Jump to content

Moto Zajednica

Alu felne za auto letnji i zimski set 17'

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Prodajem letnji i zimski set alu felni 17'

Felne su za Bmw.

 

Alu felne RONDELL 58 17' 8.5J ET13 (nisam siguran za ET)
Centralna rupa je 74.1 i vozene su na Bmw E39 530d i jos uvek su na autu.
Kupljene pre 6 godina, koriscene kao letnji set, koriste se jos uvek.

Nisu varene ni krpljene, bar koliko sam ja gledao. Prave su i ne tresu, ne ispustaju.
Na njima su skoro nove, sve cetiri iste gume TIGAR Syneris u dimenziji 235-45/17.
Dubina sare guma je 5-6mm , a DOT 0616 na sve cetiri, kupljene u aprilu 2016te. Ukupno nisu presle vise od 10.000km, mozda ni toliko.

 

 

Alu felne MOMO 17'  8J ET18
Centralna rupa je 74.1 i vozene su na Bmw E39 530d
Prethodni vlasnik je pravio aluminijumske prstenove, sto znaci da bez prstenova mogu i na neke druge modele ili marke auta.
Kupljene pre 6 godina, koriscene kao zimski set.
Felne su varene, ali nisu krive i normalno se ponasaju na autu, ne ispustaju.

Na njima su skoro nove, sve cetiri iste gume TIGAR Winter1 u dimenziji 225-45/17.
Dubina sare guma je 7mm , a DOT 3315 na sve cetiri, jer su kupljene za zimu 2016te. Ukupno nisu presle vise od 10.000km, mozda ni toliko.

 

ako bude zainteresovanih,podelicu link ili slike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Nisam napomenuo a sad gledam cene.

Ove gume su neznatno skuplja,ali "jaca" varijanta wintere jer su XL(ekstra load). Ne utice puno na cenu,ali cisto da napomenem jer ih ima i standardnih 1000din jeftinijih po komadu.

 

Cenu nemam pojma,pokusavam da uklavirim da budem i prema kupcu i prema sebi realan. 

 

Najvise mi igra varijanta da ide komplet sa felnama,tad bi se brzinski dogovorili,jer sam kupio jos jedan auto sa zimskim setom,pa hocu za njega da kupim letnji set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Imam letnji 17" set, i imam zimski 17", takođe alu, s tim što hoću bolje zimske sad. Mogu i nove uzeti al mi nije toliko važno. Propustio sam već 2 prilike za 100e godinu dana mlade, sve 4, ta kategorija...

Oko 5500 su nove/komad, polovne budu upola :)

Što će reći, između 100e do 120e je normalna trgovina.

Ako se slažeš s time, možemo obaviti robno-novčanu razmenu. Ako ne, nikakav problem, tražimo dalje ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Pa tako nesto i ja pravim matematiku.

Najjeftinija ova XL je 6500din,standardna je 5500din.

4x6500=26.000din

Ja sam kontao ove cetiri posto su skoro nove da je 15.000din realnost.

 

Ima jedna napomena,koje sam se setio sad kad sam gledao oznake na gumama.

 

2017te u decembru sam opalio na rupu punu vode i slomio felnu. Felna je izvarena(kao sto sam naveo u oglasu) i tad servis koji je radio reparaciju mi je napomenuo da je guma na toj felni malo ustinuta po spoljasnjem boku,velicine 5mm i receno mi je da bez ikakvih problema vozim jer nema balon i nije proseceno unutra. 

Taj set je bio na autu posle toga jos 4 meseca tj do aprila i od aprila do sada stoje naduvane,nisu nikad ispustale pritisak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Vidim sad ove nove momente. Dobih i sms, al ceo dan u jurnjavi mi prođe. Pa ne bih rizikovao, nije mi ponuda god/stanje/cena baš favorit. Ne znači da je loše, već da ja tražim bolje. 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Sve ok. Ja volim samo kad je sve transparentno,a iskreno za ovo sam i zaboravio i da nisam izasao da gledam oznake i da nije zabelezeno kredom,nikad se nebih setio i nebih ni video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja