Jump to content

Moto Zajednica

Sa karburatora na injection ZXR

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Pozdrav drustvo hteo bi da zapocnem jedan manji projekat to jeste da na trenutnom Kawasakiju ZXR 400 koj ima karburatore prepravim da bude injection imam drugi motor koj je udaren 600cc i nije u voznom stanju niti se moze popraviti tako lako ali pritom ima sve potrebno: Usise,dizne,pumpu,elektroniku, komp itd... Pa me sad zanimaju druga misljenja koliko je to lako izvodljivo i koliko bi dobio na snazi nesto otprilike nista precizno ? 
Motor trenutno ima oko 50kw .
Naravno uz EFI ce mnogo mirnije raditi i bice odgovorniji na gasu, pored toga bi trebala biti manja potrosnja (sto i nije toliko bitno) kao i mogo manja muka oko odrzavanja od 15+ godina starih karburatora :)
Jedino sto me buni jeste da li ste moze postici dostava goriva u cilindar?
Jer taj motor koj je udaren ima 13000 rpm max a ZXR ima 18000 rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako je odgovarajući prečnik usisa, prilično je komplikovano, moraš upariti komp ubrizgavanja sa svojim paljenjem ili prepraviti paljenje, treba ti sva odgovarajuća oprema za štelovanje ubrizgavanja, to može i neko da ti odradi, ali će ti motor u startu vjerovatno radit ko šlogiran dok ga ne dovedeš u red, naravno pitanje je i da li može čitav sklop usisnih leptira i ubrizgavača da stane na mjesto karburatora, često su manji ali znaju bit nezgodnog oblika, ostaje ti da povežeš gas i nadaš se da će da radi.

 

Ako nije odgovarajući prečnik zaboravi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

@arnyman Precnik je isti jer ZXR 400 ima sve od ZX6R samo su klipovi manji, radio sam nekih popravka do sada i bregaste su iste i kvacilo skoro je sve isto samo su klipovi 4x100cc a ne 4x150cc, cak su i karburatori isti samo sto 600cc ima vece dizne za gorivo. Naravno znam da se treba malo podesiti kompijuter imam uredjaj za tuning pa cu se igrati malo, na kolima sa radio do sad vise puta cip tuning ali na motoru nisam nadam se da je slicno. mesta ima to sam gledao jedino sto cu morati jeste da napravi nekako neku komoru da ide iz 4 usisa u 1 cev pa tu da stavim KN filter jer nema dovoljno mesta da stavim na krajevima usisa 4 manja KN filtera nego mora tako pa da filter dodje ispod usisa ili ngde drugde. e sad sto se tice paljenja to moram videti kada namontiram sve dok ne probam ne mogu znati. @ARES Jeste ali pre 15 godina sad imaju problema dosta kad nagnem motor oce da upali kad uspravim teze pali kad nabijem gas odjedno on se prvo malo zgusi pa onda ode u obrtaje pa dok je motor da kazem hladan ide ko blesav kad se vozi na duze staze izgubi malo na znazi itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

@ARES sve je ustelovano bolje ne moze vakumirani su podesena smesa nove svecice i sve al eto... @arnyman ne ne trenutno je fabricki filter na karburatorima, da bi stavio pecurkice trebaju mi vece dizne a dizne je kod nas tesko naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi...bez obzira što si ti "radio neke popravke...i što su delovi skoro isti"...sve to što si napisao u stvari govori ( kao i sama želja) da si pobrkao neke lončiće.

Ako želiš da ti motor funkcioniše ljudski, pokloni mu dužnu pažnju...a to sigurno nije injection od drugog motocikla.

Tvoj "mali" ZXR je zvrk od motora i trebalo bi da se ozbiljno prekontroliše....i da ne dužim, ja bih ga već odavno rasturio na sastavne delove...i polako. Merenje i kontrola SVEGA! Prvenstveno stanje bregastih, glave uopšte i tajming. Za to treba ozbiljan alat i nešto više od tutorijala na YT da se sve kvalitetno obavi. Obaška lova za kvalitetne rezervne delove.

Ako ti fali snage, kupi veći motor...bez sve šale.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Snagu svakako ne može dobiti samo prelaskom na injection, a napraviti karbove da funkcionišu je 10 puta manji posao od prepravke na ubrizgavanje, a ako se ne stavljaju NOVI ubrizgavači ni to nije "trouble free", bude i tu zanimljivih momenata.

 

Nego ako već niste mogli karburatore podesiti da rade bolje od toga kako rade sada, morat ćeš tražiti nekoga drugoga da ti podesi taj injection, ako nemaš namjeru da ti motor radi isto ko sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Odustani....

 

98% motora sa ubrizgavanjem imaju 1 racunar a on sluzi za ubrizgavanje i palenje....sto znaci ako mu fali podatak od palenja nema ni ubrizgavanja....u prevodu - ne mozes koristiti svoj cdi ni pik ...a ni sa  motora sa kojeg uzimas ubrizgavanje zato sto su razliciti sistemi.

Racunar sa 600 (ili bilo koji drugi) ima uprogramirano kad i koliko da daje gorivo sto tebi nece nikako odgovarati za tvoj (pocevsi od kubikaze i obrtaja). Treba ti univerzalni racunar koji moze da se programira ....koji kosta dosta para (500+ evra) a i onda ti ostaje problem programiranja ....kad i koliko goriva itd.

Da ubacis i ceo agregat od 600 sa ubrizgavanjem imao bi problema...nemas ram air sisten na malom zxr-u sto mu utice na "nadpritisak" u kucistu filterau i kvari mesavinu tj. dobijao bi vise goriva nego vazduha....a i manje je kuciste filtera / kapacitet na zxr-u.

 

Kao sto su ti ljudi pisali ....sredi te karburatore 

 

P.S.  .... fabricki mala kawa fabricki ima blokadu na 14500 rpm  ( obrtaljka malo laze i pokazuke oko 1000 vise) ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Hvala na savetima. @pronto u motor je ulozeno do sada mnogo vremena sto se tice instalacije, kablova izgleda itd itd. jedini problem koj nisam resio jos uvek to je to oko karburatora i neko cudno lupanje u motoru koje se gubim na vecim obrtajima, gledao sam zatezac lanca i lanac to je sve uredu skidao sam poklopac ventila nisam neobicno ne mogu da primetim. dok kad stisnem kvacilo taj zvuk se utisa, menjao sam korpu jer je stara bila malo razlokana ali se idalje isto cuje, kad je motor pod malim obtajima a vecim opterecenjem recimo krecem uzbrdo sve dok ne predje nekih 3000 obrtaja cuje se takvo zveketanje iz motora i vibracija kao orahe da lomi posle tih 3000 sve oke. U motoru je bilo ulje 15:50 full sintetika pa su rekli da je to lose za njega zasto ne znam kad po katalogu pise da moze to ulje tj sve od 10:40 do 20:50 zavisi od vremenskih uslova. sad je u motoru 10:40 300V motul ali se isto desava. Kompresiju sam merio, na meracu pokazuje oko 110-115 PSI. Merio sam i pritisak ulja drzi se na oko 34 PSI. Sto se tice karburatora pre nekih 10 dana sam ih dobro ocistio u UZ kadi izduvao i oprao sklopio sraf za smesu je negde na oko 2.5 kruga i sva 4 su usinhronizovana. Ali kad vozim i odjedno nabijem gas on pocne da stuca i prekida (trza cima) u neki trenutcima se cuje kao da radi na 3 klipa neki nikakav zvuk ima isprekidan nije ravnomeran a kad predje nekih 9000 obrtaja tad povuce kao blesav i prima gas liniski sve do kraja  konstantno ubrzava, u leru kad se turira prima gas naj normalnije a kad je pod opterecenjem bas nikako blentavo. @mcm-racing Sto se tice filtera za vazduh originalan fabricki ne mogu da nadjem nigde pa sam napravio neki improvizovani da ne bi uvlacio svasta u motor kuciste je originalno ali ulozak filter (sundjer) nije. Imam u planu uzeti sledece godine Hayabusu ali mi je zelja srediti ovaj motor da bude ko casa i da ga niko nema pa za koju godinu kad brat napuni 18 i polozi da bude kao poklon ulozeno je do sad para u njega mogo sam jos malo kupiti hayabusu al eto nije mi zao kad pogledam na sta sve ljudi danas daju pare...

20180915_154648.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja