Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Liberty svetli lampica od ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kada sam gledao da kupim skuter, lampica nije svetlila, isao sam dva dana da ga gledam i da sredjujem papire za kupovinu. Doterao sam ga u gepeku, malo sam ga nakrivio da bi usao. Kada sam ga izbacio i upalio, lampica od ulja je ostala da svetli i sad svetli svaki put kad ga upalim. Tacnije, upali se svaki put kad dam kontakt, ali se ne gasi kad upalim skuter.  Neko kaze da je moguce da je u pitanju uljna pumpa, da je crkla. Pumpu sam nabavio ali je nisam jos ugradio. Juce sam menjao ulje, sipao oko 600g ulja, upalio skuter da povuce i kasnije dodao jos. Pa se pitam, ako je motor povukao ulje, da li to onda znaci da je uljna pumpa ispravna?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako si tamo probao,i sve je bilo ok,tj lampica se ugasila po paljenju motora,a sad si proverio nivo ulja skoro do maksimuma onda neverujem da je zveknuo motor tek tako.Pre bih sumnao da zica od lampice nije nalegla negde pe sija.To mi se desilo na Pandi palila lampicu na semaforu i na truckavom a nasli smo zicu oguljenu .6 deci ulja je malo na moj liberty iz 2006 islo je litar,a na onaj iz 2000 mislim 9 deci.treba da pise na karteru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sipao sam oko 600dl, upalio skuter da povuce pa sam posle jos oko 200-300 dl i sad je pun. Sto bi trebalo da znaci da uljna pumpa radi jer je povukla novo ulje. Jos neko mi je rekao da moze da zica pravi problem i da je proverim. Danas cu ako stignem to da uradim. Pa javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Evo ovako, danas sam skidao sediste i oklop kako bih lakse mogao da vidim gde se sta nalazi. Nigde oko motora ne vidi se gde se nalazi zica od indikatora za ulje. Ali bas nigde. Nisam cak uspeo da nadjem ni filter ulja gde je, osim onog mehanickog kojeg sam izvadio, isprao benzinom i vratio nazad? Da li je moguce da imam ugradjen neki stariji tip motora. takodje, za proveru ulja gledam na okruglom staklencetu, a ne preko zatvaraca gde se sipa ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Jeste, nasao sam ga, a pored njega je i indikator za lampicu od ulja. Kad sam skinuo indikator i upalio skuter, nije bacalo ulje na taj otvor. Moguce da ne radi uljna pumpa, a razmisljam da postoji mogucnost da je filter ulja zapusen? Sta mislite? Danas kupujem nov filter i ako stignem, skidam stari da vidim u kakvom je stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Zamenjena pumpa, filter ulja, ulje, rolnice i kais. Kais mislim da od fabrike nikad nije menjan, rolnice isto. Puno se rastegao, popucao i suzio za bar 2mm, tako da bi uskoro sigurno pukao. Lampica i dalje svetli, tako da je u pitanju indikator. Pumpa gura ulje sigurno, proverili smo, verovatno je i stara ispravna ali eto, ja sam insistirao da je menjamo.

Motor sad mnogo bolje radi i na leru ima dublji, mnogo bolji zvuk. Dobio je bar 20 posto na snazi i sad moze da nagura do stotke bez problema, dok je pre isao malo vise od 80. Ostalo je malo da ga operem i spreman je za voznju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Trenutno resavam problem zamajca jer se stari istrosio pa za vikend treba drugi da ugradim. Lampica od ulja i dalje svetli,neko mi rece da u karteru postoji ventil ulja i da se verovatno zapusio od opiljaka, i da ga treba samo izduvati. Presao sam oko 300 km ukupno. Da nema podmazivanje mislim da bi motor zveknuo do sad 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zveknuo bi nakon 3 km da nema pritiska uopste.. Skini zicu sa indikatora (ako je samo jedna) pa je nasloni na agregat negde da vidis da li ce da iskljuci lampicu.

Ako su dve, prespojis parcetom zice na konektoru, naravno deo konektora koji ide ka instalaciji. Mora da iskljuci lampicu u ovom slucaju. Ako iskljuci, ostaju dve stvari. Indikator umro ili nema pritiska u vodu gde je indikator (s tim da ne znam da li je kod njega moguce da ako nema pritiska u tom kanalu, ima na svim drugim mestima. Moguce je da je to kanal koji vodi do bregaste samo, u tom slucaju moze bregasta/glava da stradaju)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Jedna je zica. Ima pritiska i u delu kod indikatora i u delu kod filtera,oni su jedan pored drugog. Jer kad ugasim motor i odvrnem indikator,pocne malo da curi ulje iz otvora. Filter se takodje natopi uljem. Ja sam nabavio polovan indikator,i sa njim svetli lampica neprestano. Za vikend cemo da namestamo zamajac pa cemo i oko indikatora malo da cackamo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Jedna je zica. Ima pritiska i u delu kod indikatora i u delu kod filtera,oni su jedan pored drugog. Jer kad ugasim motor i odvrnem indikator,pocne malo da curi ulje iz otvora. Filter se takodje natopi uljem. Ja sam nabavio polovan indikator,i sa njim svetli lampica neprestano. Za vikend cemo da namestamo zamajac pa cemo i oko indikatora malo da cackamo. 
Ухвати радилицу једном руком код магнета а другом код варијатора и цимај горе доле, ако има луфте имаш велики проблем.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Nema lufta uopste. Skuter i dalje ide, presao sam vise od 800km sa lampicom upaljenom. Crkao bi dosad da nema podmazivanje
промени индикатор притиска колики трошак може да буде???

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pa nabavio neki polovan ali i sa njim svetli. Cekam majstora kad bude slobodan da mu oteram skuter da pogleda, da ne kupujem delove bezveze i napamet. Jer ne mora da znaci da je crkao indikator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pa nabavio neki polovan ali i sa njim svetli. Cekam majstora kad bude slobodan da mu oteram skuter da pogleda, da ne kupujem delove bezveze i napamet. Jer ne mora da znaci da je crkao indikator.
па провери стари дали је исправан.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Cekam majstora Jocu da mi javi kad bude slobodan da oteram skuter na pregled. Indikator kad odsrafim i spojim na masu, ugasi lampicu,  isto tako i drugi koji sam nabavio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Cekam majstora Jocu da mi javi kad bude slobodan da oteram skuter na pregled. Indikator kad odsrafim i spojim na masu, ugasi lampicu,  isto tako i drugi koji sam nabavio. 
Њега можеш да провериш лако, узмеш пуњач акумулатора и + доведеш до неку сијалицу а - доведеш до индикатора, а другу жицу од машине до сијалицу. Кад је мотор угашен сијалица свети, кад га упалиш треба да се угаси ако је индикатор исправан. Можеш и унимером........

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Видиш ли ову заокружену рупу? Ту долази регулатор притиска који код тебе може да је блокиран. Стартно у фазу верглања примарни притисак је довољан да напуни лежече лежајеве и летечи. Кад упали високи притисак уља гура регулатор притиска и пуни другу комору на којој је уштрафљен индикатор, гаси сијалицу за уље и из те коморе уље иде горе у брегасту преко канала у коме има брончану дизну. Дизна регулира потребни проток уља у горном построју а уједно не дозвољава да притисак уља доле падне испод потребног и то.c232ee655d898175af9eac54233ebab8.jpg

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То је канал који носи уље у горњи построј, можеш и да приметиш брончану дизну. Ако је регулатор притиска углављен у неком полуотвореном стању, уље бежи кроз бајпас и једино уље које подмазује горе је оно што ланац за брегасту довуче а индикатор свети јер притисак је низак у другој комори из које треба да се попне уље горе кроз канал.3fac076a8d9a32e3ac2c3df29a44bc81.jpg

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nedostajao ventil visokog pritiska,kad je namontiran lampica se ugasila. Fora je bila sto me je prodavac zeznuo kad sam kupovao jer se lampica nije palila ni kad se da kontakt,verovatno je raskacio zicu sa senzora pa sutradan kad sam dosao po skuter je ponovo zakacio. I zato se upalila cim sam dosao kuci. U drugoj temi sam detaljno napisao sta sam sve promenio kako bi skuter ponovo bio potpuno ispravan. Moze lock ove teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja