Jump to content

Moto Zajednica

Skuter trokira kad ga spustim sa nogare

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Cao ljudi, ako ova tema nije za ovde nek je prebace, nov sam. Imam vec nekoliko dana problem sa skuterom, inace kinez Baotian 4t 80cc, odradio mu generalku, menjao sve, klip, karike, cilindar, celu glavu, celu klackalicu, semeninzi na radilicu, novi stator, karburator, usisnu gumu, filter, bukvalno celu masinu. Skuter sam upalio, pali iz prve, lep rad ima, prima gas. Cim ga spustim sa nogara nece da primi gas, vratim ga na nogare hoce. Kad je na nogare navalim ga u stranu i nece da primi gas, trokira, kao da puca nesto iz masinu, pustim ga da se vrati u normalan polozaj i odmah hoce da primi gas. Kao skrivena kamera, jel bi mogao neko da pretpostavi sta bi bilo? Inace nov cdi, regler....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8371 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jedino osetljivo na promenu ugla je gorivo... Imas li ga u rezervoaru?  Je li se los rad javi odmah po spustanju sa stendera ili nesto kasnije? 

Ja evo predpostavljam da je nesto oko goriva, dovoda istog i odnosa u smesi sa vazduhom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Može biti da su u postavljanju mašine pričepio neki kabl...ili nešto nije spojeno kako treba od instalacije...neki konektor, kabl mase.

Jednostavno, treba proveriti vezu mašine sa ramom u smislu instalacije i komandi. Vrlo često se kreće sa rasturanjem pre nego što se utvrdi (i obeleži) šta kuda prolazi...sajle, creva, kablovi...

...i onda kada se mašina vrati, resto se složi kako može, a ne kako bi trebalo. Mašina nije fiksirana, ona se kreće jer je praktično ima ulogu zadnje viljuške i u tom kretanju ne sme ništa da pritiska, zateže, gnječi, koči, dodiruje, tare...i slične radnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

N.F.S ima goriva u rezervoaru, cim ga skinem odmah trokira i nece da peimi gas, na nogare hoce.

 Pronto znas li da sam i ja na to sumnjao, moguce i da sam tu nesto oko spajanja zajebo, jer sam skidao sa rama masinu. Jedino gde se nesto pomeri kadnece da radi je dole gde se spaja ram i masina. Posle cu proveriti. Imam i snimak da vam pokazem da vidite. Gde se nalazi kabl mase?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kablova za masu ima nekoliko. Tačno da ti kažem gde ide ne znam, ali neke klasične pozicije su; na šrafu koji steže alnaser, na prirubnici karburatora, na deklu ventilatora, nekada i na deklu varijatora...

Pregledaj svu kablažu, naročito zone gde se savijaju snopovi kablova, konektore i sl.

E sad....pošto si radio puno toga, postoji mogućnost i da nešto nije sklopljeno kako valja ili nisu tačna vremena...u smislu zupčenja, tajminga varnice, CDI i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Jel postoji mogucnost da sam nekako stator paljenja( namotaje) il kako vec okrenuo u neku stranu i da sad zeza. Tj mislim da kad sam ga skidao stator imao 8 namotaja od toga 2 su bila drugacije boje il ulepljena necim i sada ja ih nisam stavio kako su bili proslog puta.. sta muslis? Provericu te kablove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Teško je ovako odgovoriti, treba neko ko se razume da pogleda. Kažeš da motor radi dok je na štenderu...

Probaj dok tako stoji da blokiraš zadnji točak, tj, da pritisneš zadnju kočnicu. Ako se ugasi, onda ti je nešto u prenosu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo ozbiljno loše zvuči.

Ili si omanuo u izboru delova ili u njihovom postavljanju. Možeš i trebalo bi da prekontrolišeš sve ponovo...za to mašina verovatno neće morati opet da se skida, ali je možda jednostavnije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ovih dana cu to sve prekontrolisati. Skoro sam odradio isto to na tom skuteru pored ovog sto se vidi i sve lepo radi.... Neko iznad pitao da pretisnem kocnicu i skuter se istog trenutna ugusio i ugasiio. Znaci dao mu gas i pretisnuo zadnju kocnicu i krenuo da trokira i ugusio se i posle kad sam pustio gas on trokirao i na leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

To sam i mislio. Kada je na štenderu, točak se slobodno okreće i mašina radi jer nema otpora. Čim ga spustiš sa nogara, točak pravi otpor i gasi mašinu. Da je jača krenuo bi skuter. Znači, kao i što sam pretpostavio, pogledaj prenos... Radilica - kvačilo. verovatno kvačilo drži stalno ukopčano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Sve je moguće, ja bi sve to otkačio, skinuo kaiš i onda proverio dali motor radi lepo kada ga spustiš sa nogara. Ako radi, ostaje ti da rešiš taj problem. Teško mogu da ti ovako napišem, na slepo, šta da radiš. Samo sam ti pomogao da ne kreneš pogrešnim putem, čitajući prethodne savete. Kablovi, konektori itd. Motor ti nebi uopšte radio da je nešto do toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Definitivno je prenos ostao blokiran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ljudi skinuo sam deklu i slucajno pipnuo onaj poklopac od rolnice i ima luft. Znaci mogu rukama da ga cimam. To mora da bude stegnuto il i treba da ima malo luft? Skidam u toku dana to sve da proverim opet.

 

Ljudi napokon sam ga resio. Necete verovati sta je bio problem. Nesto me kopkalo da ipak proverim kompletnu struju i sve kablove. Krenuo od akumulatora i tu video da minus klema, koja ima jednu deblju i jednu tanju zicu, e sad ova tanja mi nekako bila prozirna, vidim kroz nju i ja je presecem. Kad ono nema zice, 5 cm nize presecem opet je nema, tako ja nastavim i nadjem gde ima i uznem drugu zicu i nastavim to, povezem lepo klemu i za divno cudo, motor radi. Skinuh sa nogara i provozao ga, motor kida. Ovo mi je bas bilo cudno, ali ajde, sve je moguce. Hvala lepo drustvo sto ste mi izasli u susret i dali mi sugestije sta da proverim. Hvala vam.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja