Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJ 600 pali lampicu ulja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Menjao sam lamele a malo ranije ulje i filter. Počela da mi pali lapicu ulja uglavnom dok se ne zagreje(mada nije pravilo)i to pri dodavanju gasa(naročito na naglo odvrtanje)...menjao sam pumpu ulja,skidao i čistio davač,dolio malo ulja i jedan dan bilo ok medjutim sutradan opet ista priča...ono što mi je čudno je da na uljokazu nekad posle vožnje nema ulja uopšte a po količini bii trebalo da pokaže...pričao sa drugarima i svako ima neku svoju teoriju...kad upali lampicu ne menja se zvuk motora,i čak sam jednom onako popizdeo odvrnuo gas(ako prolupa prolupa) ništa se nije desilo...ima li neko ideju ili iskustvo sa ovakvom pojavom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Upali motor da dostigne radnu temperaturu, potom ga ugasi i ostavi desetak minuta da se ulje slegne kako bi mogao da vidis koliko ulja imas u masini za pocetak. Iscimaj samo nekoga da ti pridrzava motor u uspravnom polozaju dok proveravas nivo ulja (motor na stenderu/ima zna da menja nivo zbog promene ugla). 

Drugov motor je na punom gasu pod opterecenjem (na turiranju nije prijavljivao problem) palio lampicu za ulje zbog poluzacepljene uljne magistrale (opiljak iz menjaca) pa je bilo zanimljivo pronaci uzrok.. 

Ja imam malo drugaciji problem, meni ponekad nece da upali lampicu za ulje prilikom davanja kontakta da bi cim dostigne radnu temperaturu, gasenja i ponovnog kontakta uredno upalio sve lampice.. Tako da pratim temu radi neke ideje jer sam naleteo na zid

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nisi jedini kome xj600 pali lampicu, mnogi od nas su imali i imaju taj problem. 

 

Proveri dal  plovak za nivo ulja ne glavi, vrlo je moguce da je to, a neki su resavali taj problem menjanjem ulja. Ako je ovo previse retko stavi gusce il obrnuto, pokusaj i da promenis marku ulja. 

 

 

Sve u svemu drzi ulje uvek da ga ima I po potrebi dolij ako ga trosi. Proveravaj svakodnevno dok ne nadjes uzrok problem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

XJ 600 ima davač za količinu (nivo) ulja a ne za pritisak. Radi bukvalno na principu davača za nivo goriva u rezervoaru (ko ga ima). Znači, u suštini, jedan plovak koji kada potone ispod određenog nivoa, zatvori strujno kolo u kome je lampica od ulja ka masi i lampica onda zasija. Taj davač zna nekad da glavi i da pali lampicu. Česta pojava na XJ600 N/S. Kod mene je znao da igra pipirejku par minuta nakon paljenja ako je motor duže stajao. Znači, upalim ga i sve uredno... Sačekam nekoliko minuta da se motor zagreje, krenem i posle par stotina metara upali se lampica. Obično u tom trenutku taman stignem do jednog semafora i tu kad stanem, lampica se ugasi. Posle toga se više u toku dana ne pali niti sledećih dana ako svakodnevno vozim motor. Inače nije se ovo stalno dešavalo, nekad se ponašalo ovako, nekad ne. Međutim ima sigurno dva - tri meseca kako se to više ne dešava. Menjao sam lamele na kvačilu, ulje, filter itd., i tada sam malo izduvao taj davač na kompresoru. Verovatno je to pomoglo... U svakom slučaju, bitnije je proveravati nivo ulja na prozorčetu. Ako ga ima dovoljno, lampica ne treba da te preterano tangira (rešava se novim davačem što nije jeftina investicija) :) E sad, da je u pitanju davač za pritisak ulja, tu bih se već ozbiljnije zabrinuo jer bi to značilo ili da je zaglavio davač ili da pumpa ne druka dovoljno :)

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

E da koje si ulje sipao? Pokusaj sledeci put kad ti se upali lampica naglo da ga nakrivis motor na levu il desnu stranu (pazi da ti ne padne motor :)). Ako se odmah ugasi lampica vrv je ulje il preretko il pre gusto odnosno moze biti da plovak zajebava. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ako imas davac za pritisak ulja idi kod nekoga da ti izmeri pritisak ulja to je najsigurnije, ako ima samo plovak onda je do njega, ili do neke zice koja ide do njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Koje ulje si sipao. Meni se to desava neki put kad prvi put upalim motor i ne zagrejem ga dovoljno i podjem, mada ja mislim da je to zbog retkog ulja.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nisam pročitao sve odgovore, pa ne znam da li ti je neko rekao da ga "pališ" na centralnom, a ne na ćopavoj. Dok sam imao xj 600, dešavalo se da mi pali lampicu kada ga startujem na ćopavoj, čak i dimi iz auspuha. Kada ga stavim na centralni, sve regularno.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
On 10.8.2018. at 13:01, Thaedass je napisao:

Upali motor da dostigne radnu temperaturu, potom ga ugasi i ostavi desetak minuta da se ulje slegne kako bi mogao da vidis koliko ulja imas u masini za pocetak. Iscimaj samo nekoga da ti pridrzava motor u uspravnom polozaju dok proveravas nivo ulja (motor na stenderu/ima zna da menja nivo zbog promene ugla). 

Drugov motor je na punom gasu pod opterecenjem (na turiranju nije prijavljivao problem) palio lampicu za ulje zbog poluzacepljene uljne magistrale (opiljak iz menjaca) pa je bilo zanimljivo pronaci uzrok.. 

Ja imam malo drugaciji problem, meni ponekad nece da upali lampicu za ulje prilikom davanja kontakta da bi cim dostigne radnu temperaturu, gasenja i ponovnog kontakta uredno upalio sve lampice.. Tako da pratim temu radi neke ideje jer sam naleteo na zid

Mislim da ti davač pritiska ne valja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
On 10.8.2018. at 13:37, Pingvin37 je napisao:

E da koje si ulje sipao? Pokusaj sledeci put kad ti se upali lampica naglo da ga nakrivis motor na levu il desnu stranu (pazi da ti ne padne motor :)). Ako se odmah ugasi lampica vrv je ulje il preretko il pre gusto odnosno moze biti da plovak zajebava. 

Douglas 10-40w polusintetika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
On 11.8.2018. at 13:45, x-man je napisao:

Koje ulje si sipao. Meni se to desava neki put kad prvi put upalim motor i ne zagrejem ga dovoljno i podjem, mada ja mislim da je to zbog retkog ulja.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Douglas 10-40w  polusintetika...na preporuku prodavca...iskreno nije mi se dopalo kako to ulje uopšte izgleda...preretko čini mi se...a i ove starije mašine ne znam  koliko uopšte vole ta sintetička i polusintetička ulja...problem je i počeo nekako od promene ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja sipao motorex 10-40, moracu da sipam gusce. A steta, kupio sam 10 litra, nasao sam povoljno.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

To se desava na motorima koji imaju plovak,jednostavno zaglavi..par puta sam skidao plovak ,cistio i posle je sve u redu.Ali ako upali lampicu ne znaci da pumpa ne valja nego jednostavno plovak zeza..

Jednostavno se pogleda na okno na dekli kvacila kada je motor u vertikalnom polozaju i vidi se kolicina ulja.Ako ga ima dovoljno,nema brige jer ta lampica nema veze sa uljnom pumpom nego samo sa plovkom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Ljudi izgleda je bilo do ulja...juče promenim,sipam Mobil 15-40w mineralno...ne pali lampu više...ono što sam istočio bilo kao voda,a sipano pre mesec dana...krš od ulja izgleda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja