Jump to content

Moto Zajednica

Set za krpljenje gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650
30 minutes ago, peratrap said:

Ne nego znači da parkiraš motor ,ubaciš drugu unutarnju pa onda voziš do vulkanizer koji će je sigurno bolje okrpiti nego mi nekom tip top flekicom .emoji3.png

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Te tip top flekice su zakon, do sada sve sto sam krpio njima lepse izgleda od onoga sto su mi krpili vulkanizeri, vulkanizeri mi okrpe i posle 2-3 meseca vec pocne ta njihova fleka da se odlepljuje, nisu lepo stopili sa gumom. Plus greju gumu i time joj menjaju karakteristike. :D

 

U kvalitet flekica sam se uverio kad smo probusili gumu na traktoru i to zadnju, vulkanizeri nisu radili jer je bila nedelja, a ko ce da ceka ponedeljak i da gubi vreme dok zakrpe jer posao ceka, skinuli smo gumu i lupili fleku za bajs, rupa je bila poprilicno velika posto na traktoru trn bas i ne moze da izbusi gumu, verovatno je ekster bio u pitanju. :D

 

Ta fleka drzi bez problema, ne vidim zasto ne bi drzala na motoru, nije tu nesto veci pritisak, a fleke su ionako deklarisane na mnogo vece pritiske. :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
2 hours ago, peratrap said:

Ne nego znači da parkiraš motor ,ubaciš drugu unutarnju pa onda voziš do vulkanizer koji će je sigurno bolje okrpiti nego mi nekom tip top flekicom .emoji3.png

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 

Poenta priče je komfor. Kao kod  tubeles guma. Kad sam bio školarac, skidao i krpio gume na bajsu, to traje  :) skidati točak, gume, nositi sa sobom tri pajsera... A centralni štender... Ok, svaka čast kolegama koje to odrade spičkaju, ja sam ipak za varijantu priručnih sredstava ako mogu da pomognu, pa do vulkanizera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Друштво исчитао сам готово све на ову тему, али ми је остала једна непознаница. Видим да су подељена мишљења да ли спреј уопште помаже код унутрашњих гума, али ја ћу се водити тиме да помаже. 

Оно што ме занима је да ли у случају кад се употреби спреј на унутрашњој он сам "напумпа" гуму или је потребно и након тога допумпати компресором?

Фокусирам се на спреј јер за сад нажалост немам умеће да скидам точак на терену како бих употребио флекице итд и правилно оправио гуму.

Свестан сам да ћу спрејем бесповратно уништити унутрашњу гуму и спреман сам за то да ћу је мењати након вожње.

У принципу треба ми решење за ако се нађем на терену да могу да пребацим безбедно десетак километара до пута, даље препуштам помоћи на путу.

И да, ако може предлог за конкретан спреј који сте користили за унутрашњу да проверено ради. 

Ако неко има боље решење од спреја, а да не захтева никакву механику апсолутно сам вољан да чујем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, tifoso je napisao:

он сам "напумпа" гуму или је потребно и након тога допумпати компресором?

Ako ti moze biti neki marker,K2 sprej od 500 ml je zadnju gumu na apriliji atlantik (mislim da je 14),napumpao na 1,4 bara.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Сингидунум
  • Motocikl: HONDA XL 650 V TRANSALP

Хвала обојици!

Нешто сам чини ми се налетео и да је могуће да спреј зачепи вентил па да не може да се допумпа уопште?

Размишљам да узмем онај Ипонов СОС тајр. С' обзиром да сам иначе презадовољан њиховим производима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Juče probušim gumu. Malo mesto, nedelja. Već neko vreme nosim one crviće (čepove) i malecki kompresor. Ne znam kako i zašto, ali tih crvića nema u priručnom alatu. Nešto sam na brzaka krenuo, ovo mi tek druga vožnja ove godine, ma samo da malo izađem, da ne zaboravim da vozim. Bez plana ikakvoga, gde god, samo da je negde...

 

U jednom trenutku skretanje mi postane čudno, kontra upravljanje neće da sluša. Na levo i nekako, na desno jok. Petrovac na Mlavi, skrenuo ka Kučevu, nikad tamo nisam bio, dan dugačak... Ne volim da stajem, krivim asfalt, ipak ajde... ma kako sam stao tako guma pffffff... skroz legla... dok se kotrljala i nekako... vidim rupu, nije mala, mada nije ni rupetina, ali nekako na unutra, kao neki oštar kamen da je napravio.

 

I onda vidim da nemam kako da zakrpim, kompresorčić ima bateriju, to je ok, ali ne vredi, ne može da naduva koliko rupa ispušta. Gubi bitku. Postajem očajan. Tražim po kućama okolo da li neko ima set za krpljenje. Nailazi dečko na električnom skuteru, ima volje da pomogne, ali nema ništa kod sebe, čak ni skuter nije njegov, a vlasnik u inostranstvu. Ne vredi. Objašnjava mi gde ima pumpa, gde ima vulkanizera.

 

Frka mi je jer sam plašljiv za motor, mnogo volim tu napravu, ne odvaja mi se od nje. Šta ću, sada je druga situacija. Čak i ostavljam priključen kompresor da se puni, dostupan svakome... Tu pored je mehaničar, ali nema nikoga... Ljubazni lokalci me uputili na njega. Nalazim pored nekog bravara, jedini koji radi, nema ništa što bi mi bilo od koristi sem pozitivne energije. Nisam daleko, vidim čoveka pored motora, brže bolje se vraćam. To je komšija mehaničar, pozvali ga oni što su me uputili na njega. Ali ne vredi, ima i on dobru volju, došao da pomogne. Ima i kompresor, raspoložen da naduva, ali šta vredi kad brzo ispušta.

 

E sada vrhunska faza očaja. U alatu imam one latex rukavice, možda čak i prave hirurške, bar su tako tanke, jadnjikave. Kidam par komada i ključem guram u rupu. To se nešto raspada, pa te raspadnute delove guram. Čepujem ja gumu parčićima rukavice. Eto, zbog ovoga sam krenuo post, ali ja sam opširan, izvinte :) Pošto je bilo raznih diskusija koliko je šta dobro. Evo koliko je ovaj potez očajnika ispao dobar...

 

Prikačim kompresor i počinjem da duvam. Majstor, u međuvremenu saznajem da se zove Mića, inače tako 65 godina sigurno ima, tu pored mene. Ne pametuje ništa, gleda da samo pomogne. To mi je itekako značilo. Nekako sam se smirio, rešenja možda ipak ima, nije tako katastrofa kao što sam odmah doživeo.

 

Moje "čepovanje" drži tek toliko da mogu da napumpam gumu donekle. Zahvaljujem se Mići, krećem ka vulkanizeru koji živi odmah pored svoje radnje, nekih pola kilometra recimo daleko... ali sve što sam pokušao nije dalo rezultate. Kod prvog dva psa, ne slažu se ni međusobno dobro, a ko zna šta bi meni uradili ako odluče da srede klimavu ogradu. Čovek koji je izašao je otac, sin vulkanizer otišao negde, sutra se vraća. Idem do drugog, tu neki čovek izlazi, on tu živi, vulkanizeri jok. Sledeće mesto pumpa, tamo nalazim set za obične gume i sprej. A pumpadžija mi kaže kako su nedavno dva potrošili bez rezultata. Kupujem sprej ali mi se ne koristi. Posle njega moram do vulkanizera sigurno, a čepovati gumu mogu sam. Ako bude jedina solucija korstiću naravno. To me dodatno smiruje.

 

Tu dvojica taksista, ma ljudi profi, naravno da imaju set za krpljenje. Malo sutra, nemaju, šta će im u tako malom mestu... Tu sam malo dopunio bateriju kompresorčića i po treći put dopumpavam gumu. Lagano dižem pritisak sve više i više. Imam tu neku sreću da skoro svaki put kad stanem da mogu da vidim rupu. Malo pljuvačke kao test, pušta, pojavluju se mehurići. Ali pritisak ne opada baš previše, recimo za 0.2 posle desetak minuta. Do kuće imam nešto malo jače od sat vremena... računam da sa tri duvanja bih mogao da izguram.

 

Krećem za Požarevac, pa najkraćim putem za BG... usput nailazim na još jednog vulkanizera. Ono kao Černobil, sve stoji napolju, nigde nikog, zona sumraka, još neki čudni zvukovi... Put da sam birao ne bih gori našao, samo ravno, ravno, ravno... Pred izlazak na autoput stajem sa strane, poslednje dopumpavanje, skoro na fabričke vrednosti bi bilo da kompresorčić nije izdahnuo jadan na 2.7

 

Do kuće je izgubilo skoro ništa, možda temperatura i trenje malo onaj lateks od rukavice rastopili, sjedinili... Malopre sam gledao, drži, još bih mogao na neku vožnju :)

 

Možda nekom bude od koristi kao prva pomoć šta još može da se upotrebi. Da sam imao malo lepka bilo bi verovatno savršeno. Dobro je što Honda ima špicast ključ pa sam nagurao sa njim, čak lako.

 

Što se tiče čepovanja, onog pravog, ja sam koristio do sada kineske čepiće, to nešto jeftino, 250-300 dinara. Sam sam to radio, video kod majstora u servisu. On je imao neke za koje ne treba lepak. Ovi kineski trebaju lepak, on dodatno otopi površinu onog crvića. Na kolima radi savršeno, na motoru sam tako prednju gumu, ne znam da li zbog toga ili ima nešto negde, ali posle dva tri meseca moram malo da doduvam. Mislim da su čepići sasvim korektno rešenje, od sada ću da pazim da ih uvek imam, kompresorčić je onaj Xiaomi i odradio je posao. Nije velik, ima svoju bateriju, fensi-šmensi je skroz, staje opušteno ispod sedišta, pored svega i svačega još što tu stoji. Kablić je onaj stari micro usb, tako da pored držim i kablić...

Promenio član Kiza Pirat
  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Meni se pokazalo da male rupe mogu da se zakrpe i super-lepkom.

 

jEUTwi-vj3zOPid_BaA2gFfRr3nERLrBTRa8TJeL6bRNfpMvJkMdkjzc2Sp0Heu03pTy7-NcZtG779xtB-TH_EAOs_m2J9_qPyE_6D_mzX6I0SRPJmzq-0lhtE1Y2ykdB6v8UND2lwwJvs_JUBHZXWmoejuZolyU1MVfivOCDwHBWIQ14aqAt2s3ET8N_kfQ3COkE_p1rfA1Vu4cUIrhPcCoJXnzdTnRFOlSYXUG1cbieDoZKH1xLWluIaNGl9CLkYWOsrVlaO7BvI_oGKi5AiIvKrzPK9eNs1R41IQ8zo773mPURYLYOqgEI7hqPf86p5OmPSnNfD61aFy3pNB-QVQfbagT0EebRo7dWxTNLtalIQiwPrT_Slwvs2Z9QZCfl_geE8zOT0ybo_-qJ0kSCMs7RbfhE-3lkuZlEfewS-oxVoFTv_JXYz_5G9d7fuxXrOWfuCiTMiG48is4ujyyuRJy4d89WFSVPPt4LgrHWYV-VOn6jPiN53GsINyhnmY3NPbA8aAc6Jh05O107o_aGWj2BVP5Sk0IiIC8SjJY0whF292DVZI45QymMmr5MLu-kcIOaelvPv3J-dzltYd_l1pQeDA0lw03oToWjKIHGdu2M5SrtmiUrtT3JmNDJ5Njblt_gafZ59t5uQ26GOYhi_s5BtORYjLHbxL8TbajRXu-9n2TFZfWCl__stzmcSaLlUOayAHx6ygi-27SkgXcfXUxhNH5yMQS4esihHsmOWbejs3mnwFiPKHHviyk1nE=w1280-h960-no?authuser=0

 

Ovo je uzrok, ali nisam hteo da sipam slime zbog senzora pritiska a svakako sam već poručio druge gume. Izduvao sam skroz gumu, gurnuo špic super-lepka unutra i blago istisnuo uz izvlačenje lepka. Krpljeni deo je naravno značajno tvrđi od gume, ali sam prešao nekih 70ak km i nije popustio pritisak.

 

Sigurno nije trajno rešenje, ali u slučaju nužde, i ako je rupa dovoljno mala, radi posao.

 

image.thumb.png.c6005a03586d3d760d9443b77f67cec6.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Ja sam sa Alija poručio Ovo

Obični, samo malo deblji šrafovi, utopljeni u neku gumu/silikon. Po komentarima, ljudi se zakljinu da odlično radi. Nisam imao prilike da probam i nadam se da neću, ali još nisam video ništa manje od ovoga čime može da se okrpi guma. Veći je problem da se negde ne zature, nego mesto koje zauzimaju. Čak ih ima u 2 veličine, tj, različite debljine

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ja sam sa Alija poručio Ovo
Obični, samo malo deblji šrafovi, utopljeni u neku gumu/silikon. Po komentarima, ljudi se zakljinu da odlično radi. Nisam imao prilike da probam i nadam se da neću, ali još nisam video ništa manje od ovoga čime može da se okrpi guma. Veći je problem da se negde ne zature, nego mesto koje zauzimaju. Čak ih ima u 2 veličine, tj, različite debljine
Poručio odmah. Imam onaj jeftini set za krpljenje, ovo deluje ekstra za prvu ruku i mnogo prostije i brže za primenu po lošim vremenskim uslovima na primer.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ja sam baš pre par dana kupio ovaj set...

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Obzirom da sam par dana ranije odgledao ovaj (domaći) koristan klip na YT...

 

 

I ovaj klip iz komšiluka...

 

Sad imam sve varijante - i "Tire doctor" sprej i set kompresor + lepak za automobile + set za čepovanje. Izbacio sam iz auto seta sa kompresorom bočicu sa lepkom i ubacio ovaj set za čepovanje tako da sada imam komplet za krpljenje gume + kompresor za naduvavanje. Shvatio sam da ovi lepkovi nisu trajno rešenje i da vulkanizeri mogu da me omrznu zbog ovih lepkova pa je ovo izgleda "dobitna kombinacija" (ako se tako može nazvati situacija kad vam se probuši guma). U torbici kompresora se dobilo dosta mesta izbacivanjem bočice sa crevom tako da sam u nju ubacio malo dodatnog alata (kombinovani šrafciger (+/-) špic kombinirke i male sečice) tako da sada verovatno imam sve što zatreba u slučaju bušenja gume :neznam:

Simpatično je što se u nekim oglasima na KP ovaj set zove "SET ZA NE DAJ BOŽE" ...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

Da li je neko koristio taj sprej, čuo sam da on ulepi unutra sve živo, i gumu i felnu i ventil ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Meni se pocetkom godine zabio sraf debljine kaziprsta u gumu. 100 km od kuce.  Nisam imao sprej  ali sam imao neverovatnu srecu. Cim sam se vratio, kupio sam ga. I gumu naravno.

 

Iz ove perspektive, menjao bih i gumu i ventil i felnu, zarad brige kako cu stici i da li cu stici do vulkanizera. 

 

Sada imam, zlu ne trebalo, i sprej i onaj gore set. Uvek ga nosim. Bitno mi je da stignem kuci, a za ventil i gumu me briga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 25.9.2022. at 10:14, hogar je napisao:

Da li je neko koristio taj sprej, čuo sam da on ulepi unutra sve živo, i gumu i felnu i ventil ...

Ulepi iznutra sve ali se sve i ocisti kad se demontira guma. 

Dobar je da zapusi manju rupu do vulkanizera i to je to. Cak u tom slucaju olaksa vulkanizeru da odmah vidi gde je rupa(auto program gde je ok krpiti crvom). Kod vecis ostecenja guma, jednostavno nista ne pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

A ko ce sve to da ocisti?;)

Vi, vas burazer, a malo ce i moj burazer :lol2:

Promenio član steefanv
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, steefanv je napisao:

Vi, vas burazer, a malo ce i moj burazer :lol2:

Hoce,al u k...cu.:na_glavi: 

Ne moze da se ocisti,ako je nanet u pravoj kolicini stegne se kao sloj pa ne mozes odlepiti od gume,a ako se sipa previse ne stegne  se i eto sranja,polepi po masini i svigde okolo gde se prospe,e onda tockovi lete iz radnje daleeeeeko ;) 

Zato je moj savet NE koristiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je eksplodirao u gepeku karavana a4. Ja ulazim u auto i pitam se kakav je ovo hleb razbacan po sedistima, tabli, ventilaciji, po gepeku... Kad ono sprej na suncu BUM!!! 

Vece parcice sam pokupio, a sitno usisao. Nikad nisam probao u gumu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 6 sati, ivica744 je napisao:

 

Zato je moj savet NE koristiti.

Zato sto ulepi felnu i gumu? A sta da se radi kad nas zadesi maler? Da placemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 27.7.2022. at 1:13, Četka je napisao:

Ja sam sa Alija poručio Ovo

Obični, samo malo deblji šrafovi, utopljeni u neku gumu/silikon. Po komentarima, ljudi se zakljinu da odlično radi. Nisam imao prilike da probam i nadam se da neću, ali još nisam video ništa manje od ovoga čime može da se okrpi guma. Veći je problem da se negde ne zature, nego mesto koje zauzimaju. Čak ih ima u 2 veličine, tj, različite debljine

Naručio danas na Aliju set od 10 većih i 10 manjih, za rupe od 1-3 mm odn. 3-5 mm. Dabogda mi nikada ne zatrebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja