Jump to content

Moto Zajednica

Set za krpljenje gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Znate li gde da kupim u Bgu dobar set za krpljenje gume a da ne kosta kao pola nove gume? Krecem u petak na put pa bih da imam za svaki slucaj kod sebe. Neki koji moze da izdrzi do prvog vulkazera...

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ja sam uzeo na buvljaku za oko 300-400 din ima 3 cepa i one dve rucice, a pre neki dan sam video u Barelu u SC profi komplet mislim da je bio oko 3000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni rekoše da gledam kad kupujem set da one "gliste" budu crne boje, crvene su loše.

Ja sam isto uzeo set sa ampulama u Luisu i turio ga ispod sedišta. Daj Bože da ne zatreba nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, ZEMZEM je napisao:

Meni rekoše da gledam kad kupujem set da one "gliste" budu crne boje, crvene su loše.

Ja sam isto uzeo set sa ampulama u Luisu i turio ga ispod sedišta. Daj Bože da ne zatreba nikad.

Pogresno su ti rekli,razlika je u debljini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

U Louisu je firma Slime i cekas par dana, na Aliju je firma šklj il grešim i čekaš mesec dana il grešim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Slime je verovatno samo lepak.

šklj firma svakako proizvodi sve to, bez obzira šta piše, a ne u Nemačkoj.

Ne čekam ja ništa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pogresno su ti rekli,razlika je u debljini

 

Moguće, to mi je rekao vulkanizer u neobaveznom razgovoru na tu temu.

Pre ovih iz Luisa sam uzeo za probu, da vežbam na staroj gumi, neke crvene u prodavnici auto delova. Set je bio 4-5 glisti i one dve alatke. Mislim da nije bio lepak.

Set je bio oko 300-400 din. - koliko se sećam sada. Međutim te crvene, kineska roba, sam jedva odvojio od folije i navukao na onu spravicu što se koristi za uvlačenje u gumu.

Namučio se samo tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Ja imam crvene koje idu sa ljepilom i vulkanizer mi kaže da nisu baš pouzdane, a imam i crne koje se stavljaju bez ljepila i isprobano drže dobro.

Poslano sa mob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 10 sati, X8 Vračar je napisao:

Slime je verovatno samo lepak.

šklj firma svakako proizvodi sve to, bez obzira šta piše, a ne u Nemačkoj.

Ne čekam ja ništa...

Nisam rekao da ti cekas, nego kako stoje stvari :)

Puno toga sam narucivao preko Alija. To je za motor najbolje zimi raditi. Stigne kod nas za 10-15 dana, onda na carini jos 20 dana i onda il nista za manje sume il ti odrape neki PDV i otvaranje pa...

U tom smislu sam komentarisao Louisa, neko rece iznad 15 eura a ja da je 10 eura jer upravo pre neki dan preuzeh od Sekule.

Svakako da ima toga i kod nas za kupiti. Mene mrzelo da gledam, narucivao par stvari iz Louisa pa uzeh i taj tyre repair kit by Slime :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 23 sati, Stefan Kovačević je napisao:

 

Znate li gde da kupim u Bgu dobar set za krpljenje gume a da ne kosta kao pola nove gume? Krecem u petak na put pa bih da imam za svaki slucaj kod sebe. Neki koji moze da izdrzi do prvog vulkazera...

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

 

za krpljenje unutrasnje, ili bez unutrasnje?

ima i tu razlike!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Kako to da znam? Samo znam da su Michelin i da mogu jos da se voze (planiram nove za sledecu sezonu)... Zadnja ima čep, ali ne pusta, takva je bila i kad sam uzeo motor. Putujem sam, pa bih da se obezbedim za svaki slucaj.
Najverovatnije cu svratiti do Barela da vidim taj set, jer sutra krecem tako da nemam vremena da porucujem.

za krpljenje unutrasnje, ili bez unutrasnje?
ima i tu razlike!
 


Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, ZEMZEM je napisao:

Pogresno su ti rekli,razlika je u debljini

 

Moguće, to mi je rekao vulkanizer u neobaveznom razgovoru na tu temu.

Pre ovih iz Luisa sam uzeo za probu, da vežbam na staroj gumi, neke crvene u prodavnici auto delova. Set je bio 4-5 glisti i one dve alatke. Mislim da nije bio lepak.

Set je bio oko 300-400 din. - koliko se sećam sada. Međutim te crvene, kineska roba, sam jedva odvojio od folije i navukao na onu spravicu što se koristi za uvlačenje u gumu.

Namučio se samo tako

To je dobro sto si se namucio.tesko odlepljivanje od folije je znak da imaju dosta "smole" na sebi tesko se uvlace u uvlakac i teze prolazi kroz gumu.samim tim krpljenje je kvalitetnije.Materijal koji ja nabavljam crne su tanje od zutih ili crvenih.procena vulkanizera je koju ce koristiti.nikakav lepak se ne koristi i samo da potsetim moto gume se NE krpe tako.To se moze raditi samo kao privremeno resenje negde na putu.U mojoj radnji na tako okrpljenu gumu ne dajem apsolutno nikakvu garanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

Sad da me ubijete nemam pojma koje su boje u ovom mom setu, mislim se mislim ????

Kakav je tvoj savet za krpljenje moto guma, ako zatreba akcijanje.

Ja uz ovaj set u motoru imam i onaj sprej za krpljenje. Kompresor ne nosim jer sam zbog toga i kupio onaj set iz Luisa sa ampulama + dopunske ampule - ako zafali.

Da ne izbaksuziram sebe ja još nisam bušio gumu na motoru. Na bajsu sam ih sad bušnuo 2 puta u roku jedne nedelje.

Kako su sad nagurali splavove kod ušća ujutro stakla po bic. stazi koliko hoćeš i eto meni veselja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ima tu svega, malo guglaš pa nadjes si sebi the best...

Ja sam se odlucio na ( tubuless gume) na :

1. Tyre repair kit iz Louisa (bez ampula i slicnih stvari za duvanje guma)

2. Kompresor iz Louisa za duvanje nakon mog krpljenja prethodnim setom

3. Uticnicu na motoru za pod 2. imam

Sve tri stvari na putovanju nosim sa sobom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imam i ja utičnicu a i kompresor ali mi nekako uvek bude višak kod pakovanja pa sam zato i uzeo ove ampule sa gasom + sprej za krpljenje.

Sve zavisi kako se guma nabode, može da se desi da ništa ne pomogne već samo šlep do vulkanizera :'(

Dobra ova fora sa pumpom, kad sledeći put svratim do Luisa baciću pogled na tu temu šta nude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nekoliko srafcica razlicite debljine,dopumpati gumu par puta i trebalo bi da izdrzi do kuce-vulkanizera.Druga opcija zvaka,glista,crvic (kako ko naziva)izdrzace duze od prve opcije ako znate kako da uradite da ne napravite sranje,sprej iskljucivo u krajnjoj nuzdi pokusajte da nadjete i obelezite osteceno mesto da bi se kasnije moglo sanirati.Ja licno sa 20 godina vulkanizerskog staza bih ovim redosledom radio da mi se probusi guma na putu.Zelim vam svima da ako bas mora da se desi da to bude blizu kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
To je dobro sto si se namucio.tesko odlepljivanje od folije je znak da imaju dosta "smole" na sebi tesko se uvlace u uvlakac i teze prolazi kroz gumu.samim tim krpljenje je kvalitetnije.Materijal koji ja nabavljam crne su tanje od zutih ili crvenih.procena vulkanizera je koju ce koristiti.nikakav lepak se ne koristi i samo da potsetim moto gume se NE krpe tako.To se moze raditi samo kao privremeno resenje negde na putu.U mojoj radnji na tako okrpljenu gumu ne dajem apsolutno nikakvu garanciju

Čekaj, šta je onda u onoj tubici što prodaju uz komplet na Louis, ovaj link što je kolega okačio. Da nije kao ono što se prodaje u kompletu za krpljenje unutrašnje gume na biciklu? Ali druga je tehnika...

Meni su svojevremeno krpili na autu gumu sa tim crcićima, mislim da sam tu gumu vozio do kraja šare bez dodatnih intervencija. Šraf je bio na gazećem delu i to daleko od kuće. Bez skidanja točka je dečko na pumpi to uradio. Na motoru nisam imao konkretnih iskustava...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja