Jump to content

Moto Zajednica

Pulserom 125 na more

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Kao i svake godine, leto se priblizava, ja polako pocinjem da razmisljam o odlasku na more, naravno motorom... Prosle godine je drugar odustao, roditelji me ubedili da ne idem sam, opet mali je motor, dalek je put, moze svasta da se desi... na kraju predlozim drustvu da idemo kolima, taman cu se izvozati, a bicemo svi zajedno. Tako je i bilo, otisli kolima, i video sam da nije to to. Ove godine je nesto drugacije, takve su okolnosti da se izgleda nece ni ici, nismo uspeli da se dogovorimo, tesko nam je da uklopimo termin, finansije i svasta nesto. Pocetkom avgusta se cujem sa 2 drugara koji ce ici busom, i nesto razmisljam ko ce vise cekati, svake godine ista prica, daj da idem ja sa njima... Tu krece polako prica sa roditeljima, onako neobavezno... kao mogao bih otici malo da se provozam, objasnjavam im prednosti solo voznje, mnogo mi lakse kad ne mislim jos o drugima, ovako znam kako vozim i to je to. Oni su vec sigurni u moju voznju, presao sam ovim motorom preko 45.000km, samo opet roditelji su, nije bas svejedno, razumem ih ja, ali i oni moraju mene da razumeju malo. Uglavnom vide oni da sam ja bas resio, ali cute... Prodje tako par dana, ja vec kupio drugu gumu jer je ova za zamenu, i vidim ja oni tu nesto omeksali, mama me pita nesto za AMSS pomoc na putu, kako to ide, jel vazi u Crnoj Gori, spominju mi nesto oko kisnog odela koje kupujem vec par meseci jer je ovo leto bilo katastrofa i ja vec vidim to je to, nece biti problema, pustaju me da idem :) Inace verovatno bih otisao svakako, ali mnogo mi znaci kad odem lepo, sa njihovim blagoslovom, a ne da mi kazu tipa radi sta hoces, mi nismo za to. Onda ni meni ne bude lepo dok vozim. Plan je bio oko 10. avgusta, odjednom drugar javlja da idu najverovatnije 4. i sve se ubrzava, svakao nisam mogao da docekam. 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Samo kod jedne stvari obrati paznju-preticanje.Spor si,zaglavis za nekim sporim duplim kamionom,ne vozi ti se iza njega,a tesko ga preteci...Ostalo je sve bez problema.:takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Planirao sam da krenem iz Zablja rano ujutru, pa da na Zlatiboru pravim malo vecu pauzu, i posle krenem dalje kako bih stigao u Sutomore pre mraka. Naravno uvek nesto malo odstupi od plana, pogotovo kad imam tu slobodu da se ne drzim dogovora jer vozim sam... Tako ja pripremim sve, i legnem da spavam oko 23.30... Budim se kad ono tacno 2 sata posle ponoci, pa sta cu sad da radim do jutra..  I tako ja jedva docekam pola 4 i ne mogu vise, odlucim da se obucem i da krenem polako. Krecem negde oko 4 sata, ispod jakne imam majicu kratkih rukava i nije mi bas prijatno. Od Zablja do Novog Sada neka magla, jedva cekam da svane. Prodjem Novi Sad, stajem na Miseluku da obucem neki duks ispod jakne, mislim se ako je ovako bilo u ravnici, sta ce biti na vencu onda :D

 

Slika sa Miseluka dok sam se oblacio

IMG_20180805_042013_HHT.jpg

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
pre 1 minut, sashac je napisao:

Samo kod jedne stvari obrati paznju-preticanje.Spor si,zaglavis za nekim sporim duplim kamionom,ne vozi ti se iza njega,a tesko ga preteci...Ostalo je sve bez problema.:takoje:

To je najveci problem ovih 125cc, jako malo mu fali u tako nekim situacijama, al navikne se covek vremenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

I tako vozim od Novog Sada do Sapca, polako krece da svice, moglo bi biti malo toplije, al ajde vozim, ne bunim se... Znam da ce biti za par sati, vrucina pa cu zaliti za ovim hladnijim vremenom.

 

U Sapcu stajem na pumpu da prezalogajim neki sendvic i da se malo ugrejem od one hladnoce, pravim pauzu nekih 20 minuta i krecem prema Valjevu. Gledam ono Valjevo, nisam obracao paznju prosle godine, sad primecujem kamere za brzinu, na 2 mesta :) Uglavnom do Valjeva isto neka magla, ali sunce polako izbija, temperatura se dize, i onda opet krece hladno. Pocinju Divcibare :D 

 

P.S

Eee palo mi na pamet, posto nemam puno slika, a snimak cu da uradim malo kasnije, sad cu da isecem od svakog snimka po jedan deo, pa da kacim ovde dok pisem kratke klipove, onako po 30 sec mozda, da ubijem monotoniju 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Divcibare postaju vec zanimljive, vise ne obracam paznju na hladnocu, krecu krivine i uzivanje. S' obzirom da od Sapca nisam pravio pauzu, stajem na neki izvor da malo dopunim vodu i da se umijem. Tu srecem neke ljude, malo caskamo i nastavljam dalje.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Od Divcibara do Pozege opet krece tmurno vreme, neka magla pada po viziru, moram da brisem stalno, gorivo se polako trosi i dolazi do prvog "stucanja" onako kao kad trazi da se prebaci na rezervu, a u stvari je on onako blizu rezerve, pa kad se dugo vozi pod nekim nagibom na trenutak ostane bez goriva u karbouratoru :D

 

Tu negde kod Pozege stajem da ga nataknkam i nastavljam prema Zlatiboru. Taj deo puta imam jako lep pogled, oblaci izgledaju bas lepo i nisko.

 

Polako dolazim do prvog znaka Zlatibor, pa stajem da slikam motor pored, mora nesto i na instagram da se okaci :)

 

Nesto me zeza, nisam pisao dugo ovde. Ne  vidim opciju da se ubaci direktan link videa, pa ga uploadujem ovde preko foruma, a onda ne mogu nista vise da napisem u taj post, nego moram novi, bukvalno ne dozovljava da kliknem nigde posle klipa.

 

 

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ulazim na Zlatibor, pravim par krugova okolo i pripremam se za malo duzu pauzu.. Stigao sam tu negde blizu polovine puta, mogao bih odmoriti. Bila je nedelja, negde oko pola 10, ljudi setaju, bas dosta turista na sve strane, meni sve izgleda prelepo. Na Zlatiboru srecem trojicu bajkera iz Subotice koji su tu prespavali, vracaju se sa mora.  Opet nesto malo jedem i gledam one pasnjake i sume, a vreme bas prijatno, jos uvek nije ugrejalo jako :)

 

Posle pauze krecem prema Novoj Varosi. Prolazim pored Zlatarskog jezera gde smo uvek stajali kad sam isao sa roditeljima, sad samo malo usporavam (inace vozim jako brzo, celih 90, ne da motor vise) razgledam okolo i nastavljam. U Novoj Varosi vidim NIS pumpu, pogledam na sat, presao sam nekih 120 km od poslednjeg tankanja, mislim se ajde da mu izmerim potrosnju. Sipam ga do vrha za celih 550 din, sto bi bilo nekih  3.5l, znaci potrosnja oko 3l / 100 km. Malo smo bolji nego kad sam dolazio do Pozege gde je bilo 3.3 :D Na pumpi srecem kolegu iz Sremske Mitrovice, pravimo malu pauzu pa nastavljamo zajedno do granice.

 

 

Imal neko savet kako da kacim video snimke, ponestaje mi memorije da ih direktnto uploadujem? Pre sam kopirao linkove direktno sa YouTube, sad nesto ne ide ili sam zaboravio :)

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Do granice vozim opusteno, uzivam u prirodi, ima lepih uspona sto bas ne volim, jer moram da ga spustam cesto i do 3. brzine, ali posle svakog penjanja bude lep spust, i tako uzivam u krivinama, i odjednom iza neke krivine auto ispred mene naglo koci. Stizem na granicu, kolona je dugacka sigurno nekih 2 km, ako ne i vise. Polako obilazim kolonu, stizem do kolege iz SM, koji je zauzeo mesto ispred kucice, prolazim brzo, nisam skidao ni podkapu ni kacigu, samo pokazao licnu kartu. 

 

Taj deo posle granice mi je bio idealan, nebo puno nekih belih oblaka, put lep, sa dosta krivina, jos me nije stigao umor, onako bas opusteno vozim, ali vrucina radi svoje, mislim se necu se vise zaebati da kupim opet crnu jaknu... Stajem da se osvezim na pumpi u Bijelom Polju, skidam kacigu, potkapu, jaknu, gledam u crni audi, 5 devojaka, gledaju one u mene, masu... masem i ja njima :D

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Malo sam prosao oko motora, pregledao gume, ulje, lanac, tako neke sitnice. Sve je u redu, moze da se nastavi dalje :)

 

Vozim tako, iskreno vec mi malo postaje dosadno, pesme u telefonu se vec ponavljaju po ko zna koji put, sve toplije i toplije... Ne mogu da docekam kad cu da stignem. Stojim negde pored puta, u hladu ne znam ni ja gde, vec mi se i pomesalo valjda negde izmedju Mojkovca i Kolasina kad ono neko meni svira i prolazi, ja gledam ono crni audi. E aj sad da ubijem dosadu, oblacim se i krecem da ih stignem. Stizem ih, prepozanju motor, pale sva 4, opet masu. Vozimo tako lagano kroz kanjon, ja ih obidjem malo, posle one mene, nesto kao pricamo rukama ne znam ni ja ko sta hoce da kaze, uglavnom prodje vreme i eto nas, dolazimo do Podgorice. Tu stanemo zajedno na pumpu,upoznamo se, malo procaskamo i razlaz, odose one preko Cetinja, a ja cu na tunel Sozina. Pre nego sto cu da krenem prilazi mi covek iz Podgorice i govori mi da skinem jaknu i da vozim lagano, inace ima da umrem do mora koliko je toplo (inace lik vozi KTM 1290 SuperAdvenutre, juce ga kupio, nema ni tablice) Tako je i bilo, jaknu u kofer, sve ostalo na mestu i nastavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
pre 8 minuta, blackbeast je napisao:

A gdje je snimak sa djevojkama?! Nije valjda da najbitnije nisi snimio? :D:D:D

E izgleda da nisam snimio nista pametno, ima na jednom delu samo kad im se priblizavam i nista vise, a i to se slabo vidi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Uploaduj na svoj kanal na yt-u, pa ubaci linkove, stedi memoriju.

Na onom prvom snimku pre Zlatibora i Užica se vidi moja kuca, da si znao mogao si banuti na kafu. :moto2:

Inace odlicna tura, kroz CG put vrhunski. Ja sam isao tuda sredinom juna. Ima video na forumu, pa pogledaj (tema Ue-Budva-Ue).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Uploaduj na svoj kanal na yt-u, pa ubaci linkove, stedi memoriju.

Na onom prvom snimku pre Zlatibora i Užica se vidi moja kuca, da si znao mogao si banuti na kafu. default_moto2.gif

Inace odlicna tura, kroz CG put vrhunski. Ja sam isao tuda sredinom juna. Ima video na forumu, pa pogledaj (tema Ue-Budva-Ue).

Ee tako sam pre radio sa, samo me zeza što sad bude samo link koji vodi na YouTube, a ne direktan snimak na forumu...

E mislim da sam čitao tu temu, pogledaću opet

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ne diraj ništa ;).

Šalim se, meni ovako odgovara jer na poslu imam blokirane sajtove sa video materijalom... Tako da jedino mogu da gledam okačene snimke kad su ovako postavljeni kao što su tvoji :jee1:.

 

A kad dođem kući već ne znam u kojoj temi je šta bilo pa dok iskopam smorim se + kući gledam na telefonu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Da li Ste mogli da pratite saobraćaj, što se tiče brzine obzirom da vozite 125cc?
Vozim oko 80-90 kmh, jedino na vecim usponima ide sporo, ali tu uglavnom imaju po 2 trake... Dobar deo puta sam viđao iste ljude, tako da sam išao tu negde kao i oni. Bude problema kod obilaženja, slab je motor, ali meni je već preslo u naviku, danas na satu 46.000 km

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X
Svaka cast za avanturu i pisanje,moglo je malo vise slika,ali ima vremena i za to :sampion::jee1:
Više sam snimao, ali biće sad i slika

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Prolazim Podgoricu u kojoj je pakao, jos neki radovi na putu, pa sve ide usporeno, kolone, semafori, pustaju naizmenicno... sreca pa nisam morao jos da cekam na tim semaforima, uglavnom kad me vide na motoru kazu da mogu polako da prodjem.

 

Posle podgorice dolazi Skadarsko jezero, taman onako da te pripremi pred more... Bas puno turista, vozaju se brodicima, razgledaju okolo, pecaju, ne znam jel to tako uvek u sezoni ili zato sto je nedelja.

 

Prolazim jezero i vidim znak, odvajanje levo za tunel Sozinu. Eto me, samo taj tunel me deli od mora. Ne mogu vise da docekam, a onaj tunel ko da nema kraja :D 

 

Napokon ulazim u Sutomore, proslo je 16h, ja sam krenuo oko 4. Kako sam racunao dobro sam i stigao, nekako mi se nisu pravile dugacke pauze, kad stanem negde, brzo mi dosadi, malo izvadim telefon, popijem pice, pogledam sta ima zanimljivo i to je to...Na par mesta sam upoznao neke ljude pa jos i prodje vreme, ali ovako kad sam sam max 15 minuta i krecem dalje :) Cimao sam ove moje na telefon jos u Podgorici, pa kod tunela, sad u Sutomoru gledam telefon, nista ne odgovaraju... Ma sad cu ja njih da nadjem na plazi, krecem motorom dole u glavnu ulicu, nisam bio u Sutomoru jedno 10 godina, sve mi neobicno, ko da sam na vasaru. To ne mozes proci ni levo ni desno, jos ja vratio fabricki auspuh da mi ne probija usi, pa me ni ne cuju, samo gledam hocu zgaziti nekog. Spustam se tako, kad ovi u medjuvremenu videli poruke, i da sam zvao sto puta i krenu gore. Sretnemo se negde na pola puta, pa polako do smestaja. 

 

Raspakujem se, parkiram motor u hlad, sedim tamo malo pricam o putu, i vec mi se ide na plazu.. Inace smestaj je malo dalje pa treba da se pesaci malo. Sidjemo na plazu, bilo je nekih pola 6, udjem u vodu, plivam 20m, okrenem se nazad, vratim se na paskir dalegnem. Neko me udara, ja gledam nije mi jasno sta se desava, pao mrak, 9 sati, ovi moji me probudili hoce gore u smestaj... Au sunce ti, nisam se odavno ovako naspavao.

 

IMG_20180805_152656.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja