Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 850 4TX čudan zvuk menjača

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 850 4TX

Pozdrav svim drugarima dali mi neko može reći ili ja nešto tripujem ali čini mi se da mi menjač previše šušti u prvoj i drugoj brzini može li mala pomoć oko toga HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav. Ako šušti samo u prvoj i drugoj, a u ostalim brzinama je ok, onda ti je najverovatnije nešto do samog menjača. Svakako prvo proveri u kakvom stanju su ti lanac i lančanici. Meni se na Hondi čulo šuštanju (zviždanje) sa leve strane u predelu prednjeg lančanika. Ispostavilo se da mi je prednji lančanik bio malo potrošen i to je bio uzrok zvukova. Kada sam promenio prednji lančanik, zvuk šuštanja je nestao. Moguće da i ti imaš sličan/isti problem. 

TDM 4 tx ima vrlo dobar i izdržljiv menjač (za razliku od 3vd modela, gde obično strada 3. brzina).

Takođe, problem može biti i do ulja. Kada si menjao ulje i koje si sipao? Meni Motul 5100 nije nikako radio u TDM-u. Menjač je bio sirov, tvrd i mašina je imala nekako čudan ˝metalan˝ zvuk (kao nedajbože neki KTM :lol: )... Od tada sipam samo Elf 10w50 polusintetiku i  sve je ok...

 

P.S. prebaci se u ˝našu˝ TDM temu:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 850 4TX

I ja sam sipao ta ELF isto prešao sam nekih 1000km od tada ali taj zvuk je bio i sa Bardahl uljem prethodnim lanac mi jeste labav to sam primetio, prvo ću njega da dotegnem ove nedelje a lančanik zadnji mi izgleda skroz ok.Mene nešto kopka da nije do korpe i lamele ako je neko imao slično nešto jer taj zvuk me nervira kao da motor šušti metalni zvuk taj i to samo dok je u brzini prva druga treća posle ne čujem to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Mene interesuje da li si ti cuo taj zvuk sa ili bez kacige?

Bez kacige se cuju takvi zvuci da se uplasis i pomislis kako ti je sve neispravno.

Kao sto su osecaji prilikom pomeranje poluge menjaca bez adekvatne obuce apsolutno bezvezan u odnosu sa adekvatnom obucom.

U svakom slucaju proveri lanac i lancanike. Ili jos bolje zameni (125e, sa ugradnjom 145e). Sigurno ti lupa prilikom dodavanja / oduzimanja gasa.

Zameni lamele i medju ploce (oko 80e).

I prebacivanje u nizu obavezno sa medju gasom.

A nije lose ni lanac bregaste da se zameni.

Uz stelovanje ventila, ciscenje / podesavanje karburatora, to bi bio veliki servis na 60.000 km koji su verovatno svi pre trebe izbegavali.

Nista strasno samo mora da se odradi.

I cepaj Ktalinski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 850 4TX

Hvala brate još jedno pitanje gde bih to mogao u BG da odradim čuo sam za ovog u Kijevu na kružnom putu a ako znate za još nekog dobrog preporučite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja