Jump to content

Moto Zajednica

Treba mi pomoć da izaberem skuter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Nisi naveo do koliko para... Max Eur...
Realno svaki motor je dobar... To što se neki zove Yamaha neki ovako neki onako to ne znači ništa... Idu 45 ili 60 ako nema blokadu i to je to... Svaki ide... Ja imam JiaJue JJ50QT-3a ili ti poznatiji kao Revenger... Idu klasični delovi kao iza većinu...
http://www.triomoto.rs/revenger.html

kupio sam nov.. Novo je novo da se ne lažemo..
e sad kad neko kaže KINEZ... Taj nije upućen da se SVE pravi u Kini :) I telefoni i patike i sva tehnika...
Koliko će motor da ti traje zavisi od održavanja iod sreće...
Ovakav lako možeš nabudžiti i na 80 kubika za male pare :) Moj nema blokadu i ide odlično ništa budženo nije...
Šta god da kupiš gledaj da je NOVO.. Čuvaj original COC koji dobiješ kao oči u glavi.. Nikom ga ne daj, samo na uvid ida kopira.. :) Jer bez toga motor može u kantu :) Maltene :) Ne može da se registruje.. Svake godine treba taj COC sertifikat...
Znači samo da je motor NOV.. I DA IMA DELOVA ZA NJEGA... To je suština.. Nema greške...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Slažem se i sa jednim i drugim. Ja vozim Kymco 4t 50cc, ali voze se i kinezi dosta dugo bez problema. E, sad veoma velika verovatnoća je da će ti pre vrisnuti nešto kod kineza nego kod Kymca. Zavisi i od održavanja koji će pre da rikne! I treba da zna kupac da li mu treba 4t ili 2t. Itd itd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Ja vozio 8 godina Kymco B&W r 50 cc.

Bio sam prezadovoljan.

Veliki je,udoban,startan,solidno je vukao nagore iako ja sam zadnjih 2 godine dok sam ga imao ima oko 100 kg :),vodeno hladenje a potrosnja i nije bila tako skromna od 4-5 od prilike.

 

Za tih 8 godina jedino sam smenijo svecicu 2 puta.

Preso sam sa njime oko 18.000km.

 

Imao interesnu situaciju,bila neka jaka kisha. Stao sam sa strane da prodje,onda sam nastavijo kuci.

Ja jednim mestom se izlila reka i bilo je slobodno mogu reci jezero.

Imalo je puno auto koje su tu stali,izgasili i tako dalje.

Ja posto sam vekj uso u sve sto sve je bilo preblokirano,dao sam gas do kraj i nastavijo. Voda je bila malo nad patosnicu gde stoje noge,pa cak se u jednom trenutku kad sam se razisao sa kamijonom od talasa dosla voda do sedista. 

Zaprepastilo me je da motor nije ugasijo.

Ujutru kad sam se probudijo,isto sam mislijo da motor nece da upali,upalijo je kao da nista nije bilo :)

 

Eto to je neko moje iskustvo,koje me je zaprepastilo od tog motora .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Brate moj uzmi novog.. novo je novo... i da je 2001 pa je mator... a kamoli 91.. pa i devojke 91 su već matore

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Zavisi za šta ti treba skuter, duge/kratke relacije, brdski/ravničarski kraj, sve to utiče na izbor. 
al kako utiče kad je 50cc isto :) da uzima jače pa ajde.. al ovi su do 4kw :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Moja Gilera je 50 cc, pa je preko 5 kw, naravno da je bolje uzeti nekog Piagia, Gileru ili Apriliu sa vodenim hlađenjem ako želiš duže ture.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Moja Gilera je 50 cc, pa je preko 5 kw, naravno da je bolje uzeti nekog Piagia, Gileru ili Apriliu sa vodenim hlađenjem ako želiš duže ture.
Kolko koštaju takve lepotice?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
On 8/16/2018 at 11:44 PM, BlueMan_86 said:

Nisi naveo do koliko para... Max Eur...
Realno svaki motor je dobar... To što se neki zove Yamaha neki ovako neki onako to ne znači ništa... Idu 45 ili 60 ako nema blokadu i to je to... Svaki ide... Ja imam JiaJue JJ50QT-3a ili ti poznatiji kao Revenger... Idu klasični delovi kao iza većinu...
http://www.triomoto.rs/revenger.html

kupio sam nov.. Novo je novo da se ne lažemo..
e sad kad neko kaže KINEZ... Taj nije upućen da se SVE pravi u Kini :) I telefoni i patike i sva tehnika...
Koliko će motor da ti traje zavisi od održavanja iod sreće...
Ovakav lako možeš nabudžiti i na 80 kubika za male pare :) Moj nema blokadu i ide odlično ništa budženo nije...
Šta god da kupiš gledaj da je NOVO.. Čuvaj original COC koji dobiješ kao oči u glavi.. Nikom ga ne daj, samo na uvid ida kopira.. :) Jer bez toga motor može u kantu :) Maltene :) Ne može da se registruje.. Svake godine treba taj COC sertifikat...
Znači samo da je motor NOV.. I DA IMA DELOVA ZA NJEGA... To je suština.. Nema greške...

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk
 

Znaci polovan motor ne valja druze, bolje je uzeti novog kineza nego baciti novac na neki bezveze Aerox ili Sr? :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve........samo ne kinez, nagledao sam ih se oko 200 - 250 komada po sezoni, godinama, Peugeot VClic, Kisbee........muka ziva, sranje tesko.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Znaci polovan motor ne valja druze, bolje je uzeti novog kineza nego baciti novac na neki bezveze Aerox ili Sr? :grr:
To je moje lično mišljenje... Zato što je sve to izvikano... Ti si "Naučen" da je Aerox dobar ili neka Djilera itd... A šta je Yamaha? Sve se pravi u Kini i Japanu... I taj Kompjuter što imaš, i taj telefon što gledaš, verovatno i te patike što imaš su Made in Vietnam ili Taiwan... Zvale se one Nike ili kako god... To je moje lično mišljenje... DA JE NOVO NOVO... Gde može biti dobro nešto staro 27 godina... Da bude bolje nego nešto novo... Bolesno je da nešto tako staro bude skuplje nego nešto novo... Ali to je zbog te izvikanosti i šablona DA JE BOLJE... Jer čoveka što više šibneš po ušima u vezi cene on je ubeđen da je to BOLJE... Čim je jeftinije to ne valja... Iznesi mi molim te po čemu je bolje konkretno..?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Prosetajte malo, obidjite moto servise i bacite pogled sta se nalazi unutra... aprilije, djilere... ali bukvalno svuda.

Kupis novog dvotaktnog kineza i ne razmisljas. Nikakva elektonika, ubrizgavanja... Na njemu nema sta da se pokvari i da hoce.

Ako sam se nagledao kanti, to su raznorazni Runneri, Aeroxi i slicno, a svi nesto idu 450km/h kad slusas vlasnike.

Da ne pricamo o cenama delova za italijanske skutere...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ne zelim da uvredim nikoga ali izjava da je novo novo pa makar bio i kinez moze da dodje samo od nekog ko nije kupio novog kineza ili je kupio novog pa nije probao nista drugo. Ja sam imao kineza kog sam kupio novog iz salona, a vazi za prilicno pouzdanog u svetu kineza. Huatian 125-23 odnosno isto sto i Sprint Fvision. Kanta u svakom smislu te reci. Plastike su vec prve sezone pocele da se raspadaju i pucaju. Struja otkazuje na svakom koraku. Vec sledece sezone sam morao da radim kompletnu reviziju elektronike. Da ne pricam sto su performanse tog Gy6 125 agregata iste kao malo nasviranije 50-ica. Nece preko 80, eventualno sa vetrom u ledja dobaci 90. Uzbrdo kuku lele.

To da su servisi puni Gilera Aprilia i ostalog je zato sto su te masine vec mnogo stare i pregazile su ohoho. Da ne pominjem da prosecni vlasnik skutera u Srbiji ne radi odrzavanje vec kara skuter dok ovaj ne pocne da se raspada. A kineza nema u servisima jer su uglavnom toliko raspadnuti da se ne isplati popravljati ih.

Moj bi izbor svakako bilo nesto Zabarskog ili Japanskog porekla pa makar i sa inicijalnim ulaganjima ali da nije bas totalni raspadakis.

Neko pomenu Krmko (Kymco). I to je odlican izbor. Mnogi ih mesaju sa Kinezima ali oni to nisu. Tajvan je u pitanju i u poslednjih 10-ak godina su nenormalno podigli nivo kvaliteta. Sto se 50-ica tice, Kymco super8 ili super9 vidim da ljudi voze i voze i prezadovoljni su.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
3 hours ago, BlueMan_86 said:

To je moje lično mišljenje... Zato što je sve to izvikano... Ti si "Naučen" da je Aerox dobar ili neka Djilera itd... A šta je Yamaha? Sve se pravi u Kini i Japanu... I taj Kompjuter što imaš, i taj telefon što gledaš, verovatno i te patike što imaš su Made in Vietnam ili Taiwan... Zvale se one Nike ili kako god... To je moje lično mišljenje... DA JE NOVO NOVO... Gde može biti dobro nešto staro 27 godina... Da bude bolje nego nešto novo... Bolesno je da nešto tako staro bude skuplje nego nešto novo... Ali to je zbog te izvikanosti i šablona DA JE BOLJE... Jer čoveka što više šibneš po ušima u vezi cene on je ubeđen da je to BOLJE... Čim je jeftinije to ne valja... Iznesi mi molim te po čemu je bolje konkretno..?

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk
 

Druze voleo bih da mi objasnis kako nesto moze da bude kinesko ako se proizvede u nekoj drugoj zemlji? Sve na svetu je kinesko? Nisam ja naveo da je taj polovan "Aerox" skuplji od novog "Kineza", mozes naci Aerox za 700e u solidnom stanju, ulozi jos 150-200e u njemu i dobijes motor za 900e koji ce mnogo duze da traje od novog kineza. Zatim da ne pricam o performansama koje ne mogu da se uporede. Ubrzanje, kocenje krajnja brzina, sve je to mnogo bolje. Po tome je bolja ta neka Yamaha ili Djilera. Pricam ti sve ovo iz licnog iskustva jer sam se navozio svacega od skutera. :tras2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a
Druze voleo bih da mi objasnis kako nesto moze da bude kinesko ako se proizvede u nekoj drugoj zemlji? Sve na svetu je kinesko? Nisam ja naveo da je taj polovan "Aerox" skuplji od novog "Kineza", mozes naci Aerox za 700e u solidnom stanju, ulozi jos 150-200e u njemu i dobijes motor za 900e koji ce mnogo duze da traje od novog kineza. Zatim da ne pricam o performansama koje ne mogu da se uporede. Ubrzanje, kocenje krajnja brzina, sve je to mnogo bolje. Po tome je bolja ta neka Yamaha ili Djilera. Pricam ti sve ovo iz licnog iskustva jer sam se navozio svacega od skutera. :tras2:
evo može jedan savet.. za moj 4t kinez.. Da li ima neki bolji auspuh od GY6.. Naravno da nije više od 70 evra... U srbiji..

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Kada sam birao skuter za sebe, gledao sam da bude nesto od "krstenih" marki..
6 godina sam vozio Aprilia SR - 3 godine model ispod 2005 godine ( sa piaggio motorom ) pa posle 3 godine vozio ovaj i dalje aktuelan model takodje sa piaggio motorom ( karburator oba bila, ne di-tech )

Tako da ako nesto gledas, preporuka od mene je ta :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ja kupih slucajno kymco agility 50 4t iz 2010 god za bezvezne novce ne silazim sa njega danima ide dobro malo trosi i vidim da ima delova u ponudi koji i nisu skupi,to je moje iskustvo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja