Jump to content

Moto Zajednica

Shark D-Skwal ili HJC IS-17?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Zdravo svima.

Dvoumum se koju od ove dve kacige da pazarim. Cena je slicna, Shark sam probao u Barelu i odlicno mi lezi, dok HJC koliko sam video uvozi xMoto iz Subotice. Ja sam iz Beograda tako da to otezava probu pre kupovine.

Malo naginjem ka HJC zbog 5/5 zvezdica na Sharp crash testu, kao i zbog double D kopce.

Trenutno nosim Shark Raw, preglasna mi je s obzirom da vozim naked i jedva cekam da je se resim.

Svaki savet i predlog je dobrodosao. :)

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750 X DCT

Potraži Luku, prodavca.
Mada su svi momci u Motoland-u super.
Mislim da ćeš tamo i kupiti kacigu.
Pitaj za popust, slobodno.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne znam da li si probao Shark vision R,ekstra je,na akciji je u Barelu,28 000...

Imam je i ne skidam je,na vetru fenomenalna,veoma tiha...kupih Ridill Finks prošle godine dok sam vozio enduro,sad sam na nakedu,nije to to,dao ženi...Vision nema džabe oznaku R...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Ne znam da li si probao Shark vision R,ekstra je,na akciji je u Barelu,28 000...
Imam je i ne skidam je,na vetru fenomenalna,veoma tiha...kupih Ridill Finks prošle godine dok sam vozio enduro,sad sam na nakedu,nije to to,dao ženi...Vision nema džabe oznaku R...
Pogledacu, Barel mi je taman blizu posla.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

HJC IS 17 nema DD kopcu, bar ne full - face verzija. Udobna, prijatni sundjeri, kao sto kazete - 5/5 zvezdica. Vizir dobar, nekako masivan i znacajno bolji od flip - up verzije. Svidja mi se kako brava na sredini vizira zakljuca vizir i nekako imas veci osecaj sigurnosti nego kod flip - upa. Mozda bi, za moj ukus, ventilacija trebalo da bude malo bolja, cini mi se. Dobija se pinlock i suncane naocare rade super posao (odatle i IS u nazivu - Internal Sun visor). Moja je cisto bela, bez printa i prosle godine je kostala 24.000 dinara, dok su modeli u boji/sa sarama bili oko 29.000 din. Pored nje, imam i HJC CS15, kao zamensku/kacigu za suvozaca. Ne znam kakav je Shark, pa ne bih mogao da uporedim.

Na raznim sajtovima, review - ovima, YT kanalima kazu da ne moras da das ogroman novac za premijum brend i kvalitet, jer HJC to nudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Juce sam isao da probam i na prvu loptu mi bas odgovara sto se tice udobnosti. Izgleda da sam ja negde pogresno procitao, FG-17 ima double D, ali zato nema suncane naocare. To jedina razlika. Hvala svima na savetima, cim uspem da prodam ovu moju trenutnu za iole razuman novac kupujem HJC.
Pozdrav! :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo i ja da se javim, obzirom da sam imao IS-17 (dok mi je nisu ukrali) i nakon toga uzeo Shark Skwal (sa led svetlom), a onda sam svojoj dragoj uzeo IS-17.

 

Sunčani vizir - Skwal (duži i tamniji, sistem podizanja/uvlačenja mnogo jednostavniji)

Ventilacija na bradi - IS-17 (ima veću propusnost)

Buka u kacigi - IS-17 (loše rešeni zadnji lufteri koji umeju da budu jako bučni na preko 130 km/h

Postava - podjednako (ni jedna se nije oštetila nakon više od 2 godine korišćenja)

Jastučići - IS-17 (na Skwalu su odmah počeli da se izvlače jastučići nakon nekoliko skidanja/stavljanja - moguće da je konkretno do mog modela) 

Pinlock - podjednako (oba vrhunski rade posao)

Težina - podjednako

Vizir - IS-17 (ima kopču za fiksiranje vizira dok na skwalu preko 140 ukoliko mi kaciga nije precizno postavljena, imam prodor vazduha između vizira i školjke.

 

Po meni, obe su kacige istog ranga. Moja glava je takva da mi obe lepo naležu, tako da sam mogao da biram. Na kraju, ponovo bih uzeo Skwal zbog boljeg sunčanog vizira jer su ostale razlike minimalne. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Evo i ja da se javim, obzirom da sam imao IS-17 (dok mi je nisu ukrali) i nakon toga uzeo Shark Skwal (sa led svetlom), a onda sam svojoj dragoj uzeo IS-17.
 
Sunčani vizir - Skwal (duži i tamniji, sistem podizanja/uvlačenja mnogo jednostavniji)
Ventilacija na bradi - IS-17 (ima veću propusnost)
Buka u kacigi - IS-17 (loše rešeni zadnji lufteri koji umeju da budu jako bučni na preko 130 km/h
Postava - podjednako (ni jedna se nije oštetila nakon više od 2 godine korišćenja)
Jastučići - IS-17 (na Skwalu su odmah počeli da se izvlače jastučići nakon nekoliko skidanja/stavljanja - moguće da je konkretno do mog modela) 
Pinlock - podjednako (oba vrhunski rade posao)
Težina - podjednako
Vizir - IS-17 (ima kopču za fiksiranje vizira dok na skwalu preko 140 ukoliko mi kaciga nije precizno postavljena, imam prodor vazduha između vizira i školjke.
 
Po meni, obe su kacige istog ranga. Moja glava je takva da mi obe lepo naležu, tako da sam mogao da biram. Na kraju, ponovo bih uzeo Skwal zbog boljeg sunčanog vizira jer su ostale razlike minimalne. 
Hvala, ovo je otprilike sve sto me zanimalo. Ja nosim Shark tako da sto se kvaliteta tice nemam apsolitno nikakvu zamerku. Inace mi je glava uzana a izduzena tako da me najcesce pojede kaciga. Ove dve mi stoje odlicno, cini mi se da im je kalup veoma slican.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
On 7/29/2018 at 6:33 PM, shoyyka said:

Ne znam da li si probao Shark vision R,ekstra je,na akciji je u Barelu,28 000...

Imam je i ne skidam je,na vetru fenomenalna,veoma tiha...kupih Ridill Finks prošle godine dok sam vozio enduro,sad sam na nakedu,nije to to,dao ženi...Vision nema džabe oznaku R...

Vredi li dati za Shark Vision R 6-8k vise od D-Skwall? Jel dobra ventilacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ne znam kakva je Skwall ali po meni je odlična kupovina...ima fora sa vizirom sa leve strane ima polugica,podigneš je i podigne se vizir par mm,uopšte ti ne treba pinlock...imaš na YT...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
Ne znam da li si probao Shark vision R,ekstra je,na akciji je u Barelu,28 000...
Imam je i ne skidam je,na vetru fenomenalna,veoma tiha...kupih Ridill Finks prošle godine dok sam vozio enduro,sad sam na nakedu,nije to to,dao ženi...Vision nema džabe oznaku R...
Na osnovu ovog posta ja sam uzeo Shark Vision R. Prethodno sam imao jet kacigu koju sam kupio u doba skutera, pa ne mogu porediti ni sa čim drugim osim u odnosu na jet. A za to je avion. Nema više buke, vetra, zvuk motora mi je mnogo prijatniji. Osećam se bar 60% bolje na motoru. Brzine do 130 uživanje a i preko toga je ok. Za ventilaciju nešto i ne osećam razliku kada drndam one prekidače sa gornje strane kacige. Ali za po gradu je odlična fora sa onim zubom da se otvori nekoliko mm da ulazi vazduh.
Vrlo je udobna, uzeo sam L, glooova mi je oko 59cm, imam i kacigu za skijanje iste veličine, kao i sada bec staru Kappa jet kacigu u spajzu.
Sve u svemu prezadovoljan 0f0c3dbdd0567f15ed21b05cf8c75427.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: R6
On 1.8.2018. at 3:49, Dejan Nešković je napisao:

Evo i ja da se javim, obzirom da sam imao IS-17 (dok mi je nisu ukrali) i nakon toga uzeo Shark Skwal (sa led svetlom), a onda sam svojoj dragoj uzeo IS-17.

 

Sunčani vizir - Skwal (duži i tamniji, sistem podizanja/uvlačenja mnogo jednostavniji)

Ventilacija na bradi - IS-17 (ima veću propusnost)

Buka u kacigi - IS-17 (loše rešeni zadnji lufteri koji umeju da budu jako bučni na preko 130 km/h

Postava - podjednako (ni jedna se nije oštetila nakon više od 2 godine korišćenja)

Jastučići - IS-17 (na Skwalu su odmah počeli da se izvlače jastučići nakon nekoliko skidanja/stavljanja - moguće da je konkretno do mog modela) 

Pinlock - podjednako (oba vrhunski rade posao)

Težina - podjednako

Vizir - IS-17 (ima kopču za fiksiranje vizira dok na skwalu preko 140 ukoliko mi kaciga nije precizno postavljena, imam prodor vazduha između vizira i školjke.

 

Po meni, obe su kacige istog ranga. Moja glava je takva da mi obe lepo naležu, tako da sam mogao da biram. Na kraju, ponovo bih uzeo Skwal zbog boljeg sunčanog vizira jer su ostale razlike minimalne. 

Samo bih se slozio na to da HJC  is 17 bucno deluje na vecim brzinama, ali sve u svemu odlicna kaciga. Ja sam je ostavio u rezervi i kupio HJC rpha 10+ i extra je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

Pomoc prijatelja - da li neko ima HJC IS17, a da mu je penzionisana? Treba mi desni mehanizam vizira, platio bih po punoj ceni. Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zovi MotoLand, ako ne, znam da ima u Louisu sigurno. Ja sam zamenio oba na FG17, platio sam ih nešto tipa 500 - 600 dinara.

 

Kažem da zameniš oba, jer su to plastični delovi i vrlo je moguće da su maalooo drugačiji od ovih što imaš pa da ti se vizir ne zatvara lepo. Bolje u paru kad je već jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bila Honda NC700X, sada samo na 4 tocka

@Alekre zaboravio sam da napomenem, jer sam u brzini pisao - prethodno sam zvao MotoLand i nemaju na stanju mehanizam i nece ih biti u skorije vreme. U medjuvremenu sam narucio u Louisu, naravno ceo par. Cena je 10€. Svakako hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja