Jump to content

Moto Zajednica

Pirot i okolina

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Planiram za vikend kracu turu do Pirota preko Vlasotinca, koja mesta tamo da obidjem u okolini oko Stare Planine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Budi malko odredjeniji. Sta te interesuje, kolko vremena imas, vozis i van asfalta ili samo asfalt, 'oces u kafane ili teras na leba i vodi, kampujes ili treba krevet...

Sent from my SM-G388F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Od Vlasotinca prema Babušnici, pa do Pirota imaš jako lepe predele za vožnju, a i asfalt je većim delom odličan. Kada već ideš do Pirota, svrati obavezno do Zavojskog jezera. Put do jezera je takođe fantazija za vožnju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Idem na jedan dan, od Leskovca do pirota pa do Stare planine, zelja mi je babin zub dokle moze motorom, usput svracam do manastira Temska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Krle možda bolje zna, ali ja mogu da kažem da motorom može da se izađe na vrh Jabučkog ravništa. Čini mi se sa ima puteva i prema Babinom zubu, mada nisam siguran da li je sve prohodno za motocikl. Ja sam prošle godine išao Freewind-om do Jabučkog ravništa, dotle se stiže vrlo brzo i jednostavno nakon skretanja sa glavnog puta koji vodi ka planinarskom domu (ili to beše neki hotel, ne mogu da se setim tačno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Evo slika sa te vožnje:

 

IMAG0920.thumb.jpg.bd33072a83541f28645479d7054f42aa.jpgIMAG0921.thumb.jpg.0b1c15b4095b5d642593b0765bb1b9c6.jpg

 

Tu kod ovog znaka se skreće desno na makadamski put, i odatle polagano naviše. Iako je put do Jabučkog ravništa kratak, mene su neke deonice namučile budući da je ovo magare bilo pomalo teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Evo slika sa te vožnje:
 
IMAG0920.thumb.jpg.bd33072a83541f28645479d7054f42aa.jpgIMAG0921.thumb.jpg.0b1c15b4095b5d642593b0765bb1b9c6.jpg
 
Tu kod ovog znaka se skreće desno na makadamski put, i odatle polagano naviše. Iako je put do Jabučkog ravništa kratak, mene su neke deonice namučile budući da je ovo magare bilo pomalo teško.
A odatle gde si ga parkirao, kolko ima pesaka da se gusla do babinog zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pešaka nisam guslao, samo na skijama. :DAli mislim da ne bi trebalo da ima više od 30ak minuta hoda. Ako se varam, neka me neko ispravi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Svrati do Toplog Dola, peške obiđi vodopade (Bigar, Piljski, Čungulj...), poseti etno selo Srna, probaj belmuž, možeš i do Dojkinaca na Vrelo pa posle na točeno zanatsko pivo u centru sela. Idi u Rsovce do crkve sa ikonom ćelavog Isusa, tu ti je i čuvena pećina Vladikine ploče. Nedaleko ti je i selo Slavinje, tu obiđi čuvena Slavinjska grla odnosno Rosomačke lonce. Ma, Stara ima da pokaže koliko god hoćeš toga. Da ostaješ mesec dana svaki dan bi po ceo dan imao gde da ideš...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Kolko brzo odgovaram na poruke verujem da se ovo putesestvije vec zavrsilo (jbg ja kad sam na odmoru ne gledam telefon po par dana). Moze od novog hotela da se popne skoro do samog zuba, ima tzv ski put. Mada zavisi i od mopeda.

Sent from my SM-G388F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Ne znam da li je putovanje proslo, ako nije,

ukoliko poslusas preporuku kolege floyda i odes u Dojkince na vrelo. Obavezno, ali obavezno obidji vodopad Tupavicu i vidikovac Kozji kamen. Malo mora da se sidje sa asfalta, ali nista strasno, ako bas neces, prepesaci. Ono mora da se vidi, narocito vidikovac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Iso sam za vikend solo turu sam napravio, usput sam sreo dvojicu nislija na coperima kruze samo idu za nis. Ja sam otiso prvo do zavojskog jezera, nikad onako plavu bistru boju nisam video na nekom jezeru, odatle sam krenuo za babin zub, usput sam svratio do manastira temska, odatle sam otiso do hotela, gde je vec pocelo lose vreme, pa sa krenuo da se bezim kuci. Planiram i sledeci vikend opet da se pustim ka staroj planini, i ova sela cu naravno da obidjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04

Ja se vracam u subotu s odmora pa sam planirao u nedelju da malo okruzim taj kraj. Ako se naletimo negde moje pivo.

Sent from my SM-G388F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja