Jump to content

Moto Zajednica

Gorivo ? - na iberlauf

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Kao sto sam to vec najavio u svom predstavljanju na samom pocetku bicu naporan sa pitanjima jer dosta stvari i meni je novo zbog druge masine sto zbog nedovoljno iskustva pa eto da pitam, naime nisam kod kuce neko vrijeme vec na terenu sam i motor stoji. S vremena na vrijeme matori je taj koji se pobrine da se motor upali da odradi malo i to je to. Juce dobijam povratnu informaciju da iz nekog razloga nakon duzeg stojanja na odusak izbacuje gorivo prilikom rada. Sad mene interesuje da li je to zbog vreline i stojanja ili je u pitanju mozda ventil onaj od goriva sto se nalazi izmedju rezervoara i karburatora pa je on taj koji slobodnim padom ispusta gorivo kojeg se nakuplja poslije ali onda dovodi u pitanje to da li bi uopste upalio ako ima viska goriva u klipovima i sl. i da li je uopste moguce da je to gorivo ili je neki kondenzat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Delim misljenje sa kolegom sashac.

Kada prepunis rezervoar ima jedno prelivno crevo/odusak na koje izlazi visak kada motor nagnes na copavu.

Takodje moze usled povecane dnevne temperature da dodje do povecanog pritiska u rezervoaru i da malo goriva izbaci na taj odusak ako je prepunjen. 

Da ima viska goriva unutar cilindara,ne bi ti upalio. 

Zalio bi svecice i one bi pocrkale...

 

Mada ovo su sve nagadjanja buduci da nisi stavio sliku odakle ti curi. 

A motor svaki ima jedno 10 tih odusaka i creva koja vise ispod agregata.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L
Pre 6 sati, Astral je napisao:

Delim misljenje sa kolegom sashac.

Kada prepunis rezervoar ima jedno prelivno crevo/odusak na koje izlazi visak kada motor nagnes na copavu.

Takodje moze usled povecane dnevne temperature da dodje do povecanog pritiska u rezervoaru i da malo goriva izbaci na taj odusak ako je prepunjen. 

Da ima viska goriva unutar cilindara,ne bi ti upalio. 

Zalio bi svecice i one bi pocrkale...

 

Mada ovo su sve nagadjanja buduci da nisi stavio sliku odakle ti curi. 

A motor svaki ima jedno 10 tih odusaka i creva koja vise ispod agregata.

Nije prepunjen, znam da sam motor ostavio kad sam zadnji put vozio sa trecinom rezervoara.
Meni sve vuce na to da je u pitanju velika temperatura pa se stvara pritisak ili mozda cak nekakav kondenzat jer paljen je motor i danas i nema nista na odusak pa je vjerovatno stajanje ucinilo svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Prvo preciziraj na koji " odušak " . U naslovu si napisao " iberlauf ", a on je odušak od motora. Ako ti na njega izbacuje gorivo, moguće da ako ti je ostala otvorena slavina, gorivo se spustilo u mašinu ( kroz karburator, pored karika ), pa da saed imaš u motoru razređeno ulje. Proveri nivo ulja u motoru, ako možeš nečim izvadi malo, pa omiriši dal se oseća jako na benzin. Stavi malo između dva prsta pa protrljaj - vidi dal se jako razredilo.  Ako je to u pitanju, onda treba pregledati slavinu ( zameniti gumice ) i karburatore ( možda ne zatvaraju dobro ) . 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja