Jump to content

Moto Zajednica

Zamena igličastog ležaja na tomos automatik

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Debrc
  • Motocikl: Tomos Automatic

Poštovani, imam već duže vremna problem sa mojim automatikom, neće da pali, ne znam šta sam sve već probao, poslednje što su mi rekli je da treba da se zameni igličasti ležaj, žena mi kupila taj ležaj, a ja ne znam kako , a ni gde se nalazi da ga zamenim. Nismo baš u mogućnosti da nekoga angažujemo da to odradi pa eto rekoh bolje da sam to uradim. Tražio sam slike i video klipove na internetu, i sve što sam našao je beskorisno. Pa rekoh da ovde postavim pitanje, nadam se dobri ljudi će da mi pomognu.

 

veliki pozdrav

Arsenije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nije bas jednostavno ovako online objasniti kako da zamenis iglicasti.Ali pre svega treba prvo ustanoviti da li je problem do njega.Kada strada iglicasti manifestuje se na dva razlicita nacina,prva varijanta je da motor normalno pali ali okrece tocak non stop i kada se spusti sa nogica tezi da krene a ako ga zaustavis ugasi se.Druga varijanta je da ne moze da se pokrene radilica i samim tim ne moze ni da upali,da napomenem motorce moze sasvim normalno da se zakurbla ali ne pokrece radilicu.Ovaj kvar najlakse se usanoviti tako sto se skine dekla magneta i zatim zakurbla ako se magnet ne okrece pri kurblanju sasvim sigurno je da je stradao iglicasti lezaj.Inace taj lezaj je jednosmerni i nalazi se u korpi kvacila.Mozes pokusati da potazis savet i na Tomossrbija forumu,mozda cak neko ima i u tvojoj blizini sa tog foruma ko bi ti mogao pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da je kvačilo isto i na novijim i na starijim modelima. Evo ga igličasti u korpi na 3.00  :

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Postoje 2 ležaja....mislim dimenzije. E sad...nisam siguran jel' razlika A3 i A5 ili godina proizvodnje...uglavnom da ne bi bilo greške u kupovinu sa uzorkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 20 minuta, pronto je napisao:

Postoje 2 ležaja....mislim dimenzije. E sad...nisam siguran jel' razlika A3 i A5 ili godina proizvodnje...uglavnom da ne bi bilo greške u kupovinu sa uzorkom.

To već nisam upoznat, na A 3 sam menjao jednom, a A 5 vozim već 20 godina i još nisam imao potrebu da ga otvaram ( menjao samo gume, jednom lanac i lančanike ) - sad razmišljam da mu skinem auspuh i da ga očistim . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Kada skines korpu kvacila,izbijes mesinganu čauru,nakon toga cevasti 11 i lagano najboljim prijateljem majstora,čekićem:tras2: Čaura bi trebalo lako da se izgura na spoljnu stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada budeš stavljao novi ležaj u korpu, BUDI SIGURAN da ga okrećeš na pravu stranu!

Za slučaj da ga obrneš kako ne treba, teško će izdržati ponovo vađenje (lupanje po njemu)...pa će ti trebati opet nov. Obaška što nećeš moći da zakurblaš...:).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 20.5.2020. at 12:17, pronto je napisao:

Kada budeš stavljao novi ležaj u korpu, BUDI SIGURAN da ga okrećeš na pravu stranu!

Za slučaj da ga obrneš kako ne treba, teško će izdržati ponovo vađenje (lupanje po njemu)...pa će ti trebati opet nov. Obaška što nećeš moći da zakurblaš...:).

 

A na koju stranu treba da se okrece jel prema cilindru?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne razumem to "prema cilindru".

Kada rekoh gore da se obrati pažnja na stranu, mislim na smer okretanja...jer je to jednosmerni ležaj. U jednu stranu se slobodno okreće, a u drugu hvata radilicu i obrće se sa njom.

Treba da bude postavljen tako da, kada se okreće na desno - hvata radilicu....a u levo da je slobodan - obrće se slobodno.

To sad prenesi na situaciju kada se nalazi u korpi.

Znači, kada je ležaj na svom mestu, montiran kako treba, okretanjem korpe u desno....okrećeš i radilicu. Suprotno, u levo, korpa se slobodno okreće na radilici.

Nadam se da je jasnije sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pogledaj pre nego izbiješ ležaj na samom ležaju sa jedne strane ima utisnute brojeve, vidiš gde su brojevi i nema greške.Ako imaš mogućnosti bilo bi dobro za nabijanje da napraviš alatić sa un utrašnjom merom ležaja i spoljnom malo manjom merom od ležaja.Tako možeš da kontrolišeš ležaj prilikom nabijanja.To obično neki strugar može da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja