Jump to content

Moto Zajednica

Elektricar

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Elektricara za kucne instalacije?

Visoki napon?

Elektricara pogona?

Auto elektricara?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

I meni treba elektricar za kucu. Treva da mi promeni onaj veliki steker sa 3 prekidaca za kupatilo. Kad upalim bojler, nesto postaje vrućkast na toj strani.

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Indikator narodski, ne moras ga celog menjati vec samo problematicni prekidac/ulozak...

Da te ne "klepaju" po usima... Ceo je oko 2000din ulozak ispod 200.

Pozdrav Nenad.

prekidac-indikatora-16apps-10-sigma.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 1 sat, deki295 je napisao:

I meni treba elektricar za kucu. Treva da mi promeni onaj veliki steker sa 3 prekidaca za kupatilo. Kad upalim bojler, nesto postaje vrućkast na toj strani.

Super tenera je najbolji motor
 

 

Ako je ELID indikator za kupatilo onda samo zamjeni prekidace. Prekidac od sijalice stavi na mjesto bojlera i rijesio si problem. ;)

indikator-za-kupatilo-horizontalni-224-4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Moj izgleda bas tako, ne tako ko na slici iznad nego onako ko na slici koju je N. F. S stavio i vidis pojma nisam imao da to moze pojedinacno da se menja. Star je preko 10g mozda tada nije ni bilo tih modularnih, nemam pojma. Neznam ni plastiku kako da skinem, plasim se da je ne polomim (nema nikakve šrafove) ali probacu.

 

Super tenera je najbolji motor

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sijalica je najslabiji potrosac, tako da je taj prekidac najocuvaniji ili ako nemas grijalicu u kupatilu stavi od grijalice posto nije ni radio, pa je nov? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Da iskoristim temu, sklopka, kontaktori bimetalni ili sta vec se napunila prasinom ili sta vec i riknuo mi motor (izgleda) od 7,5 kw. Moje pitanje, posto nije ni do sada bio povezan na zvezda/trougao, mogu li da kupim neku "sklopku" sa bimetalnom zastitom tipa crveno i crno dugme iz razloga sto to mozda treba neko da ukljuci ko se nebi snasao sa zvezda trougao itd. Motor se startuje bez opterecenja pa kasnije se optereti. Koja bi to sklopka bila da ja to potrazim nakon sredjivanja motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Malo mi je nejasno ovo:stabre:. Jel motor izgoreo ili? 

Trofazni motor se veže direktno na motoru u vezu zvezda(sa nulom u čvorištu) ili trougao bez nule. Dalje od motora ide kontaktor sa bimetalnom zaštitim pa sklopka ili ti prekidač koji daje i prekida držeću fazu za špulnu kontaktora. Na kontaktor faze dolaze direktno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

To na šta ti misliš se zove DM sklopka i potrebno je da kupiš odgovarajuću u skladu sa snagom motora i strujom koju on povlači. U samom klembertu motora (ispod poklopca) postoji veza koja je zvezda ili trougao. To nije tako mali motor i pripuštanju može da povuče solidnu struju pa je potrebno da imaš i odgovarajuću instalaciju, osigurače...

Postoji i puštač zvezda-trougao za šta su ti potrebna tri odgovarajuća kontaktora (sklopke), odgovarajući bimetal, vremenski rele, prekidač, tasteri, ormarić... i neko ko to zna sve da ti lepo poveže.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 371 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Može grebenasta sklopka ali to nije ono što ti tražiš. Po meni, možda je najbolja kombinacija koja je i bila. Adekvatni kontaktor za tu snagu motora sa bimetalnom zaštitom i onda može ta sklopka koju si mislio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako se rešava sklopka i bimetal.Po meni je najbolje staviti dva tastera zeleni (uključenje) i crveni (isključenje).Uključenje  na mesto odvojeno od radnog prostora, a isključenje na dohvat ruke u radnom prostoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 1 sat, JevtaNS je napisao:

Ako se rešava sklopka i bimetal.Po meni je najbolje staviti dva tastera zeleni (uključenje) i crveni (isključenje).Uključenje  na mesto odvojeno od radnog prostora, a isključenje na dohvat ruke u radnom prostoru.

E tako bilo na tasterima, mislio sam da uprostim. Jedino da ostanu ti tasteri a da kupim novu sklopku i bimetal. Osiguraci i to nije dirano radilo 20 god cesto. Sada ni radilo jednom mesecno 10 min i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 5 minuta, Tošbo je napisao:

U teoriji da

A u praksi nije preporuceno? Pitam jer je 150e premotavanje motora a to su bacene pare, samo malo hrane za domace kokoske pravim kod keve na selu ne ulazem u nesto sto ce da vraca novac. A gledam da bude sto prostije tj jedno dugme da i ona (ili komsija) moze da ukljuci kada ja ne mogu da odem.

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sve to može da radi preko jedne DM sklopke (u sebi već ima bimetalnu zaštitu)  koju treba odabrati prema struji motora. Te sklopke su prilično jeftine... Tu je nominalna struja 15A a prilikom startovanja dosta veća pa se savetuju osigurači ili motorna zaštita od 32A.

1516175166872118868.jpg

Promenio član bajker71
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja