Jump to content

Moto Zajednica

Hornet 900 ili Fazer 1000

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nikad nisam postavljao ovakve teme ali sam po prvi put upao u "trilemi"

Video i jedan i drugi. Izgledaju uživo kao i na slikama.

Radi se o ova dva motora :

https://www.polovniautomobili.com/motori/12758919/yamaha-fzs-1000-fazer

i

https://www.polovniautomobili.com/motori/12719307/honda-cb-900-hornet

 

Fazer nema vizuelno ni jedno oštećenje, gume dobre, lanac i.....itd...itd sve besprekorno možda je čak i stvarno prešao 48000 km, ali , ono što me buni je KVAČILO. Mnogo je tvrdo i teško nalazim ler kad je u mestu na malom broju obrtaja imam utisak kao da ne odvaja dobro.

Prodavac kaže da je upravo , tamo u Švici, zamenjen set kvačila.

 

Hornet je skoro pa besprekoran, on izgleda kao da je 99% prešao samo tih 26000 km., ali Gume su ok, ali komplet iz 2007, od tad je i zadnja vinjeta. Trebao bi promeniti gume i set lanac i lanćanika,......

 

Oba rade  tako da se skoro ne čuju. Fenomenalno.

 

I sad budi pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Hornet prelep. Ako je stvarna kilometraza i dobro stanje ja bih uzeo Hondu lagano. Ako nije stvarna kilometraza a solidno stanje onda bar da se cena spusti 10%.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To sve znam. 

Mene interesuje koji, od baš ova dva motora, kupiti.

Koliki je problem ono kvacilo na Fazeru? Sto je menjano, ako je menjano, na 48000 km? Koliko Hornet troši ... itd ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre sat vremena, jasminko VIR je napisao:

To sve znam. 

Mene interesuje koji, od baš ova dva motora, kupiti.

Koliki je problem ono kvacilo na Fazeru? Sto je menjano, ako je menjano, na 48000 km? Koliko Hornet troši ... itd ?

To tvrdo kvacilo na Fazeru je izgleda normalno za njih,vozio sam 2 (od dva drugara) i na oba je jako tvrdo,mislim da posle mesec dana voznje tog Fazera imam podlakticu vecu od Nadala...

Hornet vozim svakodnevno i nema greske.

Jedan od vlasnika Fazera je probao mog Horneta i odusevljen je kako lepo radi kvacilo,menjac..

Mislim da je Hornet definitivno bolja kupovina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
1 hour ago, N.F.S. said:

Za trilemu je potreban jos jedan motor :D, ovako je dilema...

 

....... samo sam pokušao da se našalim :)

 

1 hour ago, N.F.S. said:

Mozda jednostavno treba sajlu nastelovati, ne odvaja dovoljno :neznam:

Na žalost izgleda da nije tako jednostavno. To sam odmah uradio ali nema promene.

 

Ajde što je tvrdo, nego i kad ga stisnem do kraja on kao da ne odvoji nego menjač teško prebaci iz 1 u 2 ili u neutral.

E sad možda je to tako tvrd menjač kod Fazera i inače, zato sam i postavio pitanje.

 

- I kolika je potrošnja Hornet 900, onako okvirno ? 

Čitao sam po testovima neke cifre baš velike pa mi nešto ne štima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije fazer ali je takodje yamaha... R6 2004 god, agregat i menjac ekstra, sipam motul/ ipon 15w50 na semaforu moras malo da gurnes nogama da bi u prvu ubacio (kao da ne odvaja), usut elf 10w50 menjac kao na Hondi!

Moguce da mu ni ulje nije adekvatno, na r6 je razlika u osecaju saltovanja drasticna... Neka me neko ispravi ali bas mislim da je fazer poznat po grubom i ne ugladjenom menjacu velikog hoda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Evo da i ja kažem po koju pametnu.Pri kupovini motora za sebe posetio sam i jednog i drugog prodavca.Iz Šajkaša sam kupio moj sadašnji motor fazer 600 i jako sam zadovoljan sa istim, iako on nije tema priče.Bio sam i u Batajnici i tamo sam gledao neki motor,nisam ga kupio jer to nije bilo ono što sam očekivao,mada kupio ga je moj prijatelj i vozi ga bez greške.Kod fazera 1000 treba imati na umu da je on više za duži put,ima odličnu poziciju sedenja,(hoće da troše ulje),mada i tu ima i onih koji ne troše  ali svakako to treba kontrolisati.Nema nekih mana i jako je prgav na gasu.Hornet po meni je više za grad  kao i što su neki već ovde pomenuli,lakši je za vožnju,manevrisanje.Oba motora su jako dobra i treba gledati prvenstveno stanje i šta više legne onom koji ga kupuje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 9 minuta, Momentum je napisao:

Taman da pogledam tog fazera, a PA ne radi... Mozda gospodin @sashac moze da pojasni kvacilo i menjac na njegovom fazeru

Kvacilo ko puter.Aaajte molim vas...Ne trosi mi ni gram ulja.Uporedite horsic power jednog i drugog i sve je jasno...:yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300
9 minutes ago, sashac said:

Kvacilo ko puter.Aaajte molim vas...Ne trosi mi ni gram ulja.Uporedite horsic power jednog i drugog i sve je jasno...:yamaha:

Verujem da ne troši,kažem da je to od slučaja do slučaja.Neki dan sreo čoveka koji vozi 1000-ku fazera i pitam ga baš u vezi ulja i on kaže da mu na oko 5-6 hiljada dosuo pola litre,ostalo je sve ok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod prodavca "Horneta" sam kupio svoj "TDM". Korektan čovek, motocikli, nekoliko prosečnih i uvek nekoliko primeraka u mint stanju. Takav je moj "TDM" i bejaše "Bandit 1200" koji nije imao tačku, ni tačkicu nigde.

Ja bih uzeo tog "Horneta", vidi se po felni, viljušci, crevima, ručkama, prekidačima, cevima... Nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala svima !

Pala odluka.

Uzimam Hornet !

Nekako više verujem da je Hornet prešao 26000 nego Fazer 48000 km.

Takođe mislim da je Hornet u suštini, što se tiče mehanike očuvaniji i bolji, a i gabaritno je manji, što meni dosta više odgovara.

Fazer je vizuelno lepši, čak i u boljem stanju, sa više opreme i sa dosta više snage, ali mislim da snage, što se mene tiče, i Hornet ima previše.

Idemo.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: N.Beograd
  • Motocikl: VIRTUELNI

vec si odlucio,i slazem se al da i ja kazem....hornet je Fi i sa 6 brzina,i to bi bio moj izbor sto se tice sajkasa,covek prodaje stvarno lepe motore ali i ja kad sam hteo da kupim jednu takvu yamahu i nisam mogao u ler da ubacim,zamalo me covek ubedi da "ne znam ja to..." al ni njemu neudje iz prva....-naravno odustao sam.posle raspitivanja rekli mi svi da mora da bude lagano-puter sto rece sasac .... hp nije presudan.....ide i hornet bogami....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Hornet je prelep, a i sa ovim prodavcem mozes imati samo odlicno iskustvo; motori su mu savrseni ... nisi pogresio, odlican izbor...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja