Jump to content

Moto Zajednica

Ujed stršljena ispod kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moj otac u pcelinjaku koristi mesavinu piva i coca-cole da bi se resio prvenstveno strsljena u ovakvim improvizovanim zamkama.  Probao  je mnogo toga, ali kaze da mu je ovo najefikasnije. Izmedju ostalog, pivo toj mesavi daje na kiselosti, sto odbija pcele da ne ulete, a osa i strljena je gomila na svaka 2-3 dana kada ode tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cuo sam neki dan da su strsljeni bili zasticena vrsta jer su bili u izumiranju. Nase podrucje. Jel to istina?

Gradsko sam dete pa nemam previse dodira, ali radim po njivama i mogu da primetim da osa i strsljenova ima u bas velikom broju! Na odmor isao u hotel Becicece i nije se moglo doruckovati od osa! Ili ja obracam paznju ili im se broj povacao... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Odavno sam cuo pricu da ujed 3 strsljena vola obaraju.

Mene hvala bogu nije ujeo,ali su mi rekli oni koji su ujedeni da boli stravicno. Uz dunav ih ima u supljim vrbama gomila. Nemojte da vas ubije radoznalost i da ih cackate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pre neki dan vozim kola sa spustenim prozorom, osetim da mi nesto uletelo u kosu, mahinalno provucem ruku kroz istu, to nesto padne izmedju mene i sedista, i ubode me za plecku. kako nisam bio siguran sta i kako u tom trenutku, zaustavim kola, izletim napolje, skidam majicu, tresem istu, ljudi me gledaju kao ludaka :) uglavnom, otvorim vrata a strljen na sedistu. verovatno sam ga pritisnuo o naslon kad me je uboo...sve u svemu, plecka malo otekla na mestu uboda, bol nije bio jak, cak je i relativno brzo skroz nestao, ali sama oteklina je stojala dosta duze od uboda ostalih insekata, i uz to vraski svrbela svo vreme...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja