Jump to content

Moto Zajednica

Motor prima gas na prekide

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Pozdrav svima. Već zadnjih 10 dana imam jedan problem na motoru i nikako da zaključim u čemu je tačno kvar. Kada ga palim ujutru, kad krećem na prvu vožnju tog dana, upali iz prve, sve ok. Međutim, kad mu dam gas motor krene da se guši i da prima gas na prekide. Ostavim ga da se zagreje oko 5 min ali i dalje isto. To isprekidano primanje gasa prestaje tog trenutka kad mu uključim ventilatore i/ili svetlo. Pa kad ih isključim, ponovo ista priča. Prvo sam mislio da je svećica, zamenio sam je, stavio sam novu. Nije pomoglo. Pa sam onda mislio da je do karburatora, skinuo sam ga i očistio dizne, bilo je kao malo bolje, ali sledece voznje ponovo ista priča. Ne znam šta više da radim i šta više da mislim, neki mi kažu da je do reglera. Pomagajte ljudi ako znate šta bi moglo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Zar je moguce da niko ne zna resenje? Znaci mesec dana i vise se nerviram oko ovoga. Desile su se neke promene koje mogu da pomognu pri pronalazenju problema, a to su: Obicno ne dajem gas do kraja, od jednom, ali ovog puta sam dao iz ocaja, da vidim je l ce da ima nekih promena. I cudo, problem je nestao. Radi motor normalno bez paljenje svetla i ventilatora. Medjutim, moja sreca nije dugo trajala. Nakon 100 - 150km u toku voznje, samo je od jednom krenuo da secka gas (drugacije nego pri prvoj fazi problema). Sreca bio sam blizu kuce i spustio sam se da vidim sta je u pitanju. Posto je bilo kasno ostavio sam problem za sutra. Dosao sam sutradan i kad sam hteo da upalim motor, nije hteo, (verovatno jer se ohladio, vruc je palio) svu struju iz anlasera sam istrosio (kurblu nemam). Cistio sam karburator, probao na gurku, ali nista. Evo vec 2 nedelje sedi u garazi. Od nastanka problema mislim da je svecica. Mozda i nije, ali 90% sam siguran da jeste. I problem nastaje (po mom misljenju (misljenju amatera)) zato jer bobina daje prejak napon i svecice crkavaju. Narucio sam novu svecicu za neki dan stize pa cu da probam da stavim. Znaci ljudi, stvarno mi treba pomoc, ako neko zna bio bi mu vrlo zahvalan! Problem moze biti regler, bobina, ili paljenje (mozda je i nesto drugo). Mislio sam da zamenim bobinu, ali kad sam video koliko kosta.... moram da budem siguran da je to problem. Sve na kraju me izlazi oko 130e, sto nije bas malo. Ne zelim da menjam nesto dok ne budem siguran da je to! POMAGAJTE LJUDI PA DA SE ZAJEDNO VOZIMO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ako motor ima neke probleme, a da pre toga nisi čuo neko lomljenje, krljanje il nešto slično onda je problem ili struja ili gorivo. Prema tome treba to ispitati jedno po jedno pa naći do čega je. Pošto ti se dešavalo da ga upališ i da radi isprekidano dok mu ne upališ svetla i ventilator, moja je pretpostavka da je problem u struji. Moguće je da ti regler ne funkcioniše dobro, i da ti je možda napon preveliki pa da zbog toga elektronika ( paljenje ) brljavi. Kad uključiš neke potrošače ( svetla, ventilator ) - napon padne pa motor radi dobro.  Treba to prekontrolisati i proveriti da li je regler dobro spojen na masu. To što ti pališ ventilator sam, da li je to fabrički ? Obično ga pali termo davač. Ako je neko to sam prevezivao - moguće je da je u tome problem, takođe proveriti prekidač na bočnoj nogari, a i onaj na kormanu za gašenje. Možda se nakupilo neko đubre pa da zezaju.  Za početak, napuni akumulator, upali motor pa premeri koliki napon imaš na akumulatoru kad motor radi, pa dalje po redu. Ako se ne razumeš u te stvari onda bolje da oteraš majstoru ( da ne napraviš još veću štetu ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Hvala na odgovoru. Nisam neki strucnjak tako da cu oterati motor majstoru, koji je slobodan tek za 10 dana. Inace ventilatori su od kompa, i verujem da su i prekidaci za paljenje i gasenje namesteni. Nisam napomenuo da mi je smesa prebogata, svecice hvataju crnu garez, auspuh isto, rep mi pocrneo malo zbog toga. Pokusacu sam da nastelujem smesu. U pitanju je Keihin FCR 39mm i prvobitno su bila 2.5 kruga. Ja cu staviti na 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ti se bas ne razumes oko motora, a trazis pomoc na forumu. Pun ti je forum tema kako se proverava svaka od tih stavki sto je kolega naveo. Net i YT je prepun toga , i za laika je lako da shvati.

Medjutim ti se ocigledno nisi potrudio nista da shvatis, vec ovde prozivas kolege, a hoces da ti oni na daljinski rese problem. 

Podji od struje i proveri sve, od instalacije, koju je neko budzio, alternatora, reglera, bobine.

Skini repair manual za svoj motor, uzmi unimer i ispitaj sve to po uputstvu.

Cesto bude problem los kontakt u konektorima, olabavljeni kontakti, zardjali, nagoreli, kao i masa.

Sve mora da bude tiptop utegnuto, kao i kapica na svecici.

Dok cekas majstora uradi to, mozda ti majstor nece trebati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Ne prozivam nikog, mnogo sam saznao sa ovog sajta. Mozda jednostavno niko nije video moju objavu. Oko motora se razumem dovoljno, ali oko mehanike, oko struje ne znam nista. Nadao sam se da je mozda problem u karburatoru pa da popravim to. Ali ocigledno ne. Sve u svemu razmotricu dalju situaciju kad mi stigne svecica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Verovatno imaš problem i u karburatoru ( garež na svećicama, rep pocrneo ), ali ovo prekidanje ukazuje na struju. Kad ga napravite da radi bez prekidanja, onda uzmete i naštelujete karburator . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

To prekidanje na gas ti je zbog prljavstine u dizni za vazduh ili negde u samom kanalu karba. Proveri i filter vazduha i citavu liniju usisa. Iz istog razloga su ti i svecice crne i zato i crkavaju zbog prebogate smese.

Najbolje da odneses negde da ti se karburator profesionalno ocisti a i presteluje posle toga. Treba ti iskusno oko za takve stvari.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Air filter nisam cistio sigurno oko 200km, a vozio sam po prasini, kad sam otvorio da vidim nije bio toliko prljav i prasnjav. Ocisticu ga, nastelovacu smesu, opracu motor pa cu da vidim. Sumnjam da ce se nesto promeniti al aj da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Zamenio sam svecicu, nastelovao smesu, stavio sam na 1 i 3/4 (sad baca crni ili sivi dim ali samo kad ga turiram do kraja) ide brze, ili mi se cini jer nisam vozio motor 20 dana. Zamenio ulje, filter ulja i ocistio air filter... Nadam se da ce da bude kako treba sad, ali videcemo, za 100 - 200km sta ce da bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Posto trenutno nisam pored motora, a nestrpljiv sam i zanima me da li je ovo dobra smesa. Problem je sto ne mogu sam lepo da ocenim jer je motor presao samo 15 km sa ovom novom svecicom. Prosla svecica pre podesavanja smese je bila jako crna i cadjava, ali evo ova nova nakon podesavanja izgleda da je malo bolja. Motor ne baca crni dim za razliku od pre podesavanja (baci malo kad ga turiram skroz punim gasom, ali pretpostavljam da je to normalno) Zanima me da li je dobra smesa, je l mogu bezbedno da vozim, i da ne brinem da nece negde da me ostavi na putu. Hvala unapred na odgovoru.

1.jpg

2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To sto stelujes na srafu je podesavanje smese samo za ler gas i do 1/4 gasa.  2/4 i 3/4 gasa se steluje na iglici sibera,  ako je prebogata smesa spusti iglicu, ako je siromasna podigni.  Na pun gas jedino ima uticaja glavna dizna.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Kako je moguce da se iglica sama podigne? Nista nisam cackao oko toga. Jedino sto sam cackao jeste ovo sto sam i podesavao, sraf za ler gas i do 1/4 gasa. Bio je odvijen na 2.5 kruga, ja sam ga stavio na 1 i 3/4 kao sto rekoh i sad je ler gas normalizovan kao i svecica. Prosla je bila izuzetno crna i cadjava za razliku od ove. Hvala sve u svemu razmotricu i to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z 400E

Evo cisto da javim. Resio sam problem prebogate smese, koja je bila moj glavni problem. Zbog prebogate smese svecice su mi crkavale nakon 40km. Spustio sam iglicu sibera, ocistio svecicu od garezi smirglom i sad radi normalno,  presao sam od popravke oko 120km. Problem zbog kojeg sam pokrenuo ovaj post (motor prima gas na prekide dok se ne ukljuce neki potrosaci(svetlo, ventilatori)) mi se jutros desio, ali na kratko, bilo je oko 09:30 ujutro i negde oko 15-ak stepeni. U toku mog zagrevanja motora nakon 200m je krenuo da zeza kao pre. Vozio sam narednih 2km sa ukljucenim svetlom (jer tad ide normalno) i nakon tih 2km sam ga isturirao do kraja, onda je na kratko isao lepo bez svetla, medjutim posle 50m opet je poceo. Izasao sam  na neku njivu i produvao ga gasom do kraja, problem je na kratko nestao pa ponovo. I tako je radio  narednih 8 - 10km. Onda je to stucanje odjednom nestalo. Ne znam sta je, mozda je zbog zagrevanja a mozda se i neka dizna zapusi jer mi je rezervoar malo prljav iznutra. Provozacu ga sutra ponovo po niskoj temperaturi, pa cemo videti. Sve u svemu jako cudan problem mene muci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja