Jump to content

Moto Zajednica

U inat Marfijevom zakonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Nek' vam je sve sretno, ali, sto neko rece, boli kasnije. :D Nemoj posle "nismo ti rekli". :)

 

Pretpostavljam da je rekla DA? :D :P Inace ova publika iza ne bi aplaudirala. :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Hvala svima. :) I na strpljenju takođe, danas/sutra ću i provesti putopis kraju. :)

Bila je cca. 1000km od kuće... bez prevoza natrag... i još na balkonu. ;) Mislim da nije imala opciju da kaže ne. :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

E, posle ovog čina mislim da sam predložio da idemo 1000km bez pauze kući, snajka bi rekla nije problem. Shvatila je poentu putovanja i njene muke na zadnjem sedištu su bile nagrađene. A gde ćemo mi sada? 'Ajmo opet mi kod drugara u Monfalcone. Ispeglasmo nekako 260km do njega po katastrofalnoj vrućini. Ja se napravio pametan, krenuo da vozim u farmerkama. Na svaki mogući grill sa strane sam stao da hladim butkice i jajca. Tad sam vozio na duže staze bez opreme i više nikad.
Posle malog osveženja u Monfalconeu, krenusmo svi zajedno ka Trstu, tamo nismo bili nas dvoje, a Vujke je kao domaći. A i valja se proslaviti veridba. Jedno po jedno pivo, 4h prođe u Trstu kao dlanom o dlan. Skoro je 21h a mi ne znamo gde ćemo dalje niti smo razmišljali. 
Meni se išlo u Izolu. Najavljuje nešto malo kiše, ali neznatno, tako da smo opet u kamp varijanti. Izgooglam kamp Belvedere u Izoli, kažu ima par slobodnih mesta i cena mislim 24 EUR.  Onako umorni, pod kojimo pivom, krenemo Dragana i ja ka Sloveniji.

Već poprimio ja italijanski stil vožnje, i pred nekim nadvožnjakom iza koga su radovi, ja preko pune, pretičem kolonu i na izlasku ispod nadvožnjaka čujem pištaljku i pogledam u retrovizor karabinjeri stoje ali nema šanse da ih skontaš dok ih ne prođeš. U tom momentu se pali i zeleno na semaforu i ja gas. Krenuli za mnom mislim da nisu, ali sam ja za svaki slučaj išao kroz neke sitne uličice odakle me je i navigacija kasnije izvela. Zaledio sam se od same pomisli koliko bi me izašla kazna.

Pri izlasku na auto put sam iskoristio potencijal FJR da što pre uđem u SLO, na bezbedno tlo. Stižemo relativno brzo i lako do kampa. Raspremili šator, tušnuli se, malo pričali sa kamperima pored nas iz Holandije i Slovenije i uđosmo duboko u noć. Oko 3h ujutru počela kiša i vetar.  Malo se meškoljili i zakucasmo ponovo. 

Ne znam zašto, ali nigde lepše ne spavamo nego u šatoru a to se i moja saputnica složila. Sutradan ujutru, doručak pa more. Šta znam, nije loše more u Sloveniji. Čisto je, samo što ima mnogo velikih kamenja dok ne dođeš do dubine. I ima dosta devojaka koje se sunčaju u toplesu. :jee: A ja tek sveže veren. :grr: 
 

20180725_180856.jpg

20180725_180900.jpg

20180725_181046.jpg

20180725_180902.jpg

37746630_1972595239437910_3603162641456955392_o.jpg

37750587_10214843675319159_5591262312255193088_n.jpg

20180726_085231.jpg

20180726_092905.jpg

20180726_102623.jpg

20180726_092921.jpg

20180726_103822.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

I Izole bi bilo logično da se spustimo Jadranskom magistralom do CG pa onda nazad kući. Ali, vreme odmora ističe. I treba se vratiti obavezama i stvarnom životu. Tako da iz Slovenije idemo na Pasjak i u HR pa kući. Put od Kozine do Pasjaka je fantastičan za vožnju. Na par mesta je bilo radova ali lepe su krivine a priroda nestvarno lepa. Toliko da smo bili sebični i nismo hteli da gubimo vreme za slikanje. I pošto sam planirao da se vratim preko Bosne i eventualno da negde prespavamo, moralo je još nešto da se ispreči na putu a to je da nas konstantno prate oblaci od kada smo krenuli. Progutam knedlu i gas auto putem kući. Usput smo naravno pokisnuli 3,4,5 puta... 

 

E sad, kada napravim retrospektivu putovanja, zaista je bilo odlično. Navozao sam se lepo, 3000km. Uživali u kampovanju, kupali se na 2 mora...  Još lepše to što imamo uspomenu koje ćemo se i jedno i drugo sećati dok smo živi. Ali ako emocionalnu stranu ostavim po strani, isto kao i pre ovog putovanja, Italija je bila i ostala "not my cup of tea".
Hvala na pažnji. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Sve super, nego me jedna stvar interesuje, a to je da si spomenuo da si se pokajao sto si jedan dio vozio u obicnim farmerkama... Pa zar nije prijatnije voziti u njima nego u pravim moto hlacama u kojima je milion puta toplije?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
3 hours ago, blackbeast said:

Sve super, nego me jedna stvar interesuje, a to je da si spomenuo da si se pokajao sto si jedan dio vozio u obicnim farmerkama... Pa zar nije prijatnije voziti u njima nego u pravim moto hlacama u kojima je milion puta toplije?!

FJR ima, pa nazovimo ga problem, sa izuzetnim emitovanjem toplote od agregata. Tako da butine i između butina gori. A motor je još crn pa upija i više toplotu od Sunca. I sve se to još kako oseća kroz farmerke. Kroz kožne pantalone uopšte ne osećam tu toplotu.  Naravno, ima i za to rešenje. Termo folije se nalepe na dno rezervoara, ali to sam ostavio da uradim preko zime... A do tada, na duže staze samo u opremi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Doduse, moje hlace su od goretexa pa je u njima na preko 25 stepeni C prilicno vruce...

A i moja CBR isto prema butinama usmjerava vruc vazduh... Pa cesto sirim noge i pomjerim dupe malo unazad, da se rashladi :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja