Jump to content

Moto Zajednica

U inat Marfijevom zakonu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Posle godinu dana pauze od vožnje 2 točka i konstantnog razmišljanja o istoj i putovanjima, konačno je došlo vreme da se nastavi tamo gde se stalo. Plan za 2017.godinu je vaskrsao i jedva čeka da se realizuje. Dakle, Mangart-Grossglockner-Stelvio. Logistika čitavog putavanja je odrađena već 37,5 puta kao i neko iznenađenje za devojku, da bismo na kraju puta oboje bili srećni i zadovoljni. I tako, sedmicama pre svega toga, sve je ok...osim vremena... koje nam nije naklonjeno. Ni moje radno vreme i službena putovanja ni nebesko vreme... 2 sedmice pre putovanja, gledam vremensku prognozu na svim "check pointima" rute i datume pomeram shodno tome. U 8h za dan gore, u 14h za 2 dana dole.
3 dana pred polazak - kiša na čitavoj ruti skoro. Hmmm, dooobro. Idemo onda još detaljnije planiranje, po satima. Prosečnu brzinu računam 40-50 km/h i kalkulišem sa padavinama i mestima kuda idemo i uspevam nekako da "vozim između kapi" ali još ne odustajem od te rute jer mi je želja već odavno. 
2 dana pred polazak - prognoza je bila loša, fucking jebena kiša u najavi stalno na Alpima i 15 stepeni dnevna temperatura. Nešto baš nisam oduševljen idejom da motor koji sam do tog momenta vozio 300km i koji je sa nas dvoje i prtljagom preko 500kg težak, vozim po krivinama i kiši. Teška srca, odustajem. Nažalost, Mangart-Grossglockner-Stelvio moraju još malo da žive u meni, da porastu, da postanu jači od realnosti života na našem podneblju... Možda je tako i bolje... A ja...? Ja i neka moja :yamaha: ćemo ih sačekati...
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Teška odluka, verujem da je bilo jako teško prelomiti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ista situacija plan je bio Rumunija ,Moldavija,Odesa ali vreme ,ne ide

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Dan pred godišnji odmor.
Posle sna od čak 2h, krećem na službeni put u Ljubljanu. Pored onako zanimljive vožnje (ironija naravno) kroz HR, uspevam čak čitav put do tamo da razmišljam kuda krenuti. Da krenemo prema Grčkoj - vreme većinom sranje. A i nešto me Grčka "ne radi". Da krenemo prema Siciliji, brod 330+ EUR u oba smera za nas dvoje. Da krenem na Siciliju kopnom kroz celu Italiju - bolje od broda, cenovno isto ali nemam toliko dana odmora jer sam uzeo samo 1 sedmicu. Da vozim Jadransku magistralu kroz HR i da se spustim do CG i AL, može ali kiša u najavi i dole. Da krenem u Tursku - 3 sedmice pre toga sam išao u Gruziju autom preko Turske, i još mi je sveže sve tako da otpada i to. Uveče se vraćam sa puta u Šabac, mrtav umoran ali i dalje u meni ima entuzijazma da će neka vremenska prognoza pokazati nešto drugačije što mi ide na ruku.

"U početku vi oblikujete navike. Kasnije navike oblikuju vas."
...Izreka koja me prati kroz život. Još kada u obzir uzmemo da se bavim logistikom i da sam navikao da mi je bukvalno svaki minut života, i privatnog i poslovnog isplaniran u detalj, sama pomisao da za par sati treba krenem na put a da pritom ne znam gde i da nisam stigao da spakujem motor me jako, jako "raduje"...

8h pred polazak.
Ležim u krevetu i gledam prognozu. Uzalud. Većinom je svugde samo kiša. Odustajem. Pričam sa devojkom i kažem joj da ćemo ujutru u 8h krenuti negde. Gde sam rekao da ćemo krenuti, pojma nemam jer sam za 42h spavao 2h i nisam znao šta pričam od umora. Ona kaže da sam rekao ka Grčkoj.... na šta sam se iznenadio ujutru kad sam trebao da krenem. Da krenem tamo gde ne idem...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Iako sam donekle bio upućen i izveštavan u toku puta, jedva čekam da sve pročitam! ;) Ajde Marfi, samo piši, batali logistiku još par dana! :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da sam ove godine pokisao na motoru više puta nego

što sam vozio motor, ali najavljuju stabilizaciju u prvoj polovini avgusta,

a nadam se i lepom septembru jer je godinama u nazad

septembar dosta sunčan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Jel da budem ona baba koja dodje i kaze sta ce biti na kraju filma? :D P.S. Raduje me sto nisi otisao na Mangart jer mozemo sledece godine zajedno, mene je vreme isto sprecilo da odem ove godine.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
2 hours ago, Ninja66 said:

Kako je krenulo, pomislio sam da ces prodati motor zbog prognoze. ;)

Paa, malo je falilo da prodam motor i kupim amfibiju. :)

1 hour ago, Throttle Addict said:

Jel da budem ona baba koja dodje i kaze sta ce biti na kraju filma? :D P.S. Raduje me sto nisi otisao na Mangart jer mozemo sledece godine zajedno, mene je vreme isto sprecilo da odem ove godine.

Neka baba, pusti ljude da gledaju "Malu nevestu" a sad će i nastavak. :) Dao Bog. Možda uspemo i u septembru jedan vikend da se ukombinujemo, nikad se ne zna...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Neka baba, pusti ljude da gledaju "Malu nevestu" a sad će i nastavak.  Dao Bog. Možda uspemo i u septembru jedan vikend da se ukombinujemo, nikad se ne zna...
To be continued jeeeeej :) Pratim prognozu i citam putopise i dolazim do zakljucka da je septembar idealan :) al o tome cemo uz Saksiju :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Into the unknown...

Dan kad treba da se krene (beše subota 21.07. godine tekuće). Ustajanje nešto oko 8h. Kafa, lagano pakovanje... Inače, pošto ja mnogo volim da kampujem, Dragana (moja devojka na probi već skoro 5 godina), je izrazila želju još mnogo pre svega ovoga da kampujemo negde gde budemo išli ove godine. Shodno tome, pakujemo i opremu za kampovanje. Inače, FJR samo na izgled ima velike kofere, zapravo su mali. Tako da smo nekako uspeli da se spakujemo. Nerado priznajem, ali Dragana je u svoj kofer stavljala i moje stvari. Što bi se reklo: uspeh je kad ubediš ženu da je sreća u malim stvarima. :aha:
Uz kafu i pakovanje, kažem ja njoj da večeras spavamo u Kopru u nekom kampu ako bude lepo vreme. Ona onako začuđeno gleda i kaže da sam pre nego što ću zaspati rekao da idemo u Grčku i spavamo u Vranju. Kako je krenulo sve prethodnih par dana, ništa me nije iznenadilo i pokolebalo. Razmislih 14 sekundi i odlučih da krenemo negde na Zapad pa dokle stignemo i kako se budemo uklopili sa vremenom i budžetom.

20180721_100534.jpg

20180721_100548.jpg

20180721_100917.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

I tako negde oko 11h krećemo. Nisam hteo da žurim jer idemo autoputem. Na granicama klasika sranje, 500 vozila, obiđeš ih staneš pred kućiću policije i milina. Inače, ovo mi je prva duža vožnja ovog motora. Još ga nisam procenio bio kako mi je legao. Do prvog odmorišta u HR (Rastovice) smo stajali 2 puta. Dragana ima problem sa (zadnjom :)) levom nogom koji se do sada nije reflektovao u vožnjama. Na ovom motoru je počelo da bude problem. Kada se nameste koferi, nikako ne može da namesti levu nogu. Bez kofera i prtljaga se povuče skroz nazad (jer FJR ima sedište kao autobus) i ispruži je malo, ali sada ne može pa pravimo jako česte pauze.
Vreme brzo prođe inače kada pratite table pored puta u HR. Od Batrovaca ka Obrežju 0-304km. To mu nekako dođe kao brojanje ovčica pred spavanje. ;) Negde pred Zagrebom, u zaustavnoj traci vidim Piagio X10. Stanem i pitam šta se desilo i čovek priča da mu je pri 130 km/h ispustila guma i da je jedva ostao na motoru. A tek što ga je kupio u Našicama i krenuo kući. Ja izvadim kompresor i probamo da naduvamo i vidimo gde je rupa. Kad smo je našli, videli smo da ništa napraviti ne možemo jer je prevelika. Sva sreća što živi u Zagrebu pa je odmah pozvao priajtelje da dođu sa prikolicom. Imao sam dobru volju da pomognem, jbg.
Mi nastavljamo dalje ka Sloveniji. Na Obrežju spojilo među zonu kolika je gužva. Nekako se kroz krajnju levu traku probijem skoro  do policije. U tom momentu u smeru ka HR prolazi lik sa GS-om i javlja se. Sa nevericom se javim, pogledam Draganu, pogledam lampice na motoru, sve ok. GS se javio - nije dobar znak. :P Pogledam nebo, ono se crni. Stanemo na prvi Petrol da kupim vinjetu i da natočim gorivo i kreće zabava. Više od sat vremena konstantne kiše...

20180721_141125.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sa uzivanjem pratim ... imas interesantan stil pisanja , verujem da ce biti dobar putopis ...

 

nemoj da mi zameris , ali moram da te citiram ...

 

Pre 16 sati, Dudic90 je napisao:

U tom momentu u smeru ka HR prolazi lik sa GS-om i javlja se. Sa nevericom se javim, pogledam Draganu, pogledam lampice na motoru, sve ok. GS se javio - nije dobar znak. :P Pogledam nebo, ono se crni. Stanemo na prvi Petrol da kupim vinjetu i da natočim gorivo i kreće zabava. Više od sat vremena konstantne kiše...

 

 

stvarno vise nije smesno , bar meni ... sta vise ide mi na nerve ... i to poprilicno ...

 

posle duzeg vremena sam kupio motor , a i pre dok sam ga imao takoreci sem nekih 150 km , ga nisam vozio po Srbiji , pa rekoh mozda ima i istine u tim pricama ...

pre malo duzeg putovanja sa kojeg sam se vratio prekjuce , rekoh da napravimo test motora do Rajskih konaka .. od 15-tak motora koje sam sreo nije bio nijedan GS , a bar pola njih mi se nije javilo . Ja sam pozdravio svakog ,cak i skutere .. mozda je problem u tome sto vozim GS ?

 

a i na ovom putovanju , valjda skoro 4000 kilometara ruka me zabolela od pozdravljanja , mada je bilo bar 5 posto slucajeva kad jednostavno nisam stigao ili bio preokupiran voznjom :) nije sto nekog nisam hteo da pozdravim 

neki se jave , neki ne , ali zaista nisam primetio neku grupu motora koji se cesce ne javljaju ... 

 

Sve u svemu , uzivam u putopisu i nadam se da kad se sretnemo na putu , a ja te pozdravim , neces gledati u nebo .... da vidis dali ce kisa ... :takoje:

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Mene samo interesuje gdje strpas kompresor... Imam i ja isti takav u autu, pa znam da zauzima dosta prostora. :)

 

I, naravno, sto bi ostali rekli, PRATIM! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja