Jump to content

Moto Zajednica

Puna linija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5728 postova
8 hours ago, milos-v said:

Uzasno je sta sve moze da se zatekne u sobracaju. Preticanje kroz krivinu je stvarno kockanje.

Ja nisam cvecka,vozim preko ogranicenja i preticem preko pune kao i 90% motorista,ali se uvek trudim da je pregledno i bezbedno koliko biti moze. 

Mislim da ta prica sa R motorima nije bas samo to,cesto vidjam GS-ove u ozbiljnim divljanjima i uvek u nekim grupama. 

Ono sto sam primetio,ta "divljacka" voznja je najcesce u tim grupama ,kad jedan krene svi za njim, kao muve bez glave. Valjda mora da pokazuju ko ima veca m**a...kako ovaj da popusti gas kad ovi odose ispred njega. 

Pamet u glavu:takoje: 

Ovo je jedna velika istina. Pisao sam nekoliko puta na ovu temu i recimo da imam neko svoje vidjenje problema.

 

Vozaci R motora koji tako voze su u 90% slucajeva lokalci koji misle da poznaju svaku fleku na tom delu puta i gotovo sigurno u voznju krecu u coporu posle neke price ko ima veca muda.

 

Vozaci GS motora gotovo nikad ne idu u manjem broju od 4-5 motora i uglavnom su na nekim duzim turama te smatraju da su se toliko uvozali i srodili sa motorom da mogu sve. 

 

Vozaci svih ostalih motora rekto kada uspeju da se okupe u broju vecem od 3.

 

Hocu da kazem da je tip motora jedino presudan kada se ekipa okuplja a nikako za ponasanje ekipe. Za ponasanje ekipe je presudan broj motora u ekipi. Retko kada se vidi da dvoclana ekipa divlja osim ako je pala neka kretenska opklada. Isto tako mislim da i statistika to potkrepljuje na R-ovima se sranja desavaju obicno blizu kuce odnosno na delu puta koji "poznaju kao svoj dzep" skoro svim ostalima se sranja desavaju na nepoznatom putu i duzim turama. Ovde ne mislim na oduzimanje prvenstva od strane drugih ucesnika vec samo na sranja koja sami motoristi prouzrokuju.

 

Jos nesto iz licnog iskustva, sa R-om je mnogo teze napraviti brz manevar za neko izbegavanje nego sa bilo kojim drugim motorom. Jednostavno polozaj na tom motoru trazi pripremu za manevar i on je nekako spor i trom. Nema cimanja kormanom i brzog prebacivanja kao kad sedis uspravno. Pri istoj brzini od recimo 80 km/h na R-u je najteze izbeci na primer rupu bar meni.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Istina, dodao bih jedino oko grupica, nije iskljucivo R grupa. Nađje se i neki R koji misli da je Rossi samo zbog motora sto vozi a sa njim za stolom neki sa napucanim nejkedom koji je ubedjen da iako ne vozi R može u najmanju ruku da parira Rosiju ako ne i da ga pobedi. Onda se krene u ‘voznjicu’. A imaš i grupu skuterasa, oni su opušteni, voze po svojim pravilima, oni nisu R, nisu adventuristi, nisu tureri, nisu...skoro da nisu ni motociklisti. Jedino sto imaju sličnih zajednickih osobina sto su na dva točka, mogu da se provlače, izbegavaju gužve, nalete na bilo koji ivicnjak kako bi se tu parkirali itd itd.

Da napomenem da je ovo neka generalizacija i da ne treba da se svako oseća prozvanim.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ne bih da zvucim ko neki deda, ali najvise za takvu voznju je kriv YouTube...svi danas imamo internet i svi mi vozaci motora gledamo na YT razne motore a pored toga uvek iskoci neki klip nekog debila koji vozi kao, jelte, debil. Ne moze se od toga pobeci, to je moje misljenje. A takvim vozacima cak i kad se nesto desi oni nastave da voze kao ludaci dok jednog dana ne zavrse 3m ispod zemlje. Sve je to samosvesnost i samokontrola, oni je ocigledno nemaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ma kakav YouTube. istina je da mi svi zelimo da u nekom momentu nekome (makar i sebi) dokazemo kako umemo da vozimo. Istina je da smo svi sebe doveli bar jednom u situaciju posle koje smo stali i malo se tresli od straha. Najveca istina od svih je da skoro niko ne vozi isto kada vozi sam i kada vozi u grupi a pogotovo "iskusni" ako u grupi ima pocetnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Poslednjih par godina na motoru imam navigaciju (iGo na tel. Samsung S3) i uglavnom je uključena uvek kada vozim.

I primećujem da mi je upozorenje za prekoračenje brzine skoro uvek na "crveno" i da sam uglavnom 20-30 km/h preko dozvoljenog.

Međutim NIKADA sebi ne dozvoljavam luksuz da vozim "na sreću", odnosno da u vožnji predpostavljam da ispred mene (u krivini) nema nikog i da mogu da pređem u suprotnu traku ako ne vidim put ispred sebe.

Isto tak, vozim i ispod ograničenja ako procenim da je situacija takva da neko (pešak, biciklista, pas, mačka, ....) može iznenada da mi isađe na put iza nečega što mi zaklanja vidik na daljinu.

Takođe NIKAKO se u desnoj krivini (nepreglednoj) ne približavam srednjoj liniji, jer lako postoji šansa da neko is suprotnog pravca "seče" tu istu krivinu.

Desi se da preteknem neko sporo vozilo preko pune linije, ali to činim retko i pod uslovom da je put ispred mene vidljiv na veću daljinu i da ne postoji mogućnost da me iznenadi neko drugo vozilo.

Uglavnom vozim magistaralnim i lokalnim putevima, sa suvozačem i izbegavam grupne vožnje, a i kada sam u grupi uvek vozim na začelju i teram si po svojim načelima, ali sam često u prilici da vidim budalaštine koje čine motoristi tokom grupne vožnje i bude mi često nejasno kako nema mnogo više stradalih nego što je sada situacija?

I zaista mi nisu jasni motoristi koji smeju da krenu u preticanje u nepreglednoj krivini, ili da poteraju preko brzine pri kojoj mogu da se zaustave ispred eventualne prepreke koja može da se pojavi ispred njih iza neke prepereke.

Ja vozim na način da smatram da se iza nečega što mi ograničava vidik (krivina, kamion, ...) nalazi prepreka i vozim takvom brzinom da mogu da se zaustavim ispred takve zamišljene prepreke.

A "oduzimanja prednosti" su već posebna priča:

Ići kroz naselje dvostrukom, trostrukom (ili još većom brzinom) od propisane je čist ruski rulet, a očekivati da će svi da nam se uklone sputa i da niko neće da se pojavi sa sporednog puta, ili sa parkinga, ili da se polukružno okrene, ili ...., je čista budalaština!

Jednostavno (uz neke koji su zaista bezobzirni i bahati) ima i onih koji nisu u situaciji da nas uoče ili da procene brzinu kojom se krećemo i onda se takva vožnja završava nesrećom.

Mislim da u poslednje vreme veliku opasnost (čak i više od pijanih vozača) predstavljaju oni što telefoniraju (ili pišu poruke) dok voze, a posebno me zabrinjava i pojava da su ljudi tokom vožnje potpuno "odsutni" i ne reaguju uopšte na događaje ispred sebe ili oko sebe.

Onomad čovek (u naselju) kreće da pretiče par traktora (u nizu), a u traci ispred njega je grupa pešaka koja mu dolazi u susret), tip gleda "kroz njih", ovi poskakaše u jarak, tip bez usporavanja ode dalje. 

Isto tako mi čovek dolazi u susret, seče krivinu i nastavlja levom trakom pravo u mene bez bilo kakve reakcije (a gleda me). Kreću ljudi u preticanje a ide im u susret neko i oni bez kočenja ili skretanja nastavljaju dalje.

I što je najgore uopšte nisu "registrovali" događaj i  pojma nemaju šta su uradili?

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Svako od nas kada bi vozio R-a bio bi rizičniji u vožnji. Jednostavno takav je tip motora, pravljen za brzinu. Ja sam iz tog razloga i prodao YZF-a, jer sam video da se neće dobro završiti, a smatram da sam prilično "smiren" vozač.

I to što je @dvlns rekao za grupnu vožnju je tačno. Imao sam prilike da vozim u grupi R-ova, nije problem da pratim, ali za moj ukus previše rizično. Obično budem zadnji, sa luftom od bar 50 m - za svaki slučaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pre 2 nedelje turski šleper pretiče kamper u Sićevačkoj klisuri,

a u suprotnom smeru idem ja.

Jeste bio pravac i jeste bila isprekidana linija, ali mislim da

na tih 25km koliko nedostaje autoput zaista nema uslova

da šleper pretiče niti bicikl.

Na stranu što šleper time ne dobija uštedu niti 1% vremena,

obzirom koliki put prelazi.

Zato bi mu trebalo naplatiti kaznu, u zatvor jedno 2 dana da odmara i,

što je najbitnije, zabraniti mu ulazak u Srbiju.

Patrola u hladu u Sićevu odmara...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
13 hours ago, drtommy said:

Neznam da li ste primetili, ali zadnjih godina nigde patrola na putevima, ali su zato kafane pune policajaca

Blago vama! U Kragujevcu i oko njega ubiše sa patrolama. Lokalna načelnica MUP-a očigledno ima neki fetiš... :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Da bih potrkrepio svoje tvrdnje da je komplikovanije na R motoru praviti nagle promene pravca mogu da kazem da pogledate one Japance mislim da se disciplina zove Gymkhana i oni lepo na R stave normalan korman da bi to mogli da rade, Jednostavno cistokrvni R nije napravljen za odsecne reakcije vec za unapred osmisljenu voznju 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

E to sam i ja primetio vozeci sa raznim ljudima, preticanje preko bele.

Kad sam pitao sto se to radi, odgovor je da mi to na motoru izvodimo brzo i da ustvari ti nikad ne zauzmes mnogo veliki deo suprotne trake, pa je kao "bezbedno". 

Tako da na kraju ispade da sam vise solo vozac i imam svoj ritam, ili ako idem sa nekim a to radi, jbga zaostanem i to je to, nisam krenuo na trke.

 

Jel mrzite kad vam se auto zabije u rep i krene da vas prati?

Verovatno misle sad ces ti na gascinu iz sve snage pa da moze i on za tobom. A gram mozga nema i ne shvata da ako ti se slucajno nesto  desi padnes ili naglo zakocis ubice te na licu mesta, jer kad bi se zakucao u rep drugog auta najverovatnije bi proslo sve ok a kad se zakuca u tebe u motor 300 sranja moze da bude. 

Kad bi mogao na koferu da instaliram neki led natpis "majmune drzi rastojanje", i kad mi se prikaci samo da stisnem dugme i da mi zasvetli to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
2 hours ago, bdada said:

Dobro kaze Mikula, od zenske samo je bajkerska sujeta veca.

Nista tacnije nisam procitao. Slicna situacija prekjuce, vozim sa devojkom lagano na putu od Cuprije ka Paracinu i nailazimo na crveni motor sa poluoklopima (rekao bih nesto tipa Ducati 620 Sport) koji vozi decko u sorcu, dukserici i sa otkopcanom kacigom, podosta ispod ogranicenja. Lagano dajem levi migavac, pogledam preko ramena, sve po PS-u, preticem ga i dalje ostajuci na brzini od oko 70 na sat. Nigde nikoga na putu sem nas.

Kako sam se vratio u svoju traku, nastavljam voznju konstantnom brzinom nepunih pet sekundi, blago okrecem volan udesno i naginjem se neznatno ulevo kako bih izbegao nesto u sredini svoje trake kada me gospodin pretice na doslovno pola milimetra od kofera i leve noge devojke, i dalje u nasoj traci zavrcuci mucenog Dukatija za koga mislim da ima mogucnost da razmislja, debelo bi se pitao sta je skrivio da se nadje u takvoj situaciji.

 

Nisam ni stigao da reagujem, jer nisam mogao da ga ocekujem u mojoj traci, na toj razdaljini, ali verujem da je izuzetno sposobni vozac nepogresivim sposobnostima dzedaja vec uvideo da kuda cu ja ici i u skladu sa tim munjevitim reakcijama korigovao svoju putanju kako bi me bezbedno, a opet dovoljno blizu obisao da bi pokazao mojoj devojci kako je on ipak pravi izbor za nju i da bi na prvom skretanju trebalo da je prebacim na njegovo zadnje sediste. :D

Sve se dobro zavrsilo, ali je u vazduhu ostao nepogresivi miris leka za nesto sto ja volim da zovem sindrom omalenog falusa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ovo sto spominjete za nase "gastarbajtere" je, na zalost, svake godine tacno. Svake godine gledam kako divljaju po putevima, sto sa motorom, sto sa autom. U Svicarskoj su veoma rigorozni po tom pitanju i veooma su visoke kazne, pa onda dodju kod nas i divljaju. Ni ja ne postujem ogranicenja, ali bar znam gdje mogu a gdje ne mogu da vozim brze od dozvoljenog. Centar grada nije mjesto za divljanje, nego cak treba voziti i ispod ogranicenja, a ovi nas majmuni sa stranim tablicama obicno voze x2 iznad ogranicenja.

I onda se povede prica o tome kako se puno gine na putevima, pa treba dici kazne, pojacati patrole, radare i slicno, pa onda mi "domaci" koji samo malo krsimo zakon najvise najebemo jer smo mi tu citave godine, a oni mjesec dana godisnje.

Ja sam ostao bez vozacke prije jedno 2 mjeseca. Ogranicenje 80, ja 102 km/h. Nedelja, pola 10 ujutro, lijep dan, nigdje nikog na putu... A sto je najgore, veci dio puta sam vozio ispod ogranicenja, i tu malo dodam gas i... jbg... Ode vozacka na mjesec dana. A prije je vozacka isla za preko 30 preko ogranicenja. A to su upravo zbog ovih nasih majmuna iz rominga poostrili. Eto, ta 2 preko preko ogranicenja (kako ovo smijesno zvuci :) ) su me kostala vozacke na mjesec dana. A sad je za voznju 30 preko ogranicenja kazna 400 KM (~200 eura, a ako platis u roku od 8 dana, pola) i 2 mjeseca zabrane.

Ali, najveci apsurd je taj da, po zakonu, ja ni motor onda ne bih smio voziti, iako sam prekrsaj napravio sa autom, odnosno B kategorijom, jer vozacku moram fizicki da predam. Iako je tamo kod njih u supu navedeno da mi je blokirana samo B kategorija, sta mi vrijedi kad nisam imao vozacke... Ja sam, prije nego sto sam predao vozacku, napravio kopiju i ovjerio u opstini. Za svaki slucaj, ako me zaustave sa motorom. Ne znam da li bi to uvazili, nisam imao prilike da provjerim. :)

 

Evo slucaja od prije par godina. Vozim auto, u koloni, ispred mene 3 auta. Blaga desna krivina pa dugacki pravac, kroz naselje, sa lokalnim putevima i lijevo i desno. U retrovizoru vidim tri motora. Prva dva obidjose malo opreznije citavu kolonu, a treci ga dize na zadnji tocak, i sva cetiri auta prestize na zadnjem tocku. Ne znam sta bi bilo da je onaj prvi skrenuo lijevo na sporedni put koji se nalazi na sredini tog pravca... Srecom, svi su prosli, nije bilo nezeljenih posljedica. Prepoznao sam tog momka na zadnjem motoru, inace vozi ludo i pravi probleme po gradu. Ima neplacenih kazni na izvoz, a nema nista od imovine na sebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pa ja moram da priznam ovde da u voznji pretezno gledam da li je bezbedno za obilazenje a ne da li je puna ili isprekidana linija.

 

I preticem kolonu veoma cesto...

 

Ne smatram sebe za divljaka ali ako ostali to ne rade, svaka cast

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 2 sati, ser je napisao:

Sta sad bedite "strance" kad to 70% Beograda radi na relaciji Avala - Mladenovac (i nazad), svakog vikenda od maja do oktobra!!

Juče nisam video 5 motora na navedenoj deonici u oba pravca , osim neke grupe kod Zuca na nečijoj vikendici uz put...

Rekoh sebi možda zbog MotoGP-a :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, PaPaja je napisao:

Pa ja moram da priznam ovde da u voznji pretezno gledam da li je bezbedno za obilazenje a ne da li je puna ili isprekidana linija.

 

I preticem kolonu veoma cesto...

 

Ne smatram sebe za divljaka ali ako ostali to ne rade, svaka cast

 

 

Svaka čast na hrabrosti, ali je po meni preticanje kolone isto što i povlačenje đavola za rep!

A evo i konkretnih razloga za takvo mišljenje:

U uslovima kada smo na levoj traci, a ispred nas je više vozila, mi pojma nemamo šta se dešava ispred prvog vozila (posebno ako ima i terenjaka u koloni), pa onda može da se desi da neki auto (sa desnog sporednog puta) iskoristi razmak između vozila i uključi se na put (skretanjem ulevo) i onda se iznenada nađe ispred nas!?

Takođe postoji i realna opasnost da neka životinjka pretrči između dva vozila u koloni i nađe se pred nama. Može to da bude mačka ili pas ili fazan, ali može da bude i divlje svinjče ili srndać pa da nam baš bude "veselo".

Postoji i opasnost da neko iz kolone ispred nas iznenada reši da takođe pretiče ili da se isključi na neki put koji je sa sa leve strane i da nas pri tome "iseče".

Opasnost je i ta da možemo da naiđemo na prepreku (rupa, neki predmet, radovi na putu, ...) i da nemamo mesta da to zaobiđemo ili se vratimo bezbedno u "svoju" traku. Za ovu poslednju mogućnost imamo (nažalost) i nedavnu tragediju kada je naš kolega sa foruma pokušao da se vrati u svoju traku nakon preticanja, a zbog radova na putu("izgrebanog" kolovoza") to nije uspeo nego je pao, a pri čemu je njegova saputnica poginula a on bio povređen. 

I na kraju (ukoliko sve prethodno izbegnemo), postoji mogućnost i da nas vidi policija i odere nas od kazne.

Čak i preticanje pojedinačnih vozila nosi neki rizik (mislim na vožnju van auto puta), pa je, po meni, preticanje kolone preterani reskir za moguć mali dobitak u vremenu.

Neka, hvala!

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 6 sati, filipfg je napisao:

Kad bi mogao na koferu da instaliram neki led natpis "majmune drzi rastojanje", i kad mi se prikaci samo da stisnem dugme i da mi zasvetli to.

Ovo je bolje rešenje :jee:

 

Chinese-W85-BIKE-mounted-machine-gun-used-by-Terrorists-1.jpg.99835216c4e351b607e60f172427efe2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam blicer stop svetlo i radi posao. Tripuju se ljudi. Ugradio sam i caletu na Renault Kangoo, ima velike i visoke stopke, troluje ljude stalno :D

 

Preticanje je zeznuto cak i jednog vozila. Vise vozila je rulet.

 

1. Moraš da budeš 100% siguran da nema vozila u susretu 

2. Moraš da budeš 130% siguran da sa strane nema pešačkih prelaza, pešaka, biciklisita, životinja

3. Moraš 140% da budeš siguran da će neko sa priključnog puta, prodavnice, pumpe da te izjebe

4. Moraš 150% siguran da su te ovi što pretičeš skontali. Voziš mu levom retrovoziru, migavac            obavezno uključen pre vremena. Danju svirneš, noću mu pucaš ablendom u kabinu.

5. U principu obilaziš jednog po jednog, ubacuješ se i iskačeš.

 

U principu đavolja rabota ali isto tako ja težim da nemam vozila ispred sebe jer ne moram da mislim na njega i treće lice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 21 sati, Mondial je napisao:

A jbg kad kontrolisu ne valja kad ne kontrolisu opet ne valja pa ko ce nama ugoditi?Mene nervira kada neko vozi ispod ogranicenja pa se nerviram pa taman pocnem da preticem a ono auto u susret.Bas po toj magistrali Paracin-Zajecar ja auto vozim i 120 jer je dobar put a i jbg zurim kada se vracam sa terena.Ali eto kada sam se vracao iz Zajecara i isao sam iza nekog ko je vozio 80 kad kad 90.I nisam hteo da ga preticem i isao sam iza njega,Medjutim iza mene je bio i vojni kamion i lik odjednom pocinje preticanje sa kamionom na isprekidanoj liniji.Medjutim posto kamion sporo ubrzava kada se izravnjao sa likom ispred mene vec je pocela zabrana preticanja a iz suprotnog smera je isao auto.I sva sreca covek je iz suprotnog smera prikocio a i lik ispred mene takodje pa je za malo izbegnuta nesreca.A to preticanje mu uopste nije bilo potrebno jer je posle preticanja naisao na veliku uzbrdicu i ja sam ga pretekao.Znaci tu je problem sto ljudi ne znaju da ocene ili misle da su dobro procenili.A to preticanje na punoj liniji i nije toliko strasno za one automobile od 150 konja pa on ubrza jako brzo,problem su oni sa slabijim konjazama pa misle da mogu da preteknu a ono na pola preticanja kao da auto nema snage :stabre:

Sta je problem ako neko vozi ispod ogranicenja, i je l za te sto voze aute od 150 konja ne vaze pravila saobracaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 46 minuta, Alekre je napisao:

Ja imam blicer stop svetlo i radi posao. Tripuju se ljudi. Ugradio sam i caletu na Renault Kangoo, ima velike i visoke stopke, troluje ljude stalno :D

 

Preticanje je zeznuto cak i jednog vozila. Vise vozila je rulet.

 

1. Moraš da budeš 100% siguran da nema vozila u susretu 

2. Moraš da budeš 130% siguran da sa strane nema pešačkih prelaza, pešaka, biciklisita, životinja

3. Moraš 140% da budeš siguran da će neko sa priključnog puta, prodavnice, pumpe da te izjebe

4. Moraš 150% siguran da su te ovi što pretičeš skontali. Voziš mu levom retrovoziru, migavac            obavezno uključen pre vremena. Danju svirneš, noću mu pucaš ablendom u kabinu.

5. U principu obilaziš jednog po jednog, ubacuješ se i iskačeš.

 

U principu đavolja rabota ali isto tako ja težim da nemam vozila ispred sebe jer ne moram da mislim na njega i treće lice.

Sve si lepo objasnio, ja bih jos dodao iz moje prakse, iskljucivo kad sa leve strane nema nikakav parking, pumpa ili skretanje, tako da iskljucim mogucnost. "E Petrovici su ovde ..." pa da namota levo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Znam da je po mnogima rizik voznja motora sama po sebi , ali danas je opasno ici i ulicom . Veci je problem sto pojedini vozaci voze veoma bahato. Mislim da je to pravi izraz. Nekad sam se na Crnogorskom primoriju nervirao zbog te bahatosti , dok jedne nedelje nisam kupio njihove novine i video koliko njih to vece nece da gleda televiziju i sve mi je bilo jasno jer pola njih je izgubilo glavu u saobracajkama , oni ginu ko muve bez razloga. Kasnije u vecini vesti poginuli bajkeri na zalost mislim u vecini slucajeva ginu na nekim brzincima . Voleo bih da gresim i da to nije tako ali na zalost mislim da me zivot ne demantuje.  Mozda je problem sto kod nas stvarno ima veoma malo mesta gde covek na takvom nekom motoru moze sebi da da i oduska a i verovatno je i to veoma skupo, mada sto i ne bi bilo , ali svejedno kod vecine takvih vozaca to verovatno ide iz glave . E sad sta u njoj ima.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Apsolutno tačno.

Sve je rizik.

Ali to pojačavaju bahatost i potpuno odsustvo bilo kakvog osećaja prostora i brzine u saobraćaju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja