Jump to content

Moto Zajednica

pumpa goriva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2826 postova

Punio na veesisu 650 aku koji je bio dobar do 15,1v dosuo benzin i posle 2 dana probao da upalim kad ono neće.pumpa ne vrti.osigurači su dobri,kil svič takodje.Sutra ću da,skinem pumpu koja je potopljena da vidim šta je. Da li sam mogao nešto da pokvarim punjenjem sa 1A bez skidanja klema sa akua

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako si obrnuo kleme od punjaca kad si isti hteo da nakacis na aku.....moguce da si napravio sra*e.

Punjenje akumulatora od 1A bez skidanja klema.... nemo'z napraviti stetu (ako je sve isparvno).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Možda još da ubaciš u ler i digneš ćopavu? Neki motori neće da okrenu pumpu ako nije u leru i dignuta ćopava......

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, sasa ns 1 je napisao:

Kleme sigurno misam obrno,a pinjac ima osigurač pa izbaci odma čak i ako nije prikopčan na struju 

Punjac ima osigurac od 10A za razliku od racunara motora, obicno nose 3 ili 5A.

Ako se zamene kleme prilikom stavljanja na punjac (jbg i meni se desilo, aku je bio van motora ili ti sreca u nesreci) lepo to zna da zavarnici u tom momentu, dok iskoci osigurac od 10A na motoru se vec moze desiti belaj.

 

Posto kazes da ti pumpa goriva ne radi (pumpom upravlja racunar preko relea), proveri probnom lapicom da li dolazi +12V do pumpe kada das kontakt, proveri prespajanjem relea da li ce se pumpa aktivirati i proveri da li imas varnicu na svecici i kvar ce ti se sam kazti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

Posle provere prekidača od ćopave koji je dobar,sam nazvao majstor Ljubu iz Rumenke- odma pored Novof sada,koji je takođe bio uveren da je pumpa ali da pre rasklapanja malo lupnem rezervoar. Malo sam ga čvrkno i sve je proradilo.Posle više palenja i dalje je sve uredu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1768 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Nemam nekih iskustava sa pumpom na motoru, ali na autu nije ništa neobično da crkne. Ne popravlja se nego menja. U svakom slučaju moraš je izvaditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Све опције су у питању , механика, електрика итд. Мене конкретно је тако зезала пумпа на Corsi c :grr: хоће па неће , купим другу а ову растурим скроз , десило се да се појео део ротора где належу четкице ( четкице ок ) тако да у једном моменту налегне на бакарне изводе који нису скроз поједени и ради а потом застане где је поједен и неможе да је покрене или успе јако кратко . 

Потпуно исто ми се догодило и са другом ( напомена обе су биле Кина ) до две године и ћао , здраво :jok: 

Могуће је да је и код тебе таква ситуација чим реагује на лупкање , мада ми више личи на инсталацију :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 8/3/2018 at 12:56 AM, sasa ns 1 said:

Nekoliko palenja jw bilo ok pa opet isto. Rešenje lupanjem po rezervoaru. Da li j e pumpa prljava ili je moguć i električni problem ili i mehanički 

sRRđan ti je dao naslutiti u čemu je problem .. ;)

 

Pumpa ti je otišla "bogu na ispovijed" ... :D ... samo se još malo živci trzaju .. :D

 

Sama pumpa mislim da ti je ista kao i na ER6(N), ali nisam siguran za nosač u rezervaru ... Ako ti se da zajebavati i ako imaš znanja i mogućnosti, može se ugraditi i pumpa od nekog auta, samo se nosači moraju prilagoditi i treba paziti da "nabija" približno sličan tlak ... 

Ja sam stavljao pumpe od opela (daewoo pumpa) i na versysa i na ER6 i to nekoliko komada... same pumpe su gotovo identične, samo je problem kod upasivanja na nosač, tu se treba malo poigrati ... Sve koje sam tako ugradio su godinama radile ... od prve koju sam ugradio je prošlo sad već 5 ili 6 godina i još uvijek radi .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2826 postova

Pojele se četkice i malo i kolektor. Pumpu smo otvorili i to  ustanovili. Iz drugw pumpe izvadili četkice doterali ih da pašu,sklopili i za sad radi.Malo je problematično lepo raspeerlovati i pobovo vratiti nazad.Razmišljam sa kupim rms italijanska uimpa za 25 evra na ibeju.videću šta se dešava pa xu odlučiti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja