Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly Sport Touring 350 - problem (gubitak gasa u radu)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Pozdrav društvo,

 

Naleteo sam na mali problem pri vožnji Bendže pa bih da čujem prvo vaša mišljenja, pre nego što odem kod majstora.

 

Naime, Bendža u toku vožnje ponekad izgubi gas odnosno nema snagu na 3-5sek, motor se ne ugasi ali ni ne funkcioniše (jako se slabo čuje bilo šta iz auspuha). Kada u tom trenutku navrnem gas do kraja, čuje se iz auspuha da prima gas ali dosta tiše, zagušeno nekako, a motor ne ubrzava bez obzira na zvuk. Ako se brzina dovoljno smanji u tom stadijumu, skuter se i potpuno ugasi. Ako dođe do gašenja skutera, paljenje uopšte ne funkcioniše kao da nisam dao kontakt i onda nakon što ga prođu gremlini sve ponovo radi.

 

Ove probleme sam imao krajem prošle sezone, pa onda nisam u jednom periodu (pa sam mislio da je do goriva). Nakon toga sam imao početkom ove sezone pa nisam sve do danas, dakle barem 3 meseca i jedno 3000km. 

 

Sve što sam od intervencija uradio od početka sezone kako bih rešio problem iznad, jeste očistio kleme i kontakte na akumulatoru od skrame jer mi se činilo da možda gubi struju zbog lošeg kontakta ali eto, izgleda da nije to. 


Da li neko možda ima ideju šta bi moglo biti uzrok ovih čudnovatih problema? :)

Hvala puno,

Milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Imas problem sa strujom. Gubis varnicu struju kako god. To sto se cuje motor i dalje je zato sto ga skuter u pokretu pogoni i dalje. Cim ga raskvaci on se gasi. Na davanje gasa menja zvuk zato sto se leptir na usisu mehanicki otvara sajlom i omogucava vise ili manje vazduha pa se i zvuk menja...ali je masina prakticno ugasena. Proveri sve osigurace, releje, cdi, akumulator...itd ;)

Sent from my LEX626 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hvala puno kolega! Hm... znači sumnja je potvrđena. :stabre:

Pogledaću ćopavu prvo, zato što mi se centralni štender polomio prošle sezone (udar u kolotrag) pa je možda tu i senzor ćopave pretpeo neke posledice.

 

Akumulator bi trebalo da je dobar (ima snage) i očistio sam ga, i osigurači su uredu. To sam takođe proverio. 

Dodatno da pitam kad smo već ovde - pošto mi je ovo prvi skuter, da li možda neko ima preporuku za majstora? Treba da radim veliki servis krajem ove/početkom sledeće sezone. Idealno bi bilo ukoliko bi isti čovek radio i struju pa da rešimo i problem zbog kojeg sam pokrenuo ovu temu ako ga ne rešim do tada. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ako ti motor posle gasenja javljanja tog problema ispeva da vergla...vergla a nece da upali. Onda ti nije do senzora cope. Jer on cini mi se onemogucava i verglanje. Pre ce biti brava ili neki drugi kontakt.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ne, ne vergla. Kao da nisi ni dao kontakt, baš kao kad ti je spuštena ćopava ili kada ne stisneš kočnicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hm... evo gledao sam malo ali ne vidim ništa očigledno problematično sa ćopavom i tim prekidačem. Kako bih mogao najbolje to da proverim? Drmusao sam je malo kako bih simulirao vibracije itd... ali sve radi super. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja