Jump to content

Moto Zajednica

Potreban majstor za zamenu ulja za mesavinu motor 2t

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 175 postova

Kao sto naslov kaze, potreban mi je broj majstora koji hoce i moze da zameni trenutno ulje (mineralno) koje se nalazi u motoru (za polusintetiku).

Zvao sam nekoliko majstora i svi su odbijali posao.

Ulje sam vec kupio, ali ne mogu da nadjem majstora u Beogradu ko hoce i moze to da odradi. Molio bih ako neko zna ko radi sa Minarelli 2t 50cc masinama da ostavi broj, jako bi mi znacilo, da ne kupujem opet mineralno za dolivanje, kaf sam vec kupio polusintetiku za zamenu. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Evo ja cu ti to odraditi. Platices onoliko koliko smatras da ti nije mnogo. Na koliko masina treba da se zameni ulje, posto pises da se radi o Minarelli MASINAMA?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Menjao bih jer je u njemu po recima proslog vlasnika "Obican dvotaktol", a u manualu, treba full sintetika. Mislio sam da izbacim svo ulje iz njega i ubacim polu ili full sintetiku. U ostalom, pocela je da se pali lampica za ulje pa bih sto pre odradio to. Nov sam u svetu dvotockasa, ne zamerite.

Zvao sam par majstora i dobijao tazlicite odgovore, jedan iz Vml kaze mora da se menja, da se ispusta na crevu, ne sme vazduh da udje, da se javim u ponedeljak. Javim se ja danas, kaze nema vremena ima neke obaveze. Zovem majstora na karaburmi, ne radi sa tim agregatima. Zovem Bokilica ni on. Okrenem Micka, prebukirani, nema vremena.

Pozovem Gedzu i kaze slobodno dolij, to je 2t masina, nece biti problema, nije to 4t, nego 2t, slobodno doliji. Tako cu i da uradim na kraju. Kolega je dao dobar savet, izvucem spricem koliko mogu i dolijem drugo. Hvala svima.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Evo ja cu ti to odraditi. Platices onoliko koliko smatras da ti nije mnogo. Na koliko masina treba da se zameni ulje, posto pises da se radi o Minarelli MASINAMA?
Hvala kolega, probacemo da spricem izbacimo i dolijemo drugo ulje. U principu, jurim za sebe, ali i drugar bi radio, ima Apriliu Rs 50, isti agregat.
Hvala jos jednom, ako nesto bude trebalo, javicu ti se ubuduce. Pare nisu problem, ne trazim nikakve povlastice, vec korektne cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Da mu sipaš i malo maslinovog ulja proterao bi i to...

Ne treba mešati mineralno i sintetiku ali nije smak sveta sve i da uradiš to...Da te glava manje boli možeš tom metodom špricem da izvadiš što više i uliješ novo...

I nema zarobljenog vazduha, ne menjaš ulje u kočnicama...

I da, samo gas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ni meni baš nije najjasnije koje ulje se menja??? Pominje se 2t ulje ali mi nije jasna potreba za menjanjem ako je to ulje za mešavinu,pa sačekaš da se potroši i sipaš drugo...

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kad imas mineralno ulje u rezervoaru i zelis da predjes na sintetiku nema nikakvih problema ,kad nivo ulja u cantri bude pri kraju  dospes sintetiku.Mozes i da izvadis crevom na pretakanje onaj minimum.Slicno sam radio na mom piaggio free i proslo je bez problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Potvrđujem savet većine, slobodno dolij novo ulje za mešavinu kad ti staro bude pri kraju mada nećeš imati problema kad god da dospeš novo jer to je 2t motor. Za sve eventualne probleme na tvom motoru obrati se Tediju, on je odličan majstor a specijalnost su mu 2t motori. Tedijev broj je 064/220-5045.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Samo strogo obrati paznju na vazduh u sistemu. Ako napravi vazdusni dzep veci nego sto moze da progura, dogodice se cudo... otprilike kao kada mali Erik pojede bananu u ulici Akacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
Potvrđujem savet većine, slobodno dolij novo ulje za mešavinu kad ti staro bude pri kraju mada nećeš imati problema kad god da dospeš novo jer to je 2t motor. Za sve eventualne probleme na tvom motoru obrati se Tediju, on je odličan majstor a specijalnost su mu 2t motori. Tedijev broj je 064/220-5045.
Hvala puno Floyde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja