Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: sremcica
  • Motocikl: cbr1000rr
18 hours ago, krle636 said:

Ae sto je charlie pao nego sto sam ja pokupio zeca na izlazu na pravac , izlazim iz duge desne na pravac vidim bmw broj 31 u travi i iskace zec i trci meni od prednji tocak ja gas gas desno i naleti mi na dekli nogom fa potkacim kao sutnem i izadjem sa staze, naravno niko mi nije verovao ( zec je ispod levog hebla na slici) , hvala organizatorima...

4D6E6A0A-7AAC-4144-9708-8BD0B9364C11.jpeg

AAC69BF5-D816-4FD7-9B9D-4D0008E6C29D.jpeg

Pusti ceo snimak:)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
3 hours ago, dvlns said:

Ima dosta dupliranih imena a verovatno neka fale pa pregledajte ;)

 

Stvarno, Bojović Bojan i Sandić Krsto su mi promakli (da im obrišem lošija vremena).

Sad ću rešiti to.

 

Edit: Rešeno, sad je tabela kompletna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Svaka cast, vidi se veliki napredak kod svih.

Steta sto nije izvodljivo voziti kontra krug, znalo bi se ko je stvarno napredovao a ko je umemorisao samo ovu stazu. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
9 hours ago, ARES said:

Svaka cast, vidi se veliki napredak kod svih.

Steta sto nije izvodljivo voziti kontra krug, znalo bi se ko je stvarno napredovao a ko je umemorisao samo ovu stazu. :)

Prva recenica bi nam znacila ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Pretpostavljam da je post ironican pa cu odgovoriti.

Niti mi je namera da omalovazavam nekog niti da se sa nekim takmicim, pogotovu ne u vremenima sa treninga.

Vrtimo se 7god u istom krugu pa i mene kopka koliko je moj napredak uslovljen poboljsanjem vestine a koliko zbog pukog opustanja jer sam od 2011 na istoj.

Verujem da se i ostali isto pitaju, pogotovu oni koji samo voze Navak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
10 minutes ago, ARES said:

Verujem da je se i ostali isto pitaju, pogotovu oni koji samo voze Navak...

Ja sam par meseci sa trkackim motorom na Navaku pa se vec pitam istu stvar... Bas me zanima kakva je Navak staza u odnosu na staze u regionu...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
12 minutes ago, rastkojokic said:

Ja sam par meseci sa trkackim motorom na Navaku pa se vec pitam istu stvar... Bas me zanima kakva je Navak staza u odnosu na staze u regionu...?

kao i sve ostalo ... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5729 postova
23 minutes ago, rastkojokic said:

Ja sam par meseci sa trkackim motorom na Navaku pa se vec pitam istu stvar... Bas me zanima kakva je Navak staza u odnosu na staze u regionu...?

Ne mogu da ti dam neki bog zna kakav odgovor jer nisam bas puno staza posetio ali ono sto jesam a to je ujedno i moje vidjenje ove tematike je da je princip voznje na stazi ma kojoj sustinski isti. Tehnika je ista a svaka staza ima svoje specificnosti. Realno posmatrano gde god da odes prvi put neces biti medju brzima (pricam o nama amaterima) jer na svakoj stazi postoji ekipa kojoj je ta staza sto i nama Navak.

 

Iskreno na temu da li je neko samo memorisao stazu moj odgovor bi bio da svakako i pored memorisanja i pored navikavanja je potrebno bilo unaprediti voznju i mislim da svi koji su napredovali na Navaku mogu da napreduju na bilo kojoj stazi ukoliko bi je posetili vise od jednom. Mozda odnosno sigurno nece biti medju najbrzima ali nece mi medju najsporijima.

 

Znam nekoliko primera ljudi kojima je Navak bio prva staza a koji su otisli na druge staze i bili i tamo medju brzima i to razni ljudi na raznim stazama a neki jedan je cak i na trkama medju najbrzima u klasi ;)

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Mislim da je lista sa vremenima koja nema nekog smisla dovela do toga da se sve gleda iz druge perspektive.

Stvorila se neka losa atmosfera gde se od td do td samo to gleda, kace liste sa vremenima po fb i drustvenim mrezama, gde radi sujeta i previse takmiraskog duha. 
Ipak treba da shvatimo da je ovo samo track day a ne trka. 

Da me neko ne shvati pogresno, ne vozimo rolere po Adi tako da je sasvim ok da adrenalin postoji ali opet treba da budemo svesni sta je trkanje a sta td. 

Pored duplih imena  postoji i problem sa vremenima koje nisu napravili vozaci cija se imena tu nalaze tako da po meni takmicenje sa vremenima gubi smisao.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

OMK lista je napravljena da bi svako od nas  imao uvid u svoj napredak u slučaju da tera isti motor ili da uporedi ove gume sa onim, ovaj motor sa prošlim i slično. Ko je jednom dao nekom bržem da vozi u njegovo ime, taj više nema uvid u svoja vremena a po meni to je bzvz.

 

Naravno, tabela pravi i taj takmičarski momenat ali na svakom od nas je koliko će da se "primi" na to :) 

Svakako to nije primarni cilj tabele.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Nema nista lose u kacenju liste na fb. Eto ja je kacim, hvalim se vremenom koje sam postigao. Sta tu ima lose. Moji prijatelji I porodica to prate, raduju se jer znaju koliko mi to znaci … A sujete ima svugde. To je stvar ljudskog karaktera. I da vozimo svi rolere na adi i ja vozim u nazad i preskocim klupu, neko bi bio sujetan … a vozim u nazad i preskacem klupe :D

Da ne gnjavim … sve ovo sto radimo na stazi je super, lista je super, endurance je naj naj super :D. da bude I neka amaterska trka I to bi bilo fenomenalno … Dosli smo da vozimo motore i to radimo .  :sampion:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6
Pre 11 sati, dvlns je napisao:

Znam nekoliko primera ljudi kojima je Navak bio prva staza a koji su otisli na druge staze i bili i tamo medju brzima i to razni ljudi na raznim stazama a neki jedan je cak i na trkama medju najbrzima u klasi ;)

 

 

:jee2:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

Prosle godine je Manuele Paggiali na Navaku vozio 1.22.5 ako ne gresim. Dvostruki moto GP sampion(125,250). Vozio je u istim uslovima kakvi su i na redovnim track day. Tako da je i to neki reper sto se tice voznje. On se bar navozao po raznim stazama. Na  Navaku je napravio par krugova. A verujem da je svuda brz.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Što samo može da govori gde je neko ko 4 godine lomi glavu samo na jednoj stazi da bi stigao na 1:25 i ovaj koji dođe da okrene dva kruga i napravi 1:22.5

A i budi siguran da je vozio sa debelim baferom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Da on nije lomio glavu na navaku.. On je ‘samo’ vozio vrvtno od svoje 6 godine. Profesionalac koji je svake nedelje na stazi i svetski sampion...

To je bas za poredjenje sa nama amaterima koji 6 puta godisnje izadjemo na stazu


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Paggiali je mala beba. Markez bi već u trećem krugu tu vozio ispod 1:20  :D   Lorenco možda i brže, pod uslovom da se Dukati kladio na nekog drugog  :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja