Jump to content

Moto Zajednica

10. Moto GP, Brno, Češka Republika 2018

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ne bih se ja baš složio da Honda "grca". Honda radi vrlo lepo a to što je Dukati brži... pa brži je već godinama, to nije nikakva novost.

 

@dvlns

Pa ne mogu baš da se složim sa tobom u vezi nepobedivosti Markeza. Naravno, on tih 49 bodova viška ima potpuno zasluženo ali gledajući rezultate trka on toliku razliku ima prvenstveno zbog gluposti konkurenata. Ako gledamo samo vozače koji su pobeđivali ove sezone (Markez, Lorenco, Doviciozo), Markez jedini sve trke ima završene (dva puta bio fenjer) dok ova dvojica imaju dve, odnosno tri trke koje nisu završili.

Još kada sračunamo da je Lorenco počeo ozbiljno da vozi tek pre par trka i da je imao dosta fenjeraških trka dolazimo do zaključka da bi prvenstvo bilo mnogo zanimljivije da je Lorenco proradio ranije a da Doviciozo nije toliko padao.

Da su u trkama u kojima su padali bili 'nako, (prvenstveno mislim na Dovija), ne bi Markez bio na skoro 50 bodova.

 

U svakom slučaju ne jednom je Markez pošteno pobeđen i definitivno nije nepobediv. Kao što sam ranije pisao, još dosta bodova je u igri i svašta može da se desi. naravno da je Markez veliki favorit ove sezone ali nije sigurica. A posebno me raduje ono što sam napisao u prethodnoj rešenici, definitivno nije nepobediv što je super za takmičenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vinjales ladno ne vozi na testu. Navodno zbog bolova u ramenu zadobijenih prilikom pada juče. Nešto opasno smrdi u Yamahi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
6 hours ago, Robin Hood said:

Pa ne bih se ja baš složio da Honda "grca". Honda radi vrlo lepo a to što je Dukati brži... pa brži je već godinama, to nije nikakva novost.

 

@dvlns

Pa ne mogu baš da se složim sa tobom u vezi nepobedivosti Markeza. Naravno, on tih 49 bodova viška ima potpuno zasluženo ali gledajući rezultate trka on toliku razliku ima prvenstveno zbog gluposti konkurenata. Ako gledamo samo vozače koji su pobeđivali ove sezone (Markez, Lorenco, Doviciozo), Markez jedini sve trke ima završene (dva puta bio fenjer) dok ova dvojica imaju dve, odnosno tri trke koje nisu završili.

Još kada sračunamo da je Lorenco počeo ozbiljno da vozi tek pre par trka i da je imao dosta fenjeraških trka dolazimo do zaključka da bi prvenstvo bilo mnogo zanimljivije da je Lorenco proradio ranije a da Doviciozo nije toliko padao.

Da su u trkama u kojima su padali bili 'nako, (prvenstveno mislim na Dovija), ne bi Markez bio na skoro 50 bodova.

 

U svakom slučaju ne jednom je Markez pošteno pobeđen i definitivno nije nepobediv. Kao što sam ranije pisao, još dosta bodova je u igri i svašta može da se desi. naravno da je Markez veliki favorit ove sezone ali nije sigurica. A posebno me raduje ono što sam napisao u prethodnoj rešenici, definitivno nije nepobediv što je super za takmičenje.

 

Ono na cemu "baziram" svoje tvrdnje je Markezova voznja kada je u par bodova u odnosu na Markezovu voznju kada ima debelu bodovnu zalihu. Ne umanjujem uspeh dvojcu dukatija ali nije ni Markez nesto upirao da se nadje ispred po svaku cenu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

E pa sad dolazimo do suštine!

 

Da li je ovo Markezova 100% vožnja ili je 90% a da li je ono Markezova 110% ili 100% vožnja?

 

Ja mislim da ćemo sve manje gledati "onog" Marka jer je shvatio da su i 20 i 16 bodova (pa na kraju krajeva i samo 1) mnogo bolji od nula.

 

Svi oni mogu još jače od ovoga što sada voze ali onda ulaze u "crvenu zonu" gde se mnogo lako pada i gde se ostaje bez bodova što je pogubno za šampionat. Voleo bih da vidim statistiku koliko je Markez puta pao zbog svoje greške (ne izazvano kvarom ili od strane drugog vozača) a koliko Lorenco, Rosi, Doviciozo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Najjače mi kako se priča samo o Doviju i Lorencu kao konkurentima Markezu a drugi na tabeli sa vrljavim motorom i 40 godina je tu slucajno :stabre:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije slučajno....ali nije pobedio od prošle godine!

Dukati trenutno jedini ima sve što je potrebno za dobar rezultat. Klavijature su opasno raštimovane...o drugima nećemo ni da pričamo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Deda i dalje pokazuje da je sto se tice vozackih sposobnosti veeoooma konkurentan, a da je problem u motociklu. Imam osecaj da je to maximum Yamahe sto on trenutno radi i da niko sa grida ne bi bio u stanju da napravi nesto (mnogo) vise sa njom.

Na drugu stranu Ducati i Honda rade fenomenalno, a pritom ih voze ljudi koji su apsolutno perfektni vozaci. Jedino je Pedrosa pogubio konce. 

E sad, Dovi pati od toga od cega pati, Lor se probudio malo kasno, a MM se napokon opametio i ne ide bas skroz na sve ili nista pa da kad pretera omasti i zavrsi sa 0 bodova. Neminovno je da ima najbolji saldo. I zasluzeno 100%. Jedino sto nama koji gledamo umanjuje zabavu to sto nisu prvih 5 u 20 bodova pa da bude neizvesnije. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Vidi, vidi ko ima najbolji rezultat (osima Agostinija ali on je vozio u svom svetu :) ) u prvih 100 trka voženh u 500cc/MotoGP

Dj-6dZJWwAElzTP.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, Robin Hood je napisao:

Nema.

 

 

kako nema? A kad su prešli sa 2T na 4T motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Јел Роси нема ни једну титулу на хиљадарки?
 

2002, 2003,2004,2005


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mah....dodali su kao aerodinamički pritisak na prednji kraj....nisam stručan naravno, ali mi deluje da bi trebalo mnogo više od drugačije garniture krilaca.

Opet će da bude da se reklamira Dukati...i nije naravno sve u sirovoj snazi i maksimalnoj brzini...ali kad vidim kako izlazi i odmiče....kao iz praćke. Pogodili su ga.

Mislim vide to i drugi....valjda, ali za sada nema rešenja. Uopšte ne sumnjam da se na tome radi, u svim taborima, na tom nekom uspešnom "paketu"....svega, to im je posao na kraju krajeva. Puno toga treba da se složi, negde mana bude vrlina...ne može sve ni na znanje. Sad sam ga iskomplikovao, ali sam rekao šta sam hteo...pa ko razume, razumeo je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
On 8/6/2018 at 12:43 PM, lalajko said:

Gde samo iskopas ovo? :)

Hercegovački sleng ;) .

 

Ma meni ne ide u glavu, da ne mogu tu klavijaturu da naštimuju već godinama , zajeb jedne godine, pa ajde, ali sad se već brukaju. Uostalom, neka Jarvis isposluje to novo vratilo, pa da zasviraju kako treba ;) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja