Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje blokade sa sauha

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Da li neko zna kako se skida blokada sa sauha Piaggio liberty 125ccm, 2000. god. Kad se pali treba mu deset minuta da otvori sauh i dobije punu snagu. Saznao sam da su tu blokadu ugradjivali u sluzbene skutere u Italiji. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sve si pobrkao druze, sauh sluzi da "obogati" smesu pri hladnom startu, tvoj mozda dugo ostaje otvoren pa se skuter "davi" u prvim minutima voznje...

El.sauh se moze stelovati, odvijanjem tela skracuje se trajanje otvorenosti i obratno... Po postavljenom pitanju sudeci rekao bih ti da nista ne diras..

Pozdrav Nenad.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pa treba mu desetak minuta voznje da bi dobio punu snagu. U tom trenutku samo trzne i odjednom dobije dovoljno snage. Mislim da je desetak minuta bas mnogo pa sam pitao da li to moze da se nekako prepravi da se ubrza, da za pet minuta sve odradi? Ako mislis da ne treba nista da se dira, onda necu da cackam. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Evo ovako, izgleda da nista ne mora da se dira. Posle servisa kad ga upalim, posle 2 minuta rada u mestu i dva minuta voznje dobije bar 80 posto snage i dovoljno je dok se skroz ne zagreje. Narucio sam i senzor pritiska ulja pa cu ga zameniti kad stigne, pa da upisem polako za A1 i uskoro pocnem da vozim.... Narucen i senzor pritiska pa kad ga namontiram nadam se da ce da se ugasi lampica ulja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Konacno je zbog drugog problema u isto vreme resen i ovaj. Motor pri hladnom startu nije imao snage jer je zamajac prosvirao pa se vrteo u prazno. Njegovom zamenom liberti prilikom prvog paljenja,bez zagrevanja, ima dovoljno snage da izadje uzbrdo iz mog dvorista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja