Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pao sam na rame i guzicu i slomio sam masku i bravu :D
 

da se razumemo ljudi ulazu u motore zarad dobre fotografije sa navaka sve u cilju da se miss navaka obori sa dugogodisnjeg trona :D 

sad kad vise nema hondu sad tu kuka kako ga neko zamalo odvalio na stazi, pa kad vozis gsxr :lol3: (nisi slusao cika Simona) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
8 minutes ago, FJCharlie said:

pao sam na rame i guzicu i slomio sam masku i bravu :D
 

da se razumemo ljudi ulazu u motore zarad dobre fotografije sa navaka sve u cilju da se miss navaka obori sa dugogodisnjeg trona :D 

sad kad vise nema hondu sad tu kuka kako ga neko zamalo odvalio na stazi, pa kad vozis gsxr :lol3: (nisi slusao cika Simona) 

A da i to na cemu ti je kaciga se kod normalnih ljudi zove glava a ne guzica samo da znas :)

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
7 minutes ago, FJCharlie said:

pao sam na rame i guzicu i slomio sam masku i bravu :D
 

da se razumemo ljudi ulazu u motore zarad dobre fotografije sa navaka sve u cilju da se miss navaka obori sa dugogodisnjeg trona :D 

sad kad vise nema hondu sad tu kuka kako ga neko zamalo odvalio na stazi, pa kad vozis gsxr :lol3: (nisi slusao cika Simona) 

 

Ima li fotografije te stilske figure ili si ogromne količine novca, truda, ...... straćio bez krunskog dokaza :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Kada smo vec kod fotografija... dajte fotografije da se smire strasti! Obicno nakon postavljanja fotki sve ide lakse...

Ja sam uzivo gledao “test traction controle” i ako je fotograf uhvatio nesto moze biti zanimljivih fotografija.

Hvala bogu da si dobro, uzasno je izgledalo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750

Ae sto je charlie pao nego sto sam ja pokupio zeca na izlazu na pravac , izlazim iz duge desne na pravac vidim bmw broj 31 u travi i iskace zec i trci meni od prednji tocak ja gas gas desno i naleti mi na dekli nogom fa potkacim kao sutnem i izadjem sa staze, naravno niko mi nije verovao ( zec je ispod levog hebla na slici) , hvala organizatorima...

4D6E6A0A-7AAC-4144-9708-8BD0B9364C11.jpeg

AAC69BF5-D816-4FD7-9B9D-4D0008E6C29D.jpeg

Promenio član krle636
Izistavljen tekst
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Od sada na Navak nositi sledeće:

 

crni luk 5 glavica
krompir 5-6
mlevena paprika 1 kasikica
lovorov list 3
so,biber,vegeta po ukusu

 

Još samo zekan i zečiji paprikaš se može zgotoviti     :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha yzf r6

A što se tiče transpordera i ja mogu da kazem da sam video juče minimum troje ljudi iz crvene grupe nisu imali izmerene krugove uopšte. Vidim ih na stazi a vreme nijedan krug nije otkucao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
4 minutes ago, veljko81 said:

Moje mišljenje je da ipak treba da počne da se razmatra uvodjenje 4 grupe sa vremenom ispod, 1.27.

 

Potpuno legitiman predlog koji jedino pravi problem ako se vas sa vremenom ispod 27 ne prijavi dovoljno odnosno bude vas na primer 12 onda mora da upadne neko sporiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Moje mišljenje je da ipak treba da počne da se razmatra uvodjenje 4 grupe sa vremenom ispod, 1.27.
 


Mislim da bi ovo (sa pravilnom raspodelom) resilo i problem plave grupe...

U nedelju je u plavoj grupi bilo vremena od 1.33 do +2. To je razlika od preko 25 sekundi.

Znam da se ne moze svima udovoljiti ali eto tema za razmisljanje i mesta za napredak...
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Što se kuvanja paprikaša tiče, ne bih se ja oslanjao na transponder. Da se ne završi sa džabe ste kuvali, zekan nije ni bio na stazi.

Posle dođu ovi sa kamerama i kažu, bilo je zekana evo ga na kameri.

Onda iskoči neko iz publike i viče nemože tako; direkcija trke kaže da zekan nije ni postojao i tačka !

Ovo je, bre, ozbiljna zajebancija. Mislim, ... to kuvanje paprikaša. :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
27 minutes ago, rastkojokic said:

 


Mislim da bi ovo (sa pravilnom raspodelom) resilo i problem plave grupe...

U nedelju je u plavoj grupi bilo vremena od 1.33 do +2. To je razlika od preko 25 sekundi.

Znam da se ne moze svima udovoljiti ali eto tema za razmisljanje i mesta za napredak...

 

Plava grupa realno nikada ne moze biti resena i ne treba ni pokusavati. Treba resiti najbrzu grupu pa ostale na broj ucesnika a u plavoj ce uvek biti najvece razlike. 

 

Svi koji dodju prvi put mogu da voze i 1:25 ali i 2:05 ali to ne moze niko da zna unapred zato u pauzi treba ekstremne slucajeve prebacivati sto su i radili do sada nekoliko puta

 

Realno govoreci nikada nije problem neko ko je mnogo sporiji lako ces ga obici problem je neko malo sporiji sa jacim motorom 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ja sam taj koji premešta ljude po grupama pa da napišem neko slovo o tome.

"Željena" grupa, koju štiklirate u prijavi je polazna tačka ali u poslednjih 4-5 TD-ova se prijavi i do 26 ljudi koji žele crvenu i zelenu grupu. Onda po dosadašnjim vremenima najmanje brz iz crvene pređe u zelenu a najmanje brz iz zelene u plavu. I tako dok u svakoj grupi ne bude po 20 vozača. Peripetija nastane kad na dan TDa neko dođe sa molbom da pređe u drugu grupu da vozi sa drugarom ili da mu pokaže putanje ili jer voze isti motor u dve grupe. Takođe se dešavalo da vozač postigne vreme sa jednim motorom a na sledeći TD dođe sa drugim pa vozi 5sek sporije (a bilo je po 10sek brže, doduše u plavoj grupi).

Mogu samo da kažem da se podela ne radi nasumično a da se iskakanja dešavaju da se udovolji vozačima.

 

Drugo što sam hteo da vam "javim" je da odavno razmišljamo o uvođenju četvrte grupe ali to će morati još da sačeka. Prvi i veliki problem je što Navak nema u svakom trenutku 80 (+ 6-7 rezervnih) transpondera za 4 grupe. Postoje još neke stvari koje moraju biti dogovorene pre bilo kakve organizacione promene ali sad nije ni vreme ni mesto da o tome raspravljamo. Radimo na tome i javićemo čim bude novosti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Uvodjenje cetvrte grupe ima smisla ako se td produzi do 18h.

Skracivanje grupa na 15min je lose za  nekog ko je dosao da trenira, za nekog ko juri jedan leteci krug i rekord staze verovatno je ok.

Ako je stint 15min realno je da traje 13 (izlazak prethodne, ulazak nove grupe), grejanje guma 2-3 kruga sto znaci da ostaje maksimalno 10min stint.

Po meni ovo je jako malo za nekoga ko je dosao da se voza i trenira. A i oblaciti kombinezon, cizmu i kacigu za 10min ;), mrsko :).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
pre 44 minuta, ARES je napisao:

Uvodjenje cetvrte grupe ima smisla ako se td produzi do 18h.

Skracivanje grupa na 15min je lose za  nekog ko je dosao da trenira, za nekog ko juri jedan leteci krug i rekord staze verovatno je ok.

Ako je stint 15min realno je da traje 13 (izlazak prethodne, ulazak nove grupe), grejanje guma 2-3 kruga sto znaci da ostaje maksimalno 10min stint.

Po meni ovo je jako malo za nekoga ko je dosao da se voza i trenira. A i oblaciti kombinezon, cizmu i kacigu za 10min ;), mrsko :).

Uvođenje četvrte grupe može da se uvede na više načina, razmatramo sve opcije. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja