Jump to content

Moto Zajednica

Pulserom 125 na more

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

To vece onako klasicno za more, sisli dole medj mlade.

 

Ponedeljak full bez motora. Ustao oko 9-10h, ovi moji inace spavaju do 13h.. Doruckujem, malo se zezam sa ljudima iz smestaja jer se i oni probude malo ranije, bilo je tu nekoliko porodica sa decom. Sacekam ove moje pa na plazu, pa u smestaj opet da se istusiramo pa opet dole u centar na vasar medju masu...

 

Utorak - e tu je bilo vozanja :D

 

Ustajem isto kao i pre, znaci nekih 10h, doruckujem i krecem prema Baosicima kod druga. E to je jedan od razloga kad znas da nisi vozio uzalud onolike kilometre, jadranska magistrala :D

 

Od opreme nosim samo kacigu, pojas i rukavice...  Ovaj deo mi se jako svideo, ne mogu da opisem, prelep pogled, nebo se spaja sa morem, jos vozim motor.. ne znam ni sam, uzivanje. Jedino mi malo kvari utisak sto je velika guzva, kao da su svi koji letuju u Crnoj Gori dosli istog termina. Dolazim do Svetog Stefana i moram da stanem da se slikam, mora nesto i na fejsbuk i instagram da se okaci :D

 

 

 

 

 

 

IMG_20180807_112113.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Inace na ulazu u svako mesto kolona minimum 1km, negde i vise, sto naravno ne vazi za Budvu jer je ona posebna prica, da nema policije koja kontrolise saobracaj bio bi totalni kolaps. Prolazim Tivat i idem u Lepetane na trajekt. Tamo srecem coveka i zenu iz Makedonije, putuju na nekom kruzeru kinezu od 250cc. Placam trajekt 2 eur za motor :D 

IMG_20180807_124935.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

U Baosicima sam ostao ceo dan da se kupam, mesto mi se bas svidja, sve je mirno, nema guzve kao u Sutomoru, a opet ima ljudi. Onako bas prija kad se predje iz guzve u malo mirnije mesto. Na primer u Sutomoru ne mozemo da nadjemo mesto na plazi za 3 peskira, a ovde nisam ni nosio peskir jer je vikendica na 20 metara od vode. Kupamo se pa kad dosadi sedimo na betonskoj ogradi ili se vratimo u vikendicu.

 

IMG_20180807_151749.jpg

YDXJ0903.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Oko 6 sati krecem u Kotor. Taj deo zaliva mi je najlepsi, ceo put se vozi pored mora, ali bukvalno... Puno je krivina koje su bas onako kako treba, taman za moj motor, jos krece i zalazak sunca koji doprinosi atmosferi. Provozao sam se malo kroz Kotor, i setio se nekog klipa sa YouTube gde testiraju BMW GS i Africa Twin, pa se penju na neki vidikovac iznad Kotora. Palim navigaciju i vidim neke puteve, pitam lokalce gde je to, kazu ima 2 jako dobra, pre tunela za Tivat kod neke pumpe se skrene desno i put vodi u planinu prema nekoj crkvi. Odmah odlazim tamo da opalim koju fotku :)

 

 

IMG_20180807_185028.jpg

IMG_20180807_185043_HDR.jpg

YDXJ0939.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pun gas dole, u tunel i izlazim tacno na kruzni tok kod Tivta, pored aerodroma, trece iskljucenje, znak Budva i gas, provlacim se, obilazim kilometarske kolone i izlazim iz Budve... Idem istim putem kojim sam i dosao, ali je sve drugacije, valjda zalazak sunca,a i vozim stranom blizoj moru. Dolazim do Petrovca, opet obilazim kolonu, napokon cist put... Vozim tako nekih 5 minuta, valjda Buljarice ne znam, ono svi stoje, ljudi izasli iz auta, gledam sta je sad da nije neki udes... Opet prelazim u levu traku i polako, nista ne vidim i nije mi jasno... Vozim tako par minuta, e sad vec krecu malo, par metara napred pa stanu, na nekim delovima cak i voze polako.. Mesta polako prolaze, Canj, Misici, Djurmani... i dalje vozim levom trakom, kolona se ne prekida. Inace u pocetku sam vozio lagano levom stranom pa kad naidje nesto u susret ja se uvucem desno izmedju automobila, pa kad prodje opet nastavim, kasnije se nisam ni vracao u svoju traku, osim kad nadje autobus ili kamion, inace bi mi trebalo sat vremna na 15 km... Uglavnom  ta kolona je bila skroz do Sutomora, nisam nikad video nesto slicno, da sam nastavio jos mozda i do Bara. Stizem u smestaj uvece taman pre mraka sa osmehom do usiju :D

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Nikako da nastavim pisanje :D

 

Sto se tice ostalih dana, nisam se vozao... isao sam tu do Bara par puta i to je to. Kupanje i zezanje :D

 

Povratak nije bio nesto zanimljiv, vracao sam se istim putem, nesto nisam bio ni odmoran... Spavao sam uglavnom po 2-3 sata uvece svaki dan, i mozda sat vremena na plazi, a noc pred polazak nisam uopste :D

Bukvalno u 6.30h se obukao i seo na motor... U Podgorici naspem gorivo i nastavim na kanjon, da saam bio odmorniji isao bih malo na Zabljak, ali eto sad znam za sledeci put :D Uglavnom dodjem do Podgorice nekako i posle me stigne taj umor sto nisam spavao, u kanjonu osetim da mi je tesko da vozim i stanem kod nekog kafica koji jos nije bio otvoren, sednem u bastu za sto, naslonim glavu na tank torbu i odspavam jedno pola sata sat, ne znam ni sam. Posle toga bio ko nov, za cas presao granicu, vreme onako bas lepo za voznju...

 

Veci deo puta se spustam nego sto se penjem, ma milina i meni i motoru... Ugalvnom pravio male pauze, cisto da se malo osvezim i da odmorim dupe. Taj deo do Valjeva mi je bio ekstra, nema veze sto sam prosao to pre 6 dana, ono razgledam okolo, uzivam u krivinama, ma super. Oko 3 sata prosao Divcibare, upalila se rezerva, u Valjevu stajem na pumpu da dospem gorivo kad ono bas bas natovaren Transalp. Sipam gorivo i prilazim da se javim, gledam u tablice ono Finska... Pitam odakle, kazu vracaju se iz Crne Gore, bili na moru, reko i ja isto. Gledaju motor kao svaka cast, supermoto je malo neudoban i to. Pitam ih odakle idu, kazu iz Prijepolja, prespavali tu, ja na to odgovaram da vozim iz Sutomora od jutros, gleda lik i pita koliko je to kubika, ja mu kazem 125, on pravi neku facu i ne veruje, jos nije video nekog sa 125cc da je vozio toliko u jednom danu :D Tu jos pricamo dokle idemo, kazem im do Novog Sada, kad i oni isto. Kasnije im objasnjavam tu sam iz mesta pored Novog Sada, Zabalj, 20 km, kazu i mi idemo tu u okolinu... Idu ljudi u Mosorin :D (letnjim putem od Zablja udaljeno 5 km, asfaltom mora kroz jos 2 mesta pa bude oko 25 )

 

E vec mi nije dobro, upeklo sunce haos, krece ono smaranje, vecina puta pravac, penjanje pa spustanje i tako do Sapca... Znaci taj deo ne znam kako sam izdrzao, slusam muziku, ne stajem nigde, samo gledam u sat koliko prelazim kilometara, a ono sporo prolazi kao u skoli kad gledas koliko ima do kraja casa. Nekako se dovucem do Sapca, stanem na pumpu i ono neki vetar, ne znam dal da se radujem ili da placem. Prija mi kako me rashladjuje, al kad krene da duva u mene necu moci ni 80 da vozim... Hvala Bogu pa nije duvao stalno u mene, bilo je vise nesto bocno. Posle Sapca isto smorcina, samo gledam kad cu da dodjem do Fruske Gore. Inace taj deo posle Valjeva mi je bilo samo da dodjem kuci, nije mi bilo vise ni do voznje... E kad sam dosao do Iriga, nekako mi laknulo evo me na domacem terenu, sad ce moja Fruska Gora, kad krenem da ga peglam po Vencu  :D Prolazim Frusku Goru onako lagano, nisam gledao na kilometrazu, nisam ni osetio... Posle Novi Sad, pa 20 km pravca do Zablja onako 80kmh zbog vetra, nikad stici...

 

Napokon ulazim u Zabalj, emocije mi se pomesale, srecan sto je motor izdrzao bez najmanjeg kvara, tuzan sto je sve brzo proslo... Nekako mi sve odjednom monotono, nema one guzve i ludila kao u Sutomoru, i Novi Sad i Zabalj sve mi nekako bez te energije... Raspremam motor, malo nesto vecerao i odma zaspao kako sam legao na krevet... Sve u svemu jedno predivno iskustvo, zelja mi se ostvarila, otisao na more mojim prvim motorom od 125cc, koji vozim jos od srednje skole, od svoje 18. godine. Kroz svasta smo prosli, sve je izdrzao junacki, za sad 46.000 km na satu, ako bude islo sve po planu, kad kupim drugi ovaj farbam i ostavljam za uspomenu, bice lepih secanja kad ga pogledam posle nekoliko godina :)

 

  • Sviđa mi se 21
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
pre 42 minuta, miketa je napisao:

sta je sledece od voznji a sta od motora

Sve zavisi od finansija, pri kraju sam sa fakultetom, mozda se uskoro zaposlim pa cemo videti. Trenutno nesto sto bih voleo je V Strom 650 2012+. Mozda bude nesto jeftinije za sledecu sezonu, bitno mi je samo da je pouzdan da smem da se uputim gde hocu (kao sa Pulserom :D ) Od voznji mi je svasta u glavi, videcemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Odlična priča i avantura! :) Nije mi se samo svideo deo kada skidaš jaknu i stavljaš je u kofer; mali motor, magistrala, nikako nije bezbedno. Ali se na sreću sve završilo u najboljem redu :) Ajd pa sledeće godine i tog Vstroma da poteraš! :aha:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
On 1.10.2018. at 17:58, boki_bg je napisao:

Svaka cast. Pitanjce jedno, koja je kamera kojom si snimao.

Pozdrav

Xiaomi Yi Action camera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
On 21.10.2018. at 22:44, Mirkic je napisao:

Kraj oktobra i citas ovako nesto...e u 3.... :D
Sad ce prolece za koji mesec :)

Ma bice sad za vikend prolece, javljaju 25 stepeni :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Znas li mozda ime torbe na rezervoaru? Sve pohvale za putovanje
Moto Detail, u Louisu na popustu bila 20e

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

BRAVO, covek!

Lep uvod u svet moto-putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

Nešto potpuno drugačije od "uobičajenih" putopisa. Avantura u svakom slučaju i baš mi se svidjelo. Uz to sam malo proširio vidike o tome šta se sve može sa 125 kubika u jednome danu..., svaka čast. Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja