Jump to content

Moto Zajednica

Organizovane off road ture na Tari i Zlatiboru, uz rentu motora i opreme

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, sectorenduro said:

Cao!

Od 19.08 do 22.08 nemamo mesta.

Morate malo ranije samo da me obavestite.

Ja bih vozio 18.08. I dosao bih sam. 

Smestaj mogu i sam da nadjem ako je to problem.

Mogu li Vas kontaktirati na 063/232-488 ili imate neki drugi telefon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
Pre 1 sat, Astral je napisao:

Ja bih vozio 18.08. I dosao bih sam. 

Smestaj mogu i sam da nadjem ako je to problem.

Mogu li Vas kontaktirati na 063/232-488 ili imate neki drugi telefon?

Naravno, samo izvoli.

Pre 10 sati, Astral je napisao:

@sectorenduro

Ako sutra dodjem na Taru,imate li neko prenociste za mene pa u Subotu da vozim?

Jel izvodljivo ? 

Od opreme imam sve ali u putnoj/asfalt varijanti. 

 

Cao!

Od 19.08 do 22.08 nemamo mesta.

Morate malo ranije samo da me obavestite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Cao svima!

Od kako smo objavili ovo na BJB, imali smo 3 nase klasicne Hard ture, tako da smo neke zainteresovane iz Srbije morali da pomerimo za Septembar.

Imamo dosta poziva sto odavde sa foruma, sto sa FB. Trenutno ima oko 10 zainteresovanih vozaca, te razmisljamo da napravimo neki raspored gde bi ekipe mogle da se formiraju nezavisno od toga da li znaju jedni druge.....uglavnom zbog ekonimije.

Pretpostavljam da je sledeci vikend skolski vikend i dosta ljudi ima odredjene obaveze, ali vec od 4-5.09 pa nadalje, izvolite, cekamo vas.

 

-- Slobodno od vikenda:

4.09 - 5.09 - 3 mesta

11.09 - 12.09 - tri mesta

-- Radni dani

Od 6.09 - 10.09 je sve slobodno za sad.

 

Potrebno je da fiksirate datum ranije, i ukoliko nemate opremu da nam to saopstite i kao i vase dimenzije :)

Za sad par fotki sa nejlepseg sporta/zabave koja postoji na planeti.

Pozdrav

IMG_20180811_140431.jpg

IMG_20180812_123833.jpg

IMG_20180812_133625.jpg

IMG_20180819_155944.jpg

IMG_20180820_115122.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Prijavljujem se za termin 04.09-05.09

Svaler i ja bi ako mozemo da budemo u istoj grupi.

Opremu za off nemam. 

Cizme 46

Kaciga 62-63 XXL (nosim naocare za vid, ako ima neka OTG opcija za naocare bilo bi divno)

 

I ako moze pojasnjenje za datum voznje, jel se vozi 04. ili 05 ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
pre 32 minuta, Astral je napisao:

Prijavljujem se za termin 04.09-05.09

Svaler i ja bi ako mozemo da budemo u istoj grupi.

Opremu za off nemam. 

Cizme 46

Kaciga 62-63 XXL (nosim naocare za vid, ako ima neka OTG opcija za naocare bilo bi divno)

 

I ako moze pojasnjenje za datum voznje, jel se vozi 04. ili 05 ?

 

 

Pobacemo da te spakujemo u 45 :) Voznja je jedan dan, ali izvolite birajte koji zelite. Moze i dva, po dogovoru :)

Ostaje jos jedan za da popunimmo ekonomsku grupu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ео таман ја да попуним то једно место :)

 

Писао сам преко мејла, али и овде да се запљунем да ми неко не заузме место, морам да видим Астрала како ће возити, а пре свега како ће ући у опрему :) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
Pre 11 sati, Svaler je napisao:

Ео таман ја да попуним то једно место :)

 

Писао сам преко мејла, али и овде да се запљунем да ми неко не заузме место, морам да видим Астрала како ће возити, а пре свега како ће ући у опрему :) :jee:

Kad te ceka motor, ucices ko bela lala sto bi rekli :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Juce sam napravio gresku birajuci datume vikenda...

UPDATE

-- vikendi

8.09 - 9.09 tri mesta

15.09-16.09 nema mesta

22.09 - 23.09 ima jedno mesto ali za nekoga ko ima barem malo iskustva po off road

 

-- radni dani

9.09 - 14.09 slobodno

16.09 - 21.09 slobodno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Cao svima.

Do sada smo imali 4 promo ture za vozace iz Srbije. Uskoro cemo imati i njihove komentare :)

Moje iskreno misljenje je da su ljudi i bez obzira na veliko i dugogodisnje iskustvo na motorima naucili dosta korisnih stvari.

Ono sto je zajednicko za sve i ono na sta smo stavljali akcenat pre odlaska u divljinu su nekoliko stvari:

- kocenje zadnjom kocnicom

- vodjenje pogledom

- voznja stojeci (uz detaljno objasnjenje zasto :)

- rad kvacilom

 

 

Svi koji su nas posetili su krajnje razumni i videlo se da su dosli da nauce nesto :) Zato je sve bilo prilicno lako i uspesno.

Od cetvrtka smo ponovo na planini, imacemo super vreme.

Za sada, nekoliko fotki sa par zadnjih voznji.

Video sa obuke montiramo i bice uskoro.

 

IMG_20181014_112330-01.jpeg

IMG_20181014_141255-02.jpeg

IMG_20181027_132430-02.jpeg

IMG_20181027_150816-01.jpeg

IMG_20181028_141351-03-02.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Evo da napisem 1 review ekipe koja vodi Sectro Enduro. Nas troje je islo na turu krajem proleca ove godine. Jedan od nas je vozio off ranije i generalno je ok vozac ( po nejmu :D ), jedan pocetnik i jedan od nas nikad motor sa kvacilom nije video, samo maxi skutere. Maltene smo isli na skolu endura, vise nego voznju :D...znaci lagani off, sa elenentima hard-a, vise da upoznamo sport, vidimo da li je to za nas generalno.
3 dana je bila tura, gde je 1 bio upoznavanje sa opremom i motorima, voznja gde se vidi kakve su nam mogucnosti i dalje istrazivanje Tare sledeca 2 dana. Mogu samo reci pohvale da dam za Nebojsu i Dusana. Motori su bili u odlicnom stanju, oprema koja nam je nedostajala je sve unapred organizovana ( a maltene sve nam je falilo :D ), i tura je bila da se osetimo ko na Romaniacs-ima iako smo verovatno vise bili ko klinci sa pomocnim tockovima ;) po ravnom. Videli smo i Taru iz nekog drugogo ugla, jeli vise nego posteno ( zahvaljujemo za vrhunski rostljil Dusanu) i planiramo sigurno opet put, mozda i sad na jesen ako posao i familija dozvoli. Ne znam sta bih jos rekao sem da ako imate volje i sredstava ne treba da se puno razmisljate vec da odete. Pocetnici ce nauciti mnogo vise nego sami nego sto bi uspeli za mnogo veci period, iskusni ce se super provesti i istraziti odlicne rute a ekipa s asfalta moze svasta da nauci o trakciji, promeni uslova tla i drugim stvarima koje moze da primeni na putu a pri mnogo manjim brzinama.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beoograd
  • Motocikl: Honda CRF1000L

Ja sam bio prošle godine u oktobru, i ostadoh dužan za utiske - pa da probam i da pomognem oživljavanju thread-a pred sezonu. A vidim i da je Sectorenduro lepo krenuo na instagramu ( https://www.instagram.com/sectorenduro ) i da imaju i nove motore i sve izgleda baš svetski.

 

Dakle, prošle godine je bilo nas dvojica, obojica vozimo 5-6 godina ali potpuni početnici u off-u, tu i tamo siđemo sa Afrikama sa asfalta pre ovoga, ali to je retko to išlo dalje od traktorskog puta kroz njive. 

Tura je bila jedan dan na Tari, kraj oktobra nekih 15-6 stpeni, sunčano i ispašće idealno. Nebojša je doneo dobar deo opreme, recimo polovinu i naravno njegove motore - koji su radili besprekorno uz svo početničko akanje koje smo im mi priredili.

Dva sata treninga: upoznavanje motora i osnovne tehnike off-a, a zatim jedan veliki krug oko Tare. 

Ono što je meni bilo neverovatno je da smo od tih prvih sat vremena gde je izgledalo da nećemo dalje od ravne livade došlo do toga da smo do sumraka obišli celu planinu. Uz i niz ozbiljne strmine kojima bi se teško bilo i nogama popeti, preko potoka, šljunka, kamenja, travuljine do pojasa... Al' najviše vožnje je bilo kroz prelepe šume na Tari i stvarno smo prošli kroz toliko divnih kutaka planine da smo i drugar i ja bili sasvim zatrpani utiscima i narednih mesec dana smo se prisećali novih stvari.

O Nebojši koji nas je vodio kroz ovo - ne mogu dovoljno da ga nahvalim. Odličan je bio i kao trener i učitelj i kao vodič. Ruta je odlična, i Nebojša ju je prilagođavao stanju na terenu i našim usponima i (uglavnom) padovima snage i koncentracije u hodu bez da smo to i osetili.

Meni se enduro toliko svideo da sam već isto veče krenuo da pravim konstrukciju kako da kupim i enduro motor :D i to se i desilo nekoliko meseci kasnije. I eto od tada sam navučen..

Iz perspektive od skoro godinu dana kasnije - mogu da kažem da sam na toj prvoj turi uz Nebojšu naučio više nego u narednih 10 vožnji bez instruktora i sate (tj dane) youtube-a :)= I da sam se primio na enduro kao na retko koji sport posle skijanja (a to je bilo 20+ godina ranije )

Dosta stvari je odmah primenljivo na drumske motocikle. Već sutardan sam pri povratku sa Tare isprobavao off tehniku na Africi ( i produžio povratak za BG bar jedno 3 sata pošto sam "morao" da skrenem na bar 3 zemljana puta i vidim kuda idu... )

 

Sve u svemu, svakome ko vozi motor preporučujem da proba, nedostatak iskustva nije problem sa ovakvim učiteljima - potrebno je malo kondicije, ali je nagrada vredna svake kapi znoja :) 

 

Puno pozdrava i sve najbolje za Sectorenduro ekipu

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

I Ja čitam sve od početka sa ogromnim osmehom na licu kad ono u 2019 skoro pa ništa

Te i mene interesuje da li ima kakva priča za ovu 2020.godinu

 

I da, jedan velikiii RESPECT za organizatore, za gest, za ideju, Ja koji baš imam želju da probam hard enduro, isum par krugova gde sam imao prilike od poznanika da probam uvek se javljaja želja za tim. Pa samim tim pre nego što sebi natovatim jopš jedan Motor u kući za OFF Road, ovo je prava prilika upoznati se sa OFF Road detaljima, načinima vožnje, prednostima, savetima

 

Mogu još da dodam da lepšu temu nisam pročitao, još jednom sve pohvale u daljem radu i da ovo živi dugo , dugo :takoje::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

         Ne znam o čemu je reč, zašto se niko ne oglašava iz ekipe Sectorenduro. Mislim da sam ih sreo par puta na nekim vikend vožnjama po Zlatiboru negde pred leto prošle godine. Ako ne postoji slična ekipa onda su to sigurno bili oni. Nigde ne nalazim nikakvu informaciju. Ako neko nešto zna neka podeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 8 minuta, ZERO CORD ADV je napisao:

         Ne znam o čemu je reč, zašto se niko ne oglašava iz ekipe Sectorenduro. Mislim da sam ih sreo par puta na nekim vikend vožnjama po Zlatiboru negde pred leto prošle godine. Ako ne postoji slična ekipa onda su to sigurno bili oni. Nigde ne nalazim nikakvu informaciju. Ako neko nešto zna neka podeli.

Kontaktiraj ih preko njihove stranice ili sajta, kako li se to zove bem li ga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Pozdrav, malo da osvezimo temu dok su jos svezi utisci. Nas tri drugara, Dule,Stojan i moja malenkost smo se odvazili da idemo na Taru i odradimo trodnevni trening s relacijskom voznjom po prelepoj Tari s ekstremno vrhunskim likovima, Dusanom i Nebojsom. Na stranu sto su Dusan i Nebojsta odlicni instruktori njihova ljudska strana je nemerljiva. Na prvom mestu je sigurnost pa tek onda sve ostalo. Prvi dan smo radili poligonske vezbe i nismo bili svesni da mozemo voziti motor jednom rukom u krug po prasnjavom i makadamskom krugu kao i sedenje na motoru gde su obe noge s jedne strane motora. Preporuka je da ko god se odluci da izbaci sve informacije iz glave voznje po asfaltu  i da slusa upustva od instruktora. Vidm u komentarima da se pisalo o ceni, po meni cena  se ne moze meriti s onim sto se nauci i naravno ta cena ce vam pomoci da bolje savladate voznju na off a takodje i na asfaltu. Da Vam docaram malo kako je izgledalo, Dule hvala za video :) 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja