Jump to content

Moto Zajednica

Ujed stršljena ispod kacige

Recommended Posts

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova
pre 42 minuta, aca-pn je napisao:

Pa druze,  da si predhodni put zamalo umro od uboda,  verujem da ne bi ni ti rizikovao. 

Ko se sa mlekom opece taj i u jogurt duva :popovanje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U momackim danima, pre nekih 20 godina, odoh na romantičnu čašicu razgovora na lepom mestašcu pored drine. I dok smo tako razgovarali na haubi, uleti mi stršljen pod majicu i zvekne me u ledja, negde oko kičme. Mamu sam mu njegovu i kad sam na kraju došao kući imao sam muški otok na ledjima. A u to vreme bila aktuelna neka pesma: ‘umrecu a para videti neću’ pa mi je brat bio zbunjen šta se dešava. Sledeći dan je sve bilo normalno i više nisam išao na to isto mesto.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Саветујем чак и при куповини кацига гледајте вентилационе отворе са предње стране, мени је ушла оса кроз вентилацију. Ни мало пријатна ситуација да ти се оса мота око темена главе ''заробљена'' док ти је кацига на глави

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ne mora da bude strsljen. Ja juce zamalo nastradah od komarca. Krenuo da ulazi u uvo, zuji on i dok stiskam malo jace kocnicu, naletim na rizlu. Iako sam vec dobrano usporio prokliza tocak i za dlaku ne zavrsih u sancu. Sreca pa ima par milisekundi za odreagovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Meni  jedan deda bio pcelar.Otac i stric ne zna se koliko su meda izvrcali,naravno ujedale ih pcele verovatno x puta(cuo od familije iz price).Odemo na Frusku Goru na izlet i rostilj i oca ujede pcela ispod kolena,krene sok i panika i umre kevi na rukama na parkingu bolnice u Mitrovici(ja imao 2 godine zaborave me gore-jedni mislili da sam u jednim kolima,drugi da sam u drugim,nadje me neka baba-tuga i sranje veliko).Od tada imam veliki strah od insekata(i zbog sebe i zbog dece) i jezim se od onih bapskih prica zdravo je da te ujede,zdravo moj kurac baba gurni ti svoju ruku u kosnicu pa probaj.Nema pravila,ne nose sve isti otrov i istu kolicinu otrova i vrlo je verovatno vazno mesto ujeda(mislim da je cale stradao jer ga je pogodila u neki krvni sud ispod kolena-mada je to moje licno misljenje).

Gde nabavljate taj epipen i te ampule za inekcije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja trenutno na poslu radim oko mene po 5 strsljenova u isto vreme. Uglavnom ne napadaju dokle god ne nabas na gnezdo ili drvo u kome im je gnezdo e onda popizde. Ovako lete oko tebe i nista. Mada nije svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Mene ujela osa za stomak dok sam vozio auto (usla kroz otvoren prozor)ujela me je dva puta..Na mestu ujeda odmah je pocelo da crveni i  pola stomaka mi je oteklo.Isao kod doktora dao mi injekciju i neku kremu,otok je stojao 3 dana,sad polako poceo da se povlaci..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja malo pre napravio krug,fino,nije toplo,do KG-a, na Rudnik pa se vratim,pa preko Stragara do KG-a...a znam da na tom delu puta samo tuku u kacigu insekti...udari me u levo rame nešto,ja se okrenem ne bi li je vetar oduv'o...vozim,kad me nešto zagolica oko jajca,ustanem,pčelica izmedju sedišta i rezervoara zaglavljena...stanem,zevam dole,ma jok,osetio bi ubod...uzmem pčelicu,nema joj žaoke...ne beše mi svejedno...na motor,odem do KG-a,a sve pratim da li imam neku reakciju,jok...udjem u Klinički centar,odem u wc i zevao dole,jok nema ništa...bio na krugu pola sata,šta znam...sve ok...provozao se malo po gradu pa pičim za AR...kapiram od udarca je njoj izletela žaoka sa kesicom,vidim na ramenu žuto,možda je i polen,uglavnom nema žaoku...lupivši ona je pala i pokušavala da odleti,to me je golicalo,ustavši ona pada izmedju sedišta i rezervoara...sreća...malo ga oduži...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam se danas odbranio, jedva :D Naletim u povratku na stablo na kojem je vise od 5kom, piju onaj sok ... i razlete se i skontam ja odmah da bih mogao najebati. Zaleti se jedan i pravac na glavu u kosu. Uzmem mahinalno sakom i bacim ga, on odmah nazad i opet, opet ga mlatnem dlanom i nekako dzada. 1:0 za mene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Mogao bi stvarno neki doca da nam kaže šta da kupimo,onako za prvu pomoć...ovi u apoteci tuc,muc i ništa...razumem svaki organizam drugačije reaguje...nešto univerzalno ili već šta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Nekoliko šibica(žigica) u snop, pljunit na glavice i istrljat po ubodu, je bolno ali kažu da pomaže.

Poslano sa mob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Kolega @aca-pn je na prethodnoj strani dao link ka temi o pcelama. Hvala!

Tamo je neko lepo naveo sta nosi, ja bih krenuo od toga. Nosicu taj paket, da mi nikad ne zatreba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Nije me skoro zveknula osa ili pčela, ranije je bilo manje-više bezazleno. Ko zna šta bi bilo sada, vrovatno ništa posebno ali ko zna.
Ostade mi u sećanju da je moja žena (tada devojka) na Jazu baš najebala, prvo je vozih do Budve, tamo joj dadoše neku infuziju/injekciju i zamoliše me da je odvezem u bolnicu u Bar, jer je njihov auto upravo doživeo saobraćajku (stvarno, došle sestre i doktorke izubijane).
E do Bara ja ne znam kako docezoh, ali je ženi bilo do bolnice već mnogo bolje, te joj tamo koknuše još neku bocu u venu, da ne bude da smo džabe šibčili...

U svakon slučaju, tog dana popila Analgin (krenuo pms) i ispostavilo se da bar njoj pojačava dejstvo otrova.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Kupis Pronizon protiv otoka i Xyzal antihistaminik.Mada ako upadas u anafilakticki sok dok oni deluju budes bivse zivo bice.Za neke normalnije reakcije pomazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Pre 20-tak minuta me ujede osa na putu do posla... Osetio sam prvo udarac u vrat napred, prilično jak, i pretpistavio sam da je neki ozbiljniji insekt i nadao se da je neka bubica... Srećom, to se desilo 2-3 km pred firmom i kad sam se parkirao i počeo da otkopčavam kaciku, boccc, ubode me za vrat iza, ispod kragne/jakne... Sagnuo sam se i rukom je izbacio na pod... ugazio kao pikavac <_< ... raspakovao i otišao u kancelariju da pitam nekog da li imam žaoku na mestu uboda, jer nisam stručan bio da pre gaženja pogledam da li joj je ostao ili nije na njoj.

Slike koje ću postaviti su urađene čim sam seo u kancelariji... prođe već 20 minuta dok ovo kuckam i već manje "osećam ujed"...

 

20180831_1.thumb.jpg.4ef53603e25631446b317aeb51aa6409.jpg

20180831_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 36 minuta, DonToni je napisao:

Pre 20-tak minuta me ujede osa na putu do posla... Osetio sam prvo udarac u vrat napred, prilično jak, i pretpistavio sam da je neki ozbiljniji insekt i nadao se da je neka bubica... Srećom, to se desilo 2-3 km pred firmom i kad sam se parkirao i počeo da otkopčavam kaciku, boccc, ubode me za vrat iza, ispod kragne/jakne... Sagnuo sam se i rukom je izbacio na pod... ugazio kao pikavac <_< ... raspakovao i otišao u kancelariju da pitam nekog da li imam žaoku na mestu uboda, jer nisam stručan bio da pre gaženja pogledam da li joj je ostao ili nije na njoj.

Slike koje ću postaviti su urađene čim sam seo u kancelariji... prođe već 20 minuta dok ovo kuckam i već manje "osećam ujed"...

 

20180831_1.thumb.jpg.4ef53603e25631446b317aeb51aa6409.jpg

20180831_2.jpg

Tebe to na dva mesta capnula?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Nije, napred je pocrvenelo od udarca, a ubola me je kad sam sišao sa motora i krenuo da skidam kacigu... Verovatno sam je pritisnuo zadnjim delom kacige kad sam podigao glavu da je otkopčam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da me je jednom ujeo pauk dok sam stavljao kacigu.

Motor je bio ispod drveta, pa moguće da je sa drveta pao.

Ne znam koji je konkretno insekt bio,

ali narednih par sati mi je obraz bio duplo veći, jedva sam skinuo kacigu.

Nisam uzimao nikakve lekove niti sam imao neke tegobe,

možda zato što sam ujed primetio tek kada sam sišao sa motora pa nisam imao prilike za paniku...

Mislim da je pauk manji problem jer pauci slabije lete po putu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
1 minute ago, X8 Vračar said:

Mislim da je pauk manji problem jer pauci slabije lete po putu ... 

 

:D:D:D

 

Meni je neka pcela/osa (ne ove klasicne  nego neka dlakavija) uletela u rukav pored rukavice... izujedala me ili izbola par puta.... srecom nista,  trazih presing koji inace nosim ali nisam ga imao...

 

Iskustvo pre toga je sa osom  (ona sto ima dugacke zadnje noge) isto kao kolegu dva posta iznad ulete pored kacige, prvi ujed/ubod na identicnom mestu kao kolegu pa jos dva na lopatici dok sam se zaustavio i skinuo majcu 

 

Prosle godine na povratku iz Omoljice pcela je udarila isto tako u vrat (mislim da je zakacila i kacigu poginula je odmah ali joj je zaoka izletela i zabila mi se u vrat. Zaustavim se, skinem kacigu pogledam se u retrovizor vidim zaoka sa kesicom u vratu ali ne radi (ne pumpa tj upumpava otrov) a pcelu nadjem kada sam otkopcao jaknu... Nekako kljucem od stana "obrih" zaoku jer da sam probao prstima da je skinem upumpao bih otrov...

 

Prvo iskustvo je sa strsljenom na Avali, video sam kada mi je udario u "bradu" od kacige malo pogledah dole videh nema ga... Prva leva krivina, sledeca desna kako sam levom nogom pritisao rezervoar auuuu noga polete, kao da se silo zabilo u butinu... prilikom udara pao mi na levu nogu, butinu... Srecom bio je neki oktobar, vec bilo zahladnelo i imao sam ispod farmerki trenerku pa me je to spaslo... Nije bilo velikog otoka... Ali taj bol prilikom uboda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 58 minuta, X8 Vračar je napisao:

Probio i farmerke i trenerku ???

Sad se već plašim... Moraću stvarno kožno odelo da nabavim ...

Misliš da ne mogu ubosti kroz kožnu...ne volim kožu na motoru ali ako je zbog zdravlja onda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja