Jump to content

Moto Zajednica

Dellorto karburator na apn 6

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova

Pozzz svimaa

Sta je sve potrebno da bi ovo izveo,I sta bi dobio sa time? Koliko ja kontam on ne odgovara direktno na stublinu od apn vec treba neka guma,gde se to moze nabaviti,ili se moze napraviti? Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Dellorto karburatora ima raznih i za dvotaktne i za četvorotaktne motore, a i sa različitim prihvatima za cilindar. Takođe treba i da bude odgovarajući po prečniku difuzora i za tu kubikažu. Pretpostavljam da si ti mislio na Dellorto od ATX -a . Tu ti uglavnom treba dobar majstor sa strpljenjem da ti napravi odgovarajuću flanšu za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

izvinjavam se sto bombardujem temu kad smo kod istog jel zna neko adekvatnu zamjenu za dellorto sha 14 da se stavi koji god drugi sa mogucnostu stelovanja, ne veci sha 15 16 nego bas drugi tip  ? za tomosa isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imaš PHVA 14.

On se ugradjuje na skutere, mahom Piaggio i ima ga u verziji sa električnim i mehaničkim sauhom.

Moraćeš da se zabaviš da mu napraviš kvalitetnu vezu sa motorom....pod uslovom da može uopšte da stane na mesto SHA, koji i sam po sebi ulazi i izlazi "na tesno". Posebno kod Automatika.

Karburator mu dodje uvek prvi "osimnjičeni" za probleme u radu, ali vrlo često nije krivac. Problem može da bude drugde. Paljenje, auspuh, zadihtovanost, kompresija, opšte stanje motora...karburator je samo jedan od saigrača u timu a SHA iako nije savršen prilično dobro funkcioniše. Mislim na original (koji nije jeftin), ne na kopije sa kojima ponekad ima problema.

p.s.

Običan Bing sa diznom koja se šteluje (ima je u prodaji kao poseban deo) ako je u pristojnom stanju, mislim na telo naročito prostor gde se kreće šiber i lončić gde je plovak...može da bude sasvim pristojno rešenje. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

sha je dostupan tomos je fun sport r , a5 masina tj a35 , sve nabudzeno samo ostalo pitanje karburatora sa stelovanjem, pa vidjeh temu u aktivnostima i uletjeh covjeku kao padobranac jos jednom se izvinjavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Verovatno bi mogao da radi, ali ćeš morati da rešiš par stvari. Prvo, može li da stane?

Drugo, treba naći gumeno crevo kojim bi se povezao na postojeću prirubnicu.

Treće, trebaće ti sajla i neka komanda za sauh.

Četvrto, potrebno je rešiti i kućište i filter vazduha.....i

...ovaj priključak za crevo što bočno izlazi je u stvari ulaz za ulje iz mešača. Pošto to Tomos nema (neki imaju, ali to ovde nije bitno) to mora da se zatvori da tuda ne bi ulazio vazduh koji mu uopšte nije potreban. Tačnije može da bude prilično opasan po motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Hvala,na strpljenju,ipakk nista od tog karburatora,nasao sam ovaj video kod dosta ljudi kazu da moze stati ispod,inace nasao sam prirubnicu da bude ispod treba stici sutra,ovaj karburator verovatno uzimam,da li je to pametno I sta ce mi jos trebati da ga stavim,kazu da ne treba nova sajla da li je ti istina? Ili treba nova?https://m.kupujemprodajem.com/Motocikli-Oprema-i-delovi/Tomos-Oprema-i-delovi/Dellorto-SHA-14-12-64113942-oglas.htm#mhs0-1533857515939

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja