Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki dr 800 s big

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Tuzla BiH
  • Motocikl: Suzuki dr 800s Big

Zdravo svima. Da li neko zna ovja problem. Imam suzukia dr 800s big 1990 godina u jako dobrom stanju skoro me pocelo zezat u vozbji dok sam kocio i stajao , stao sam i stisnuo kvacilo motor se ugasio ja sam ga upalio ponovo i poceli su obrtaji da variraju sa 1400rpm na skoro 500 o rtaja i tako je radio 10 sekundi i opet se ugasio i motor radi nesto grublje i kad dam gas i pustim iz auspuha plamen baca 10cm najma je i puca kao iz topa nisam nista cackao nekisu mi govorili da je to do svjecica evo dosao sam na forum da upitam d ali mizda zna neko ovaj problem hvala unaprijed.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Tuzla BiH
  • Motocikl: Suzuki dr 800s Big

Rijesio sam problem . Od silnog gasovanja te noci valjda od vibracija se pomjerila jedna lula sa svjecice i nije imao kontakt dobar sa svjecicom i nije palio gorivo dobro i zato je pucao iz auspuha i smanjivao obrtaje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Tuzla BiH
  • Motocikl: Suzuki dr 800s Big

Voli on to a ? Dobar motor ali me nervira sto nema blokade stisnem gas do 9 hiljada i ispod predje ali nema blokade . Imam jedno pitanje ako neko zna da mi to malo bolje objasni jer nisam se nikad tim bavio a imam zelju da ja to sam sebi uradim na motoru. A to je kako i gdje se gleda ulje u sistemu hladjenja posto je kod mene dr 800 uljno hladjenje  i ne znam kako da vidim ulje u sistemu kako da ga zamijenim kako znam d ali fali ulja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Šalio sam se, voli ali ne uvek. Kada je dobro zagrejan agregat zavrci ga al ne kidaj mu dušu jer ces da ga useres. Posto je uljara, moras uvek imati dovoljno ulja u agregatu kako ga ne bi istopio. Uvek malo iznad polovine! Ulje preko maksimuma moze da mu steti. Ulje meris tako sto zagrejes agregat ili posle  duze voznje sacekas nekih 5-10 minuta i onda ga uspravis, odvrnes uljni cep, obrises sipku i dok stoji uspravno, lagano vratis sipku i zavrnes cep. Odvrnes posle par sekundi i lagano izvuces. Ulja mora biti na polovini ili malo iznad polovine. Mozes i ovako, dok je na copavoj izvadis sipku i obrises je, vratis i zavrnes do kraja i mda polako uspravis motor, sacekas par sekundi i lagano ga vratis na copavu. Nakon toga odvrnes sipku i izvuces, prekontrolises nivo. Ne proveravas ulje u hladnjaku, to isto ulje mu cirkulise kroz agregat. Staro ulje ispustas na donjem srafu kao i kod auta na karteru. Zarejes agregat pre ispustanja. Kada menjas ulje menjaj mu obabezno i uljni filter. Pored ispusta za ulje, videces i srafove za uljno sito, dva komada drze poklopac. Obavezno to skini posle menjanja uljai prekontrolisi ostatke. Ako imas mnogo metalnih opiljaka, ne valja! Tvoj model ima automatski dekompresor, podmazi mu povremeno sajlicu sa bužirom i klip onog solenoida kako ne bi zaglavljivao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Tuzla BiH
  • Motocikl: Suzuki dr 800s Big

Sve sam to uradio i ulje mi stoji na F na šipkici to jest full to znaci valjda da je puno pise da mu se sipa 2.6ml ja sam nasuo tacno toliko ni manje ni vise i teresuju me sad ti tegovi koje si spomenuo da se trebaju dotezivat a ja ne znam gdje su pa da mi malo pojasnis 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja