Jump to content

Moto Zajednica

Železnička stanica 22.8.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Danas oko 16:30, vraćajući se s posla, u retrovizoru vidim čoveka na motoru (Aprilia Pegaso), kako bi i ne bi da me obidje preko šina, tacno kod BAS-a, gde je bio montažni parking u smeru ka sajmu. Napravim mu ja mesta da prodje kako valja i nastavim za njim.. kod semafora na raskrsnici sa Nemanjinom, niotkuda u raskrsnicu ulece Audi A6, da li zaostao posle semafora ili je prošao na crveno, pojma nemam, ali onako uletevsi u raskrsnicu nije dao puno izbora vozaču motora, čak kasnije kad sam premotao film, nisam video da je uopste stigao da koci..

Čovek se zakucava u Audi i leti s motora par metara.. Mene uhvatio grč neki u stomaku, sve dok nisam video da ustaje .. Pokušavam da ga pitam dal je ok, medjutim ne čuje me..

U tom trenutku vozač auta izašao, drži se za glavu i gleda u GEPEK, izvesno vreme nije pogledao u ovog čoveka, ustao je on podigao motor i sve je delovalo ok, ali da možeš da budeš takvo govedo od coveka, evo stvarno ne znam sta bi radio takvim ljudima.

 

P.s. Nadam se da je motociklista dobro, ako je još i ovde na forumu, baš me zanima šta se izdešavalo iz njegovog ugla.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma ljudi po Bg-u voze kao da su sami na ulicama. To je bahato da nema meru. 

Pesake niko na pesackom ne pusta.

Prolaze na crveno, vozi se ko na reliju.

Posle se hvataju za glavu kad naprave sranje. 

Nadam se da je skuteras dobro,brz oporavak mu zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Danas je ljudima vaznija materijalna stvar od bilo cega... Ko da je bitno kako je motorista kad je audi ulubljen.... Ovdje u Bg se vozi vise nego manijacki, divljacki tako reci... Nisi siguran ni kao pjesak a kamoli kao vozac dva tocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Dobro je vozac. U pitanju je Doktor Ljubodarg Stanisic, asistent na Veterinarskom fakultetu...Sreca pa je zategnut kao pracka i spretan kao macka pa se izvukao samo malo ugruvan. A aprilija je koliko sam video prosla gore od njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Covek sa Audijem je prosao na zuto ili crveno isekao mu putanju i nabo kocnicu zbog nekog kombija i preprecio se drugaru ovaj je kocio motorom ali nije uspeo da ga izbegne,  zveknuo u njega i preleteo,  sreca prosao je sa manjim ogrebotinama i ugruvan,  motor lepo utepan.

E sad kriv je vozac kola ali drugar Ljuba popio dva piva i jebiga

Ljuba u sredini kombija

IMG_20180822_184416.jpg

IMG_20180822_184504.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Drago mi je da je dobro!

Neće valjda on biti odgovoran za ovo što se desilo?

P.s. Audi nije mogao proći na žuto, evo i zašto.. kao i svuda postoji vremenska razlika crveno-zeleno, prošao je na cisto crveno iz razloga sto je doktor već bio na pola raskrsnice kada mu je auto izleteo. Ni on ni ja nismo stajali na semaforu već se zeleno upalilo ispred nas, što samo dalje dokazuje na kakvo cisto crveno je skot prošao i to na onoj raskrsnici gde se ne zna ko pije ko plaća..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Nije dogovorili se bez milicije ali je morao drugar da plati stetu Audiju. Jbg

Da je dunuo i malo nista od osiguranja plus bi on dobio kaznu a i mozda zabranu,  jbg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pa ti posle cugni pivo... Drago mi je da je doca dobro, valjda je izvukao pouku. Ne kažem da je bio pod uticajem, neki se kunu da čak i bolje voze kad su pod gasom (nauka i njeni nalazi na stranu), ali da je bio čist, mogao je da izvuče kintu, jbg...

 

Nego, vozač kombija mi deluje strašno poznato, jel' to neko od nas ovde?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

" Kočio motorom"? U ovako opasnoj situaciji gde odlučuju delići sekunde?

Vrlo iskusno i spretno... :jok:

 

Možda je ovo greška što je napisano ali u razgovoru sa mnogo ljudi u mojoj radionici čujem da ljudi voze motor slično kao i automobil - većinom koče motorom strahujući da im pritiskom na kočnicu guma ne prokliza?? Ili 90% koče samo zadnjom zato što se boje prednje kočnice???

Gledajte malo "Twist the wrist", dođite na Kurseve bezbedne vožnje, učite kako se vozi motor i spasavajte glavu.

 

G. asistentu želim što brži oporavak...i da radi na svojoj vožnji isto onako kako je radio da bi došao na mesto asistenta ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Drago mi je da je covek dobro, steta ce se popraviti mada nepravedno ali sta je tu je... 

 

Nego me cela situacija podseti na jednu situaciju iz detinjstca.

 

Moj matori pre jedno 15+ godina imao udes lik sa dzipom na vidikovcu kod pijace uleteo u raskrsnici sa 140 i odsekao caletu na aleku ceo prednji kraj, cale ispao kriv jer je popio par piva i rakiju pre rucka.

Daleko od toga da je bio pijan ali je u krvi imao 0,6 (tada bese granica 0.5) sve to ispade tako da je 5 godina placao odstetu liku iz dzipa i ako je imao pravo prvenstva u raskrsnici...

 

Tako da ni u kola ne sedam posle 2 piva a ne na motor, ne sto ne mogu da vozim nego bas zbog pacijenata u saobracaju...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije mi poznato po kom to Članu zakona si automatski kriv za nesreću samo iz razloga što si popio par piva (ili bilo šta drugo)?

Krivac za nesreću je onaj za koga se utvrdi da je izazvao istu i isti snosi i svu štetu nastalu u udesu, 

Ako je upravo on konzumirao alkohol onda osiguranje ne priznaje štetu i mora se ići na sud radi naplate štete.

Ako je neko od učesnika imao alkohol u krvi, ali svojim  pstupcima nje izazvao nesreću, biće kažnjen isključivo zbog konzumiranja alkohola.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Cim izadjemo iz zone postovanja saobracajnih propisa,desi se nesreca.Kad to shvatimo,i prestanemo da budemo glupi,niko vise nece poginuti.Ponavljam,svakoj nesreci predhodi nepostovanje zakona.Kad neko posle 2 piva sedne na motor on nije kriv,on je budala koja ce skriviti nesto,a i da ne skrivi opet je budala.Moj drug Davor(Big daddy)ispred mene nije uspeo da ukoci idiotu koji je zabo u mestu(konzumirao alkohol).Prvo po zakonu Davor je kriv(trezan isao po propisu)a ne pijani idiot zvani ajkula.Udario je direktno u njega otpozadi,ali nije preleteo auto jer je vozio dozvoljenom brzinom,vec je samo malko preleteo grudima korman,i legao sa strane.Kad neko preleti ceo auto,nije vozio lagano,da ne kenjamo vise.Ako vozis 50,i kocis udarices ga sa 10,ili 20 na sat.Drugo je kad neko izleti,presece ti put odjednom pa ga grunes sa 50.Onda letis brale,E tu imaju uticaj ta dva piva.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

U ovoj situaciji u RS bila bi obostrana krivica za razlicite prekrsaje. Motorista bi platio samo kaznu za upravljanje pod dejstvom alkohola ali bi ovaj sa kolima bio kriv za izazivanje saobracajke... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 12 minuta, draki je napisao:

U ovoj situaciji u RS bila bi obostrana krivica za razlicite prekrsaje. Motorista bi platio samo kaznu za upravljanje pod dejstvom alkohola ali bi ovaj sa kolima bio kriv za izazivanje saobracajke... 

Kad ljudi shvate da uticaj alkohola usporava nase reakcije,ja bih mu dodao i krivicu za saobracajku.Jer da nije popio uspeo bi verovatno da odreaguje.Isto je i kad vozis motocikl,a ne znas.A mnogo je takvih.Lepo Rajko kaze,kursevi bezbedne voznje,ja licno bio na 3.Iako znam odlicno da vozim,sto pokazuje moj skor od 0 nezgoda(ne racunam obaranje na bok u viminacijumu sa sve zence) za voznju od moje 14.te godine.Naravno uvek ima faktor srece,i desavanja bez mogucnosti naseg reagovanja.Ali to je vec druga prica.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 2 minuta, sashac je napisao:

Kad ljudi shvate da uticaj alkohola usporava nase reakcije,ja bih mu dodao i krivicu za saobracajku.Jer da nije popio uspeo bi verovatno da odreaguje.Isto je i kad vozis motocikl,a ne znas.A mnogo je takvih.Lepo Rajko kaze,kursevi bezbedne voznje,ja licno bio na 3.Iako znam odlicno da vozim,sto pokazuje moj skor od 0 nezgoda za voznju od moje 14.te godine.Naravno uvek ima faktor srece,i desavanja bez mogucnosti naseg reagovanja.Ali to je vec druga prica.

Apsolutno se slazem... Obuka vozaca za motocikl mora biti bolja, i da se vise oslanja na ucenje bezbjedne voznje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1910 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Onda sam bio u zabludi,bio sam ubedjen da lice koje je pod dejstvom alkohola ,vise nego zakonom propisano ,nesme da ucestvuje u saobracaju.Na motociklu je 0,0% alk. dozvoljeno,i cm je pod dejstvom alk. da je kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: CBR1000F DUAL

Momci sve ok. Izleteo čovek nije bilo vremena za reakciju.. Opušteno...

Za obuku se slažem mada bih voleo da vidim momčine koliko godišnje prelaze i kako voze pa da pričamo na tu temu..

Za pivo i priču sam uvek :))) Ali bez vožnje :))

Pao sam preko 30 puta uglavnom offroad..Mislim da je to prava obuka i naravno poligon, staza i još mnogo toga...

Sve u svemu hvala kolegama na brizi...

I nekolegama poz možda ću nekom trebati (ne daj bože) pa čemo se neslužbeno pomagati.. :)

 

Srećno svima!

https://www.youtube.com/watch?v=SkmoL_isTrg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja