je na stazi ... A to moze da bude veliki problem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
10 minutes ago, ShoneGood said:

steta sto si produzio posle S krivine ... imao sam te na kameri a i ti mene ... bili bi snimci top. :D sledeci put cemo se bolje organizovati :D ...

 

Moracemo mada ne mogu da te stignem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Uz svo duzno postovanje, vidi se da je decko samo jak na gasu, ulazi i izlazi iz krivine banalni! Glupo je da se medjusobno ugrozavamo na stazi


Šta znaci jak samo na gasu? Da zna da odvrne ručicu do kraja... Mislim da za to ne treba puno veštine. Ako misliš na izlazak iz krivine pa onda to baš i nije “samo”. Najveći šampioni ovog sporta kazu da se bas tu dobijaju trke...

Inace reč ‘banalan’ znači prost/običan. Ne znam kako ulaz u krivinu moze biti običan i sta to uopste govori o samom ulasku...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@severian nije problem ako @GoPro kritikuje moju voznju. Dovoljno sam mator da mogu da prihvatim kritiku. Sto se mene tice moja voznja je mozda za nijansu sporija od Markezove :P tako se ja na motoru osecam i to je moj maksimum i borba za zivot. 

 

Zaista bih voleo da mi covek eto kaze ako je na mene mislio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 8 minuta, misafloyd je napisao:

Sada nije stvar ni u zameni Transpondera , niti u merenju vremena ... Vec da Vi nemate uvid ko trenutno vozi i ko je na stazi ... A to moze da bude veliki problem ...

To je tvoje mišljenje i ja ga poštujem. Ali, prosto nije tačno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, dvlns said:

Za sve pare -1 +2 danassam bas gledao gearcommander oko 11-12% laze km sat na gsxr600 sa tim skracenjem

 

+ tradicionalni optimizam japanskih cajki  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Rasplamsala se tema kao da je MotoGP u pitanju  :D.

Nije ni čudo. Silverston otkazan, Rimini niko ni pomenuo ne bi da ne beše Fenatija, a do Aragona još 6 dana.

Kada nema bolje, dobar je i Navak TD #9  :lol:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YZF R1 RN22

Postovani @severian ,

Da li zelite da vas uverim da je to tacno ... ? Da li zelite da otvorim novu temu povodom ovoga i detaljno objasnim kako je to tacno ... ? Smatram da nema potrebe za tim ... Ja vas opet molim , da kritike i zamerke uvazite i pokusate da ih ispravite ! Procitajte ponovo moj Predlog koji sam dao ... A to je pre svega radi bezbednosti svih nas !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nisi lošiji, dapače. Deda je kuknjavio kako se plaši da vozi sa Markezom na stazi a ti stojiš kano klisurine dok te obilaze, ni damar da ti zaigra  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 12 minuta, misafloyd je napisao:

Procitajte ponovo moj Predlog koji sam dao ... A to je pre svega radi bezbednosti svih nas !

Hvala za predlog, svaki shvatamo ozbiljno. Stvarno. U ovom konkretnom slučaju, odavno imamo razvijen sistem sa jednokratnim RFID narukvicama, a kada ćemo ga implementirati i u kom obliku, stvar je poslovne politike. Ovu priču gradimo korak po korak, na održiv način. 

 

Na bezbednost utiče ponašanje na stazi, koliko i poznavanje ko je na stazi, a verujem da bi ljudi mogli na tome da porade, polazeći od sebe. 

 

I na kraju, veruj (ovde smo svi na ti, bon ton zajednice) da znamo kada se vozači zamene ili pokušaju da se zamene i da flegujemo te vozače. Kako znamo, ne bih ovde detaljisao... A mnogi znaju kada dolazimo do podataka.  

 

U svakom slučaju, predlog ti je dobar i važan i stvarno ga shvatamo kao veoma konstruktivan. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600

Postovani, prvo da se predstavim, ja sam Nikola Misic redovan posetilac NAVAK trak day-a, Ne ucestvujem u samom dogadjaju iz zdravstvenih razloga, sto me ne sprecava da pratim forum mesecima unazad i da pratim sta se dogadja na stazi. U krajnjoj liniji forum sluzi za to. U svom predjasnjem postu na osnovu snimka koji sam video zakljucujem da je ucesnik na jedan neadekvatan nacin pretekao svog kolegu i ugrozio generalnu bezbednost na stazi. Cak i kao posmatrac ovog dogadjaja smatram da je svako zaduzen da vodi racuna o svom transponderu, a ne da krivi organizatora dogadja za svoj licni previd, svaki vozac ima dostupne transpondere i ima ih dovoljno, a transponderi sluze za merenje vremena, a ne kamera....pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Hvala Nikola na usvojenoj kritici, običaj je zaista da se ljudi prvo predstave. 

 

Dobrodošao i na forum (osim na td), u pravu si, ovo mesto služi da ukrstimo mišljenja, više ili manje oštro, ali u granicama fair play-a... 

 

Mislim da u ovoj raspravi niko nije izašao iz tih granica. 

 

Šta više, ovo je super deo foruma... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
4 minutes ago, GoPro said:

Postovani, prvo da se predstavim, ja sam Nikola Misic redovan posetilac NAVAK trak day-a, Ne ucestvujem u samom dogadjaju iz zdravstvenih razloga, sto me ne sprecava da pratim forum mesecima unazad i da pratim sta se dogadja na stazi. U krajnjoj liniji forum sluzi za to. U svom predjasnjem postu na osnovu snimka koji sam video zakljucujem da je ucesnik na jedan neadekvatan nacin pretekao svog kolegu i ugrozio generalnu bezbednost na stazi. Cak i kao posmatrac ovog dogadjaja smatram da je svako zaduzen da vodi racuna o svom transponderu, a ne da krivi organizatora dogadja za svoj licni previd, svaki vozac ima dostupne transpondere i ima ih dovoljno, a transponderi sluze za merenje vremena, a ne kamera....pozdrav

Cao Nikola, ok zakljucujem da kritiku nisi uputio meni vec drugom kolegi. Kao sto je sam on rekao prevarila ga je moja brzina ispucavanja i siguran sam da mu nije namera bila da ugrozi i sebe a realno nije toliko strasno uzivo bilo (bar meni). 

 

Cini mi se da je covek kasnije kad je usporio digao ruku u znak recimo izvinjenja i sa moje strane to je to. Cak i ako nije zato digao ruku sad je javno napisao i opet sve ok. Desava se losa procena i sve je ok proslo. Sigurno je brzi od mene to znam i od ranije i nikakav problem nemam i krivo mi je ako nekome nekad zeznem brzi krug ali jbg i ja se trudim najbolje sto mogu.

 

Merenje vremena je uvek skakljiva tema a istina je da se desavalo i da tehnika zakaze ali bolje nemamo. Svako moze da kupi sebi lap timer pa da meri vreme ako mu je stalo da vidi svoj napredak ali ako je samo lista u pitanju onda nemamo bolje od ovog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

transponder meri vreme, gps meri vreme, snimak na kameri meri vreme ... postoje odstupanja izmedju transpondera i Race Chrono pro od 0,5-1 stotinke ... zavisno od toga gde race hrono prekida tj otpocne merenje pomocu gps. Transponder je zvanican merni uredjaj i drzimo se njega dok ima bateriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
29 minutes ago, drs said:

Nisi lošiji, dapače. Deda je kuknjavio kako se plaši da vozi sa Markezom na stazi a ti stojiš kano klisurine dok te obilaze, ni damar da ti zaigra  :lol3:

Samo da ti kazem da je "deda" tacno 5 ipo godina mladji od mene tako da se pradeda dobro drzi. Malo me muci Joca koji je moje godiste i brzi i mnogo duze izdrzi na stazi i sto se mene tice Joca je sampiNJon

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600

Uvazavam vase misljenje, ali i dalje tvrdim da je merenje vremena kamerom jedan neadekvatan nacin da se to radi....i sigurno nedovoljno tacan bez obzira na kameru, ovo je sport gde se sve meri u stotim pa i hiljaditim delovima sekunde a za to transponderi sluze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

U pravu si ali s obzirom da je ovo track day a ne kvalifikacija za trku (mada i tamo se desava) veoma cesto se desi da nekome brz krug "upropasti" recimo neko kao ja na tom mestu pred samo merenje. Na primer covek vozio seo krug za tempo 1:25 i naidje na mene tu i mora da uspori i dobije 1:29.

 

Previse se ljudi u poslednje vreme zali kako im je neko pokvario krug i kako im smeta na stazi (priznajem i sam nekada to kazem) ali sve je to sastavni deo ove zanimacije svuda u svetu pa tako i kod nas.

 

Ako neko bas zeli da obara rekorde moze da iznajmi navak sam ili sa par drugara. Nije mi cilj da nekog uvredim ali i moja kotizacija kao i kotizacija nekoga na enduro motoru ko je dosao da se provoza vrede isto kao kotizacija nekog ko je dosao da obara rekorde.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
5 minutes ago, speedfreak said:

Trenutno se uporedjuje greska od 4sec,sto je na ovoj stazi puno, pogotovo u vremenu od 1.31-27. 

Ne, promasio si poentu covek ne spori da je vozio 1:30,9 vec mu transponder nije dalje merio krugove sto se vidi u listi vremena po krugovima ima zabelezeno vreme samo u 14:40 a nema u ostalim stintovima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Iz posta koji je napisao @Brale13 se dalo zakljuciti da je postojala razlika u merenju ali je kasnije lepo @misafloyd objasnio da mu zapravo nisu ni mereni ovi krugovi koje je GoPro izmerio. Tako da se ne radi o gresci u merenju nego o nemerenju na sta je covek izneo primedbe i napisao lepo da zapravo nije ni registrovan bio na stazi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600

Postovani,

Ispratio sam svaki track day ove godine na NAVAK stazi i moram da pohvalim organizaciju da sve jako tecno ide, i da nema velikih zadrzavanja na ulazu na stazu, ne vidim razlog da se to nesto menja ili dodatno komplikuje. Previd pojedinca nikako ne moze biti greska organizatora.

Organizacija je dobra i ljudi koje ja poznajem a voze jako su zadovoljni. I smatram da je nezrelo traziti da se uvaze vremena utvrdjena sa snimka jer sam juce gledao momka kako lomi ceo motor, te pravi salto mortale i pada na glavu u poteri za dobrim vremenom, ljudi ulazu ogromne kolicine novca i truda u svoje motore i gume kako bi napravili bolje vreme, na ovaj nacin omalovazavamo njihov trud,krv i povrede koje u tom procesu zadobiju....hvala i pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja