Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #9 na Navak stazi, 16. septembar 2018.

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Dragi ljubitelji brzine i trkači, ovogodišnji dan #9 na stazi je zakazan za 16. septembar.

 

navak-staza.jpg

 

Kao i do sad, podeljeni smo u 3 grupe (prema vremenima ostvarenim na prethodnim TD-evima).

 

Više od načinu prijavljivanja, cenama i servisnim informacijama imate ovde:

http://trackday.rs/prijave-za-ucesce-na-track-day-dogadajima/

 

Ako se prvi put prijavljujete, potrebno je da otvorite svoj nalog. Lako je i brzo...

 

Vidimo se na stazi...

 

Kao i uvek, zvanični spisak prijavljenih učesnika možete pronaći na trackday.rs sajtu:

https://trackday.rs/spisak-prijava-za-td-16-sep-2018/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
59 minutes ago, GuybT said:

Today was the day. #kneedown

emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

cestitke!
Moj prvi knee pustio sam u nogavicu, kako je tebi bilo? :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ma potpuno iznenađenje.

Nisam vozio od juna, nisam imao ni slajdere, nisam uopšte očekivao.

Sve u svemu, naredni krug sam bio lud lud, dva puta izleteo sa staze, srećom nisam pao, i odmah otišao u box.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Zamolio bih, ukoliko Uprava ima vremena, da malo azurira OMK listu … :D Bila je ovo, za neke, junacka godina :D … koja jos nije zavrsena. Hvala.

Sve pohvale standardno organizovanom TD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Postovani organizatori, i dragi vozaci.

Zeleo bih da se zahvalim na lepo organizovanom trackday-u, uvek je veliko zadovoljstvo voziti na ovakvim dogadjajima. Imam samo jednu primedbu i sugestiju eventualno. Naime moj drugar koji je dugogodisnji ucesnik trackday dogadjaja, koji za mene vazi kao jedan od brzih vozaca je po zvanicnom merenju vremena sa vasim transponderima napravio najbolje vreme juce oko 1:31.

Vozac inace snima svoje stintove sa GoPro Hero 3+BLACK FULL HD na 60FPS, i nakon odgledanih snimaka je utvrdio da su njegova realna vremena ipak bila ispod 1:27, najbolje vreme 1:26.62!!!

S toga dajem sugestiju i apelujem da se vremena sa snimka vozaca takodje uvaze. Mislim da GoPro Hero 3+BLACK FULL HD sa 60FPS ne moze da laze! To je 60 slika u sekundi snimanja!!

vremena.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Pozdrav,

 

Možeš li da nam javiš o kom tačno vozaču se radi? Veoma bi smo bili iznenađeni da izmereno vreme konstantno greši tokom celog dana (teško je zamislivo da pogreši čak i jednom), ali naravno želimo da proverimo stvar. 

 

Postoji mogućnost (mala, ali ipak veća od nule:) da je, usled promene grupe na samom događaju, uplate na dan ili nečeg sličnog, broj transpondera vezan uz ime tvog prijatelja u stvari bio na motoru nekog sporijeg vozača. I obrnuto.

 

Javi nam podatke na PP. Hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
2 hours ago, Brale13 said:

Postovani organizatori, i dragi vozaci.

Zeleo bih da se zahvalim na lepo organizovanom trackday-u, uvek je veliko zadovoljstvo voziti na ovakvim dogadjajima. Imam samo jednu primedbu i sugestiju eventualno. Naime moj drugar koji je dugogodisnji ucesnik trackday dogadjaja, koji za mene vazi kao jedan od brzih vozaca je po zvanicnom merenju vremena sa vasim transponderima napravio najbolje vreme juce oko 1:31.

Vozac inace snima svoje stintove sa GoPro Hero 3+BLACK FULL HD na 60FPS, i nakon odgledanih snimaka je utvrdio da su njegova realna vremena ipak bila ispod 1:27, najbolje vreme 1:26.62!!!

S toga dajem sugestiju i apelujem da se vremena sa snimka vozaca takodje uvaze. Mislim da GoPro Hero 3+BLACK FULL HD sa 60FPS ne moze da laze! To je 60 slika u sekundi snimanja!!

vremena.jpeg

Mislim da znam ko ti je drug i verovatno je imao i brze krugove ali je mogao i da me pokupi na pravcu da se obojica dezintegrisemo. Povokla ga je malo brzina i sve ok jer se ok zavrsilo ne zameram nista samo kazem. Mene sa 600 moze svakako uvek da preskoci a i sporiji sam.

 

Nakon toga mu je dupe tako promesalo kod boxa da sam mislio da je u travi. Moze da vidi na snimku ne bas dobro od 9:45 na dalje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YZF R1 RN22

Pozdrav svima !

Prvo da se javno izvinem za nastalu situaciju sa kolegom @dvlns , nisam imao nameru da ga na bilo koji nacin ugrozim , nisam dobro procenio snagu njegovog motora na izlazku iz sikane i prosao sam jako brzo i jako blizu njega ...

Sto se tice merenja vremena , ja sam juce imao problem sa merenjem vremena , i pomenuti problem je vezan za mene ... Desilo se sledece :

Vozio sam popodnevni termin , crvena grupa ... Transponder je merio vreme samo prva dva kruga u prvoj sesiji ( popodne ) ...

Prvi krug mi je bio jako los , prekocio sam se i ispravio sikanu i uredno sacekao da svi prodju , kako ne bi nikog ugrozio ...

Od sikane krecem lagano , znaci nemam preterani zalet do krivine ka boxu ( merenje vremena okida na tom pravcu kod kucice ) , vozim taj krug i pravim vreme 01:30.951 ... I tako nastavljam da vrtim krugove koliko to uslovi na stazi i motor dozvoljavaju ... Zavrsava se sesija , odlazim da pogledam vreme i vidim Best Lap 01:30.951 ... I pitam se da li je moguce da mi je to najbolje vreme ...

Krecem da vozim drugu sesiju , pojacavam tempo koliko god je to moguce ... Bio sam na ivici da ozbiljno padnem povredim se , jer se uzdam u Transponder i njegovo izmereno vreme ... Vracam se u BOX i da vidim da li sam nesto poboljsao , vidim da me uopste nema na spisku ... Vremena koja sam vozio u drugoj sesiji sam izvukao sa pomenute kamere , za koju smatram da je merodavna ... Mada to sad nije ni vazno ...

 

Sad imam pitanje za Organizaciju :

 

Da li je moguce , da Transponder radi samo dva kruga , i da posle toga prestane sa radom iz nekog razloga , i da na to ljudi koji mere vreme niko ne primeti , niti odreaguje ( imao sam uredno zalepljen broj na motoru ) , vec puste tako da se neko vozi i prolazi pored njih ... U sledecem izlazku takodje prolazim pored njih vise krugova i opet niko ne reaguje ... Vi trebate da znate u svakom trenutku koliko motora je na stazi i ko je na stazi ... U ovom slucaju vi niste imali tu informaciju ... I niko nije reagovao ... Sto znaci da je svako ko je bio u BOX -u  je mogao da zalepi neku crvenu trakicu od nekog porslog puta i udje i vozi a da vi ne znate ko je ... Smatram da je to ozbiljan propust ...

 

Predlazem :

 

Da se svakom stavi trakica oko ruke , da se uvede kontrola i evidencija ko je usao a ko je izasao na stazu po Imenu i Prezimenu ...

Razlog za to jeste , da u slucaju bilo kog problema na stazi , nedaj boze teskih povreda , vi tacno znate ko je to po Imenu i Prezimenu ...

Mislim da razumete poentu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600

Uz svo duzno postovanje, vidi se da je decko samo jak na gasu, ulazi i izlazi iz krivine banalni! Glupo je da se medjusobno ugrozavamo na stazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
9 minutes ago, GoPro said:

Uz svo duzno postovanje, vidi se da je decko samo jak na gasu, ulazi i izlazi iz krivine banalni! Glupo je da se medjusobno ugrozavamo na stazi

Na mene si mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Kolege kojima je ovo prvi post na forumu, pre sugestija, iznošenja problema i karakterizacije bilo čije vožnje (na koga god da se misli), red je da nam se predstavite u odgovarajućoj temi, to je bon-ton ove zajednice. 

 

@misafloyd

Apsolutno je zamislivo da se transponder pokvari. Veoma retko se događa, ali je zamislivo. Izvinjavam se zbog neugodnosti, no svaka tehnika se kvari. Sledeći put, ako budeš toliko malerozan da se desi opet, obrati se bilo kom našem redaru na licu mesta, dok još možemo nešto da uradimo, stvar se rešava brzo i banalno (promena transpondera, uvek imamo rezervne baš za tu svrhu). Takođe, prihvatam kritiku da je i Navakov merioc vremena mogao da nas upozori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
10 minutes ago, dvlns said:

Na mene si mislio?

steta sto si produzio posle S krivine ... imao sam te na kameri a i ti mene ... bili bi snimci top. :D sledeci put cemo se bolje organizovati :D ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja