Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

nemaju oni pojma :) ... ahahahaha jos jedan td i apstinencija. Eto padam u deprediju hocu da prodam motor ... ako neko zeli r1 koji “nije ni za onu stvar” mozemo da pregovaramo :). A i stil mi je njesra :) .... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Pojma nemam kako smo stigli do ove paralele samo da kazem da sam pre svega mislio na Kostu kojem je Navak bio prva staza kao i vecini nas i covek je otisao na Seres na trku i bio drugi sa nekom desetinkom zaostatka ako se dobro secam. Ako na to dodamo da Kostin ceo motor vredi mozda kao tockovi ozbiljnog motora i da uglavnom vozi(mo) na polovnim gumama meni je to rezultat za respekt.

 

Daca Miletic na koji god motor da je seo je izvezao 1:23-1:24, Mrsi nije 100 godina na navaku pa ima 1:21,8 Danilo 1:22 nesto...

 

Ode ekipa na Mudjelo i napravi sasvim pristojna vremena ako ne gresim u nekih 20% od rekorda staze u Moto GP.

 

Zimus je recimo Vugrinec proveo mesec dana u Spaniji trenirajuci na stazama a nasi momci mogu da gledaju trke na YT.

 

Ne mogu da tvrdim ali koliko znam niko od nasih nema data loger na motoru nego se stelovanja vrse na osecaj a gledao sam svojim ocima kako ljudi na panoniji dovode Ohlins inzinjera koji im uzme oko 1000-1500 eur na dan za stelovanje plus imaju data loger da mu bude lakse. Momci su iz Slovenije i voze Alpe Adria super stock a ne neki svemirski sampionat ako i to ne gresim :)

 

Svi ljudi koje sam upoznao na Navaku a totalni amateri su kada odu na neku drugu stazu ne budu najsporiji. Mnogi od nas su sa mnogo godina zivota prvi put ocesali koleno i prvi put zaboli kocnicu do kraja upravo na Navaku. Pa pre nekoliko godina na Navaku je samo par ljudi imalo kombinezone a ne nesto vise.

 

Malo sam dobio izliv da ne kazem dijareju u ovom poduzem pisanju ali sam samo hteo da izrazim zaista svoje divljenje svima koji su brzi i koji su se ubrzali na Navaku u poslednjih godinu-dve.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

BRAVO MAJSTORE !!!

37 minutes ago, dvlns said:

Pojma nemam kako smo stigli do ove paralele samo da kazem da sam pre svega mislio na Kostu kojem je Navak bio prva staza kao i vecini nas i covek je otisao na Seres na trku i bio drugi sa nekom desetinkom zaostatka ako se dobro secam. Ako na to dodamo da Kostin ceo motor vredi mozda kao tockovi ozbiljnog motora i da uglavnom vozi(mo) na polovnim gumama meni je to rezultat za respekt.

 

Daca Miletic na koji god motor da je seo je izvezao 1:23-1:24, Mrsi nije 100 godina na navaku pa ima 1:21,8 Danilo 1:22 nesto...

 

Ode ekipa na Mudjelo i napravi sasvim pristojna vremena ako ne gresim u nekih 20% od rekorda staze u Moto GP.

 

Zimus je recimo Vugrinec proveo mesec dana u Spaniji trenirajuci na stazama a nasi momci mogu da gledaju trke na YT.

 

Ne mogu da tvrdim ali koliko znam niko od nasih nema data loger na motoru nego se stelovanja vrse na osecaj a gledao sam svojim ocima kako ljudi na panoniji dovode Ohlins inzinjera koji im uzme oko 1000-1500 eur na dan za stelovanje plus imaju data loger da mu bude lakse. Momci su iz Slovenije i voze Alpe Adria super stock a ne neki svemirski sampionat ako i to ne gresim :)

 

Svi ljudi koje sam upoznao na Navaku a totalni amateri su kada odu na neku drugu stazu ne budu najsporiji. Mnogi od nas su sa mnogo godina zivota prvi put ocesali koleno i prvi put zaboli kocnicu do kraja upravo na Navaku. Pa pre nekoliko godina na Navaku je samo par ljudi imalo kombinezone a ne nesto vise.

 

Malo sam dobio izliv da ne kazem dijareju u ovom poduzem pisanju ali sam samo hteo da izrazim zaista svoje divljenje svima koji su brzi i koji su se ubrzali na Navaku u poslednjih godinu-dve.

BRAVO MAJSTORE !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

  Po meni ..... Navak.... Mesto gde svaki prosecan vozac posle  dva navaka moze da vozi 1:33.00 sa motorom od 600 do 1000 cm od 2007 godine i mladjim . Od 1:33.00 se krece, posle 5,6 navaka se dodjes na 1:30:00 tad pocinjes da gledas vreme. Za drugu sezonu kupis neku munju od 1000 cm, ustelujes tc,abs,asr,sifter, skines zub,dodas dva zuba,brzi gas, da moze motor sam da koci,da lepo proklizava ,da sam daje gas i eto ga 1:27:00 i onda prosipas pamet koliko si napredovao ( Bitno je naglasiti da si ti napredovao a ne novi motor ) malo se uvozas po navaku i okolnim stazama i jos spustis vreme.... ili kao ja vozis motor star 15 godina,sa svojih 100 kg spustis na 1:29:00 , ne zelis da bacis 10000e na motor a nastavis odrsavljujes gas i zavrsis  u travi, stavis kravu na prikolicu i kuci, cekas da ti zena zaboravi da si ljusnuo i prijavis se opet ...hehehe

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
Pre 2 sati, dvlns je napisao:

Pojma nemam kako smo stigli do ove paralele samo da kazem da sam pre svega mislio na Kostu kojem je Navak bio prva staza kao i vecini nas i covek je otisao na Seres na trku i bio drugi sa nekom desetinkom zaostatka ako se dobro secam. Ako na to dodamo da Kostin ceo motor vredi mozda kao tockovi ozbiljnog motora i da uglavnom vozi(mo) na polovnim gumama meni je to rezultat za respekt.

 

Daca Miletic na koji god motor da je seo je izvezao 1:23-1:24, Mrsi nije 100 godina na navaku pa ima 1:21,8 Danilo 1:22 nesto...

 

Ode ekipa na Mudjelo i napravi sasvim pristojna vremena ako ne gresim u nekih 20% od rekorda staze u Moto GP.

 

Zimus je recimo Vugrinec proveo mesec dana u Spaniji trenirajuci na stazama a nasi momci mogu da gledaju trke na YT.

 

Ne mogu da tvrdim ali koliko znam niko od nasih nema data loger na motoru nego se stelovanja vrse na osecaj a gledao sam svojim ocima kako ljudi na panoniji dovode Ohlins inzinjera koji im uzme oko 1000-1500 eur na dan za stelovanje plus imaju data loger da mu bude lakse. Momci su iz Slovenije i voze Alpe Adria super stock a ne neki svemirski sampionat ako i to ne gresim :)

 

Svi ljudi koje sam upoznao na Navaku a totalni amateri su kada odu na neku drugu stazu ne budu najsporiji. Mnogi od nas su sa mnogo godina zivota prvi put ocesali koleno i prvi put zaboli kocnicu do kraja upravo na Navaku. Pa pre nekoliko godina na Navaku je samo par ljudi imalo kombinezone a ne nesto vise.

 

Malo sam dobio izliv da ne kazem dijareju u ovom poduzem pisanju ali sam samo hteo da izrazim zaista svoje divljenje svima koji su brzi i koji su se ubrzali na Navaku u poslednjih godinu-dve.

Pustio sam suzu....  Ali mislim da se niko od redovnih posetilaca navaka u zadjin par godina nece obrukati na bilo kojoj stazi, i tamo su krivine leve i desne, pravac ima i tamo i ovde.Ja ostrugao slajdere,dekle i nogostope na navaku kao i ostali koji su bili samo na navaku.Hoces da se kladimo da mozemo veceras na Slaviji u kruznom toku opet da ih ogulimo.Vezba je zakon... Treba malo samo da covek  nauci krivine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
38 minutes ago, Nikola Honda 954 said:

  Po meni ..... Navak.... Mesto gde svaki prosecan vozac posle  dva navaka moze da vozi 1:33.00 sa motorom od 600 do 1000 cm od 2007 godine i mladjim . Od 1:33.00 se krece, posle 5,6 navaka se dodjes na 1:30:00 tad pocinjes da gledas vreme. Za drugu sezonu kupis neku munju od 1000 cm, ustelujes tc,abs,asr,sifter, skines zub,dodas dva zuba,brzi gas, da moze motor sam da koci,da lepo proklizava ,da sam daje gas i eto ga 1:27:00 i onda prosipas pamet koliko si napredovao ( Bitno je naglasiti da si ti napredovao a ne novi motor ) malo se uvozas po navaku i okolnim stazama i jos spustis vreme.... ili kao ja vozis motor star 15 godina,sa svojih 100 kg spustis na 1:29:00 , ne zelis da bacis 10000e na motor a nastavis odrsavljujes gas i zavrsis  u travi, stavis kravu na prikolicu i kuci, cekas da ti zena zaboravi da si ljusnuo i prijavis se opet ...hehehe

Jbg ima nas ispod prosecnih kojima je trebalo dosta do 1:30 ali i dalje meni ok 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Prosecna kilometraza koja se napravi za jedan celodnevni td je oko 180 km, ako si redovan ubosces 10  dana, sto open sto td. 1800 km godisnje. Ako vozis 5 6 7 godina ....  napravis oko 10000 km na jednoj stazi. I posle diskusija ko je koliko napredovao. Treba uvesti krug vezanih ociju.... transponderi su proslost

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
  Po meni ..... Navak.... Mesto gde svaki prosecan vozac posle  dva navaka moze da vozi 1:33.00 sa motorom od 600 do 1000 cm od 2007 godine i mladjim . Od 1:33.00 se krece, posle 5,6 navaka se dodjes na 1:30:00 tad pocinjes da gledas vreme. Za drugu sezonu kupis neku munju od 1000 cm, ustelujes tc,abs,asr,sifter, skines zub,dodas dva zuba,brzi gas, da moze motor sam da koci,da lepo proklizava ,da sam daje gas i eto ga 1:27:00 i onda prosipas pamet koliko si napredovao ( Bitno je naglasiti da si ti napredovao a ne novi motor ) malo se uvozas po navaku i okolnim stazama i jos spustis vreme.... ili kao ja vozis motor star 15 godina,sa svojih 100 kg spustis na 1:29:00 , ne zelis da bacis 10000e na motor a nastavis odrsavljujes gas i zavrsis  u travi, stavis kravu na prikolicu i kuci, cekas da ti zena zaboravi da si ljusnuo i prijavis se opet ...hehehe


Hvala ti sto nisi kupio noviji motor jer mi ostali ne bismo imali sta da trazimo na stazi...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@Nikola Honda 954 sve je stvar licne percepcije i razmisljanja i u to ne bih ulazio niti isticao. Unutrasnji osecaj je bitan, znaci da li je neko bacio 20k na motor ili ne potpuno je nebitno.

 

@dvlns Da li neko ima data loger ili ne, ili mu motor vredi kao neciji tockovi ne treba previse naglasavati, Evo ja vozim 26 na motoru od 600cc starom 14god i da li treba da pricamo hvalospeve o tome? Naravno da ne, prvo jer ima par ljudi koji voze 2 sec brze u istoj klasi a drugo jer i da mi daju na taj motor sve data logere sveta i viljuske sa sbk sa sve ohlins inzinjerom ja necu ici mnogo ispod tog vremena jer necu uci u debelu zonu rizika. Ne kazem da mogu da udjem lako ali da ne zelim, nego jednostavno ne mogu.

Prema tome price sta bi bilo kad bi bilo barem kod mene nikada nisu pile vodu.

 

Vratio bih se na pocetak jer mislim da je sve krenulo od mog posta i krivo mi je sto je pogresno protumaceno.

 Nisam zeleo nikog da spustim vec da skrenem paznju da je to samo jedan krug na Navaku, nista vise i da treba biti svestan svojih mogucnosti i sposobnosti. A zasto? 

Ljudi su se prebacili na drustvene mreze, na forumu teme o td su zamrle, ovo je jedina koja je prebacila 2 strane, vrte se liste po fb, ortaci se peckaju i prozivaju a sujeta radi. Meni je to alarm u glavi da moze na lose da izadje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
pre 2 minuta, rastkojokic je napisao:

 


Hvala ti sto nisi kupio noviji motor jer mi ostali ne bismo imali sta da trazimo na stazi...

 

Hoces da ti doteram na sledeci td zx9 ili srada da me demantujes ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
pre 6 minuta, ARES je napisao:

@Nikola Honda 954 sve je stvar licne percepcije i razmisljanja i u to ne bih ulazio niti isticao. Unutrasnji osecaj je bitan, znaci da li je neko bacio 20k na motor ili ne potpuno je nebitno.

 

@dvlns Da li neko ima data loger ili ne, ili mu motor vredi kao neciji tockovi ne treba previse naglasavati, Evo ja vozim 26 na motoru od 600cc starom 14god i da li treba da pricamo hvalospeve o tome? Naravno da ne, prvo jer ima par ljudi koji voze 2 sec brze u istoj klasi a drugo jer i da mi daju na taj motor sve data logere sveta i viljuske sa sbk sa sve ohlins inzinjerom ja necu ici mnogo ispod tog vremena jer necu uci u debelu zonu rizika. Ne kazem da mogu da udjem lako ali da ne zelim, nego jednostavno ne mogu.

Prema tome price sta bi bilo kad bi bilo barem kod mene nikada nisu pile vodu.

 

Vratio bih se na pocetak jer mislim da je sve krenulo od mog posta i krivo mi je sto je pogresno protumaceno.

 Nisam zeleo nikog da spustim vec da skrenem paznju da je to samo jedan krug na Navaku, nista vise i da treba biti svestan svojih mogucnosti i sposobnosti. A zasto? 

Ljudi su se prebacili na drustvene mreze, na forumu teme o td su zamrle, ovo je jedina koja je prebacila 2 strane, vrte se liste po fb, ortaci se peckaju i prozivaju a sujeta radi. Meni je to alarm u glavi da moze na lose da izadje.

 

Ima izuzetaka kao i svugde. Svaka cast za 26 sa tim motorom, samo koliko godina vozis Navak i koje ti je prvo vreme bilo kada si pocinjao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nije to uopste bitno koliko vozim, niti je to  sada brzo vreme sobzirom da sam dugo na motoru.

Poenta je da pravde nikada nece biti, neko ce voziti motor od 3k a neko od 20k i to je ok.

Ovo samo td i nista vise tako da  ne treba voditi rasprave u tom smeru.

Da je trka, da je sampionat pa da je povedemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Slazem se da svako j**e sta dovede . Ali znas koliko ljudi odustalo od navaka zbog finansija a 5 puta imaju vise slifa za dva tocka od ovih sto se puvaju sa vremenima po drustvenim mrezama a pola nasledstva gurnuli u motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha yzf r6
pre 23 minuta, ARES je napisao:

Nije to uopste bitno koliko vozim, niti je to  sada brzo vreme sobzirom da sam dugo na motoru.

Poenta je da pravde nikada nece biti, neko ce voziti motor od 3k a neko od 20k i to je ok.

Ovo samo td i nista vise tako da  ne treba voditi rasprave u tom smeru.

Da je trka, da je sampionat pa da povedemo pricu u tom smeru...

Nazalost trke u Srbiji su umrle samo je ovo ostalo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Nikola Honda 954 said:

Slazem se da svako j**e sta dovede . Ali znas koliko ljudi odustalo od navaka zbog finansija a 5 puta imaju vise slifa za dva tocka od ovih sto se puvaju sa vremenima po drustvenim mrezama a pola nasledstva gurnuli u motor

 

Ko puva taj i smrdi. Ako kaniš mirisati, nemoj puvati.    :vutra:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Da ponovim, vozimo svi rolere, ja u nazad i hop preko klupe bez naslona ... borba. 

Usli smo u tematiku u kojoj ima najvise sujete a i koji kompleks ispliva. Sad da ne budem kolektivni psihoterapeut, molim sve razumne, a ima vas, da i dalje uzivate u stazi, vremenu, transponderu, novim ili starim motorima, u sebi i svom vremenu, u svakom dinaru datom u motor pa makar bio i zadnji .... i bas vas zabole pisica za bilo kog i bilo sta receno .... Jer kad vas ne bude vise bilo na navaku, naci ce nekog novog da o njemu pricaju. Do tad da li je 1.26 ili 1.56 koga boli dupe vozite za sebe. Taj sto mrsi muda i pametuje a ima ih, nikom barem meni nije sipao litar goriva, dao dobar savet, ohrabrio me da budem bolji i da se manje bojim .... prema tome dabome. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
10 hours ago, ARES said:

Ljudi su se prebacili na drustvene mreze, na forumu teme o td su zamrle, ovo je jedina koja je prebacila 2 strane, vrte se liste po fb,

Jeste komentar malo bio u krivom pravcu ali ok, nije ti bilo ispod casti da objasnis sta si zaista hteo da napises, i to je korektno. 

Ova tema je prebacila 2 strane kojim i kakvim komentarima. Da li ti mislis da je jedan od njih bio ucinkovit, da smo izvukli pouku, sem da ne dajemo pare za nove motore vec da vozimo malo starije 15 godina.

Iz tih razloga a i onih gde ja pitam za gume, pa mi objasnite da nisu za mene i slicno, prestali smo bar mi sa manje strpljenja da se bavimo forumom. Jer, ovde nemamo sta da naucimo sem kako izgleda kad te neko omalovazava i ismeva. 

Jednu stvar si u pravu, previse je sujete i kompleksa ali ti sujetni su u manjem broju. Vecinu koju poznajem, smatram ih za fine i kulturne momke i uvek se radujem da ih vidim. Ja Vas sve molim da prestanete da glumite to sto glumite i da se ponasate u skladu sa ljudskim nacelima. Ako je nekom koplikovano da razume mogu da mu pojasnim. 

Dosli smo dotle da nas barem mene ne interesuje sta ces eto, ti da kazes ili neko drugi i ako zelim da verujem da bih mogao nesto i da naucim od tebe. Jer, ili nisam dovoljno dobar ili vec nesto trece. Eto kad bih te pitao koju smesu guma da stavim za sled td jer Ti znas, odgovorio bi mi da stavim ss2? Eto molim te daj mi savet ... 

Sami ste krivi sto smo presli na FB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja