Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje do Bugarske

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav svima.

 

Pocetkom septembra idem do Bugarske, konkretno do grada Varna. Tamo ostajem nekih 15ak dana i zanima me jedna stvar vezana za dokumentaciju koja mi treba. Da naglasim i to da cu do tamo putovati automobilom (jeste da je ovo moto forum ali ne zamerite :D ). To je nekih 1000 km udaljeno od nas. E sad.... znacilo bi mi ukoliko je neko putovao ili bio tamo i bio voljan da mi pomogne oko dokumentacije koja mi treba. Oni su drzava clanica EU, sta treba za njih?
Neko kaze da moram i medjunarodnu vozacku da imam, da moram ovo...da moram ono...
Imam zeleni karton... treba li jos nesto za vozilo od dokumenata? Treba li meni jos nesto izuzev pasosa?

 

Unaprijed se zahvaljujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Za uspesan i bezbrizan put kroz Bugarsku potrebne su ti samo tri stvari.

 

1.Saobracajna dozvola za vozilo kojim upravljas

2. Pasos

3. Vinjetka ako putujes automobilom, za motocikl nije potrebna. Kupuje sa na benzinskim stanicama a najbolje je kupiti odmah po prelazu granice, u kućici pored carine.

 

Vodi racuna o brzini, postuj ogranicenja i drzi kratka svetla. Bugarski saobracajci su nezgodni.

 

Varna je lep grad i ima sta da se vidi, a bogami da se klopa i pije i to poeftino.

Blizu su ti i poznata letovalista a karta za gradski prevoz do recimo Zlatnih Peskova je

edno levce (1 lev - pola evra).

 

To je to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Pasoš, saobraćajna i vozačka. Ne treba ti ni zeleni karton ni međunarodna dozvola. Pošto ideš kolima, ne zaboravi da kupiš vinjetu odmah posle granice - to dosta proveravaju. Vodi računa o ograničenjima. Imaju do kraja septembra akciju kontrole brzine. Samo juče su napisali 3.000 kazni. Ograničenje na auto-putu je 140km/h.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Povlačim reč u vezi zelene karte i međunarodne dozvole. Ovo što sam rekao važi za vozila iz Srbije. Tek sada sam video da si kolega @Driger  iz Crne Gore. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Hvala vam puno momci.

Za vinjetu znam da moram a vodicu racuna o brzini, pojasu, svetlima i tako tim stvarima jer sigurno i oni vole strance da kazne kao i ovi nasi sto jedva cekaju to.

 

Valjda su isti uslovi za nas iz CG i za SRB? Zeleni karton imam stalno a jedino me buni da li da vadim medjunarodnu vozacku ili ne. Ova nasa je prevedena i na eng i sve sto je navedeno, prevedeno je i na eng.

 

A to za ogranicenje....Vozim Xsaru Picasso 2.0 a on preko 150 i ne moze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I cuvaj listic sa koga skines vinjetku i to znaju da traze.
Sto se tice kazni, mozda je neko i pisao, novina (od pre dve godine) je da policija preko umrezenog tableta upisuje podatke i prekrsaj sa predligom za kaznu. Tako da se nije iznenadjenje da na granici po povratku u Srbiju zahtevaju izmirenje kazne.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Upravo sam se vratio iz Bugarske. Do Varne sam išao autoputem A2 preko planine Balkan (Hemus). Ovo "autoput" treba shvatiti uslovno, pošto je oko 300 km magistralni put sa dvosmernim saobraćajem, ali sasvim solidnog kvaliteta, ograničenje na ovom delu je uglavnom 90 km/h. Varna je lep grad, ima se šta videti ( delfinarijum, retro muzej,  botanička bašta itd.). Blizu su Zlatni Pjasci i Albena, a može da se skokne i do rumunskog letovališta Mangalie. U periodu kada sam boravio tamo - početak avgusta, bila je velika gužva na celom severnom delu bugarskog primorja. Od Varne sam se spustio preko Burgasa do Careva što je praktično cela rivijera. Niže od Burgasa nema previše gužve. Što se tiče dokumenata već su ti sve objasnili, a policiju sam sreo na par mesta, ali nisu pokazivali nikakvo interesovanje. Uveli su im kamere na policijska vozila pa ceo postupak zaustavljanja i legitimisanja mora da bide snimljen, čak je na vozilu označena zona koju pokriva kamera. Drži se ograničenja, u naselju 50 km/h, van 90 km/h, autoput 140 km/h, i nema problema. U povratku sam išao autoputem A1 koji je odličan, u punom profilu i dosadan ali se brzo putuje. Pošto ideš u septembru mimoići će te gužve na granici i putu zbog Turaka. Ja sam imao sreće pa sam čekao samo 2,5 sata!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Korisne informacije u temi!

Mene čeka odlazak na svadbu u Ćustendil preko Sofije, krajem septembra, kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo da se zapljunem i ja u temu. Bio sam druge polovine juna u Bugarskoj motorom, obišao sam celu crnomorsku obalu od Balčika na severu do Sinjemoreca na jugu. Ima dosta toga da se vidi. U Varni, da potvrdim reči kolege @Djordje.Rad , ne propusti Delfinarijum, veliki park sa grandioznim spomenikom ruskim oslobodiocima u kome često svira filharmonijski orkestar  i Muzej retro automobila a u Balčiku pod apsolutno obavezno Botaničku baštu i dvorac kraljice Marije.

 

Nesebar i Sozopol je više nego poželjno da obiđeš ako budeš imao vremena. Ravda je lepo primorsko mestašce sa dosta lepih i jeftinih ribljih restorana. Sunčev breg i Pjasci su prava slika masovnog turizma sa velikim plažama.

U povratku ka Sofiji obavezno prođi prevoj Šipka i rusku crkvicu u blizini, trakijsku grobnicu u Kazanlaku i Koprivšticu, prelepo mestašce pod zaštitom države gde je  vreme stalo i gde su svi objekti kao sa početka prošlog veka. Ima još puno, puno toga što treba obići ali treba puno vremena i benzina za sve to, ne može odjednom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 8/19/2018 at 10:01 PM, Djordje.Rad said:

Upravo sam se vratio iz Bugarske. Do Varne sam išao autoputem A2 preko planine Balkan (Hemus). Ovo "autoput" treba shvatiti uslovno, pošto je oko 300 km magistralni put sa dvosmernim saobraćajem, ali sasvim solidnog kvaliteta, ograničenje na ovom delu je uglavnom 90 km/h. Varna je lep grad, ima se šta videti ( delfinarijum, retro muzej,  botanička bašta itd.). Blizu su Zlatni Pjasci i Albena, a može da se skokne i do rumunskog letovališta Mangalie. U periodu kada sam boravio tamo - početak avgusta, bila je velika gužva na celom severnom delu bugarskog primorja. Od Varne sam se spustio preko Burgasa do Careva što je praktično cela rivijera. Niže od Burgasa nema previše gužve. Što se tiče dokumenata već su ti sve objasnili, a policiju sam sreo na par mesta, ali nisu pokazivali nikakvo interesovanje. Uveli su im kamere na policijska vozila pa ceo postupak zaustavljanja i legitimisanja mora da bide snimljen, čak je na vozilu označena zona koju pokriva kamera. Drži se ograničenja, u naselju 50 km/h, van 90 km/h, autoput 140 km/h, i nema problema. U povratku sam išao autoputem A1 koji je odličan, u punom profilu i dosadan ali se brzo putuje. Pošto ideš u septembru mimoići će te gužve na granici i putu zbog Turaka. Ja sam imao sreće pa sam čekao samo 2,5 sata!

 

 

Hvala ti puno. Znaci svaka informacija od nekoga ko je bio i prosao i prica iz prve ruke to :)

Odgovorio si i za ono sto sam mislio da pitam vezano za cekanje na granicnom prelazu :D

Hvala ti puno jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
11 hours ago, floyd said:

Evo da se zapljunem i ja u temu. Bio sam druge polovine juna u Bugarskoj motorom, obišao sam celu crnomorsku obalu od Balčika na severu do Sinjemoreca na jugu. Ima dosta toga da se vidi. U Varni, da potvrdim reči kolege @Djordje.Rad , ne propusti Delfinarijum, veliki park sa grandioznim spomenikom ruskim oslobodiocima u kome često svira filharmonijski orkestar  i Muzej retro automobila a u Balčiku pod apsolutno obavezno Botaničku baštu i dvorac kraljice Marije.

 

Nesebar i Sozopol je više nego poželjno da obiđeš ako budeš imao vremena. Ravda je lepo primorsko mestašce sa dosta lepih i jeftinih ribljih restorana. Sunčev breg i Pjasci su prava slika masovnog turizma sa velikim plažama.

U povratku ka Sofiji obavezno prođi prevoj Šipka i rusku crkvicu u blizini, trakijsku grobnicu u Kazanlaku i Koprivšticu, prelepo mestašce pod zaštitom države gde je  vreme stalo i gde su svi objekti kao sa početka prošlog veka. Ima još puno, puno toga što treba obići ali treba puno vremena i benzina za sve to, ne može odjednom. 

 

 

Ali ti si tek uzivao vozeci se motorom....to je dozivljaj :D

Zapisao sve sto ste mi preporcili i potrudicu se da obidjem jer ostajem nekih 15ak dana pa cu imati vremena.

A za cijene kod njih? Ti si obisao dosta.... kakvi su sa cijenama? Samo se nadam da nije kao kod nas na CG moru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Korisne informacije u temi!
Mene čeka odlazak na svadbu u Ćustendil preko Sofije, krajem septembra, kolima.
Predivan kraj za voznju motora.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja