Jump to content

Moto Zajednica

Honda Silverwing 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Prodajem moju Hondicu SW600 iz naslova oglasa...:ljubav:

2001godiste registrovana do 03.2019god.

Kupio sam je pre 3 godine sa 76,300 km PRAVIH od prijatelja kojem je to 5-ta  po redu SW600 a on je licno uvezao i bio je jedini vlasnik u Srbiji do moje kupovine od njega,,,

Sada ima 80,070km .Malo sam presao sa njim ..jedan puta do Grcke i malkice po Srbiji...uglavnom zbog sve goreg zdravlja  sto je razlog prodaje jer...treba mi laki motorcic do 120kg a tu je i za tu namenu kupljen neki kinescic 125...:grr:  I pored misljenja da vise necu promeniti motor jer sam pronasao sta sam trazio ..krenuo sam u detaljni pretres motora i u sredjivanje u detalje...zima je bila januar mesec i vremena u toploj radionici na pretek.:rolleyes:

evo u segmentima sta je sve zamenjeno ali i dogradjeno na skuteru....

 

PRVO sam mu kupio gume...

zatim akumulator

svecice..

filter vazduha.

ulje za motor i filter

ulje za kocnice

ulje za viljuske

ulje za diferencijal..

antifriz

ali kako je to bila samo polazna tacka i osnova za rad pretresom kocnica sam iz licnog HIRA  promenio na svim klestima komplet sve postojece kocione gumice iako NAGLASAVAM da ni stare nisu bile procurile ...stare naravno cuvam u ORIGINALNOJ amblazai od novih gumica...

Trudio sam se da sve delove koje sam kupio narucujem iskljucivo iz originalnog izvora a to mi je bio Delta auto moto  od kojeg sam porucivao...iako je originalni deo Hondin dosta skuplji od aftermark.delova moj princip je takav,,,,original i ne sekiram se...:)

Diskovi su mogli ladno jos preci 20,000km ali sam ih ipak narucio move ....stare naravno cuvam...

Pri tom sam u tockovima preventivno zamenio i semeninge  naravno ORIGINALNIM Hondinim...stari su bili dobri i nije voda ulazila na lezajeve ali...eto....lezajeve tockova nisam menjao jer nije imalo potrebe video sam da su novi Japanski  sto ce reci da su kod predhodnog vlasnika i menjani kako mi je i rekao u Hondinom servisu..

Kocione plocice su bile dobre  ali sam i njih promenio u paru sa diskovima  ....stare plocice i diskove cuvam..

Ulje za kocnice  1 litar sam bukvalno proterao kroz ceo sistem napred i pozadi  da procistim celu magistralu kocionu i sad savrseno dozira kocnice na oba dva diska ...

U levom loncetu za ulje je nedostajao mali "L" limcic koji stoji iznad rupice oduska ulja......verovatno nekada neko ko je cistio krpicom nije obratio paznju i pokupio ga sa krpicom a toliko je mali da se bas lako zagubi ..kupljen naravno nov ....slike u prilogu

 

Na red je dosla viljuska ....

 

kako je neko nekada jako nestrucno skidao prasinjarku na stapu tako je ivica a i vidi se na slikama koje sam postavio ostetio verovatno nekim srafcigerom  iskrzanim...pretpostavljam....

Kupljene su komplet prasinjarke i semeninzi za stapove ...rastureni  oprani  i isprobani u voznji sa dve gradacije ulja sae10 i sae 15 ...na kraju sam se ipak opredelio za SAE10 gustinu jer volim mekan motor u voznji na dugoj relaciji...slike u prilogu..:)

 

Na red je dosla i masina.. i struja... volim da znam sta vozim i stoga sam poskidao plastiku da lakse dodjem ali i da imam bolji pregled i uvid ...

PRIJATNO sam bio iznenadjen da plastika nigde nije krpljena niti su zabice popucale negde...instalacija cela fabricka  svi djekovi i buksne OK..nigde krpljeni i nastavljani kablovi..

motor prasnjav ali SUV I BEZ ULJNIH NASLAGA ...termo grupa suva i bez naznaka od ranijih nekih curenja...

Masina radi tiho bez nekih stranih zvukova i ne dimi ...proveravao sam  ulje na putu do Grcke i nazad :)

 

Dosao je na red i prenos....

skinuta dekla i jedan semenig mi je bio sumnjiv kao da je bilo pored njega neke aj da kazem masne prasine ...pa sam na prednjoj i zadnjoj osovini promenio PREVENTIVNO  oba dva semeninga  naravno originalnim...ali i cauru pri tome ...u  prilog slike delova...stara caura nije bila ukopana ali mi je bilo zao da stavim nov semening sa starom caurom...:ljubav: ..delove cuvam...

sve u varijatoru promenenjo novo ORIGINALNO  ...oprugice ...klizaci...pakne...gumice ...rolnice....iako naglasavam opet  NI STARI nisu bili za zamenu....nije bilo skripanja  ...trzanja pri polasku i slicnih gluposti i muka..vec iz cistoga HIRA  sam zamenio...

Kais naravno nov  jer stari je bio pa skoro pri kraju...stari cuvam...

 

Promenjen je i amortizer za sediste ...citao sam i na drugim forumima da im je fabricki kratkotrajan ali ///jedino originalni hondin pase ..tako da sam i njega porucio i zamenio...odrali me za njega u Delti...:grr:

 

Kupljen Kapin produzen vizir a stari originalni cuvam ...nije ispucao ni matirao...zastita je sada fantasticna i za jako visoke vozace ..ali imam zamerku veliku...sa starim vizirom koji je duplo manji motor je na 140 km/h bio miran na guvernali,,,,sa ovim pa skoro duplo duzim i malo sirim Kapinim je nemiran prednji kraj na vec 130....no zato kisu nisam ni osetio sa novim vizirom...kompromis  mora postojati valjda:)

 

Kofer kupljen nov i naslon za ledja posebno odvojiv od samog kofera...ubacena led STOP rasveta .....snimak na YT...dodao sam ispod ploce i nezavisno od kontakta i doatno svetlo sa 3 moda....snimak takodje na YT..

Napred pred farova levo i desno LED dnevna svetla  koja verujte mi na rec..prave dan iako su samo na poziciju povezana a i imaju svoj nezavisni prekidac...dodan nosac za mobilni...sluzio mi za navigaciju :rolleyes: i gomila koje kude USB prikljucaka ...:) kamera  sa svojim preklopnim ekranom ...kupljena radi nasih bahatih vozaca namenski....;)...itd...itd...

 

Uz motor idu dva sedista...oba dva naravno fabricka i ne pocepana ..stim sto je sad na mom sw-u od novijeg tipa...naravno sraf na sraf bez ikakvih prepravki...A ZASTO ...Noviji tip dozvoljava da se naslon za krsta moze odsrafiti  i samim time sam ga pretapacirao  kod Ivana u Nisu da bude malo deblji  vislji i tvrdji ..da mi drzi kicmu..jbg..ubijaju me ledja....za suvazaca i vozaca sam trazio da mi takodje Ivan OMEKSA  SEDALNI DEO... ..tako ako vam neodgovara moja prerada za 5 minuta se vraca fabricki podupirac jastuce za ledja...slike u prilogu..oba dva sedista i naslona ...STARI FABRICKI SKAJ OD SEDISTA KOMPLET CUVAM  AI SUNDJER FABRICKI SA SKAJEM OD NASLONA LEDJA CUVAM/

 

Na druge oglase nije postavljan osim na nasem forumu.Skuter prodajem bez hitnosti i voleo bi da ode kod nekoga ko ce ga stvarno cuvati...kod mene je u garazi pokriven akumulator svake jeseni kasne  u stanu na punjacu....slike u prilog.... a rezervoar uvek do samog cepa nasut....PRE 10 dana promenjeno ulje i filter ulja i presao NULA kilometara sa tom zamenom....Po gradu nije vozen jer za  grad imam skutercic 125...uostalom po meni to i nije skuter za od semafora do semafora ...

 

Cena je 2,700 sa koferom i plocom

2,500 bez kofera i ploce.

Kontakt telefon  0638129618 Kragujevac

 

 

 

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

6.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

1.JPG

39.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

22.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

38.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

44.JPG

45.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Ko posle ovakvog oglasa bude postavio neko dodatno pitanje,u vezi stanja i odrzavanja motora treba ga oterati u ............

:care::takoje:.Svaka cast za trud oko motora i oko postavljanja oglasa.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima jos sitnica koje nisu pomenute, tipa rasturani svi prekidaci, kontakti kontrolisani/ocisceni, pre 1000km servisirane dizne (servisirane u smislu nosene na ciscenje sa testom protoka i oblika mlaza)... 

Pedanterija samo takva...:takoje:

Tri (ili vise?) amortizera sedista uzeti pa smo sediste zatvarali/otvarali dok nije nadjena zeljena tvrdoca :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lepo i pohvalno. 

 

SilverWing je odličan skuter. Odličan agregat, dovoljno snage, dobar prenos. Hoću reći, dosta potentan skuter sa prihvatljivim održavanjem u odnosu na T MAX i Burgman 650.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Da naglasim jer ocigledno nisam napisao a posto me na porukama pitaju...NIKAD nije padano niti je imao bilo kakvo proklizavanje U PRVOJ BOJI  je...:) i iskljucivo sam ga vozio samo van grada...ulje ne trosi ni gram ! Kompresija fantasticna licno sam je merio a sam agregat nikada otvaran na pola,odgovorno tvrdim i stojim iza svega navedenog i napisanog:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Benzin sipan do cepa...ususkan u garazi:)....ceka prolece..akumulator skinut i u stanu na toplom..na punjacu za odrzavanje :) i dalje prioritet LAKSI skuter umesto novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Registrovan danas 08.04.2020 ....:tuzno::)

Kupljen i nov akumulator pre 4dana:)

otvoren dekli i rasklopljeno,oprano i podmazano kvacilo i varijator..

U kocionom sistemu prednjem i zadnjem novo ulje .:)

BUKVALNO bez dinara ulaganja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Korpa kvacila i remenice nalegajuce povrsine ravne bez riseva ili naznaka riseva...Ne obradjivane nikada strugarski iz razloga sto je korpa i remenice predhodni vlasnik zamenio novim a presao je oko 8,000km i kod mene eto jos nepunih 5,000km:)

Pinasco spring slider  potopljen u SAE 90 ulje zagrejano blago na resou plinskom da bi ulje lepse prodrlo u sam lezaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja