Jump to content

Moto Zajednica

Sta u slucaju povrede pri vezbanju na samom poligonu?

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Molim da mi neko objasni koja su moja prava kada se motorom povredim na prvom casu obuke.

Evo sta se desilo. Na prvom casu obuke u Pragu, pao sam sa motora i polomio podkolenicu. U bolnici sam hitno operisan I sada se oporavljam.

Dakle, koja su moja prava sada?

Unapred zahvaljujem na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

У Прагу? Ко зна какви су закони тамо?

Претпостављам да имаш и њихово држављанство, чим код њих полажеш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Онда да покушаш у нашем конзулату или амбасади да добијеш правну помоћ?

Сигурно је ауто школа осигурана од тога, али да би се заштитио и осигурао да добијеш одштету, контактирај амбасаду, они су задужени да ти пруже помоћ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Ako se ispostavi da je motocikl ispravan, da nisi pao usled tudje greske ili uticaja, jednostavno si pao, verujem da nikakvu veliku odstetu ne mozes da ocekujes, ako na to mislis. Najbolje bi bilo da se tamo raspitas, vidi u svojoj i jos i u nekoj drugoj auto skoli, sta se desava u tim situacijama i znaces. Verujem da je svugde isto.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Da li je realno da ovo pitas? Sam si pao sa motora, u kontrolisanim uslovima. Da li si ostetio nesto motor auto skoli? Hoces da platis ti njima odstetu? Slucaj je takav kakav jeste, instruktor voznje nikako ne moze da spreci eventualne posledice koje mozes da imas tako da nije ni odgovoran, ni on a ni auto skola, e sad zavisi sve kako su to definisali u ugovoru. Svakako treba da ti bude za nauk to i da pri maloj brzini mozes da zadobijes ozbiljne povrede i da je jako vazno imati zastitnu opremu cak i na poligonu. A trazenjem odstete mozes samo da napravis problem auto skoli (sve zavisi ponavaljam kako je to def. kod njih u ugovoru i kakav im je zakon) a ni za sta ti nisu krivi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Mislim da jeste pitanje realno jer se odnosi na realnu situaciju. Kakvi su to kontrolisani uslovi kada dodje do ovakve povrede? Motor nije ostecen. U svakom slucaju prostudiracu ugovor. Verovatno on sve regulise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Zasto da ne pita? Treba da pita. U svakoj razvijenoj zemlji je normalno da covek zna svoja prava u odredjenoj situaciji, pa i u ovoj. Auto skola moze da ima problem jedino ako ima odgovornost, a onda ima i krivicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Верујем да постоји осигурање и за возило и за полазника ауто школе.

Он нема категорију, па да буде сам је пао, сам се убио.

Он учи да вози и зато је сигурно на неки начин осигуран.

Ако је возило исправно и полигон у складу са законом, ауто школа нема одговорност, али то не значи да дечко нема право на одштету од осигурања због повреде у току обуке...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Kolega, prvo da ti pozelim brz I potpun oporavak.

Kao sto vec rekose neki pre mene, u mnogome zavisi od ugovora koji si potpisao sa tom autoskolom.

Nadam se da si osiguran kad vec tamo radis I da neces snositi sam troskove operacije. Mozda tvoj poslodavac moze da ti pomogne. Raspitaj se na sto vise strana. Nikad se ne zna sta moze da iskrsne.

Pozdrav I da te bar malo pogleda sreca sada kada vec nije na poligonu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

KOji motocikl je u pitanju ?

Koju radnju si radio sa njim kad si se povrjedio?

Šta se to radi kod njih na poligonu kad se na prvom času mogu dobiti tako velike povrjede ?

Prosto nevjerovatno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Mislim da u samom ugovoru koji potpisujes u autoskoli ima navedeno da si svestan da moze doci do povreda/pada i da sedas na sopstvenu odgovornost.

pre nego sto bilo sta uradis ili optuzis procitaj ugovor sto si potpisao.

 

pozdrav i brz oporavak

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Upisao čovek obuku u auto školi, došao na prvi čas, seo na motor, pao nezgodno i dobio tešku povredu. Dešava se. Lično mislim da ugovor sa auto školom nema veze sa tim ( kakav god da je ).  Vozilo na kome se vrši obuka treba da bude tehnički ispravno i registrovano. Samim tim što je registrovano - mora biti i osigurano i vozilo i vozač - putnici. 

 To mi je neka logika za koju mislim da je ispravna. Prema tome mislim da bi osiguranje vozila trebalo da pokrije troškove i isplati odštetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Prvo da ti poželim što lakši i brži oporavak. Te stvari se dešavaju. Meni je pričao moj instrutkor da se dešavalo da ljudi na obuci padaju često i kad voze poligon a i kad samo sede na motoru. 

 

Raspitaj se dobro šta i kako. Češka je ozbiljna zemlja i siguran sam da sama škola plaća neko osiguranje uz ono obavezno osiguranje pri registraciji.

 

Možeš pitati i instruktora te auto škole,a siguran sam da i oni imaju agencije koje se bave naplatom štete kao što to ima Srbija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
1 hour ago, Dr@g@n said:

Mislim da u samom ugovoru koji potpisujes u autoskoli ima navedeno da si svestan da moze doci do povreda/pada i da sedas na sopstvenu odgovornost.

Ja kad sam upisivao obuku u auto školi u Beogradu,nisam potpisivao ništa ,niti sam video neki ugovor. Potpisao sam se samo na neku listu za samo polaganje ispita i na kraju kad sam položio. 

Svakako čovek mora da proveri. Siguran sam da je kod njih sve mnogo lepše i logičnije uređeno nego u Srbiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

I podeli sa nama sta si uradio, da vidimo gde ne zivimo. Ja verujem ukoliko je sve bilo u zakonskim okvirima (tvoj boravak, rad, samo polaganje) da mozes naplatiti osiguranje od nastale stete usled nesrecnog slucaja. Bas jer se desilo na samom polaganju tj. obuci.

 

Mada moraces detaljnije da se raspitas jer mislim da kod nas u slucaju nesrece osiguranja ne pokrivaju aktivnosti poput voznje motora, skijanja i sl. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja