Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha SR125 Hladan teško pali

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav svima

Od pre nekoliko dana motoru je potrebno mnogo vremena da sastavi i upali, sa čim do sada nije bilo problema. Uglavom izvučem saug na max (ima 2 podeoka, pola i max) i palio je uvek na prvo drugo verglanje, bez izuzetka.. Od skoro, kad izvučem saug do kraja, kao do sada, apsolutno nema šanse da upali, verglao 3 dana. Sada prvo vergla malo bez sauga, pa onda opet izvučem saug skroz, pa par verglanja, pa ga onda vratim opet nazad i tek onda upali. Jedva.

Nakon što se upali, prvih minut-dva radi jaaako jako loše, muči se da se ne ugasi, ako taknem ručicu gasa, odmah se gasi. Nakon tih minut dva kad dođe sebi (ne znam kako bih drugačije opisao) kao da probije neku granicu, nešto prelomi i radi kao sat. Kao da je radio 3 sata pre toga, odnosno, radi kako treba da radi.
Da napomenem, nemam uvid u to kad je rađen servis filtera i ulja zadnji put, svećica je nova, ne znam kad je (i da li je) karburator ikad štelovan, i motor nema originalni CDI već neki skrpljeni kineski. Mada ruku na srce, kad se motor zagreje, radi super, bez ikakvog štucanja, trzanja, lagano nosi mojih 100kg i suprugu bez ikakvih tegoba. Samo je to prvo paljenje problem.
Šta mislite da može biti problem? Hvala unapred na odgovorima

 

edit: slike svećice, sad slikano. Svetlija sa blicem, ne mogu da provalim koja je sad tu ok.

 

WP_20180730_004.jpg

WP_20180730_010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Upravo tako,moras redom..Nabavis jos jednu svecicu koja ide na taj model,pa proveris filter vazduha..Ovo sa prvim paljenjem vise lici na zapljan karburator,kao da je zapusena dizna ili kanal za sauh..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Probao sam 4 različite svećice (nove i polovne) po manualu je ta svećica NGK DR8EA. Uredno baca varnicu. Filter za vazduh je kao nov, nema tačkice jedne na njemu.

Meni lično, iz mog ograničenog iskustva, liči na karburator. Jel postoji neka metodica da ja to sam sredim, da nije super mega komplikovano? Nisam baš majstor al volem čeprkati :) Jel bi bilo dovoljno da se ispusti gorivo iz karburatora, da se nekako to pročisti, ili treba da se skida i da se nosi kod majstora?

Hvala vam na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2723 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Moras da ga skines, rastavis, operes i makar izduvas kompresorom...
Ako si vican, verovatno neces napraviti stetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 hours ago, abarth_maniac said:

Ako si vican, verovatno neces napraviti stetu

Ne bih se baš upuštao u rastavljanje karburatora, želja je jedno, a realnost drugo :)  uglavnom, vrti se oko karburatora. To će onda morati ozbiljan majstor da odradi. Hvala na odgovorima! Ako neko zna dobrog majstora da lepo sredi karburatore i ujedno da odradim zamene svih tečnosti/filtera u blizini Sremske Mitrovice, neki kontakt je dobrodošao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prilično sam siguran da u ruci držiš DPR...a ne DR.

Razlika je u tome što je kod svećica sa P oznakom centralna elektroda više ispupčena (P=protrusion)...samim tim i bliža čelu klipa.

Naizgled su iste....ali ipak nisu. To je potencijalno izvor problema. Možda to nije isključivi razlog što imaš problema pri prvom paljenju, ali je obavezno zameni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

 @pronto Pogledao sam kutiju, stvarno je DPR. To pod hitno menjam, hvala ti mnogo! Sad to povlači neke stvari od ranije sa kojima sam imao problema gde je lako svećica mogla biti problem, a ja krivim CDI. Eto šta je iskustvo.

@abarth_maniac Bokilić je dobra ideja, vidim da je ovde na forumu prilično cenjen. A i zauzet. Samo mu moj karburatorčić treba :) Ali, da ne grešim dušu, javiću se čoveku pa ćemo valjda ugovoriti nešto. A eto i razloga da se provozam malo.

hvala narode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja