Jump to content

Moto Zajednica

Harley-Davidson Pan America

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

GS nije više model, nego BREND. To je već druga priča... 

 

Voleo bih ih ja da Pan American uspe, jer će Harley propasti kao kompanija ovakva kakva jeste. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Suviše dugo je HD bio vezivan za nešto...onako 100% američko...jedan način života...što nije baš svugde prihvaćeno...mislim onako, u socijalnom smislu. Jedan model to svakako neće promeniti tek tako. Pride, današnji svet je previše digitalizovan. Svakodnevicu je teško zamisliti bez ekrana, a stvari će u tom smislu da budu samo još gore. Ajd' ne gore, nego jednostavno takve. Ako i bude ozbiljnijeg interesovanja za prevoz na dva točka u budućnosti, ja lično smatram da ga svakako neće probuditi ovakva suluntija.

I bolji i lepši su propadali, pa nek' propadnu i oni. Biće sveta i posle toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Да оживим тему мојим скромним доприносом.

 

Тражио сам у туринг секцији, али авај мотор је у Ендуро секцији.

Мада  поштено речено мени сви ови нови ”адвенчр” мотори од 250 кила би требало да буду у туринг секцији.

Доста дигресије.

 

Елем, пробах данас овај мотор на догађају који се сваке године одржава и где можете да пробате више мотора на једном месту. Није га било две године због ковида, али ево сад се вратио, али у много мањем обиму. Мање марки и мотора. Рецимо Сузуки и Мото Гуци нису били уопште присутни или неке марке нису довеле све моделе мотора, као рецимо Хонда.

И тако одем да се региструјем, од ове године новина можеш да пробаш највише 8 мотора по дану, мада ја никад нисам ни више од тога пробао, али добро.

 

Регистровао се и бап одмах поред штанд Харлија и стоји ту Пан Америка. Рекох нек иде живот, дај да пробам то. Пробао сам стандардне Харлије од неких другара пре пар година, чисто да видим какав је осећај на крузерима, али ово није крузер, или јесте?

 

Вероватно због предрасуда очекивао сам онако да ћу да кажем бзвз.

Кад оно међутим...

 

Ово је наравно лични утисак, без улажења у детаље шта је и како на мотору, да ли је хладњак овде или онде и остале ситнице које живот значе. Значи само инстант возачко искуство и утисци од 30 минута вожње. Одмах после њега сам пробао нову Мултистраду, и пошто ме ништа друго није заинтересовало да пробам (или сам већ пробао претходних година) налево круг и одох кући.

 

Тако да је ово отприлике утисак о оба мотора.

 

На жалост морам да признам да сам учинио светогрђе...  :moto2: ... више ми се свидео Харли од нове Мултистраде.

Стара Мултистрада ми је остала у добром сећању, и ЈА лично између нове и старе пре бих узео стару 1200.

 

Нова је одличан мотор убица, али је спортски мотор за стазу са повишеним управљачем и седењем усправно и он је ту барабар са баварцем S1000XR, сличне конституције .

 

Што се тиче Харлија мотор је удобан боли глава, а овај њихов V2 убија како извлачи из малих обртаја и какав звук има када одврнеш гас. Очекивао сам да ће да штуца на мањим обртајима, али скоро je неприметно и немаш уопште осећај као раније код таквих мотора да ће да се угуши. За разлику од Харлија код Мултистраде,  она се баш мучила на малим обртајима и на стани крени деловима ове мини пробе. У граду бих се баш нервирао или кад пролазиш кроз неко насељено место па на семафорима чекаш да изађеш на празан пут. Што се тиче квикшифтера код Харлија је мало тракторски на горе и мораш баш да га мунеш, док спуштање брзина ради баш добро. Код Мултистраде је много бољи, али исто као и код Харлија на 4к обртаја је мало сиров на горе. На већим обртајима ради боље, али сам очекивао да буде још префињенији у поређењу са мојим Туоном раније, који ми је још увек референца.

 

Код Харлија, вибрација има на ногоступима као и сваки двоцилиндраш те конфигурације, али уопште нису изражене и не сметају при вожњи. Тежиште је ниско и мотор се са невиђеном лакоћом обара лево десно и плус је страшно стабилан у кривини (мој осећај). Али што може да се дивља са њим.. ауууу... излазак из кружног тога или укључивање на пут.... дивота.. само ме жмарци прођу. Харли већ вуче као трактор из 4к обртаја и док дођеш на 7к обртаја кида.. иде он и после и вуче, вуче.. а звук из кутије за филтер је заразан.

Кочење је одлично, наравно да при кочењу има трансфера масе напред али све контролисано и није дестабилизујуће.

 

Мултистрада с друге стране има тежиште које је вишље и шасија је нервознија, али промене правца тачне у милиметар. Но све је то лепо упаковано и има се добар осећај при обарању. Што се тиче самог мотора, Мултистрада је врло линеарна до 5-6к и има поред вибрација у ногоступима и вибрације на управљачу и морам признати да ми је то баш засметало. Наравно када узме залет и одврнеш гас после тих 6-7к иде као мећава и диже точак и у трећој на гасу. Кочење је такође одлично, мање трансфера масе има него Харли, али ипак има. Једино кочница има неки сунђераст осећај када стојиш.... стиснеш је и она скоро иде до ручице гаса, као код раније стандардно никаквих кочница на јапанцима. Мада када се вози мотор и кочи у вожњи нема тога, не понаша се тако ручица кочнице.

 

Што се тиче гаџета и један и други имају то, мени који сам лилипутанац са 170 сантиметара, није нити један представљао проблем. Харли има аутоматско спуштање када се зауставиш, што је ок, док Мултистрада треба да се стисне дугме 3 секунде да би се спустио ниже ако хоћеш, али нисам користио, не представља ми проблем да се пребацим с једне на другу страну мотора када станем.

 

Ово је мој осећај у краткој вожњи ова два мотора. Наравно утицај има на то што сам имао предрасуде према Харлију, а с друге стране велика очекивања од Мултистраде. Истина је негде на средини.

 

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja